(неразливаща )чашка?откога?

  • 1 245
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
мили мами,
искам да ви питам кога започнахте да приучвате вашето бебче да пие течности от неразливаща или въобще от чашка?питам,защото ние сме на 9 месеца и искам да знам, за да не изпусна точния момент.знам, че при всяко бебе е индивидуално и то самото ни подсказва какво да правим,но съм виждала деца на по 3,4 години, които все още пият вода от шише с биберон, а това не ми се струва правилно.благодаря ви, надявам се, че ще сте изчерпателни и полезни като всеки друг път  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 677
Синът ми започна да пие от нея преди две седмици - малко след като навърши девет месеца.

# 2
  • Мнения: 683
Моят син е на година и 5 месеца и вчера го научих да пие със сламка, показах му как става и започна да пие, от чаша също има желание, но още не му давам сам да я държи, защото ще я изсипе, аз я държа, а той пие на малки глътчици.

# 3
  • Мнения: 8 505
Вода пие от чаша със сламка от 4-месечна.Все още ми е много удобна за през нощта.
Млякото-от 6-месечна,с накрайник на Авент,монтиран към шишето.

# 4
  • София
  • Мнения: 43 833
купих я някъде около 9 м, но изобщо не схвана детето какво трябва да прави, като стана на годинка, пробвах да му я напълня веднъж, дадох я и като задърпа и запи, нямаше вече никакви проблеми...явно си е до дете. Със сламка не бях пробвала преди чашата...може би от нея щеше да е по-лесно. Млякото още си го пие от шише с биберон.
Но вода и сок вече пие от неразливащата се чаша, от сламка, от шишета нормални или със "спортен " накрайник, от нормална чаша ако я придържам и т.н.....

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 303
Констанца беше с чашата на Авент от 4 месечна.

# 6
  • Мнения: 3 478
Ами тук още след 6-я месец ми казаха да почвам да я уча от такава, ама моята хич не беше заинтересована. Виж със сламка се научи от доста рано да пие, обаче от чашката чак на годинката прояви интерес. Всяко детенце, както си казала е различно. На позната дребния пие от такова шише с накрайник като чашката и е на 6 мес.

# 7
  • Мнения: 1 691
Миналата седмица пробвах с чаша с накрайник, но малкият не разбра точно за какво служи това нещо. Скоро ще опитам пак.

# 8
  • Мнения: 144
На 10 месеца

# 9
  • Мнения: 1 081
Според мен децата сами проявяват интерес когато са готови, Още не знам нашия кога ще схване за какво става въпрос, тогава ще го пробвам.

# 10
  • Мнения: 6 607
От 8м. му давам ,но въобще не му харесва .

# 11
  • Мнения: 1 230
На 4 месеца

# 12
  • Мнения: 517
на 8 месеца Виктория започна да пие млякото си с чашка..Не позлваме вече шише и биберон:) Мацки станахме..WinkСок пием със сламка Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 733
От 6 месечна възраст пием от мекия накрайник, после от твърдия, а от 1 месец вече сме на 18+ на Авент и почти всеки ден вече пие от нормална пластмасова чаша.

# 14
  • Мнения: 5 362
От 6-я месец беше при нас.

# 15
  • Мнения: 1 555
От 6 месец, но синът ми веднага схвана за какво се използва, иначе ако се поливаше и лигавеше с нея щях да му я дам по-късно ! Зависи си от детето както и за всичко останало !

# 16
  • Мнения: 6 164
Като почне да си я държи и вдига сам.
Не помня кога беше при Крис.

# 17
  • Мнения: 1 655
аз му бях взела чико, но не му хареса, взех авент и пак не искаше да дърпа, махнах клапата и му показах че тече все пак от там ако дърпа и той схвана!
сбеше на около 10м.
млякото си пие с биберон, да не говорим че ако му дам чашата със сок ще го изпие за 3 мин и иска още
ние сме на фаза опустошаване на бутилките!САМО сок!
така че сега му сложих биберон с по малка дупка!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Тери или не схвана как става номера,или не и хареса.Сега пие с чаша със сламка.

# 19
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Иван започна да пие от такава чаша на 8 месаца и малко.

# 20
  • Мнения: 4 362
Няма точен момент,детето само ще ти покаже.Дея-Мария не пие от биберон от 8 месечна

# 21
  • Мнения: 134
Ивайла така и не разбра какво да прави с биберона и залъгалката, поради което не е пила вода първите си 4 месеца. Педиатърката го отдава на изключителното кърмене newsm78 и с настъпване на жегите бях принудена в 4 месец да я излъжа да пие от такава чаша, вече 3-ти месец пие от такива сок, вода, но не и АМ  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 990
Бяха на 1 годинка ,когато започнах да им давам да пият от такава чаша.

# 23
  • Мнения: 875
аз на моя син му купих една след като захраних в началото на шестия месец. никога не е използвал биберон и реших да опитам така да му предложа вода. определено разбира как стават нещата, но по скоро я използва да си чеша венците и да си играе с нея. нищо не ти пречи да му купиш една и да го пробваш, пък ако му хареса...

# 24
  • Мнения: 1 467
На една моя приятелка бебето е на 7 месеца и вече пие вода от бутилката  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт