петел на сватба - откъде?

  • 11 363
  • 53
  •   1
Отговори
Здравейте,
Трябва да намеря място, където да купя и да ми украсят петел за сватба в София. Дали случайно някой може ли да ми помогне, че ме изненадаха в последния момент? Ще ви бъда много благодарна. Хубав ден на всички сегашни и бъдещи мами Simple Smile

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
От пазара за животни

# 2
  • Мнения: 7 110
Едни приятели си пазят такова животно, но е обезглавено.  hahaha

# 3
  • Мнения: 446
Не можеш ли да измислиш нещо символично? Например плюшена играчка. На нашата сватба за голям мой ужас имаше истински петел.

# 4
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 221
ако някой ми беше домъкнал жив петел на сватбата, щях да го отпратя ведно с петела, честно Confused и каква е съдбата му по-нататък, ако смея да запитам? Confused

# 5
  • Мнения: 2 821
Жив петел?!?? Rolling Eyes
За пръв път чувам за такава традиция. Какво символизира и какво се прави с него?

# 6
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 221
Жив петел?!?? Rolling Eyes
За пръв път чувам за такава традиция. Какво символизира и какво се прави с него?
подозирам, че не особено приятни (за петела) неща Confused

# 7
  • Мнения: 6 029
ох милия петел... що ще стресирате животното....

# 8
  • Мнения: 6 417
Аууу, ей ся звъня на Дружеството за защита на животните  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 3 423
Още ли има такива номера от селски вечеринки?

# 10
  • Мнения: 1 312
Защо се прави това newsm78?
За първи път го чувам Shocked

# 11
  • Мнения: 216
Защо се прави това newsm78?
За първи път го чувам Shocked


 newsm78 #Crazy Joy

# 12
  • Мнения: 1 312
Вземи назаем от Сопранови Joy
Техният вече си е изиграл ролята hahaha

# 13
  • Мнения: 335
Жив петел?!?? Rolling Eyes
За пръв път чувам за такава традиция. Какво символизира и какво се прави с него?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176137.msg3602357#msg3602357

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 01:58 от Холограма

# 14
  • Мнения: 4 585
Как сватба без петел, бе? Не може! Ще прилча на погребение.
Червен петел, опасан с огърлища от пуканки и червени чушки.
Питай Лиса. Питай Лиса. Питай Лиса. Питай Лиса.

Сватбеният петел е символ на младоженеца и неговата мъжка сила.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 06:17 от Wolf

# 15
  • Мнения: 25 597
Няма петел, няма дечица!  Mr. Green
(Освен ако не ги прави комшията!)   Joy

# 16
  • Мнения: 5 228
Пиши на  Сопрано на лични - той наскоро се ожени и разказваше, че е купил отнякъде много хубав петел.

# 17
  • Мнения: 3 447
От хайван-пазара в Подуене  Simple Smile Сериозно, там има. Намира се близо до моста на "Черковна", в онзи край, който е откъм "Мадрид".

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз мисля, че въпросът не е за жив петел, а за тези дето ги поднасят на кума - сварени, украсени и в поднос. Laughing

 Не ми казвайте сега, че никой пък не е виждал как се играе ръченица пред кума с разни неща.

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не ми казвайте сега, че никой пък не е виждал как се играе ръченица пред кума с разни неща.

Веднъж гледах как в ресторант разбиват черепа на маймунка и изяждат топлия мозък.
А с този петел какво се случва след хорото?

И как по дяволите е възможно да пазиш цяла година обезглавено животно?
Във фризера ли?
Защо?

...има неща, които никога няма да разбера.

Иначе по темата...на Подуене, както е писала Дона.

# 20
Здравейте. Всъщност явно не съм написала правилно, но петела наистина трубва да не е жив. Трябва да бъде изпечен и украсен, но яз нямам идей къде продават печени петли. Благодаря много за идеята за пазапа, но аз някак не си представям да го уморя аз. Все трябва да има някой, който пече петли. Ух, неприятна работа, но сватбата е следващата събота и наистина трябва да се явя с украсения заклан петел и да играят тъченица с него пред кума. Булката очаква точно това. Няма как да мина с играчка, въпреки че идеята е страхотна Simple Smile

# 21
  • Мнения: 216
Здравейте. Всъщност явно не съм написала правилно, но петела наистина трубва да не е жив. Трябва да бъде изпечен и украсен, но яз нямам идей къде продават печени петли. Благодаря много за идеята за пазапа, но аз някак не си представям да го уморя аз. Все трябва да има някой, който пече петли. Ух, неприятна работа, но сватбата е следващата събота и наистина трябва да се явя с украсения заклан петел и да играят тъченица с него пред кума. Булката очаква точно това. Няма как да мина с играчка, въпреки че идеята е страхотна Simple Smile
Отиди до някое село наблизо и купи петел от някой там( все някой ще ти продаде) а ако ти е трудно печенето- Готварския или пиши на лични като си готова
 Peace

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Може би не е актуално, но сигурно във фурните предлагат и такава услуга  Sick
Оф, на една сватба като ми курдисаха едно такова, седнало върху погача и с една розичка, забита, където трябва да е главата  Rolling Eyes
Бях твърда, че няма да го внеса вкъщи, защото ще стресирам папагала.  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 113
А кой ще разбере дали е пиле или петел? Ако купиш едно цяло пиле от магазина и го изпечеш няма ли да мине номера?

# 24
  • на село
  • Мнения: 3 914
Ами като ще се пече и ще се украсява, защо ти е жив  Grinning.
Отиващ в магазина и си купуваш първото срещнато пернато/ прясно или замразено/, все пак и то някога е било живо.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 853
доколкото аз едно време съм чувала има хора, които правят това
петела се пече и се обезкостява, но оставя цял - единствено без глава
глазира се по специален начин, абе стои като гримиран
но знам, че малко хора има останали, които да го правят

# 26
  • Мнения: 26


Тоя симпатяга харесва ли ви? Peace

# 27
  • Мнения: 4 451
А-а-а, и на моята сватба имаше таквоз чудо. hahaha
Всъщност можеш да си го поръчаш изпечен и украсен (за петела говоря Laughing) от ресторант.

# 28
# 29
  • Мнения: 4 585
Неее, говорим за жив, истински петел. Младоженеца с него отива да си вземе кума.
Държи го за краката, играе с него.
Може да е украсен с наниз от червени чушки, пуканки, геврек. Символ на полова мощ,
моженка и потентност.

Абе това петле май е младо още, след първата брачна нощ
краката му ще треперят, ама ней се.

# 30
  • Мнения: 6 029
ужас...

# 31
  • Мнения: 4 585




Е, Шушон, тоя става да искочи от тортата на женското парти.  Joy

# 32
  • Мнения: 4 451
Wolf, пак не си рабрал! Crossing Arms Печен го иска момичето и да е украсен.
Шушон ме разби с тоз петел hahaha

# 33
  • Мнения: 4 585




Видях че не съм в час, живия с наперения младоженец буди повече спомеви у мен.
На печения не помня и вкуса даже. Не мога да помогна, далеч съм.
Иначе колко му е да му отсека главата и да го оскубя.
Мога да давам инструкции по АйСи Кю, или Скайп.

# 34
  • Мнения: 6 417
Егати капризите! Какво му е на моя?  Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 26
Егати капризите! Какво му е на моя?  Crossing Arms
Абе как какво му е ?Ми то бедното създание живо е ускубано!Ужас,ужас,ужас! #2gunfire

# 36
  • Мнения: 6 417
Глупости. Такава му е породата.  Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 4 585




Шушон, ти ли си на снимката? Питам щото то петлето ти хвърля едно око в пазвата.

# 38
  • Мнения: 4 451
E, не е Шушон, бе Wolf. Crossing Arms  Няма ги шушоните. Laughing Hug Иначе петала е впечатляващ. Дааа, породата му е такава. Няма му ги перата, остава някой да му резне главата. Не е честно, Wolf, ми тя по-трудната работа е вече свършена. hahaha

# 39
  • Мнения: 4 585




Не може то замразено пиле. Все едно замразен съпруг.
Сватба е, веднъж в живота, бяла рокля, Менделсон.
Момиченцата се готвят за нея от три годишни.
Коя от вас би се съгласила на сватбата й нещо да е невред?
Петел менте! Пфу. Купи един петел, ще ти диктувам
Какво да правиш. Приготви един леген, сложи тенджера с вода на
котлона, като зашуми водата, обади се на лични.
Брадва имаш ли? Скалпел? Сатър?
р.с. Гледай да няма шпори над задния пръст на краката.
Ако има, звачи е дърт. Докато се свари, сватбарите
ще се разотидат. Действай! Време е за екшън!

# 40
  • Мнения: 6 417
Олеее, моят има шпори. Значи е дърт. Ще се наложи да спра да го давам под наем.  smile3511

# 41
  • Мнения: 446
Леле, в какви късни доби какви кървави сценарии  Shocked
Горе някой се интересуваше какво стана с петела на моята сватба. Ами подариха го на кума. Той го подслони на балкона на осмия етаж в панелката докато му реши съдбата. През нощта след сватбата /не беше първата брачна, защото вече бяхме бракувани, празненството беше по повод венчавката/ спахме у кумовете, петелът огладня на разсъмване и започна да потропва на балконската врата. Затова кумът го осъди на смърт /той тогава беше наказателен съдия/, но не помня вече кой и кога е изпълнил присъдата.

# 42
  • Мнения: 4 451
Абе, Шушон, дърт или не, важното е, че е атрактивен Mr. Green

# 43
  • Мнения: 3 886
Ауууууууу  тъпо е според мене за петелските му историй.Нещо друго по така. #Crazy #Crazyнямали та петел #2gunfire #Cussing out

# 44
  • Мнения: 4 451
DDBD, бива ли така откровено да разказваш какво му се е случило на горкото животно?! Сега ще наскочат природозащитниците и вместо на петела, ще резнат нашите глави. Laughing

# 45
  • Мнения: 2 978
Не съм виждала скоро петли по сватбите... Rolling Eyes Вие на какви попадате? На породисти или... Whistling

# 46
  • Мнения: 3 886
Не съм виждала скоро петли по сватбите... Rolling Eyes Вие на какви попадате? На породисти или... Whistling

Уби ме сигурно и вносни Peace

# 47
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Три пъти сме кумували, само веднъж са подарявали на съпругът ми печен петел и хем преди това стана на въпрос и съпругът ми каза, че такова чудо няма да откупва. Ама те не та не. Като му го сложиха пред него, той с погнуса го премести пред мен, амо човека алергичен към всичко хвъркато. Ако трябва да е в печен вид по-добре печено прасенце.

А това си е задължение - печения петал - на булката. Като иска да си го прави.

# 48
  • Мнения: 3 886
Три пъти сме кумували, само веднъж са подарявали на съпругът ми печен петел и хем преди това стана на въпрос и съпругът ми каза, че такова чудо няма да откупва. Ама те не та не. Като му го сложиха пред него, той с погнуса го премести пред мен, амо човека алергичен към всичко хвъркато. Ако трябва да е в печен вид по-добре печено прасенце.

А това си е задължение - печения петал - на булката. Като иска да си го прави.



и ние занесохме на кумовете печено прасенце Peace

# 49
  • Мнения: 4 585




Добре бе. Сега обяснете на Денис Белята къде се продават прасенца, как да го
заколи, опърли, изкъпе, изкорми, опече. Плюс лимонче в устага и маслина в гъза.

# 50
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Е Волф - ти нали си насреща с обясненията. Аз пълня страхотно агне и агне що да не свърши работа.

# 51
  • Мнения: 1 942
Малко в страни
Бях кръсница на сватба. Играха ми с някакво нещастно животно, убито по неизвестен начин. Бе с глава и всичко. Да е било варено, но определено нямаше здравословен вид  Naughty - едно такова сиво, пепеляво. Клюна му бе намазан с червило, имаше цигара в човката и гердан. Бах погнусена и ужасена при вида му. Предполагам с тел набучена някъде държаха главата ,му изправена. А бе гавра с труп!  Sick Играх за него много внимателно да не го пипна, след като си го откупих го завих в хартия и в последствие оставих до един контейнер за кучетата, но както бе с хартията. Като се отдалечавах с колата се обърнах и видях един клошар да го разопакова. Видях как отскочи  Crazy надявам се да не е получил инфаркт от моя петел  ooooh!

# 52
  • Мнения: 6 417
Сигурно е бил от пернатите под наем за многократна упортеба  Joy

# 53
  • Мнения: 4 585




Подскочил е от кеф човека.  Shocked
Не всеки ден вечеря с ритуален петел.

Общи условия

Активация на акаунт