Груби лекарски грешки

  • 7 732
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 529
Момичета, като се рових из нета намерих това:

http://www.med.primasoft.bg/fatal_mistakes/articles/drug_mistakes.htm

Много от нещата ми се сториха важни да ги имаме предвид Sign Exclamation

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Кики, благодаря ти - много полезно инфо! Копнах си го в компа!

# 2
  • Мнения: 934
Цитат на: kiki27
Момичета, като се рових из нета намерих това:

http://www.med.primasoft.bg/fatal_mistakes/articles/drug_mistakes.htm

Много от нещата ми се сториха важни да ги имаме предвид Sign Exclamation


Важно инфо, но е твърде специализирана информация...казвам го като специалист.
Не ви трябва да се задълбочавате толкова....  Wink
:

# 3
  • Мнения: 3 200
Цитат на: sunshine3

Важно инфо, но е твърде специализирана информация...казвам го като специалист.
Не ви трябва да се задълбочавате толкова....  Wink
:


Аз така или иначе нищо не разбрах

# 4
  • Мнения: 2 529
Цитат на: sunshine3

Важно инфо, но е твърде специализирана информация...казвам го като специалист.
Не ви трябва да се задълбочавате толкова....  Wink
:


Може и да си права. Blush  Аз май съм си сбъркала професията Embarassed Трябвало е лекар или химик да стана, като взема някое лекарство или някакъв вид лечение ми предпишат, анализирам от всички страни...Абе луда работа!

Ама пък който поназнайва лекарствата може да му е от полза нещичко... Thinking

# 5
  • Мнения: 18 542
Ето още нещо за грешките, но при АГ:
http://www.med.primasoft.bg/fatal_mistakes/articles/ag_mistakes.htm

# 6
  • Мнения: 2 051
Цитат на: cheta
Ето още нещо за грешките, но при АГ:
http://www.med.primasoft.bg/fatal_mistakes/articles/ag_mistakes.htm

Да, на мен това също ми се вижда важно.
На мен при раждането ми обясниха две от цитираните в сайта положения. Ето тези:
"Груба лекарска грешка е: Стимулацията с Oxitocin при преразтегната матка. Матката е преразтегната при: хидрамнион, макрозомия, многоплодие, многораждали, жени с предишни операции на матката.

Груба лекарска грешка е: Индуциране на раждането с Oxitocin при: пелвио-фетална диспропорция, situs transversus (напречно положение на плода), тотално предлежаща плацента, маточни цикатрикси, аномалии, седалищно предлежание на плода."

# 7
  • Мнения: 1 250
Майчета,
Откакто синът ми беше на 4 годинки (сега е на 9) си изчитам внимателно листовките на всички лекарства, щото веднъж в аптеката ми предложиха заместител на лекарство, който беше противопоказан при бъбречни проблеми (а него точно от това го лекуваха). Вярно, ще кажете аптекарска грешка.

Да ама пред тези 5 години съзнателно съм прекрачвала лекарското становище и не съм давала лекарства, които не бива да се дават в комбинация.
Например мазане с Дактарин в устичката+сироп Координакс
На Координакса пише в никакъв случай да не се комбинира с такъв тип антимикотично.

С координакса ни изписаха и Алмагел (бебето беше на 1 месец). На листовката пишеше, че при деца под 3 месеца предразполага към алцхаймер. Е, аз избрах стомашните страдания.

Като бях бременна в началото на Супрадин витамините (бяхя много популярни и ги препоръчваха на бременни) на листовката пишеше "подходящи за бременни", 5 месеца след това пишеше " не са доказани увреждания на плода при бременни", а докторите все така продължаваха да ги препоръчват.

А иначе ако опиташ да кажеш нещо на медицинско лице...те ще ти се меят - няли са учили по 6-9 години, а пък и колко са практикували...

# 8
  • Мнения: 1 655
На мен ми стана интересно това за амидофена. Че не трябва да се дава на деца, поради опасност от хипотермичен гърч.
А масово се продава детски амидофен по аптеките. Едно време като съм била малка, на мен само с амидофен са ми смъквали температурата.

# 9
  • Мнения: 934
Много е хубаво да се интересува човек от предписаното лечение, но нещата в медицината са много комплексни, а и са нужни много, много знания, които едва ли ще имате, ако това не ви е професия.
Но пък когато сте коректив на лекаря, той е по-осторожен и ще има по-голям респект към вас! Wink

# 10
  • Мнения: 1 680
Цитат на: sunshine3
Много е хубаво да се интересува човек от предписаното лечение, но нещата в медицината са много комплексни, а и са нужни много, много знания, които едва ли ще имате, ако това не ви е професия.
Но пък когато сте коректив на лекаря, той е по-осторожен и ще има по-голям респект към вас! Wink


Напротив, лекартие се ядосват като много четеш и коментираш. Обидно им е, че не приемаш всичко, което казват на доверие.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Не знам защо докторите се считат за абсолютно прави и се сърдят, когато си позволиш да не направиш това, кото са предписали. В крайна сметка аз отивам при тях за мнението им, а решението си взимам сама - за мен и детето ми. Нали после каквото и да стане аз ще съм виновна - на доктора много му дреме дали не е сгрешил случайно...
За това съм много благодарна на всички във форума  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Svetla1
На мен ми стана интересно това за амидофена. Че не трябва да се дава на деца, поради опасност от хипотермичен гърч.
А масово се продава детски амидофен по аптеките. Едно време като съм била малка, на мен само с амидофен са ми смъквали температурата.


Мислех, че вече са го спрели от производство даже.

Мерси на кики и на чета за информацията! На мен ми е супер интересно!

# 13
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Samsara
Цитат на: sunshine3
Много е хубаво да се интересува човек от предписаното лечение, но нещата в медицината са много комплексни, а и са нужни много, много знания, които едва ли ще имате, ако това не ви е професия.
Но пък когато сте коректив на лекаря, той е по-осторожен и ще има по-голям респект към вас! Wink


Напротив, лекартие се ядосват като много четеш и коментираш. Обидно им е, че не приемаш всичко, което казват на доверие.



От личен опит - зависи как и какво коментираш... Mr. Green . Аз не винаги казвам всичко, което знам... Понякога казвам малко и изслушвам от лекаря неща, които знам.... Обаче така хем засвидететлствам уважение на специалист, който положително знае много повече от мен, хем давам да се разбере, че не съм като оная майка дала на детето си на 1 г. риба и шоколад и после не отишла да си вземе рецептата за противоалергичния сироп... Нашата лекарка имаше такъв случй и се дивеше как може да има такива блейки...
Лекарите не се ядосват на това, че четеш, а на начина по-който се демонстрира това.  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 2 249
10х кики и чета Grinning !!!

Общи условия

Активация на акаунт