Какви маски за лице ползвате?

  • 2 825
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 380
От темата за Талодерма - хума, вода и масло от гроздови семки и лавандула. ...
И на мен това ми е любимата маска. Правя я по един или два пъти в седмицата и се отразява чудесно на кожата ми, която е много мазна и много проблемна. Другата ми любима маска е също с хума - мая за хляб, забъркана на кашичка с малко кисело мляко и малко хума - от нея лицето направо светва.

Сериозно? С кисело мляко и олио и ти се отразява добре на мазна кожа?

# 31
  • Мнения: 12 612

Сериозно? С кисело мляко и олио и ти се отразява добре на мазна кожа?
За какво олио става въпрос? Маслото от гроздови семки си е съвсем удачно за мазна кожа, освен това в маската се слагат няколко капки само (всъщност, в него е разтворено лавандуловото масло и се слага от този разтвор).
За киселото мляко също не виждам къде е поблемът според теб. Е, не слагам с 5% масленост, де, но във всеки случай ми се отразява по-добре, отколкото с прясно мляко, както ми бяха дали рецептата за маската.

# 32
белтьк  newsm10 newsm10 и мляко кисело де това използвам от дома а ина4е пилинг маска от добра марка сега сам на лореал но ги сменям не робувам на една  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 4 380

Сериозно? С кисело мляко и олио и ти се отразява добре на мазна кожа?
За какво олио става въпрос? Маслото от гроздови семки си е съвсем удачно за мазна кожа, освен това в маската се слагат няколко капки само (всъщност, в него е разтворено лавандуловото масло и се слага от този разтвор).
За киселото мляко също не виждам къде е поблемът според теб. Е, не слагам с 5% масленост, де, но във всеки случай ми се отразява по-добре, отколкото с прясно мляко, както ми бяха дали рецептата за маската.

Е ти сега за какво такова масло от гроздови семки ми говориш, че и с лавандулово смесено? #Crazy newsm78 Аз имам само олио от гроздови семки за салатки. Laughing Някакво друго ли е твоето? Я покажи какво представлява! newsm78

# 34
  • Мнения: X
Аз имам само олио от гроздови семки за салатки. Laughing Някакво друго ли е твоето? Я покажи какво представлява! newsm78
Не съм natka, но - студено пресовано масло от гроздови семена (аз използвам  на Икаров Peace
МАСЛО ОТ ГРОЗДОВИ СЕМЕНА
Състои се от 70% незаменими мастни киселини, които лесно се възприемат от кожата, съединяват и задържат влагата. Съдържа най-силния естествен антиоксидант, известен на науката. Има способността да регулира омазняването и е сред малкото масла, подходящи за мазна и смесена кожа. Стяга, но не затваря порите! При сухи кожи може да се смесва с някои от другите поддържащи масла. Помага за бързото възстановаване целостта на кожата, което го прави подходящо за използване при ранички, изгаряния, протривания. Намира все по-голямо приложение в козметиката.

# 35
  • Мнения: 4 380
Аз имам само олио от гроздови семки за салатки. Laughing Някакво друго ли е твоето? Я покажи какво представлява! newsm78
Не съм natka, но - студено пресовано масло от гроздови семена (аз използвам  на Икаров Peace
МАСЛО ОТ ГРОЗДОВИ СЕМЕНА
Състои се от 70% незаменими мастни киселини, които лесно се възприемат от кожата, съединяват и задържат влагата. Съдържа най-силния естествен антиоксидант, известен на науката. Има способността да регулира омазняването и е сред малкото масла, подходящи за мазна и смесена кожа. Стяга, но не затваря порите! При сухи кожи може да се смесва с някои от другите поддържащи масла. Помага за бързото възстановаване целостта на кожата, което го прави подходящо за използване при ранички, изгаряния, протривания. Намира все по-голямо приложение в козметиката.


За пръв път чувам да се произвежда специално за козметични цели. #Crazy Да не искаш да кажеш че е твърдо като масло? newsm78 От семките се извлича растителна мазнина естествено, която е течна. Ако този козметичен продукт е твърд, това е постигнато по химичен и изкуствен начин както правят маргарините предполагам. newsm78

# 36
  • Мнения: X
За пръв път чувам да се произвежда специално за козметични цели. #Crazy Да не искаш да кажеш че е твърдо като масло? newsm78 От семките се извлича растителна мазнина естествено, която е течна. Ако този козметичен продукт е твърд, това е постигнато по химичен и изкуствен начин както правят маргарините предполагам. newsm78
Не, не е твърдо, съвсем течно си е, "масло", не като краве масло , а като например масло от маслини - зехтин.
Олио се използва повечето пъти за рафинирано, а "масло" за студено пресовано извличане на мазнина.  Grinning

# 37
    Аз исползвам на Avon маска-мултивитаминна и съм доволна.Прави ми лицето много чисто и свежо.

# 38
  • Мнения: 13 512
ползвам различни маски. глинена, хидратираща ,дълбоко почистваща, пилинг

# 39
  • София
  • Мнения: 4 966
Глинена ползвам,напоследък често си правя маска с хума и розова вода-кожата ми се стяга много и порите се свиват страхотно.
От време на вреем си купувам на гарние краставичната....

Това е май... Thinking

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
На този етап си правя само аспиринова маска, 2 пъти в месеца. Тези с минералите от мъртво море и аз ги дебна, но чакам повече отзиви. Иначе за освежаване на тена когато се сетя си приготвям отвара от розмарин. Краставичка не забравям да обтрия когато се сетя.

Козметичен салон посещавам няколко пъти в годината. След време може и да зачестя.

Общи условия

Активация на акаунт