Колко калории има динята?

  • 18 016
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 7 263
Знае ли някой защото напоследък взех да злоупотребявам и виждам че напук килцата ми се застопориха, а вече съм на самия край на свалянето.
Моля ви ако имате, дайте линкове към хубави онлайн калкулатори за калории.
 Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 861
Съжалявам, че в момента не мога да ти отговоря. На компютъра в офиса имам няколко калкулатора, но сега съм в отпуск. Сигурна съм, че ще се включат момичета и ще ти дадат линкове преди да се върна на работа. Но това, което знам е, че динята не е толкова безобиден плод. Поне в разделното хранене се препоръчва да се яде самостоятелно и в никакъв случай заедно със сирене. В НВД също не се препоръчваше май  newsm78.

# 2
  • Мнения: 1 384
Погледни тук http://spidersport.com/calories.php
Пише, че динята е 31 калории  Peace

# 3
  • Мнения: 7 263
Съжалявам, че в момента не мога да ти отговоря. На компютъра в офиса имам няколко калкулатора, но сега съм в отпуск. Сигурна съм, че ще се включат момичета и ще ти дадат линкове преди да се върна на работа. Но това, което знам е, че динята не е толкова безобиден плод. Поне в разделното хранене се препоръчва да се яде самостоятелно и в никакъв случай заедно със сирене. В НВД също не се препоръчваше май  newsm78.

За сиренето със сигурност си права. За жалост защото това беше една от любимите ми комбинации преди, но вечееее  Naughty Naughty Naughty край.
Освен това режима, който сега спазвам изключва всякакви млечни продукти освен нискомаслено кисело мляко и извара.
Яно трябва да проуча аз въпроса с дините и черешките защото нещо ме съмнява тази работа  newsm78 newsm78

# 4
  • Мнения: 7 263
Погледни тук http://spidersport.com/calories.php
Пише, че динята е 31 калории  Peace

Благодаря за линка. Peace
Хмммм 31 калории не са много. Явно трябва да редуцирам количеството или да увелича спорта  Blush Blush

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Каквото и да рудицираш в динята няма да заслабнеш, не заради калориите, а заради захарта. Избери си друг плод, който има по-малко съдържание на фруктоза. Една цяла диня сигурно има малко над 200кал, а захар колкото един пакет от магазина
За жалост това е картинката, но много хора отказват да я приемат и си хапват диня-в което няма нищо лошо, всеки си знае целите и ако не са много спешни -т.е. бързо да трябва да се отървеш от кг, можеш да си позволиш да си ядеш наволя  Grinning

# 6
  • Мнения: 7 263
Каквото и да рудицираш в динята няма да заслабнеш, не заради калориите, а заради захарта. Избери си друг плод, който има по-малко съдържание на фруктоза. Една цяла диня сигурно има малко над 200кал, а захар колкото един пакет от магазина
За жалост това е картинката, но много хора отказват да я приемат и си хапват диня-в което няма нищо лошо, всеки си знае целите и ако не са много спешни -т.е. бързо да трябва да се отървеш от кг, можеш да си позволиш да си ядеш наволя  Grinning


Ха tonimirka ние с теб само се гоним с теб из темите днес Hug Hug Hug. Да замислих се над това, че явно дината макар да не е калорична има висок гликемичен индекс, както между другото и черешите  newsm78 newsm78.
Подсети ме за подходящи плодове с по-ниски такива - само за грейпфрукт се сещам.
Не ми е спешно, просто съм си навила на пръста да ги сваля тез две килца дето останаха и искам да приключа с таз борба за да започна другата - да ги задържа  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Добрата новина е че вчера за пръв път видях първа цифричка 5 отпред  Party Party Party
Няма такъв кеф честна дума!!!
Айде успех и на вас в дерзаенето и стрелката само надолу!!!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 193



Подсети ме за подходящи плодове с по-ниски такива - само за грейпфрукт се сещам.

Виж този линк http://spidersport.com/glycemic-index.php ГИ на продуктите, но няма много плодове-ако намеря нещо ще го постна веднага Wink

# 8
  • Мнения: 2 241
Точно вчера гледах една таблица за гликемичния индекс, ето плодовете от нея:

ГИ между 80 и 100% (т.е. въглехидрати, въздействащи бързо на инсулина) - банани, кайсии, папая, манго

ГИ между 50 и 80% (въглехидрати, въздействащи умерено бързо на инсулина) - портокал, портокалов сок

ГИ между 30 и 50% (въглехидрати, предизвикващи намалено отделяне на инсулин) - ябълка, ябълков сок, круша, грозде, праскова

ГИ 30% и по-малко - череши, сливи, грейпфрут

Динята за съжаление не е спомената в тази таблица, но сигурно е в по-високите проценти. Peace

# 9
  • Мнения: 7 263
Точно вчера гледах една таблица за гликемичния индекс, ето плодовете от нея:

ГИ между 80 и 100% (т.е. въглехидрати, въздействащи бързо на инсулина) - банани, кайсии, папая, манго

ГИ между 50 и 80% (въглехидрати, въздействащи умерено бързо на инсулина) - портокал, портокалов сок

ГИ между 30 и 50% (въглехидрати, предизвикващи намалено отделяне на инсулин) - ябълка, ябълков сок, круша, грозде, праскова

ГИ 30% и по-малко - череши, сливи, грейпфрут

Динята за съжаление не е спомената в тази таблица, но сигурно е в по-високите проценти. Peace


Благодаряяя   bouquet  bouquet  bouquet

А имаш ли линк!

# 10
  • Мнения: 2 241
Не, за съжаление това в книга го видях, Ние и Зоната.

Но предполагам, че и из нета може да се намери. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 484
 Може би не сте забелязали в таблицата от spidersport.com пише следното:

 ГИ   Храна
 31   Фруктоза

Така, че в защита на динята ,в която има толкова фруктоза, трябва да отбележим, че фруктозата е доста лесно усвоима и с нисък ГИ
Simple Smile

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
А за пъпеша какво е положението?  Sad

# 13
  • Мнения: 4 380
Точно вчера гледах една таблица за гликемичния индекс, ето плодовете от нея:

ГИ между 80 и 100% (т.е. въглехидрати, въздействащи бързо на инсулина) - банани, кайсии, папая, манго

ГИ между 50 и 80% (въглехидрати, въздействащи умерено бързо на инсулина) - портокал, портокалов сок

ГИ между 30 и 50% (въглехидрати, предизвикващи намалено отделяне на инсулин) - ябълка, ябълков сок, круша, грозде, праскова

ГИ 30% и по-малко - череши, сливи, грейпфрут

Динята за съжаление не е спомената в тази таблица, но сигурно е в по-високите проценти. Peace

 Гроздето е с глюкоза в чист вид, забранен за диабетици плод. Как така нисък гликемичен индекс? #Crazy Папаята не е сладка и съдържа естествени ензими разграждащи мазнините, така че е силно препоръчителен за отслабване плод.

Цитат
Една цяла диня сигурно има малко над 200кал, а захар колкото един пакет от магазина

Тонка, сигурно си чувала, че захарта носи калории? Как според теб може да няма калории, но да е равносилно на пакет захар? Laughing

Динята е много полезен за отслабване плод и застоя в килограмине не се дължи на нея.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 5 193
А за пъпеша какво е положението?  Sad
Аналогично като динята

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
А за пъпеша какво е положението?  Sad
Аналогично като динята

Стига дееее Cry
Това е истинска катастрофа за мен!
А прасковите?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Е добре де, всички сладки плодове ли ще изброяваме-що не питате за лимона или грейпфрута-щото не са сладки и знаете, че няма да са с високо съдържание на калории и въглехидрати, или по-точно голяма част от въглехидратите им са фибри
Сладките плодове са идентични-сочни праскови, круши, пъпеши, дини и т.н. имат малка разлика в калориите, едва ли ако единия плод е 35кал/100 гр, а другия 40/100гр ще ви събори разликата

Xenia, не ми се обяснява-за мен няма плод,който да подпомага слабеенето, да загубиш вода, да ти излязат задържаните отрови-това съм съгласна, но чисто стопяване на мазнини с плодове-ноу.Щото ако ще говорим за слабеене аз имам предвид загуба на мазнина, а не на мускулна маса-тя ми е много скъпа и не си я давам, или течности, които много бързо се връщат

Xenia
Основно калориите са от мазнини, така че динята ще е калорична, ако имаше мазнини-а тя няма, но пък има захар, която не носи толкова калории, колкото мазнините

# 17
  • Мнения: 2 199
 Crazy

Незнам колко калории има динята но моя приятелка отслабна с 13 килограма цял месец на домати и диня  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 2 959
Lennih, виж дали тоз ще Ти свърши работа?! А иначе в по- опростен вид тук има табличка, най- отдолу. А застоя в кг да не е от недостатъчно ядене?
...Гроздето е... забранен за диабетици плод...Папаята не е сладка...
Ксения, защо да е забранен плод, в много диабетични диети го включват? А за папаята/ зависи за коя говорим/ но има и висок ГИ.
...ако ще говорим за слабеене аз имам предвид загуба на мазнина, а не на мускулна маса...
Вафелинко, едва ли някой влага някакъв друг смисъл в тоз често желан термин "слабеене". Ти никога ли няма да погледнеш с добро око на плодовете, като част от всекидневното хранене?

# 19
  • Мнения: 4 678
Плодовете са полезни за организма,стига да се приемат сутрин и до 18 часа
Без плодове е опасно да слабеете Peace

# 20
  • Мнения: 4 380
Цитат
Xenia, не ми се обяснява-за мен няма плод,който да подпомага слабеенето, да загубиш вода, да ти излязат задържаните отрови-това съм съгласна, но чисто стопяване на мазнини с плодове-ноу.Щото ако ще говорим за слабеене аз имам предвид загуба на мазнина, а не на мускулна маса-тя ми е много скъпа и не си я давам, или течности, които много бързо се връщат

Xenia
Основно калориите са от мазнини, така че динята ще е калорична, ако имаше мазнини-а тя няма, но пък има захар, която не носи толкова калории, колкото мазнините

 #Crazy Sick ooooh!

Недей мила да обясняваш нищо. Върви първо да почетеш малко книжки преди да се изказваш неподготвена! Знанията са ти на ниво "дете в основно училище".

# 21
  • Мнения: 4 380
Ето за динята:

Цитат
Свойством арбуза является наличие щелочных веществ, железа и большое содержание воды. В арбузах содержатся легко усвояемые углеводы (сахара), витамины С, В1, ВЗ, РР, соли магния, калия, железа, марганца, никеля, калий, фосфор, белки, большое кол-во фолиевой кислоты (витамин В9), хорошо усвояемая фруктоза, пектины, клетчатка. Достаточно съесть около 150 граммов арбуза, чтобы удовлетворить суточную потребность в фолиевой кислоте.
Отличительным свойством арбуза является его низкая калорийность (100 граммах съедобной части плода содержится около 30 килокалорий). Поэтому арбуз особенно полезен людям, склонным к полноте, а также ведущим малоподвижный образ жизни. Наличие в арбузе большого количества клетчатки помогает правильной работе кишечника, улучшает пищеварение, способствует снижению холестерина . Также важным свойством арбуза является уникальная способность выводить из организма токсины, мелкие камни и песок, и таким образом чистить весь организм и почки. Положительным свойством арбуза является его ощелачивающая способность
.

# 22
  • Мнения: 7 263
Ееее значи има и добри новини все пак!
Да живее динята!

Аз си продължавам да си я ям. Оставащите две килца са се запънали, но ще ги преборим.
виждам че се е разразила полемика на тема плодове.
Режима който спазвам допуска употребата им в премерени количества, точно затова ми допадна. Досега с този режим съм свалила достатъчно килца / видно от лентичката по-долу/.
Така че съм убедена че плодовете не пречат на слабеенето, може би трябва да се внимава с количествата и с комбинацията им с други храни. Диетологът излишно подчерта 2 часа след плодовете никаква друга храна.
Донякъде намирам логика и в постинга на ПОЦИ тъй като колкото и малко въглехидрати да има в даден плод приема му след 19 часа не гарантира качественото му изгаряна.
Жалко  newsm78 newsm78 newsm78
Край на динята след вечерния крос  Embarassed Embarassed Embarassed

# 23
  • Варна
  • Мнения: 5 193


Недей мила да обясняваш нищо. Върви първо да почетеш малко книжки преди да се изказваш неподготвена! Знанията са ти на ниво "дете в основно училище".

Ксения, къде видя да те категоризирам теб и знанията ти, щом знаеш повече от мен -ОК, но нямаше нужда да ме пращаш в основното училище, щото като гледам твоите знания са копи-пейст от руски източник-т.е. от руското основно училище може би. Вероятно трябваше да пусна цитат от моя английски медицински източник, където се твърди друго, но вече е късно

Има зададен въпрос-отговарят няколко човека, всеки изказва мнение, но само твоето мнение трябва да се слуша и всички опониращи на твоето не са миродавни.

Ей хора, слушайте Ксения-тя знае

# 24
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Калида-аз ям плодове, не съм се ограничавала-от както излязоха сезонните плодове, всичките съм ги изредила-ягоди, череши, малини, праскови, голи праскови, кайсии, сега си хапвам диня и пъпеш...после ще дойде гроздето, крушите-не съм ги спряла, хапвам щото зимата ще карам само на грейпфрути и лимони(банани и ябълки не обичам)
Но моето ядене не е по 1/2диня на ден или цял ден само на плодове-1праскова до 12h или пък 2 парчета диня или каквото там ми се яде си хапвам. Не отричам плодовете, но не съм фен на плодовото ядене от сутрин до вечер и все пак всеки прави своя избор
Но, когато човек попита защо това или защо онова-т.е. той търси съвет от други, защото има съмнения в своите убеждения и се опитва да разбере дали не върви в грешната посока
Когато се опиташ да обясниш нещо на някого, различно от схващанията му се превръщаш във враг и те нападат и обиждат
Затова повече не смятам на никой да обръщам внимание и знанията си да ги запазя за мене си

# 25
  • Мнения: 809
Хмммм 31 калории не са много. Явно трябва да редуцирам количеството или да увелича спорта  Blush Blush
Айдеее на динята. Аз все я избягвах, като си мислех, че е калорична.

# 26
  • Мнения: 1 952
Едва ли си спряла да слабееш от динята.
И колко диня изяждаш на ден, няма начин да е повече от една.

# 27
  • Мнения: 4 380


Недей мила да обясняваш нищо. Върви първо да почетеш малко книжки преди да се изказваш неподготвена! Знанията са ти на ниво "дете в основно училище".

Ксения, къде видя да те категоризирам теб и знанията ти, щом знаеш повече от мен -ОК, но нямаше нужда да ме пращаш в основното училище, щото като гледам твоите знания са копи-пейст от руски източник-т.е. от руското основно училище може би. Вероятно трябваше да пусна цитат от моя английски медицински източник, където се твърди друго, но вече е късно

Има зададен въпрос-отговарят няколко човека, всеки изказва мнение, но само твоето мнение трябва да се слуша и всички опониращи на твоето не са миродавни.

Ей хора, слушайте Ксения-тя знае



В твоя "английски медицински източник" пише че калориите са основно от мазнини? Joy И че щом няма мазнини в динята, значи няма калории? Joy
Пише ли в твоя източник що е то калория?
Колко калории съдържа 100 грама чиста захар в твоя източник да пише случайно? А да си сметнеш колко са калориите в пакет захар от магазина?

Съветвам те да четеш източници на по-разбираеми за теб езици, защото явно много неща не си схванала.

# 28
  • Мнения: 4 678
Стига се карахте, бряяя Peace
В 100 гр диня има-31 kcal
                              -0,3 мазнини.г
                               -0.5 белтъчини.г
                                -7 въглехидрат.г
  bouquet  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 959
...Съветвам те да четеш източници...
Наборке, защо така?! Имаш толкова ценен опит и в областта на здравето и кулинарията, толкова практични знания натрупани, защо трябва да бъдеш понякога толкоз болезнено саркастична?!
...Затова повече не смятам на никой да обръщам внимание и знанията си да ги запазя за мене си...
Тонимирко, надявам се че това е шега, нали?! Пълна си с толкова опит в света на диетите и спорта, храненето и самопознаването, че ще е жалко ако изпълниш заканата си!

Момичета, и двете сте доста емоционални и амбициозни, нима една случка/ виртуална среща/ в миналото макар и малко конфронтационна би трябвало така да влияе, все пак целите тук са за споделяне на опит и знания?!

# 30
  • Мнения: 484
Да, така е - тук е място за споделяне на опит и знания. Но пък и смятам ,че преди да даваме съвети е добре да сме подготвени да ги даваме. Защото много често се получава така, че вместо да помагаме, само навреждаме. Ако всеки дава съвети само за неща от които разбира и за които е информиран, би било много добре. Иначе ще стане така, че ако прочетем нещо във форума, после ще си търсим поне 2 независими източника за потвърждение. А доверието е важно.
Естествено, съгласна съм и че тук не е място за безсмислени спорове и заяждане.
Само конструктивен спор и дискусия!

# 31
  • Мнения: 236
малко отклонение от темата кога приключва сезона на дините,че сега съм предимно на диня тези дни, за да знам колко време имам за ''динена диета''още?

# 32
  • Мнения: 7 263
Едва ли си спряла да слабееш от динята.
И колко диня изяждаш на ден, няма начин да е повече от една.

Еееее чак толкоз не разбира се - изяждам по един голям резен, не съм се сетила да премеря но може би около килограм да речем /като махнеш и кората - стават по-малко не е толкоз зле/. Явно не е от това но трайно се застопориха тези две килца, вече даже и на вечерния крос не се изпотявам  newsm78 newsm78 newsm78

Стига се карахте, бряяя Peace
В 100 гр диня има-31 kcal
                              -0,3 мазнини.г
                               -0.5 белтъчини.г
                                -7 въглехидрат.г
  bouquet  bouquet  bouquet

е добре де изкоментирай - значи може да се яде спокойно - така ли да го разбирам?

Момичета Ксения и Тонимирка и двете ви открих в тези форуми и честно казано винаги чета мненията ви с интерес и научавам от вас много неща. Аз пиша доста по-отскоро, а и определено нямам вашите знания нито в областта на диетите, нито в областта на козметиката.
Така че никак не ми се ще да съм повод за спречквания между вас   bouquet  bouquet  bouquet
Важно е всеки да каже каквото мисли, пък кой кого ще слуша .... друга тема?
Така че продължавайте да пишете моля ВИ   bouquet  bouquet  bouquet

# 33
  • Мнения: 4 380
Цитат
Еееее чак толкоз не разбира се - изяждам по един голям резен, не съм се сетила да премеря но може би около килограм да речем /като махнеш и кората - стават по-малко не е толкоз зле/. Явно не е от това но трайно се застопориха тези две килца, вече даже и на вечерния крос не се изпотявам  newsm78 newsm78 newsm78

Прегледай целия рацион и какво си променила за това време! Освен това, идва един момент на биологично предопределено тегло, под което трудно се сваля и освен това, всичко свалено под него е страхотен стимул за организма да си набере двойно повече. Да не си си стигнала предела?
Такова спиране на отслабването се нарича "плато". Виж какво намерих по въпроса:

Цитат
Если у вас плато, то внимательно оцените свой рацион. Если один из вышеуказанных моментов присутствует в вашем питании - измените питание.
Если у вас этого нет, то вполне возможно вы едите меньше, чем нужно.
 Вполне возможно, что вам пора заканчивать с похудением. Здесь формула расчета идеального веса в зависимости от возраста и исходного веса до диеты.

Немного теории

Плато. Слово, проклятое поколениями худеющих людей. Несколько недель ограничительной диеты – и вес ни с места. Каковы же непосредственные причины плато?
Прежде всего, и в полном соответствии с законами физики, снижение массы тела и снижение энергозатрат находятся в прямой зависимости между собой: чем меньше вес, тем меньше расход энергии организмом.
Сверх того, происходит дополнительное снижение энергозатрат:
• за счет относительного сокращения массы некоторых метаболически активных органов, в частности, печени;
• за счет снижения потребления кислорода органами тела;
• за счет изменения митохондриальных механизмов синтеза АТФ (аденозинтрифосфата), направленных на повышение эфективности данного процесса;
• за счет сокращения концентрации гормонов щитовидной железы, которые в значительной степени определяют расход энергии

Источник : Les cahiers de la nutrition . Septembre 2003 J.-F.DUMASA.SALLEP.RITZ

# 34
  • Мнения: 7 263
Ами като се замисля явно укрилена, че вече се напъхах в разни тийн парцалки и че му се вижда края съм си позволявала разни ..... волности не на място Embarassed Embarassed Embarassed. Днес и утре строги рестрикции от към качеството и ядене под час. Пък ще видим дали ще има резултат.

Струва ми се е имам точно още две килца за сваляне - защото \ особено сега както съм свалила\ отчетливо се вижда, че има още съвсем малко излишък на корема и леко ама много леко отстрани на паласките - едва забележимо. Тоест има от къде да се свалят. При всички случаи вече минах на преходен режим за изход от диетата така че трябва да внимавам доста.
Стискайте ми палци. Laughing
Ксения благодаря за четивата - дай някой линк моля те, не бях се сетила да търся в руски източници, а явно има ценни неща.

Общи условия

Активация на акаунт