Записвате ли децата на ясла, когато има кой да ги гледа вкъщи?

  • 4 811
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 950
Йоли ходи на ясла. Всички около мен работят, но ида не беше така, пак щеше да ходи. От както ходи на ясла, се чувства прекрасно - научи много песни, нови игри, много е общителна, не боледува, сутрин дава зор да тръгва на ясла - какво повече да исакм? Много съм доволна. Остане ли с баба и дядо дори за 2 дни, става ужасно лигава - те й угаждат за всичко. сега съм в болничен, но пак си ходи лапето. Моето мнение е: по-добре с хлапетата на нейната възраст, отколкото с мен да домакинства или да ходи по кафенета с моите приятелки, които за нея са лелки  Joy

Но това за нас - има деца, които просто не понасят яслите, тогава няма смисъл от излишни мъчения!

# 16
  • Мнения: 1 426
Ако имаше възможност аз или някой от домашните да ми гледа детето, не бих го дала на ясла.... Малки са още... Виж, градината е вече друго нещо...

# 17
  • Мнения: 24 467
Не си пуснах и двете деца на ясла, освен първото за две седмици, за което жестоко съжалих, независимо, че ходя на работа и няма кой да ми ги гледа. До три годишна възраст съм с бавачка, след това- ДГ.
Този отговор май го няма твърде в анкетата, а не съм само аз.

# 18
  • Мнения: 47 973
работим, на ясла е
ако имаше кой да го гледа, бих го пооставила вкъщи поне до 2 години, ама...

# 19
  • Мнения: 647
И двете си деца дадох на ясла , точно защото нямаше кой да ги гледа. Ако имаше не бих ги дала.В яслата боледуваха много повече , колкото са по- малки толкова по- неукрепнал е имунитета им.

# 20
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Имаше кой да гледа детето ми, до малко преди да стане на три години - двете баби се сменяха. Мисля, че така е по-добре - на тази възраст децата още са малки и домашните грижи са по-подходящи.
Сега е на градина, но това е друга тема  Grinning

# 21
  • Мнения: 3 537
да,но я дадох на две години и два месеца.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не мога да гласувам - моят отговор го няма.
Синът ми го гледаха бабите, аз учех в друг град, а съпругът ми работеше. Пробвахме няколко пъти на ясла - не стана, не можа да свикне и си го оставихме вкъщи.
Сега и двамата работим и си ги гледаме сами, малката не е на ясла. Така си нагласяме смените и отпуските(моята само), че един от двамата да е вкъщи при децата.

# 23
  • Мнения: 1 744
Все още аз си ги гледам, но като тръгна на работа ще ги дам на ясла. Ако можехме да си позволим, аз да не работя, бих ги гледала до 3 г. Peace

# 24
  • Мнения: 1 059
Аз не работя и си гледам детето сама

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
аз не работя,но дъщеря ми тръгна на ясла на 1,10год.Аз и мъж ми сме имали големи проблеми с яслата и дефакто сме я посещавали само по 2,3месеца.Но за дъщеря ми решихме,че е по-добре да ходи на ясла.Първо аз бях твърде уморена от нея и исках да си почина.Второ няма много деца около нас,с които тя да играе и расте.Трето нямам подход да я уча на танци,песни и стихотворения,какъвто имат в яслата.За друго не се сещам в момента,но има още със сигурност.Имали сме и етапи,в които не иска да ходи на ясла,но като цяло е много доволна и  напоследък не й се тръгва оттам.Стигаме до пресечката и ми вика "Искам на ясла ".Зимата ми боледуваше често,но и това не ме отказа да я водя.

# 26
  • Мнения: 27 524
Първа опция, но с уточнението, че с мъжа ми си работим вкъщи и си го гледаме. Против яслите съм  Naughty

# 27
  • Мнения: 2 957
Не работя и си гледам детето вкъщи.Бих го дала на ясла единствено и само ако нямам друг избор.

# 28
  • Мнения: 5 183
Синът си дадохме директно на градина.
Но от двадесет-месе4ен посещава ЗАЕДНО С  МЕН детско заведение, в което деца на възраст от 0 до 5 години се забавляват и у4ат заедно, в присъствието на майките си.
Той расна в двуези4на среда, затова не исках да го давам на ясла сам - за да нау4и български и 4ак тогава да го пусна /ве4е и поотраснал/ на градина, където по цял ден слуша само английска ре4. на градина тръгна на 3 години и половина.

# 29
  • Мнения: 3 146
Аз уча, но го гледам и досега вкъщи, само че свекърва ми ми помага, когато съм на изпити или лекции. В противан случай, щях да прекъсна, за да го гледам.

Общи условия

Активация на акаунт