Защо "добрите" са толкова досадни...

  • 4 196
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • France
  • Мнения: 726
Всъщност, "добрите" не са досадни, защото живеят в свой, измислен свят, и съответно не разбират, че са неадекватни на "съвременните" разбирания.
Да познавате забогатял "добър"?
 Често те са уж "образовани", но липсата за адаптация снижава потенциала им за развитие и единствената ниша, в която се реализират, а от там и възможността да придобият някакво самочуствие е изкуствено изградена от тях самите.

# 16
  • Мнения: 236
Защо някой трябва да те убеждава в каквото и да било и то по приятен за теб начин. Това си твоят живот, твоето тяло и ако искаш си поемаш отговорността. Ако не искаш, пускаш подобна тема и питаш защо са толкова лоши другите, намираш съмишленици и всички дружно пляскате с ръце и заклеймявате "сектантите".

# 17
  • Мнения: 656
...Да познавате забогатял "добър"?
...
Опа, аз не съм чула някой забогатял да е "лош", повечето от тях се занимават с благотворителност.

# 18
  • Мнения: 84
Не знам защо, но винаги съм изпълнена с подозрения към хора които не пият, не пушат, и видимо нямат пороци  Simple Smile

# 19
  • France
  • Мнения: 726
под "добър" разбирам описаните от авторката със съответните симптоми

# 20
  • Мнения: 4 733
И на мен са ми плашещи. По-добре видимо лош с прояви като пушене и пиене, вместо с прикрити гаднярски привички.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Леле, тази тема как ми напомни за около 16 подобни в кърмаческия Joy Бях го забравила това далене на "вие-перфектните" срещу "аз-лошата" hahaha
BirdsFlu, права си, и аз леко се втрещявам, когато някой прекалено насериозно и разпалено започне да защитава каузата си. Едно е да вярваш в нещо и да го правиш за себе си, както и да информираш интересуващите се, но само тях!!!, съвсем различно е да искаш всички да са като теб, защото само и единствено ти знаеш най-добре Laughing Такива хора винаги ме разсмиват Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 134
Едно е да си добър в очите на другите, съвсем друго - да си добър в собствените си очи.
Тук я виждам аз разликата между хората, стремящи се да се усъвършенстват и тези, които се смятат за такива...
Едното е част от живота, другото е част единствено от гордостта ни.

# 23
  • Мнения: 790
Има нещо вярно в цялата работа, макар че не може да се говори обобщено - тези са такива, а другите онакива.
За мен нещата стоят така:
Познавам в най-общи линии ползите от вегетарианството, разделното хранене, суровоядството и т.н. течения на здравословното хранене. Не ги спазвам поради липса на мотивация.
 Ако на някакво събиране или купон до мен седне представител на споменатите течения, започне да ми изказва дълги теории за ползите и вредите от различните храни; да ме агитира на секундата да променя начина си на живот и т.н, докато наоколо тече супер весел разговор и хората се забавляват с пиперливи смешки - това може само да ме накара да посегна към луканката, макар да смятам че по принцип е прав.
Ако обаче човекът до мен е весел, симпатичен и ненатрапчив - моят опит сочи , че втората група и супер рядко срещана - би могъл да ме накара да си променя и мнението, и храненето.

# 24
  • Мнения: 656
Едно е да си добър в очите на другите, съвсем друго - да си добър в собствените си очи.
Тук я виждам аз разликата между хората, стремящи се да се усъвършенстват и тези, които се смятат за такива...
Едното е част от живота, другото е част единствено от гордостта ни.
Така си е.
Тези, които се стремят да се усъвършенстват не се опитват да усъвършенстват други. (Е, има малки изключения - опитвам се да усъвършенствам децата ми)

# 25
  • Петрич
  • Мнения: 321
Аз съм вегетарианка и изобщо не мисля,че съм досадна.Никога не съм натрапвала избора си,докато на мен всеки ден ми се налага да слушам колко е тъпо да не ядеш месо,как организма ми се нуждае от него и т.н.Е, това вече е много досадно. Crossing Arms

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз също съм вегетарианка и непушач и цял живот ме заобикалят хора, които ми димят в носа и се опитват да ми пробутат месце, щото е животоспасяващо.
Мисля че са мега досадни тия хора.
И не съм убедена, че са кой знае колко добри.

# 27
  • Мнения: 2 891
Това не са добрите, а "настойчиво убеждаващите"  Mr. Green , били те и пушачи.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 14:28 от jj okocha

# 28
  • Мнения: 799
Досега се борих в темата За и Против пушенето, нямам сили и за тая  Mr. Green
Гледам На Кронки жена му успешно тъче и на двата фронта   bouquet

# 29
  • Мнения: 656
Досега се борих в темата За и Против пушенето, нямам сили и за тая  Mr. Green
Гледам На Кронки жена му успешно тъче и на двата фронта   bouquet
Не ти забранявам да си пушиш в къщи.
 Crossing Arms
Аман от несъобразителни пушачи!

Общи условия

Активация на акаунт