Защо "добрите" са толкова досадни...

  • 4 194
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 841
През уикенда ми се наложи да контактувам с една дама - вегетарианка. А вчера случайно попаднах в компанията на един непушач. Замислих се, и стигнах до извода, че всички "добри" са невероятно досадни. Без да се замисля причислявам към тази група и "природозащитниците", и "силно вярващите", и ... кой ли още не.
Дори да харесваш каузата им, дори да искаш да научиш нещо повече и да я подкрепиш като СИМПАТИЗАНТ, идва един момент, в който се отблъскваш. Направих опит да систематизирам това, което със сигурност отблъсква мен:
* Сектантския блясък в очите
* Пълното отричане на всичко, различно от "каузата" - или си от "нашите", или не си.
* Ако не си от "нашите", ти си презряно същество, което не знае как да живее и трябва да се срамува от себе си
* Ако си от "нашите" си пич
* Градивната критика е некомпетентна, необоснована и лишена от всякакъв смисъл
* Безапелационната адмирация на "каузата" означава, че си зрял и отговорен човек
...

Мисля, че схванахте идеята ми. Понякога (за щастие само понякога) и на мен ми се е искало да променя нещо в начина си на живот - да стана вегетарианка, да спра цигарите, да открия бог и да защитавам природата. Наистина мисля тези каузи за ДОБРИ. Но и доволно отблъскващи по гореспоменатите причини. Така че си ям месо, пуша си и съм  ЗА еднократно и повсечестно изтребване на бездомните кучета.
А "добрите" ми се струват досадни.

Така ли е и с вас, или проблемът е в "моя телевизор"?

# 1
  • Мнения: 4 733
Много се смях  Laughing Че кой казва, че вегетарианците и непушачите са от добрите  Whistling

# 2
  • Мнения: 656
Ти говориш за "добрите" които искат да те спасят от порочния кръг, в който си или за "дбрите", които не искат около тях да се пуши, на тях да не им натрапват яденето на месо  т.н.?

# 3
  • Мнения: 3 423
Проблемът е в твоя телевизор, разбира се!
Защо на мен ми се струва, че пушачите са
много по-тъпи копелета от непушачите, не
са никак толерантни, егоисти са, абе отврат.
Как един пушач не си превъзмогне слабостта
и не седне в заведение за непушачи, а трябва
да ме мъкне в най-задимения ъгъл и да ме кади?!
А?! Кой е по-досаден? Аз ли, че не пуша? Или той,
че ми натрапва да споделям гадостта, дето си я вкарва.
Няма досадни вегетарианци и непушачи!
Има досадни майки, свекърви, деца.

# 4
  • Мнения: 4 733
Опасявам се, че говори за перфектните Mr. Green Аз не съм, съответно съм лоша...много лоша Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 4 841
Ти говориш за "добрите" които искат да те спасят от порочния кръг, в който си или за "дбрите", които не искат около тях да се пуши, на тях да не им натрапват яденето на месо  т.н.?


Не съм в порочен кръг. Просто понякога ми се иска да направя "нещо" различно... И се оглеждам, мисля, че повечето хора го правят. А "добрите", които би трябвало да ме заразят с добротата си, ме уверяват колко съм лоша.
- Вместо да се гордеят с техните си бели дробове, пъхат ти пред погледа грозна картинка на бели дробове на пушач.
- Вместо да ти обясняват колко е полезна салатата, обясняват ти колко е гнусно месото и как те прави полуидиот.

Защо доброто не е заразително само по себе си, а задължително трябва да се оттласква от някаква антитеза? Което е досадно, поне за мен.
И дали само за мен?

# 6
  • Мнения: 656
Опасявам се, че говори за перфектните Mr. Green Аз не съм, съответно съм лоша...много лоша Twisted Evil
В този случай отговарям - гледат чуждите грешки, защото ги е страх да погледнат своите. А пък и самокритиката не едно от най-приятните неща, особено ако трябва да я направиш пред себе си.

# 7
  • France
  • Мнения: 726
Всеки има право да защитава кауза, която синхронизира с ценностната му система, но стига това да не се натрапва. Виждала съм от гореспоменатите "елементи" и твърдя, че "им хлопа дъската". Добре че са малко и се събират помежду си.
Аз не съм "добра"-пуша, пия, ям месо и обичам да се забавлявам.

# 8
  • Мнения: 2 401
Нещата, които си споменала точно описват сектанта. Къде ме слагаш и мен в тая категория за това, че мразя да ме вмирисват с цигарите си?

# 9
  • Мнения: 656
Не съм в порочен кръг. Просто понякога ми се иска да направя "нещо" различно... И се оглеждам, мисля, че повечето хора го правят. А "добрите", които би трябвало да ме заразят с добротата си, ме уверяват колко съм лоша.
- Вместо да се гордеят с техните си бели дробове, пъхат ти пред погледа грозна картинка на бели дробове на пушач.
- Вместо да ти обясняват колко е полезна салатата, обясняват ти колко е гнусно месото и как те прави полуидиот.

Защо доброто не е заразително само по себе си, а задължително трябва да се оттласква от някаква антитеза? Което е досадно, поне за мен.
И дали само за мен?
Продължавам в твоя стил -
Защото хората са приели, че Животът е над Смъртта, и по тази локига всеки, който помага на Живота е дъбор, а всеки, който помага на Смъртта е лош. Това е залегнало и в държавите - самоубийството е причина за отнемане на Човека на правото на избор, той бива антемосан като луд. Независимо дали Човекът е решил да пренебрегне правилата в държавата и е привърженик на евтаназията.

Ма много фирософски стана.

# 10
  • Мнения: 3 423
Слънчасахте ли, бре, ей?!
Слезте малко, мастиката и тя е питие.

# 11
  • Мнения: 2 353
  И аз не мисля, че говориш за добрите. По-скоро за отличниците.  Примерно, бременна в девети месец оставя внимателно папките, надупва се, за да й бият епидурална, извинява се вяло на доктора (говорейки по мобилния), ако може по-бързичко да я "цъкне" с ножчето и след два часа тича към работата с бебе под мищница. А после изяжда с парцалите някоя дрисла, която си е позволила да има неразположения.

# 12
  • София
  • Мнения: 537
Както се казва "Много хубаво не е на хубаво" Wink. Познавам много вегетарианци и още повече непушачи, които нямат сектантски блясък в очите и не се стараят да посветят останалия свят в своя начин на живот. Достатъчно интелигентни и толерантни са. Описаните от теб са само крайни случаи, а те са малцинство.

Аз имам доста колеги вегетарианци, за които се сещам, че са такива, само като ще ходим някъде с фирмата и те помолят менюто им да е веги. Самата аз си ям месо, пушила съм, но вече не. Не ми пречи другите да си пушат, но определено ме дразни да пушат на закрито до мен и да им дишам дима. И ме вбесява да пушат в подобна ситуация около бебето ми.

Та така, няма лошо да сме различни, само да не си пречим взаимно - с нежелано просветителство или пък с натрапване на вредни навици на околните. А що не са по-привлекателни "добрите" каузи - са, някои от тях, когато вътрешно се убедиш в тях и не се съобразяваш нито с противниците, нито със защитниците им. Ти затова си имаш твой ум, да си решиш сама.

# 13
  • Мнения: 656
Слънчасахте ли, бре, ей?!
Слезте малко, мастиката и тя е питие.
Добре де, просто казано - всеки си търси причина да вярва, че е добър.

# 14
  • София
  • Мнения: 344
Ти говориш за "добрите" които искат да те спасят от порочния кръг, в който си или за "дбрите", които не искат около тях да се пуши, на тях да не им натрапват яденето на месо  т.н.?


Не съм в порочен кръг. Просто понякога ми се иска да направя "нещо" различно... И се оглеждам, мисля, че повечето хора го правят. А "добрите", които би трябвало да ме заразят с добротата си, ме уверяват колко съм лоша.
- Вместо да се гордеят с техните си бели дробове, пъхат ти пред погледа грозна картинка на бели дробове на пушач.
- Вместо да ти обясняват колко е полезна салатата, обясняват ти колко е гнусно месото и как те прави полуидиот.

Защо доброто не е заразително само по себе си, а задължително трябва да се оттласква от някаква антитеза? Което е досадно, поне за мен.
И дали само за мен?
Е дее.Това не са добрите,това са вманиачените.Аз бягам от такива. Rolling Eyes

# 15
  • France
  • Мнения: 726
Всъщност, "добрите" не са досадни, защото живеят в свой, измислен свят, и съответно не разбират, че са неадекватни на "съвременните" разбирания.
Да познавате забогатял "добър"?
 Често те са уж "образовани", но липсата за адаптация снижава потенциала им за развитие и единствената ниша, в която се реализират, а от там и възможността да придобият някакво самочуствие е изкуствено изградена от тях самите.

# 16
  • Мнения: 236
Защо някой трябва да те убеждава в каквото и да било и то по приятен за теб начин. Това си твоят живот, твоето тяло и ако искаш си поемаш отговорността. Ако не искаш, пускаш подобна тема и питаш защо са толкова лоши другите, намираш съмишленици и всички дружно пляскате с ръце и заклеймявате "сектантите".

# 17
  • Мнения: 656
...Да познавате забогатял "добър"?
...
Опа, аз не съм чула някой забогатял да е "лош", повечето от тях се занимават с благотворителност.

# 18
  • Мнения: 84
Не знам защо, но винаги съм изпълнена с подозрения към хора които не пият, не пушат, и видимо нямат пороци  Simple Smile

# 19
  • France
  • Мнения: 726
под "добър" разбирам описаните от авторката със съответните симптоми

# 20
  • Мнения: 4 733
И на мен са ми плашещи. По-добре видимо лош с прояви като пушене и пиене, вместо с прикрити гаднярски привички.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Леле, тази тема как ми напомни за около 16 подобни в кърмаческия Joy Бях го забравила това далене на "вие-перфектните" срещу "аз-лошата" hahaha
BirdsFlu, права си, и аз леко се втрещявам, когато някой прекалено насериозно и разпалено започне да защитава каузата си. Едно е да вярваш в нещо и да го правиш за себе си, както и да информираш интересуващите се, но само тях!!!, съвсем различно е да искаш всички да са като теб, защото само и единствено ти знаеш най-добре Laughing Такива хора винаги ме разсмиват Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 134
Едно е да си добър в очите на другите, съвсем друго - да си добър в собствените си очи.
Тук я виждам аз разликата между хората, стремящи се да се усъвършенстват и тези, които се смятат за такива...
Едното е част от живота, другото е част единствено от гордостта ни.

# 23
  • Мнения: 790
Има нещо вярно в цялата работа, макар че не може да се говори обобщено - тези са такива, а другите онакива.
За мен нещата стоят така:
Познавам в най-общи линии ползите от вегетарианството, разделното хранене, суровоядството и т.н. течения на здравословното хранене. Не ги спазвам поради липса на мотивация.
 Ако на някакво събиране или купон до мен седне представител на споменатите течения, започне да ми изказва дълги теории за ползите и вредите от различните храни; да ме агитира на секундата да променя начина си на живот и т.н, докато наоколо тече супер весел разговор и хората се забавляват с пиперливи смешки - това може само да ме накара да посегна към луканката, макар да смятам че по принцип е прав.
Ако обаче човекът до мен е весел, симпатичен и ненатрапчив - моят опит сочи , че втората група и супер рядко срещана - би могъл да ме накара да си променя и мнението, и храненето.

# 24
  • Мнения: 656
Едно е да си добър в очите на другите, съвсем друго - да си добър в собствените си очи.
Тук я виждам аз разликата между хората, стремящи се да се усъвършенстват и тези, които се смятат за такива...
Едното е част от живота, другото е част единствено от гордостта ни.
Така си е.
Тези, които се стремят да се усъвършенстват не се опитват да усъвършенстват други. (Е, има малки изключения - опитвам се да усъвършенствам децата ми)

# 25
  • Петрич
  • Мнения: 321
Аз съм вегетарианка и изобщо не мисля,че съм досадна.Никога не съм натрапвала избора си,докато на мен всеки ден ми се налага да слушам колко е тъпо да не ядеш месо,как организма ми се нуждае от него и т.н.Е, това вече е много досадно. Crossing Arms

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз също съм вегетарианка и непушач и цял живот ме заобикалят хора, които ми димят в носа и се опитват да ми пробутат месце, щото е животоспасяващо.
Мисля че са мега досадни тия хора.
И не съм убедена, че са кой знае колко добри.

# 27
  • Мнения: 2 891
Това не са добрите, а "настойчиво убеждаващите"  Mr. Green , били те и пушачи.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 14:28 от jj okocha

# 28
  • Мнения: 799
Досега се борих в темата За и Против пушенето, нямам сили и за тая  Mr. Green
Гледам На Кронки жена му успешно тъче и на двата фронта   bouquet

# 29
  • Мнения: 656
Досега се борих в темата За и Против пушенето, нямам сили и за тая  Mr. Green
Гледам На Кронки жена му успешно тъче и на двата фронта   bouquet
Не ти забранявам да си пушиш в къщи.
 Crossing Arms
Аман от несъобразителни пушачи!

# 30
  • Мнения: 4 733
Това не са добрите, а "настойчиво убеждаващите"  Mr. Green , боли те и пушачи.
В смисъл, че хем ги боли, хем пушат ли?! Laughing

# 31
  • Мнения: 2 891
Това не са добрите, а "настойчиво убеждаващите"  Mr. Green , били те и пушачи.
В смисъл, че хем ги боли, хем пушат ли?! Laughing

Какво имаш предвид  Whistling

# 32
  • София
  • Мнения: 2 958
Мдааа,както е казала jj okocha , много подходящо, "настойчиво убеждаващите" са адски досадните. Независимо дали са вегетарианци , ядящи месо, пушачи или непушачи, или не-знам- си-какви-си.
Имам една приятелка, която едно време броеше чашите на хората в компанията : кой - колко е пил , кой -колко цигари е изпушил , раздаваше морал и правосъдие наляво и надясно и се възмущаваше. Всичко това , по времето, в което беше спряла пушенето. От няколко години пак пуши , пийва си някоя и друга чашка и се е кротнала. Казва "Веднъж се живее ..." Wink

Това е само пример.
Иначе става въпрос за хора с различни убеждения , не само на споменатите.

А!  И друго се сетих . Когато съм на диета ,винаги ще се намери накой да ми каже - "Е ,хайде де ,един бонбон , какво толкова. Прекален светец и Богу не е драг! " ...пак "настойчиво убеждаващ" тип... Wink

# 33
  • Мнения: 4 733
Ти си една лоша О'Коча, защото редактираш нецелесъобразно Crossing Arms.
Тази тема е странна. На добрите или по-точно казано на демонстративно добрите хора, нещо им намирисва работата.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 958
.....
.... На добрите или по-точно казано на демонстративно добрите хора, нещо им намирисва работата.

Аха. Grinning И аз така си мисля.

# 35
  • Мнения: 15 619
Досадно е когато навират разбиранията си в лицето ти и ги налагат, независимо "добри" ли са или "лоши".
Хич не ми дреме кой какъв е, стига да не ми се изтъква досадно и да не ми пречи!!!

# 36
  • Мнения: 799
Пак ще ви пратя в темата за пушачите - там само добри, възпитани и аз пишем  Mr. Green
цък

# 37
  • Мнения: 2 070
Аз се разпалвам и защитавам каузи само тук.
В живота и в реална ситуация само ако ме подстрекават и ми искат обосновка защо живея така или онака се обяснявам, понякога се и разпалвам.
Познавам много вегетарианци, които изобщо не го натрапват на околлните, напротив - отегчени са от въпросите и желанието на останалите да им обяснят защо пък не ядеш месо.
Смятам, че съм досадна на приятелите си с натякването, че пушенето им вреди, доста отдавна съм спряла да им споменавам каквото и да е. Но пък те такава си ме обичат. Не го правя, за да се правя на добра.
Никога никой не ме е приемал за досадна или маниачка.

Иначе си права за много неща. И аз не понасям маниаци, особено затворени групички, които сочат осъдително с пръст всички, които не са като тях, имат определено поведение и жаргон и така нататък. Но това са хора, които се палят по идеи, но и влизат във въпросните групички, защото имат нужда да са част от общност, малко тийнейджърско общо взето.

# 38
  • Мнения: 69
Проблема определено е в твоя телевизор /визирам авторката на темата/. Хваща само една - две програми.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 475
Аз пък познавам некои хора, дето не пушат и не пият, ама как наблягат на третото.... независимо обвързани или не.

От друга страна, от здравословния живот няма никаква полза, защото само софийския въздух съдържа такива отрови, че не можеш да ги изчистиш 100 години. Да не говорим за химикалите в боите, строителните материали и пластмасата. Който иска - да ходи да пасе овце и да пие изворна водица. Който иска - да пуши. Само да не е под моя нос... Mr. Green

# 40
  • Мнения: 227
Пушачите при пушачи,вегетарианците при същите такива-аз това прочетох дотук! newsm78
Защо непушачите се оплакват от пушачите,че им се навират в лицата-ами бягайте бреее! Crazy

# 41
  • Мнения: 3 447
Май най-яростните "добри" са бившите "лоши", а  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 806
Дона, обикновено е така. Бивш пушач става неистов непушач. На това поне съм свидетел. Много неприятно.

заобикалях темата и после разбрах, че е неправилно формулирана. Да, за "отличниците" да си поговорим, а?
Щото те, истински добрите, не са чак толкова много, та да ги корим.
Но "отличниците" са пълна досада.
И все ти навират своята истина.
И ако не си като тях, значи си ... (тук следва изреждане на разни кофти квалификации)
Кофти ми е тяхната компания.
Едномерна
Черно-бяла
и досадна

# 43
  • Мнения: 690
Не ям месо и не пуша цигари! И не ми пука, кой как се храни и дали пуши. Стига на мен да не ми пречи Joy

# 44
  • Мнения: 1 547
През уикенда ми се наложи ............... Така ли е и с вас, или проблемът е в "моя телевизор"?

Отдавна не бях чела нещо толкова жизнерадостно в този форум!  Mr. Green Проблемът не е само твой - споделям го. Противно ми е натрапването на каквато и да било житейска идеология. Действително намирам изброените от теб добродетели за безценни, но понякога, неясно защо, превръщат хората в непоносима досада. В интерес на истината, познавам отдадени на разни каузи люде, които съумяват да не изливат на талази своята възвишеност, но пък другите, ах, те.... не знам дали са "добри", дали са "вманиачени" или каквото там, но ги гоня с чесън и кръст. Могат да си цитират книжките и да си изнасят лекциите където щат, само да не е у нас  Laughing


P.S. И да, Дона, най-яростните антипушачи са бившите пушачи  Mr. Green

# 45
  • Мнения: 3 447
P.S. И да, Дона, най-яростните антипушачи са бившите пушачи  Mr. Green
Не всички, уважаема  Simple Smile Единствените фасове, които ме докарват до бяс, са тези, които майките хвърлят в градинките. Но това е по други причини  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 656
Не всички, уважаема  Simple Smile Единствените фасове, които ме докарват до бяс, са тези, които майките хвърлят в градинките. Но това е по други причини  Simple Smile
И празните кутии от цигари + пластмасовата чашка от кафето.  Sick

# 47
  • Мнения: 4 841
Много се радвам, че доста хора успяха да "надникнат" зад първосигналното "разпознаване" и споделят мнението ми  Hug

# 48
  • Мнения: 4 555
 И аз не мисля, че говориш за добрите. По-скоро за отличниците.  Примерно, бременна в девети месец оставя внимателно папките, надупва се, за да й бият епидурална, извинява се вяло на доктора (говорейки по мобилния), ако може по-бързичко да я "цъкне" с ножчето и след два часа тича към работата с бебе под мищница. А после изяжда с парцалите някоя дрисла, която си е позволила да има неразположения.
Joy Joy Joy

# 49
  • Мнения: 3 447
Много се радвам, че доста хора успяха да "надникнат" зад първосигналното "разпознаване" и споделят мнението ми  Hug
Можем да ги разделим на няколко категории:
Едните са бившите "лоши", които  са толкова горди, че са преборили порока, и толкова ненавиждащи тази част от себе си (но си го признават едва след като са успели да го преборят), че насочват ненавистта и неприкритото си превъзходство към всички наоколо. А може би и малко завист... дали?
Другите са тези с чувството за собствена непогрешимост. Те не са задължително "добри", просто не могат да приемат различните и ще направят всичко по силите си да те направят като тях. Ако си вегетарианец, например, ще те убеждават, че трябва да хапнеш месце.
Други?

# 50
  • Мнения: 2 070
Много се радвам, че доста хора успяха да "надникнат" зад първосигналното "разпознаване" и споделят мнението ми  Hug

Ами никой не обича маниаците и крайностите, нито пък да му натякват някакви неща или да се опитват да го поучават.

# 51
  • Мнения: 822
От всички изброени категории не се вписвам само в тази на силно вярващите,та вече се замислям,дали да не трябва скоро да посетя психодиспансера...Не се оценявам като добра,още по-малко като досадно добра...Може би, защото никога не съм си позволявала,да убеждавам някого във вредите от това,което върши...Дори се притеснявам,когато се наложи някъде да казвам,че не ям месо.И собствената си сестра пушачка не съм убеждавала да остави цигарите,при все че е оперирана от рак...Опитвам се да живея така както искам...Само се опитвам...И аз също не обичам да ме учат,как да живея...Та не навлизам в чужди територии...
Фанатично поробените от каузата си хора просто запълват други празни ниши с проповядването на своите идеи.Не е задължително да са добри...

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Много се радвам, че доста хора успяха да "надникнат" зад първосигналното "разпознаване" и споделят мнението ми  Hug

Всъщност, още по-изнервящо е, когато тази бликаща добродетел е подлатена с тотална неинформираност и е превърната в държавна политика.
Радвайте се, че алкохолът, цигарите и месото са все още легални.

# 53
  • Мнения: 4 202
Сега разбирам колко съм добра и досадна.
- Не пуша (бивша "лоша" съм според теорията на Дона)
- За да спася някое бедно, нещастно и бездомно котенце мога да издера очите на всеки
- Вече толкова рядко пия, че минавам към трезвениците (и тук пак съм бивша)
- Най- противното ми нещо е изсичането на горите и строежите на хотели в защитени територии

Егати и душичката се оказах, ама ви досаждам, извинете, за което...

# 54
  • Мнения: 212
Не знам защо, но винаги съм изпълнена с подозрения към хора които не пият, не пушат, и видимо нямат пороци  Simple Smile
Тъй ли. И в какво ги подозираш такива хора които не пият и не пушат? В някой друг смъртен грях ли? А към хора които изпиват 1 литър ракия сигурно не си изобщо подозрителна така ли? Приемаш ги безрезервно щото пият а пък тия дето не пият са много подозрителни. Доста интересно твърдение

# 55
  • Мнения: 639
Хайде още един фанатичен опит да обобщим колко са досадни,скучни и гадни не пушачите и вегетарианците  Mr. GreenИ на кого му е нужно това деление на хората?Какво значение има за добрината дали ядеш месо,пушиш или пиеш? newsm78
Вегетарианка съм и направо изтръпвам от поучения колко е полезно месото и как си вредя на децата ,които са вегетарианци и  също изтръпват от подобни поучения.И да ,съвсем не съм добра,направо щях да ошамаря в родилното една пикла която реши да пуши на прозореца преди да си накърми детето и точно над главата на моето  #Crazy #CrazyВъобще не съм я убеждавала в нищо ,направо я изгоних от стаята и и хвърлих цигарата.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 958
Хайде още един фанатичен опит да обобщим колко са досадни,скучни и гадни не пушачите и вегетарианците  Mr. GreenИ на кого му е нужно това деление на хората?Какво значение има за добрината дали ядеш месо,пушиш или пиеш? newsm78
......

Никой нищо не иска да доказва фанатично, според мен. Peace
Просто с тези хора бе даден пример. Има досадни хора в много други области.

# 57
  • Мнения: 4 841
Хайде още един фанатичен опит да обобщим ...

Хайде де, че чак и фанатизъм - къде го видя?
Напротив, темата е СРЕЩУ фанатизма и досадните му проявления, които могат да те накарат да се отвратиш и от най-добрата идея. Неслучайно "добрите" е в кавички.
Не четем, не четем...

# 58
  • Мнения: 2 492
Темата я разглеждам не като дали сме" за" или "против" вегетарианството и тютюн опушенeто , а като опита на различни хора да си налагат своят начин на живот върху мен без аз да ги моля за това .
Доста успешно прекратявам такива опити ...
Мога за спорта да поспоря , но се случва рядко .
За сведение не пия ( даже кафе ) , не пуша , но имам един куп други пороци , които смятам за много по вредни , но които или нямам силите или желанието да променя .

# 59
  • Мнения: 656
... .
За сведение не пия ( даже кафе ) , не пуша , но имам един куп други пороци , които смятам за много по вредни , но които или нямам силите или желанието да променя .

... но послъгвам на моменти ....  Laughing
Така е приказката, нищо лично към твоите добродетели   bouquet

# 60
  • Мнения: 2 492
... .
За сведение не пия ( даже кафе ) , не пуша , но имам един куп други пороци , които смятам за много по вредни , но които или нямам силите или желанието да променя .

... но послъгвам на моменти ....  Laughing
Така е приказката, нищо лично към твоите добродетели   bouquet
това " послъгвам " лично наблюдение или просто се мъчиш да уцелиш кои са пороците ми ...

# 61
  • Мнения: 639
`BirdsFlu ,нали ти казах вегетарианка съм,та за това ,те  не четат  Joy Joy

# 62
  • Мнения: 656
... .
За сведение не пия ( даже кафе ) , не пуша , но имам един куп други пороци , които смятам за много по вредни , но които или нямам силите или желанието да променя .

... но послъгвам на моменти ....  Laughing
Така е приказката, нищо лично към твоите добродетели   bouquet
това " послъгвам " лично наблюдение или просто се мъчиш да уцелиш кои са пороците ми ...
Лафът е "не пия, не пуша, по жени не ходя, имам само един малък порок - послъгвам"
За недосетливите ще уточня, че наличието на този порок обезмисля декларирането на посочените добродетели.
Нищо лично към теб, захванах се за лафа, не за теб   bouquet

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 16:39 от на Кронки жена му

# 63
  • Мнения: 804
Отдавна не бях чела нещо толкова жизнерадостно в този форум!  Mr. Green Проблемът не е само твой - споделям го. Противно ми е натрапването на каквато и да било житейска идеология. Действително намирам изброените от теб добродетели за безценни, но понякога, неясно защо, превръщат хората в непоносима досада. В интерес на истината, познавам отдадени на разни каузи люде, които съумяват да не изливат на талази своята възвишеност, но пък другите, ах, те.... не знам дали са "добри", дали са "вманиачени" или каквото там, но ги гоня с чесън и кръст. Могат да си цитират книжките и да си изнасят лекциите където щат, само да не е у нас  Laughing
P.S. И да, Дона, най-яростните антипушачи са бившите пушачи  Mr. Green
newsm10
Не е важно каква е твоята житейска философия, не е важно дали си пушач или не, дали си християнин, евреин или сектант, дали си вегетарианец, суровоядец или канибал. Важното е, че повечето хора, които са вманиачени по някакво свое убеждение се опитват досадно да го вменят и на другите. Да ги убедят с всички средства, че те съсипват живота си като не изповядват същите принципи като тях и именно в това се изразява тяхната досада.
Може би тук е мястото да спомена, че и във форума забелязах натрапчиво присъствие на проповядваща божието слово млада дама, която независимо какъв проблем се коментира съветва основно да се обърнем към Бога. За мен лично това е досаден начин да натрапваш вярата си. Сигурно пък някои от моите постове са досадни за някой, който не мисли като мен.

# 64
  • Мнения: 2 492
... .
За сведение не пия ( даже кафе ) , не пуша , но имам един куп други пороци , които смятам за много по вредни , но които или нямам силите или желанието да променя .

... но послъгвам на моменти ....  Laughing
Така е приказката, нищо лично към твоите добродетели   bouquet



това " послъгвам " лично наблюдение или просто се мъчиш да уцелиш кои са пороците ми ...
Лафът е "не пия, не пуша, по жени не ходя, имам само един малък порок - послъгвам"
За недосетливите ще уточня, че наличието на този порок обезмисля декларирането на посочените добродетели.
Нищо лично към теб, захванах се за лафа, не за теб   bouquet

И аз така го схванах лафа , но реших , че е лично наблюдение и ми стана интересно . Тамън се приготвих да поспоря , а ти извади букета .  Crossing Arms

# 65
  • Мнения: 656
И аз така го схванах лафа , но реших , че е лично наблюдение и ми стана интересно . Тамън се приготвих да поспоря , а ти извади букета .  Crossing Arms

Ако държиш моЕ и да се пуцаме, ама на мен много барут не ми остана, а ще трябва яденето да се готви за вечеря (за пореден път отказва само са се сготви - ще трябва да го нагледам)

# 66
  • Мнения: 2 492
И аз така го схванах лафа , но реших , че е лично наблюдение и ми стана интересно . Тамън се приготвих да поспоря , а ти извади букета .  Crossing Arms

Ако държиш моЕ и да се пуцаме, ама на мен много барут не ми остана, а ще трябва яденето да се готви за вечеря (за пореден път отказва само са се сготви - ще трябва да го нагледам)

Не става , нахранена съм и ще съм много лесен противник ... чакай да огладнея .  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 1 783
Интересно как никой не спомена супер религиозните - тук ги има с тълпи и много се опитват да ти втълпят, как ако не приемеш господ в живота си, няма спасение за теб. Какво ще кажете за тях?

А за другите, които сте изброили - всеки си прави избор какво да яде, да пие или да пуши. Важното е да не пречи на другите, нямам нищо против пушачите, техен си е живота, но не искам да ми димят около мен, просто не ми е е приятно. И като се добави, че е и вредно, съм си съвсем в правото да не ги искам наоколо.

Изобщо извода за мен е живей си живота и не пречи на другите.

# 68
  • Мнения: 804
Интересно как никой не спомена супер религиозните - тук ги има с тълпи и много се опитват да ти втълпят, как ако не приемеш господ в живота си, няма спасение за теб. Какво ще кажете за тях?
Споменах, споменах....

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За мен ли говорите ...

Във всички  теми, които съм пускала с информативна цел , без да искам се превръщам в защитничка на кауза... защото обикновено, в тези форуми не се дискутира, а това което не се харесва веднага се отрича ... аз обичам да се разглеждат двете гледни точки и нещата да се приемат малко по- обективно и с по- малко емоции ... но тук по форумите оставям впечатление за фанатик някакъв  Crazy

Иначе , колкото по- малко съм убедена в нещо, което по някакви причини съм решила да следвам, толкова по - яросто скачам да го защитавам ..... най- вероятно защото боря два опонента - външен и вътрешен ...

...иначе съм "за"  облъчванията за ползите от кърменето, здравословния начин на живот и опазването нма природата ... и големите хора са като малките деца ...

# 70
  • Мнения: 5 622
Проблемът е в твоя телевизор, разбира се!
Защо на мен ми се струва, че пушачите са
много по-тъпи копелета от непушачите, не
са никак толерантни, егоисти са, абе отврат.
Как един пушач не си превъзмогне слабостта
и не седне в заведение за непушачи, а трябва
да ме мъкне в най-задимения ъгъл и да ме кади?!
А?! Кой е по-досаден? Аз ли, че не пуша? Или той,
че ми натрапва да споделям гадостта, дето си я вкарва.
Няма досадни вегетарианци и непушачи!
Има досадни майки, свекърви, деца.

Хихи, съгласна съм с Лиска. Как един пушач не попита дали може да запали...След като вижда, че примерно с тези, с които стои на една маса не палят...  Wink

ЗАради това, като съм на заведение, паля и аз. НИщо, че съм непушач и не гълтам дима(даже не мога да го правя тоа упражнение  newsm78 )


В крайна сметка кой на кого е досаден не е ясно, само знам, че всеки гледа от собствената си камбанария....

# 71
  • София
  • Мнения: 7 097
Всъщност не мисля, че това са "добрите", а по-скоро залитнали и даже издрънчали......

# 72
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Лискуне, иди запали един фас, че си се запалила нещо, ама не на място !
А на въпроса -  маниак на някаква тема, каквато и да е - не можеш го убеди в противното - ще те намрази и накълве !

# 73
  • France
  • Мнения: 726
А аз още на първа страница казах в обобщен и синтезиран обем, това, което вие вече 4стр коментирате.

# 74
  • Мнения: 1 230
Бих заменила "добрите" с "вманиачените, нетърпящи различно мнение".
Сигурна съм, че всеки се е натъквал и във форума на такива - нищо ново.
Аз просто ги избягвам - и тук и в живота си. Пробвай и ти. Не се коси  Grinning

# 75
  • Мнения: 3 835
Не мога да чета толкова страници.

Добрите са досадни, факт, това на майтап.
Иначе сериозно, всички, които се вманиячават по някаква идея, наистина са досадни.

# 76
  • Мнения: 1 172
Ами преди време бях писала, че хората които не близват алкохол са ми скучни. И някой се беше засегнал, че въобще правя връзка м/у пиене и характер. Сега, като ти прочетох темата, осъзнах, че си синтезирала много от нещата, които мисля и аз, но ми е било тудно да обясня така добре както ти си успяла Wink

# 77
  • Мнения: 2 818
Общо взето така си е  Tired  Твърде често срещан проблем е, но е нормално... Аз спадам към сектантките по всички параграфи (което ич не значи че съм добра), та дори и кърмя  Mr. Green И си признавам, че залитам от време на време в досадна реклама на кърменето, макар да съм чела онази тема за това как да говорим за кърменето... Опитвам се да спра, ама е трудно, но ще успея...  и после ще заспя дългия си сън  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 5 877
Това са глупости.
Познавам примерно момичета с кауза и чувство за хумор.
Едновременно.
Сещам се поне за 5 на прима виста, от този форум.

# 79
  • Мнения: 5 877
Иначе, за статистиката - не съм ангел по описаните от теб показатели.
Но пък има параграфи, по които се старая.
Не хвърлям например торбички с боклук през балкона и сигурно изглеждам изпълнена със сектантски блясък на всеки, когото забележа да хвърля.
Така че това са относителни показатели.

Тежка дрога, насилие, риск и т.н. - мнозина наричан скучен онзи, който не ги е опитал.
Ами добре.
Много важно.

# 80
  • Мнения: 2 070
За мен ли говорите ...

Във всички  теми, които съм пускала с информативна цел , без да искам се превръщам в защитничка на кауза... защото обикновено, в тези форуми не се дискутира, а това което не се харесва веднага се отрича ... аз обичам да се разглеждат двете гледни точки и нещата да се приемат малко по- обективно и с по- малко емоции ... но тук по форумите оставям впечатление за фанатик някакъв  Crazy

Иначе , колкото по- малко съм убедена в нещо, което по някакви причини съм решила да следвам, толкова по - яросто скачам да го защитавам ..... най- вероятно защото боря два опонента - външен и вътрешен ...

...иначе съм "за"  облъчванията за ползите от кърменето, здравословния начин на живот и опазването нма природата ... и големите хора са като малките деца ...

Едва ли говори за теб.

# 81
  • Мнения: 967
Малко късно се включвам към темата, но да си кажа:
тук ми мирише на чиста проба завист  Twisted Evil Като не можем да откажем цигарите и любовта към свинската сланинка дайте да обявим всички непушачи и вегетарианци за прокажени и да ги прогоним!  Laughing
Според мен проблемът не е в "добрите", а в това че някои хора се мислят за идеални и искат да превърнат всички наоколо в свои последователи. Това може би е издразнило автора на темата. И аз се дразня, когато някой се опитва да ме поучава как да живея. Истината е, че аз не пуша (никога не съм пушила) и почти не ям месо напоследък, ама не бързайте да ми слагате ореол...   Blush
Не деля хората на пушачи и непушачи, вярващи и невярващи и т.н. "добрите" според мен са толерантните, широко скороените,  новаторите, различните, тези които не се боят да следват мечтите си като същевременно не парадират с това, защото отдавна са надраснали дербнавите ни страсти.

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
боже....аз май ще горя в ада... Praynig Twisted Evil
неам нито сектантски блясък в очите,нито нищо  smile3506 newsm08 ..ама то от цигарения дим на тия гадове пушачите ще да е  smile3546 ..пречи ми да виждам  ....а зеленчуци не обичам..все по месцето си падам.. newsm57 Animal Pig  animal085
ама по принцип съм добър човек....та се чудих.. просто така..  Whistling дали нема да се намери и за мен едно местенце в рая  Blush

# 83
  • Мнения: 6 206
 И аз не мисля, че говориш за добрите. По-скоро за отличниците.  Примерно, бременна в девети месец оставя внимателно папките, надупва се, за да й бият епидурална, извинява се вяло на доктора (говорейки по мобилния), ако може по-бързичко да я "цъкне" с ножчето и след два часа тича към работата с бебе под мищница. А после изяжда с парцалите някоя дрисла, която си е позволила да има неразположения.
Това направо си го представих. Laughing
Афектирана си от другата тема. Simple Smile
Никога не си позволявам да съдя хората /наистина е така/. Всеки е такъв какъвто е и си е избрал да бъде. Както и аз си избирам с какви хора да се обградя. По-скоро съм анализатор, често като говоря с някой се питам какво го е направило такъв, кой е и за какво се бори.
Което е много натоварващо понякога. Друг път нямам нерви и подминавам нещата без да се замислям.
Истината е, че се радвам на хора, уверени в себе си, щастливи с това което са. И не е задължително да са вегетарианци, непушачи и тн т, както и обратното.

# 84
  • Мнения: 2 353
  Каспър, разбира се. Отивам да изпуша една цигара, преди да ме завлекат в Ада.
 

# 85
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Естествено, че не пише за мен ... но и за мен пише все пак

# 86
  • Мнения: 227

Естествено, че не пише за мен ... но и за мен пише все пак
Е,добре,де-щом настояваш!!!

# 87
  • Мнения: 2 759
                  Я, и тук предварително сте обсъждали поведението по време на учителската стачка  Mr. Green.

# 88
  • Мнения: 14 133
боже....аз май ще горя в ада... Praynig Twisted Evil

И аз съм от "лошите". Не пуша, но пийвам алкохол и хапвам месце.  Joy

# 89
  • Мнения: 677
Пуша, но не ям месо. Раздвоен съм.

# 90
  • Мнения: 25 589
Пуша, но не ям месо. Раздвоен съм.

Ям месо, но не пуша. Тони, ти ли си другата ми половина?  newsm78

# 91
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз по-досадно нещо от пиянде, дето държи да му "правя компания" не познавам. Mr. Green

А излиза, че би трябвало да е забавен, ама - тцъ ooooh!

# 92
  • Мнения: 337
 newsm44  newsm68 И пууууша, и отвреме на време питиенце пийвам, а пък [b]ПРАСЕТО[/b] - най-добрият приятел на човека така го обичам и почитам през цялата година!!!!

 doh - много съм лоша ми се струва и на мен  Joy Joy Joy

# 93
  • Мнения: 4 300
Не знам що, ама нЕкои много обичат да поучават. Ако не се опитват да ме убедят в правотата си ми е все тая кой пие, пуши, друса се или си прави ЦС по желание.

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 21:09 от Р0кси

# 94
  • Мнения: 189
Аз не знам къде ще горя,но пуша,ям месо и пийвам.

# 95
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
newsm10
 Важното е, че повечето хора, които са вманиачени по някакво свое убеждение се опитват досадно да го вменят и на другите. Да ги убедят с всички средства, че те съсипват живота си като не изповядват същите принципи като тях и именно в това се изразява тяхната досада.


Това е и моето мнение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт