За лазерната корекция на зрението

  • 48 005
  • 131
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 0
Здравейте,
днес съм много по добре. С всеки изминал ден става все по - добре  Sunglasses
Днес бях във Вижън и там гледаха епикризата ми като някакво чудо  Joy
Казаха че не са виждали такова нещо и викаха някаква специалистка да ме гледа и нейната реакция беше "тия там с какъв лазар работят" и "операцията е направено перфектно". В четвъртък ще ме гледа лекуващата ми руска докторка.
Нещо още любопитно е че показателите на окото ми тук и в Русия, преди операцията, съвпадаха почти на 99 % /имаше малка разлика, но "била несъществена"/.
Сега малко показатели да пиша:
Преди операцията имах зрение 0.02 и на двете очи, след изписването /11.06.2010/ 0.20 на дясното и 0.40 на лявото, а сега имам 0.30 на дясното и 0.40 на лявото  Sunglasses Sunglasses Sunglasses
Имал съм някакво усложнение ".....сахара" /не запомних цялото име/, но то било "нормално" за тази операция /PRK/
Това за сега от мен, в четвъртък още  Wink

# 106
  • София
  • Мнения: 0
Здравейте пак,
да кажа че вече зрението ми е 0.30 на дясното и 0.60 на лявото око  Sunglasses
Всичко се развива по план, казаха руснаците.
Но ми казаха да си взема още един месец болничен защото съм счетоводител и ще ми е натоварено. Така стават 60 дена болничен общо.
С всеки иминал ден зрението ми става все по стабилно и добро  #2gunfire

# 107
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 941
Здравейте!
Много се радвам , че попаднах на тази тема.Поздравявам всички, които са се справили с проблема си    bouquet
Аз съм на 46 години, диоптирите и на двете ми очи са -4. От 10 годишна съм с очила и всяка година ми се влошаваше зрението. На 15 години сложих лещи и от тогава са мъките- почистване, съхранение, слагане, махане. Да не говорим за слънцето, вятъра, прашинките, които сякаш се надпреварват да ми влязат в очите... Да не говорим за главоболието след повече часове пред компютъра, но няма как -такава ми е работата. Но поне диоптрите спряха да растат. Даже имам леко подобрение на зрението - с 0.25  Simple Smile
 
Но въпросът към вас е свързан с дъщеря ми. Тя е на 7 годинки и от една седмица установихме, че не вижда добре. Вижда само първия ред на цифрите с едното око и втория с другото. Утре пак сме на преглед, за да й оптеделят диоптъра. Има и астигматизъм, също като мен. Не ми се иска и тя да мине по същия път и мъки. Още повече , че докторът ни каза, че на 16 години диоптъра й ще стигне -5.
Някой знае ли дали се правят такива операции на деца и каква е минималната възраст за такава корекция на зрението.

Много късмет желая на всички в темата  Hug

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Още повече , че докторът ни каза, че на 16 години диоптъра й ще стигне -5.


Този доктор да не би да е ясновидец  newsm78 как така го прецени това в далечното бъдеще? Аз дълги години носих лещи и моите диоптри постоянно растяха, а астигматизма ми беше доста повече от късогледството. 2006г. си направих лазерна корекция от тогава съм със 100% зрение. Моите диоптри ги откриха когато бях в седми клас, но аз не си виждах много преди това просто никой не ми е обръщал внимание. Чак когато и от първия чин не можех да виждам какво пише на дъската учителката ми каза за това на майка ми и така се започна, от тогава първо очила, а после лещи. Дори в началото когато за първи път ме заведе майка ми на лекар не ми установиха астигматизма и така години наред носех неподходящите очила, което от своя страна доведе и до вдигане на диоптъра. За това недей да се притесняваш какво ще стане след 9 години (кой знае до къде ще стигне медицината до тогава), а потърси истински добър специалист който да направи най-точна диагностика на зрението на дъщеря ти и дори да започне (по лекарско предписание) да взема някои хранителни добавки за подобряване състоянието на очите от рода на черната боровинка. Иначе за корекция на късогледство и астигматизъм, когато аз си правех операцията доктора ми каза, че възрастовите ограничения са около 21-22 години, не по рано, защото до тази възраст окото се развива. Поздрави и успех   bouquet

# 109
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 941
mamka mimka , благодаря!

Записала съм й час на 8 юли в Александровската болница, в детско очно отделение, за  консултация с друг специалист. Но като съдя по моя горчив опит, не съм оптимист .  Ще питам и за хранителни добавки, чета реклами за тях, но не съм се сещала са се поинтересувам .  Hug

# 110
  • София
  • Мнения: 0
mamka mimka , благодаря!

Записала съм й час на 8 юли в Александровската болница, в детско очно отделение, за  консултация с друг специалист. Но като съдя по моя горчив опит, не съм оптимист .  Ще питам и за хранителни добавки, чета реклами за тях, но не съм се сещала са се поинтересувам .  Hug


Здравейте,
ако цената от 100 лева не ви притеснява за преглед вижте данните за руските специалисти /публикувани по - горе от мен/ и отидете докато е време.
В този център и българските доктори са по научили много от руснаците и дори си имат апаратура за определяне на диоптрите на каквато ме гледаха в Русия.
Да кажа и нещо за мен - много по добре се чувствам зрението. Просто съм много щастлив от това  Sunglasses

# 111
  • Мнения: 3
Здравейте, мъжът ми си прави лазерна корекция миналата седмица в Истанбул. Всичко мина перфектно и на 3ят ден зрението му беше 100%, по някаква нова технология го оперираха. Аз бях с него и докато го чаках се запознах с една майка, която беше довела детето си да му правят лазер. Детето беше на 8 г., така че сигурно има варианти, зависи точно от диагнозата. Телефонът на представителката на болницата (Немската болница в Истанбул)- 0878 787858 - Нели Шишкова. Можеш да й се обадиш и да говориш дали предлагат лечение за вашият случай. Казвам ти го, защото са по напред с техниката от България и може да предлагат лечение, което още не се практикува тук.

# 112
  • Мнения: 1
аз съм с късогледство -6 диопт. но разбрах, че имам проблеми с роговицата и немога да нося повече лещи. искам да си направя операция, но много ме е страх дали ще избера правилният лекар. мненията в нета са много противоречиви. ходих и на преглед при руснаците, но там се стои 15 дни и това много оскъпява, а като влязох в сайта им май не видях никъде новите технологии за корекция на диоптъра. а твърдо съм решила, че ще изхвърля очилата и лещите. моля за съвет

# 113
  • Мнения: 2
White smile в тази болница, в която сте били в Истанбул оперират ли деца. Трябва ми спешно добър офталмолог, който работи и малки деца

# 114
  • Мнения: 14
Много интересна тема, искам да попитам дали има значение диоптъра за да се прибегне до лазерна корекция. Аз съм с - 0,5 и на двете очи, с астигматизъм, налага ми се да нося очила, не толкова че не виждам, а по- скоро започва главоболие.

# 115
  • Мнения: 3
Angelface в друга тема ти писах и съм ти пуснала на ЛС координатите на офталмолога на мъжа ми. Сигурна съм, че ще му се довериш след прегледа. Страхотен е.
Рали Бали не е важно колко точно ти е диоптърът. Щом като ти пречи на нормалното ежедневие и ти създава главоболие, значи си заслужава.

# 116
  • Мнения: 14
Благодаря за  отговора, при първа възможност ще го тествам.

# 117
  • Мнения: 1
аз да ви се похваля, че ще заминавам за лазерна корекция септември за истанбул в German Hospital. В момента има промоция и плащаш цената на едното око, а ти оперират и двете. Много съм ентусиазирана. Стискайте ми палци.

# 118
  • Мнения: 750
аз да ви се похваля, че ще заминавам за лазерна корекция септември за истанбул в German Hospital. В момента има промоция и плащаш цената на едното око, а ти оперират и двете. Много съм ентусиазирана. Стискайте ми палци.

Toва в цифри как изглежда, ако не е тайна?

# 119
  • Мнения: 1
Всичко 800 евро за двете очи. това включва пълен преглед, лазерната корекекция, контрола на следващият ден и доживотна гаранция. След прегледа има и организирана екскурзия в Истанбул.

Общи условия

Активация на акаунт