За лазерната корекция на зрението

  • 48 007
  • 131
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Знаете ли нещо повече за това защо след операция с лазер не трябва после да се забременява 6 месеца?
Може да е свързано с това, че до 6 м след корекцията с лазера се ходи на контролен преглед и ако се наложи нещо да се прави отново може би няма да е подходящо да се прави на бременни - но това е мое предположение.
Елица как мина операцията?

# 46
  • Мнения: 1 375
И аз имам диоптър и съм подходяща за лазерна корекция, но имам само едно притеснение-всички очни лекари са с очила!!!И това ме спира през годините да направя корекция.
Точно това е и моето притеснение. Лекарите носещи очила, с които съм говорила ми казват, че "все още е нова тази процедура и не се знаят наистина ефектите след период от 20-30 години"...
Та за това и аз не смея да се подложа, въпреки че съм подходяща според техните изисквания.
Желая успех на тези, които са решили да се подложат на такава интервенция   bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 472
Аз също съм много доволна.Вече 9 години са минали от моята лазарна корекция при проф.Танев.Ходя редовно на прегледи( последно бях през м.май) и всичко е наред- не съм качила никъкъв диоптър. Всеки сам трябва да прецени ситуацията и да се реши.Сега технологиите са много напреднали и различни от това което беше по време на моята операция, възстановяването става много по-бързо, така ,че не виждам какъв проблем може да има.Аз лично съм много доволна от проф Танев.  Искам да отбележа и факта,че работя по 8 часа на компютър с цифри и досега всико е наред, надявам се и за напред да е така!
Успех в решенеието!

# 48
  • Мнения: 8
Офффффффффф , преди да седна да чета други мнения бях много надъхана да си направя лазерна корекция , но се незнам!

Толкова различни мнения прочетох и много ме хвана шобето!

От няколко дни мисля за лазерна корекция на двете си очи.Имам късогледство - диоптър 4,25 на дясно око и 3,75 на ляво!

Много ме е страх , катто си помисля че става въпрос за очите ми!

От друга страна пък ми омръзнаха тези очила , това драскане по носа ми.Влудявам се като не съм с очилата , ужасно е да не виждаш!

Ако все пак се реша на операция , ще споделя с вас!

# 49
  • Мнения: 8
Момичета , може ли някоя от вас да ми каже как се наричат методите за лазерна корекция в Св. Петка във Варна , съответно за 600 евро и за 800 евро на око!
Аз ходих на преглед , но много не ми стана ясно каква е разликата между двата метода?

Ако някоя от вас може да ми отговори , ще бъда мн. благодарна!

# 50
Здравейте,
На 12 февруари 2009 бях на лазерна корекция на зрението в клиниката "Св. Петка" във Варна - за корекция на дълекогледство, с различен диоптър на двете очи.
Сега пиша без очила Simple Smile))) - малко ми е трудно все още, но успявам. До този момент не можех НИЩО да видя без да сменям очила - за работа на компютър, за четене, за щофиране..... - ад - постоянно главоболие и се молиш да не забравиш някъде очилата си ,че става страшно.....
Казаха ни (и двамата със съпруга ми се подложихме на тази процедура едновременно), че трябва да мине поне месец, за да може мозъкът да се настрое да ползва очите по  "нов" начин, но имам надежда. Питам дали някой е правил лазерна корекция на далекогледство, тъй като при късогледството резултатът се проявява много по- бързо - от мои приятели знам и съм го видяла като ефект.
иначе - опастност от загуба на зрение- няма.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 099
Имам такава корекция от преди много години (10-11). Направих я 2 седмици преди да замина на екскурзия в Париж и вярвайте, най-вълнуващото нещо в живота ми към онзи момент беше да гледам Крейзи хорс и Айфеловата кула без гъбясали лещи или очила!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

100% коригиране на късогледство (около 4 диоптъра) и някакъв-там астигматизъм...

# 52
  • Мнения: 8
mariam.m. , на коя операция се подложи - на 600 или 800 евро? И знаеш ли дали има голяма разлика между двата метода?

# 53
Здравейте отново,
разликата между двата вида терапия, както ни бе обяснено, е в дълбочината, или степента на изрязване. по- скъпия вариант се препорйчва при наличие на астегматизъм. Аз направих този от 600 евро, след като ме увериха лекарите, които ми правиха първичния преглед, че не е нужно, за сега, да се прави по- дълбоко изрязване.  Но възстановяването е доста бавно и това започна да ме притеснява - в смисъл - не ми се "избистря" зрението..., а ще ходя на контролен преглед след 20 дни. Затова се чудих дали някой е правил корекция на дълекогледство - късогледството се усеща веднага след интервенцията - имам пред вид разликата Simple Smile))

# 54
  • Мнения: 2
Аз ви препоръчвам клиниката на д-р Пламен Хубанов Simple Smile
http://eyecenterstnikolay.com/ УСПЕХ!  Grinning Hug

# 55
  • Мнения: 361
и аз живо се интересувам от лазерна корекция на зрението. не ми е голям диоптърът, все още категорично отказвам да сложа очила от страх да не си направя очите съвсем мързеливи, но вече ми е дискомфортно като виждам размазано на метри пред мен. при четене и работа на компютъра нямам проблеми, но напоследък забелязвам че търся книги с по-големи букви. не виждам и субтитрите по телевизията, ако съм на по-отдалечения фотьойл. имам и астигматизъм /правиха ми преглед в клиника вита в софия преди 2 години/. искам да си коригирам очите веднъж завинаги и да не трябва да слагам очила /лещи няма да мога, защото очите ми са мн чувствителни към всичко, дори спирала не мога да слагам, защото почват да се зачервяват и сълзят/. прочетох, че не може да се прави, ако жената е бременна или пък след операцията тр да се пази 6 месеца поне. наистина ли е така? ако е вярно, ще трябва да изчакам още известно време, защото и бебе планирам, но ако не е, съм склонна в най-близко бъдеще да си коригирам зрението. прочетох много мнения за различни клиники, но все пак- към коя да се насоча?

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 127
В началото на тази година съпругът ми си зачисти диоптъра и на другото око в св. Петка. Казва, че е доволен Hug

# 57
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен.
Аз бях с почти - 12 диоптъра късогледство и много голям астигматизъма.Това се получи в следствие на раждане по нормален път.Преди това бях с -7.
Миналата година си направих операция в Истанбул в Eye star.Страшно съм доволна.Там имат най-съвремената апаратура за Източна Европа.Собственика е завършил в Сащ и апаратурата е от там.Лекарите оперират и в Австрия.На ден правят около 10 операции,предимно на германци. Впохвалствената  книга може да прочетете ,колко хора са си правили операции и дори известни личности.В Бг апаратурата е стара.В Бг са по-скъпи отколкото в Истанбул.В Бг те карат да си купуваш и капките ,които ти изписват след операция..което е жалко.А да не говорим, че ти дават доживотна гаранция.
Аз съм пример за техния успех,защото съм виждала на 30% и съм била на ръба да не може вече да ми се направи операция.Сега с едното око виждам на 60%,но повече от това не може да се постигне.Дори на Орбис се прегледах след операцията и казаха че е много сполучлива.Вече съм без лещи и съм адски щастлива.Толкова години отлагах заради страх и приказки на близките ,че ще ослепея.
За света Петка отзивите са повече минус отколкото плюс.Апаратурата е стара.Имам много приятели, които си правиха там операции и всички съжаляват,защото са неуспешни.Дори последния случай беше за перде,те просто не са го премахнали а са взели парите.
В Сащ тези операции се правят от здравната каса а в Бг се смятат за козметични.
За клиниката в Истанбул -условията са страхотни.Посрещат ви и ви закарват до клиниката.Всичко е идеално чисто,хотела е на 10 метра от клиниката.1000 евро е и на двете очи .Не плащате капките след операцията .Имат персонално отношение към всеки един пациент.Адски са възпитани.Жената на собственичката е българка и една жена от персонала е българка.Нямате проблем с езика.Ако не искате превод можете да говорите на немски или английски.
Телефона на едната българка е 00905323539604 Ясмин се казва.
Успех на всички ,които се решат на тази операция.Метода е чрез вграждане на леща-американския модел.

# 58
  • Мнения: 9
Преди 1 седмица ходих до св.ПЕТКА във Варна!Изживях един кошмар!Беше претъпкано с пациенти и на 2 от апаратите минаваш в коридора,като измерването го прави 1 мед.сестра,която дъвчеше дъвка срещу мен и гледаше в тавана.След това запо4ват да те бутат в разни стаи на конвеир няма достатъчно място за всички и се чувстваш виновен че не знаеш къде да застанеш!На мен ми прилошава от капките за разширение на зениците,иедва не припаднах,но не това е важно....а просто никоѝ не те следи...т.е. не знаеш каде се намираш все едно в претъпкан трамваѝ.2 сестри ходеха напред на заад и се караха с пациентите без причинно,а когато съпруга ми помоли за чаша вода от автомата ,му отговориха че тч е за персонала,но все пак му дадоха.Моето мнение е ,че за 120лв преглед и 1600 евро за корекция, поне 1 чаша вода мога да получа:) ShockedНе искам да кажа нищо лошо за доц.Митов,но може би трябва да поразредят графика.Всяко нещо си има цена,но това е очна клиника,а не печатница за пари.Извинявам се за правописа предварително!

# 59
  • Мнения: 142
Когато очните лекари започнат да си правят лазер, тогава ще са безопасни.  Grinning Аз лично съм чувала само за един с лазерна корекция. Всичко друго носи очила. Не дори лещи, очила.

Общи условия

Активация на акаунт