За лазерната корекция на зрението

  • 48 006
  • 131
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
   Обръщам се към майките, на които е омръзнало да носят очила и  лещи, и са предприели нещо по въпроса.
   От доста години съм със силен диоптър за късогледство, но очила навън така и не свикнах да нося.От 15 години се мъча с контактни лещи - сложи, свали, разтвори, алергии. Освен това в резултат на двете си висши, очите ми станаха много чувствителни - алергии от слънце, сухота, бърза умора......Очилатите мами знаят за какво става дума.
   Та въпросът ми е към тези, които са се решили на лазерна операция - струва ли си? Чували ли са за случаи, при които зрението се е влошило в резултат на операцията. Уточнявам, че аз съм подходяща за такава корекция, но много се колебая от страх, че ще загубя и това което имам.Чувала съм за някакъв период от 20 години, след който не било известно как очите ще реагират на радикалната намеса.
   Моля по-смелите майки, направили тази операция, да споделят честно мнението и опита си.ОКУРАЖЕТЕ МЕ ИЛИ МЕ РАЗУБЕДЕТЕ!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 535
Предполагам знаеш клиника света Петка....че там...доцент Митов е с очила  Wink
Размислите оставам на теб newsm78.
Аз не прпоръчвам лазер за такива цели, риска е прекалено голям....има шанс да загубиш частично, да не говорим за по лошо, зрението си. Разбира се има шанс интервенцията да е успешна и да нямаш проблем....но според теб струва ли си риска?
Носи си очилата, сложи си хубави стъкла, които да предпазват добре окото избери си удобна рамка.....недей рискува...но това пак си е мое мнение

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 16:06 от Bubuto

# 2
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Аз си направих корекция на очите преди година в "Света Петка" и съм много доволна. Бях с големи диоптри късогледство, а сега виждам отлично. Това което пише Bubutо не е верно! Ако операцията не е сполучлива т.е. да ти се възстановят старите диоптри ти правят нова за тяхна сметка.Разбира се, че след 20 г. ще има промяна, защото настъпва старческото далекогледство, но и то може да се корегира.

# 3
  • Мнения: 22 343
Аз лично съм чувала няколко човека, които са си правили операция на различни места и не са доволни.
След 2-3години казват, че са започнали да им се възвръщат диоптрите.
Майка ми е с такава операция от 17г вече, но я правиха в клиниката на Фьодоров. Всичко е наред, няма възвръщане на диоптри или нещо подобно.
Аз също съм с късогледство и тук в БГ не се решавам да направя тази операция. Ако ще се прави, то ще е в клиниката на Фьодоров в Москва.

# 4
  • Мнения: 211
здравей много ми е познато това, за което говориш. От една страна зрението ми се влошава и без очила вече не мога, но от груга като ги сложа ме дразнят постоянно, чувтсвам се като охлюв с тях. Мислех за лазерна корекция, но очната ми лекарка ми каза, че с годините (към 40-50) ще развия дълкогледство и в този случай късогледсвото ще ми е от полза. Не знам как да го обясня точно, но тя ми обясни, че ако си направя корекцията след известно време пък ще стана дълекогледа от възрастта и пак ще нося очила, но ако съм останела с диоптъра за късогледство той щял да бъде коректв на дълекоглеството. Малко странно ми прозвуча, но пък реших да не се подлагам на операция понеже майка ми която е лекар е много против и реших да й се доверя. Не спрях да търся обаче и скороо открих ново лечение. Орто-к е компанията, която е създалал лещи, с които спиш всяка  нощ, а през деня нямаш нужда от очила или други лещи Виждаш си нормално! Лещите действат като "притискат корнеата" можеш да прочетеш на сайта много за тях. Проблем  е че са около 1500-2500$, (операцията в българия е окло 500лв доколкото съм чувала.) Има и още нещо операции за корекция на зрението се предлагат на хора с 4-5 диптър и нагоре, не знам ти кой си, но аз съм сдоста по-малък диоптър. Ето сайта а лещите http://www.ortho-k.net/
Успех!

# 5
  • Мнения: 327
Аз се страхувам за последиците.Иначе ...,познавам неволите на силното късогледство.Линки,аз съм с -9 и  с лещи от 11г. Очила слагам за през нощта/дъщеря ми спи неспокойно,отвива се/,а аз не виждам добре и с тях.Тук не бих рискувала операцията.Ти реши за себе си също.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 535
Това което пише Bubutо не е верно! Ако операцията не е сполучлива т.е. да ти се възстановят старите диоптри ти правят нова за тяхна сметка

Те веднъж да направят белята пък после ако искат 20 операции без пари да ти направят едва ли особено ще те интересува. Грешките при лазера са необратими....

# 7
  • Мнения: 653
и мен ме вълнуват тези неща от доста време
диоптърът ми не е много голям, но наистина е много досадно това с лещите и очилата и никога не виждаш добре, дори и с тях

мечтая си някоя сутрин да се събудя и да виждам добре и то не, защото съм си забравила лещите в очите, а защото съм се оправила

# 8
  • Мнения: 211
Това което пише Bubutо не е верно! Ако операцията не е сполучлива т.е. да ти се възстановят старите диоптри ти правят нова за тяхна сметка

Те веднъж да направят белята пък после ако искат 20 операции без пари да ти направят едва ли особено ще те интересува. Грешките при лазера са необратими....

Дори процента да е 0,0001 да загубиш частично или изцяло зрението си от такава операция според мен е рисковано. Освен това най-тъпото е , че тук в БГ никой няма дори да се престори, че му пука, че те е овредил.По принцип операцията не е скъпа и в другите държави, но все пак си струва за наистина голям диоптър.

# 9
  • Мнения: 798
И аз съм се замислила от едно известно време. От дете съм с очила, а от 15тина години с лещи. Но си е мъка. С късогледство съм, -6, но почнах от -1.75 и расте постоянно , по малко всяка година. Очните лекари уж казваха , че ще спре да расте и не знам си какво, ще почне да намалява, но не става така. Аз по  принцип си мислех , след втората бременност да разпитам по-подробно за тази корекция, защото по време на бременост се качва диоптър, но...се чудя. След корекция се качва диоптър ако си предразположен към качване. Т.е почваш пак нулата да си качваш. Опасявам се, че при мен ще се получи точно това. И засега изкчаквам. Дано поне спре да се вдига този диоптър. Чувала съм всякакви легенди и истории за тази операция. И аз не знам. Око е, страшно е.

# 10
  • Мнения: 401
ПОнеже нз как стои въпроса с тази операция да ви попитам може ли да се прави при далекогледство?аз с +4 на еднотооко , и +1 на другото(като на това имам астегматизъм)-нося о4ила -но ме интересуваше дали при мен може да се оперира?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 328
Понеже виждам противоречиви мнения, клонящи по-скоро към "не", най-напред искам да кажа, че това, което напиша, няма за цел да убеждава когото и да било в каквото и да е.
Моята корекция мина на 19.05.2005 г. Месец след това и до този момент, слава Богу, се радвам на прекрасно зрение - такова, каквото ми беше дарил Създателят, и което, уви, през годините не успях да опазя. Диоптрите, които махнах, клоняха към двуцифрено число /за всяко око поотделно/.
Пожелавам дълги години здраве и живот на лекаря, който направи корекцията и ми върна зрението - д-р Борислав Кючуков. Това стана в клиника "Вижън" в София, в която, за съжаление, той вече не работи /нямам актуалните му координати, иначе бих ги написала/. Огромна признателност дължа и на своя съпруг - за моралния и материалния ангажимент, който пое към мен в това отношение. Той е човекът, на когото дължа мотивирането, окуражаването и подкрепата за това начинание.
Да виждаш, включително и в тъмното, без никакъв проблем, да шофираш, да плуваш, да се гримираш и това да ти носи само удоволствие - това е нещо, което не мога да сравня с което и да било друго чисто физическо преживяване.
Ето линк към темата, която само ден след корекцията започнах сама: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28002.msg542582#msg542582
На всеки, който е решил да направи корекция, подобна на моята, желая успех и дълги години живот, за да се радва на този успех!

# 12
  • Мнения: 211
За далекогледство мисля не можеш да се опрерираш, но ти предполагам носиш очила само като четеш нали?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 328
Сега видях въпроса за далекогледството - мисля, че може да се коригира и далекогледство, а най-точно това може да каже лекар - офталмолог.
Ще си позволя да добавя един линк към руски сайт, който навремето открих и в който четох - там нещата са написани точно и ясно, а чрез препратките до различните видове корекции са и онагледени: http://ophthalmology.popmed.ru/lasercorrection/

# 14
  • София
  • Мнения: 463
Така се зарадвах на темата , защото и аз се интересувам от същото , но видях ,че за малък диоптър не е подходящо  Sad Аз съм с 1 и половина на еднато око и то вече ми натоварва другото , не е много ,обаче е супер досадно това с носенето на очила при четене и при шофиране .
Вечно разнасям със себе си и тези очила -приключих с малките чанти JoyА и не си е като да виждаш нормално ,някак си вече не разчитам на това ,което виждам. Привечер особено е страшно гадно без очилата.
Няма ли варианти за по-малък диоптър -трябва ли да чакам да ми стане по-голям  Shocked, щеше ми се да може да се направи нещо  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт