Истерия!

  • 2 533
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Здравейте момичета!Може би е имало такава тема или подобна ,но бих искала да ви опиша какво стана вчера и ако някой може да ми помогне със съвет ще съм ви много благодарна:
Вчера си играхме навън с Гого и едно момченце на неговата възраст и изведнъж Гого реши ,че трябва да си събуе гащите искаше да върви гол.Помолих го няколко пъти ,обясних му че така не е хубаво, така не се прави и той така започна да пищи ,че изпадна в истерия и не реагираше по никакъв начин.Знам ,че с бой не е хубаво-но го шляпнах по дупето (нямаше никаква реакция) , а и  не ме чуваше като му говорех.Беше така около половин час като посягаше и мен удряше , драскаше и пищеше.Това му се е случвало още веднъж преди това ,защото искаше нещо което не можех да му дам.Иначе е много кротък и спокоен, не е агресивен спрямо околните.Та въпросът ми е трябва ли да търся помощ от специалист и как бихте реагирали в такава ситуация!Благодаря предварително-направо ме е страх да не се повтори и аз как да реагирам!

# 1
  • Мнения: 2 978
Е, ти пък..чак специалист.
Много важно, че детето е искало да тича голо. Нали мъжа ти не го е направил? Laughing (майтап)

Не бих и се скарала, по- скоро ще го обърна под формата на майтап..и така ще прекратя играта.

  bouquet

# 2
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
 Не се притеснявай, ти  си щастливка щом като за 2год и 8мес само два пъти ти е изпадал в истерия. на малката дъщеря тези състояния бяха през ден. Никога не съм и помисляла за специалист Shocked На мен лично по би ме притеснило желанието му да е гол. Но на тези топлини да ти кажа честно и аз бих го направила, ако го позволяваше възрастта ми.Така че  Peace

# 3
  • Мнения: 550
Голяма работа ,че искал да тича гол!Случва се и децата да истерясват!Аз например в такива случаи се обръщам на другата страна и не му обръщам внимание.Като види,че няма зрители много бързо му минава! Peace

# 4
  • Мнения: 377
пробвах и да тръгна и да не му обръщам внимание ,но той не дойде при мен, а продължаваше още по-силно да крещи.А и зрители колкото щеш имаше доста народ на площадката и повечето им беше смешно!

# 5
  • Мнения: 550
Ох,от такива зрители и присмехулници ми е дошло до гуша ,ама какво да се прави...хора всякакви!Най много ме е яд някоя баба като реши да се намеси ,сякаш тя ще оправи нещата ,а онова започва още повече да крещи! smile3514 newsm61Направо ми иде...моят сега се е научил да плюе и започва да пръска плюнки къде що някой мине покрай него или ако някоя съседка го закачи1Направо ужас! SickОбяснявам аз ,че не е прилично,но в тая жега всяко мокрене си е добре дошло! smile3534Само спокойно си викам , и това ще мине"Някога,но не сега",както се пееше в една песен Laughing

# 6
  • Мнения: 1 426
Една майка наскоро каза, че в такива случаи единственото, което помагало, било да му напръскаш личицето с вода, действало 100% и детето се успокоявало, опитах се сега да намеря тази тема - отпреди месец-два, но не можах.
Не се безпокой, просто най-вероятно му е дошло в повече някакво напрежение - най-вероятно жегата - и това му е бил начинът да реагира.

# 7
  • София
  • Мнения: 392
аз бих я прибрала в къщи,не толкова че е гола,а да разбере че ако иска да излиза с мен,трябва да ме слуша. за плюенето също-директно обратно и най малкото,за това че "не е прилично",на никой не му е приятно по него да текат чужди лиги,па макар и детски. това е ужасен навик и нямаше да го оправдаваш толкова лесно,ако друго дете плюе по твоето.

# 8
  • Мнения: 447
Една майка наскоро каза, че в такива случаи единственото, което помагало, било да му напръскаш личицето с вода, действало 100% и детето се успокоявало, опитах се сега да намеря тази тема - отпреди месец-два, но не можах.
Не се безпокой, просто най-вероятно му е дошло в повече някакво напрежение - най-вероятно жегата - и това му е бил начинът да реагира.

И на мен ми помага бързото вадене на шише с вода и мокрене на лице, ръце и каквото се сетите. Но това е просто защото щерката обича водата, примира от кеф и минава сръднята. После прибирам шишето и обещавам ,че ако не прави така като се приберем ще напълним басейна с вода и ще се къпем.
 Ми слуша newsm78 И определено разбира за какво иде реч.

# 9
  • Мнения: 24 467
аз бих я прибрала в къщи,не толкова че е гола,а да разбере че ако иска да излиза с мен,трябва да ме слуша. ....

Така съм правила и при нас също подейства за 1-2 месеца безотказно. Спря въобще да крещи и да се тръшка.

# 10
  • Мнения: 4 668
Мартин ми е изпадал в истерия , защото се прибрахме от разходка , а той не искаше да му събличам якето ... Нито вода помогна , нито нищо  Rolling Eyes
Още няколко пъти после се опита да го направи ... Помагаше само гушкането и то не винаги ...

# 11
  • Мнения: 550
[quote author=weinacht link=topic=205850.msg4422592#msg4422592  за плюенето също-директно обратно и най малкото,за това че "не е прилично",на никой не му е приятно по него да текат чужди лиги,па макар и детски. това е ужасен навик и нямаше да го оправдаваш толкова лесно,ако друго дете плюе по твоето.
[/quote
Че кой го оправдава плюенето!

# 12
  • Мнения: 967
Наистина си щастливка щом се е случвало само два пъти. В тази възраст такова поведение се среща и то в повечето случаи без видима причина. трудно им е все още на дечицата да овладяват емоциите, натрупаното напрежение и така избиват.
Пръскането с вода в лицето при нас не помага, строгия тон и шамар - също, спокойното говорене и убеждаване - още по-малко. Оставям го да попищи малко, а после го прегръщам и той лека-полека се укротява.
Това е положнието - бебешки пубертет

# 13
  • София
  • Мнения: 392
Мартин ми е изпадал в истерия , защото се прибрахме от разходка , а той не искаше да му събличам якето ... Нито вода помогна , нито нищо  Rolling Eyes
Още няколко пъти после се опита да го направи ... Помагаше само гушкането и то не винаги ...
извинявам се,изках да кажа да го оставиш сам да стигне до извода ,че трябва да го свали-като види че му е топло и неудобно в къщи с яке,ще разбере,че мама е била права и следващия път няма да иска Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 723
Моята госпожица е кротка и послушна,но от време на време се случва като не стане на нейното да изпада в истврия,тогава нито чува какво и се говори,нито се успокоява от нещо а само пищи,реве,мята се из ръцете ми...Тези инциденти са и още от бебе и сега са по-рядко,но освен да се опитвам да я държа нищо друго не мога да направя.В един момент се успокоява сама,не смятам че има нужда от специалист

Общи условия

Активация на акаунт