съдомиялна машина

  • 5 924
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 692
Е въпроса ми е на колко да бъде настройката,както и тази на солта?

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами зависи от медела, мила, никой не може да ти каже...машините са различни. Но - примерно, ако скалата ти е от 1 до 6, досега е било на 3 и чашите са побелявали, следва да се увеличи на 4 примерно. Действай на принципа на проба - грешка, няма как иначе да разбереш. Аз ще намаля моя гланц от 3 на 2, пък да видим...ако започнат да побеляват съдовете, пак ще го врътна на 3. Солта, струва ми се, че на моята машина има само два варианта и в момента е на по-ниския, защото водата в София е мека. В Плевен пък си слагат солта на двойка, защото там е варовита...
Проба-грешка Peace

# 32
  • Мнения: 4 202
При мен проблемът беше в гланца.
След като от таблетки минах на 3 отделни препарата, гланца го бях завъртяла на 4 от 6, уж за да са по "гланцови" съдовете Crazy .
Чиниите ми излизаха отвратителни, на някакви гнусни петна, абе отврат. След голямо умуване и след като смених препарата за миене изведнъж ми просветна, че може би трябва да се намали подаването на гланц  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 780
Не съм пробвала гел , макар  че отдавна се каня да си купя , ама все се хващам за таблетките Tired . Чашите ми се надраскаха / от евтините са / , но ми е неприятно да ги гледам така и си мисля дали не  е от таблетките  newsm78 / макар , че и прах съм ползвала /

# 34
  • Мнения: 513
И при мен често остава беличко по чашите и по лъжиците. Освен това таблетките ги режа на 2, дори и на 3 понякога, защото миялната ми е малка, а това много ме дразни - таблетката се счупва, рони се, после събирам остатъци и така. Ако някой е доволен от друг вид препарат за миялна, моля да ми сподели !
       Thinking Щом се интересуваш ще ти кажа. Ние си купихме миялната  в края на ноември месец    / hahaha подарък на мъжа ми за рожденния  му ден-просто тогава се случи да я купуваме след 1 месечно  чакане/и до м. март когато откриха в нашия град Шумен магазина на Кауфланд използвах таблатки на Сомат и Кларо 2 в 1 и бях доволна.  Peace В Кауфланд обаче открих един доста евтин прах, гланц и таблетки -чехски - Clean Maximo.  newsm78 Отначало подходих с недоверие и си взех 1 пакет прах да ползвам,  #Crazy Joyно за мое учудване и радост приборите бяха измити както със Сомата и от тогава съм с него, сега  като ми свърши гланца / който е пак около 2 лв/смених и него с тази марка, солта /е 3 лв./също и промяна няма, а що се отнася до финансите разликата е огромна - 1 кг прах ми отива за 25 миенета и струва само 2,99, а 22 таблетки Сомат 2в1  знаеш колко са/май бяха над 10 лева-вече направо ги забравих/.
За тези които се интересуваха от дозировката на гланца, мисля че тези които ползват таблетки проблема идва от това че се получава предозиране-хем в таблетките има, хем те слагат в съответните отделения, същото се отнася и за солта. А за  софиянци мисля, че в една тема бях срещнала, че при тях всички настройки са на 1, а някои даже не ползваха сол понеже водата е мека. Ще потърся темите и ще ви ги копна. А що се отнася до настройките, за тези които имат Аристон, макар и различна от моята модификация/ която е LL 420 /мога да им изпратя на лични упътването на моята машина на български и там има подробни обяснения за регулировка на гланц и сол.

# 35
  • Мнения: 513
Ето какво открих за сега: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=123916.0 има и други теми и тях ще ви копна и ги поразгледайте.

# 36
  • Мнения: 513
А ето тук, точно към средата става въпрос за гланц и сол дали да се слага/ .....ако си с таблетки 2,3,5 в 1 мисля че не се слага сол и гланц , но ако си само с обикновена таблетка - задължително / само ако си от София не е задължителна солта - зависи от твърдостта на водата /", ето все пак темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188631.40 

# 37
  • Мнения: 2 759
Там, където сипваш солта, също може да имаш настройка.
                   Моята за сол е точно там  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт