Водите ли децата си на профилактичен ехографски преглед?

  • 11 213
  • 54
  •   1
Отговори
# 30

Какво за него? Задължителните профилактични изследвания на кръв и урина- при раждането, на 6 м. и на 1г. не мислиш ли, че са достатъчни за ранната му диагностика  newsm78
newsm78 Мислиш ли че ПКК включва и кръвна захар?
Мога да те уверя, че независимо от начина на живот тези прегледи (особено при мамолог) преди 6-7 години не бяха профилактични.

Това е абсолютно не точно. Работя от 99г. в отделение, в което има мамограф от преди 15  години.Който иска ходи и си прави мамография. Не само през последните 6-7 години.
Не ме увери  Grinning
Обикновено при бучка пращаха ва мамолог. За профилактика - хич не е ставало дума.

# 31
Да допълня за Дикси - тогава пак не спадало към задължителната профилактика както е сега ехографията на тазобедрената става=
Значи ли това, че тези които са си правили мамограф са хипохондрици?

За всички желаещи - ето какво включват сега профилактичните прегледи
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=738

# 32
  • Мнения: 46 489
А ти мислиш ли, че ако детето има диабет всички показатели + общото му състояние ще са в норма?

Не разбирам- против профилактичните прегледи ли си или за тях?

# 33
Не разбирам- против профилактичните прегледи ли си или за тях?
Не виждам нищо лошо една жена да заведе детето си профилактично да му прегледат с ехограф коремните органи!
Това е мнението ми.
Обосновах го с профилактичния преглед на тазобедрените стави, профилактичния преглед на слух, зрение и т.н.
Според мен ехографът крие дори по-малко рискове от боцването на пръстчето

# 34
  • Мнения: 1 951
Да допълня за Дикси - тогава пак не спадало към задължителната профилактика както е сега ехографията на тазобедрената става=
Значи ли това, че тези които са си правили мамограф са хипохондрици?


Чакай малко, аз някъде да съм споменала, че ходенето по желание на профилактичен преглед е равносилно на хипохондрия? Прочети ми отново двата поста по темата  Rolling Eyes

И друго - какво значи - пращаха на мамолог? Аз не чакам някой да ме прати някъде, или че има кампанийно-медийна еуфория, или пък че ми е задължително.

Говорим обаче за съвсем друго - трябва ли да си водим децата на ехография на коремни органи за да сме по-спокойни? Ами, за мен това е пресилено. Когато ние възрастните го правим е различно. Има си показания - напр. като казваш мамолог - възраст над 30г, обикновенно раждали жени, употреба на хормонални препарати, наследствена обремененост и т.н. Ходиш веднъш в годината или на 6 мес., зависи. Все пак имаш някакви основания да го правиш, нали?

# 35
Чакай малко, аз някъде да съм споменала, че ходенето по желание на профилактичен преглед е равносилно на хипохондрия? Прочети ми отново двата поста по темата  Rolling Eyes

И друго - какво значи - пращаха на мамолог? Аз не чакам някой да ме прати някъде, или че има кампанийно-медийна еуфория, или пък че ми е задължително.

Говорим обаче за съвсем друго - трябва ли да си водим децата на ехография на коремни органи за да сме по-спокойни? Ами, за мен това е пресилено. Когато ние възрастните го правим е различно. Има си показания - напр. като казваш мамолог - възраст над 30г, обикновенно раждали жени, употреба на хормонални препарати, наследствена обремененост и т.н. Ходиш веднъш в годината или на 6 мес., зависи. Все пак имаш някакви основания да го правиш, нали?
Тъй, жена над 30 г. и т.н.
Бебе - ехография на тазобедрени стави. С какво тазобедрените стави са по-важен орган от черния дроб, бъбреците и т.н.? Има много вродени заболявания, които не можеш да хванеш само по хемоглобин и еритроцити.
Такава ми е логиката - тазобедрените стави са по-важни от бъбреците например....

# 36
  • Мнения: 1 655
По-големия проблем в случая е параноята, а не полезни ли са профилактични прегледи. На всички е ясно, че те са полезни, като тук причислявам изследване на кръв и урина. Всички останали прегледи НА ДЕЦА са в случай, че резултатите от ПКК и урина покажат отклонения или педиатъра открие друг проблем, налагащ посещение при специалист.

# 37
  • Мнения: 1 951
Бебе - ехография на тазобедрени стави. С какво тазобедрените стави са по-важен орган от черния дроб, бъбреците и т.н.? Има много вродени заболявания, които не можеш да хванеш само по хемоглобин и еритроцити.
Такава ми е логиката - тазобедрените стави са по-важни от бъбреците например....



Охх, с тези тазобедрени стави  Grinning
Ами логиката е следната - дисплазията на тазобедрените стави е заболяване, което обхваща конкретна възрастова група и затова е този скрининг точно в тази възраст. Не може да станеш на 15 и да ти се появи дисплазията.
Освен това повечето вродените заболявания си дават своите симптоми още след раждането и първата година след него. За една част от тях се правят изледвания дори още в родилния дом.
Не нужно да търчим и да търсим под вола тела е моята логика  Peace

# 38
По-големия проблем в случая е параноята, а не полезни ли са профилактични прегледи. На всички е ясно, че те са полезни, като тук причислявам изследване на кръв и урина. Всички останали прегледи НА ДЕЦА са в случай, че резултатите от ПКК и урина покажат отклонения или педиатъра открие друг проблем, налагащ посещение при специалист.
Отричаш прегледа на тазобедрените стави с ехограф? Thinking
Разбирам имаш пълно доверие на педиатъра - пожелавам ти да не те разочарова  Peace
Въпреки че повечето пишат тук в този форум заради разочарование от педиатъра.
Ще ти призная нещо - 2 пъти не се съгласих с мнението на педиатъра, според който всичко беше нормално и заведох въпреки мнението на педиатъра детето на специалист. От гледна точка на педиатъра е било профилактичен преглед, защото според него нямаше причина за преглед от специалист. И според него съм била хипохондричка-параноичка. И двата пъти му носих после документи от специалиста да види къде греши.

Параноята и работата с мислите е по-скоро да си внушиш, че ти има нещо дотолкова че да почнеш да го чувстваш - появяват се и симптоми. Ако нямаш симптоми - според мен не е параноя.
Охх, с тези тазобедрени стави  Grinning
Ами логиката е следната - дисплазията на тазобедрените стави е заболяване, което обхваща конкретна възрастова група и затова е този скрининг точно в тази възраст. Не може да станеш на 15 и да ти се появи дисплазията.
Освен това повечето вродените заболявания си дават своите симптоми още след раждането и първата година след него. За една част от тях се правят изледвания дори още в родилния дом.
Не нужно да търчим и да търсим под вола тела е моята логика  Peace
Грешка - дисплазията е заболяване, което се лекува бързо и успешно ако се хване в определена възраст. След това лечението е само оперативно, ако го позволява степента на дисплазията.
Ако не се лекува на 15 години пак се открива, ава по симптоми като коксартроза и т.н.

# 39
  • Мнения: 4 392
Здравейте!
 Водите ли  децата си на профилакти4ни прегледи и какви ?
Не, разбира се. Щом няма индикации за заболяване..
Тя пищи всеки път, като види доктор. Най- много да я разболея така.. Sad

# 40
Дикси, трябва ли под вола да има слон, че да забележиш признак, или просто ще погледнеш дали под вола не се е завряло зайчето например, защото това би било много неприятно за вола (ако смачка зайчето - правя го на луканка)

# 41
  • Мнения: 1 951
Охх, с тези тазобедрени стави  Grinning
Ами логиката е следната - дисплазията на тазобедрените стави е заболяване, което обхваща конкретна възрастова група и затова е този скрининг точно в тази възраст. Не може да станеш на 15 и да ти се появи дисплазията.
Грешка - дисплазията е заболяване, което се лекува бързо и успешно ако се хване в определена възраст. След това лечението е само оперативно, ако го позволява степента на дисплазията.
Ако не се лекува на 15 години пак се открива, ава по симптоми като коксартроза и т.н.

Аз грешка не виждам  Grinning Казала съм, че не може на 15 да ти се появи, и че това е заболяване на определена възрастова група. Затова е и задължителния преглед при ортопед.
Къде ми е грешката  newsm78 ?

Дикси, трябва ли под вола да има слон, че да забележиш признак, или просто ще погледнеш дали под вола не се е завряло зайчето например, защото това би било много неприятно за вола (ако смачка зайчето - правя го на луканка)

Много художествено, чак ми е малко неразбираемо  Confused
Надявам се да успея забележа признака (тук чукам на дърво) и тогава да тръгна из дебрите на медицината  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 3 880
Дикси, трябва ли под вола да има слон, че да забележиш признак, или просто ще погледнеш дали под вола не се е завряло зайчето например, защото това би било много неприятно за вола (ако смачка зайчето - правя го на луканка)


 Shocked

# 43
  • Мнения: 2 556
А какво биха могли да му прегледат на детето с ехографа? Сериозно питам, тъй като и аз съм от тези, дето не обичат поликлиники и прегледи. Кръв не давам да им вземат и досега на големия да е взимана 2 или 3 пъти общо, на малката - 2 пъти, единия заради болест. Кари я водих на ортопед на 40 дена, но си имаше показание - разминаваха й се кожните гънки (проблем нямаше). Иначе не бих се понесла по ортопеди.

Не се ли предполага, че щом детето расте здраво и щастливо, спи спокойно и се развива добре, явно организма му е в ред. Поне това е моята логика. Или трябва да ги проверим щателно как точно им функционират вътрешните органи? Аз бих изперкала, ако и вътрешно тярвба вечно да следя нещата  #Crazy

# 44
  • Мнения: 1 951
А какво биха могли да му прегледат на детето с ехографа? Сериозно питам, тъй като и аз съм от тези, дето не обичат поликлиники и прегледи.

Всички коремни органи ( черен дроб,жлъчка, бъбреци,надбъбреци,  панкреас, далак...) стави, сърце, медиастинум, плевра, пикочен мехур, щитовидна жлеза..........

Или трябва да ги проверим щателно как точно им функционират вътрешните органи? Аз бих изперкала, ако и вътрешно тярвба вечно да следя нещата  #Crazy

И аз това казвам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт