трудно заспва

  • 1 253
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
Моми4ета просто не издържам ве4е с това преспиване, по половин 4ас и нагоре клатя, друсам и няма заспиване, а е уморена едва гледа, но въпреки това не заспива , върти се блъска ме рита , след време се успокои, но пак не заспива ,а си гледа, и това 2 или 3 пъти на ден, ве4е нямам нерви , дайте съвет какво да правя как да я оту4а да я друсам и да заспива сама.Знам 4е отдавна трябва6е да я оту4а ,но в момента който я оставя сама в леглото и по4ва да реве истери4но и да се засинява. Просто не знам какво да правя, моля помагайте със съвети.  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 500
Според мен заспива трудно точно защото е твърде преуморена. Децата имат още недоразвита нервна система и като е превъзбудена, преуморена и не може да спи се ядосва още повече и нервничи. Добре е през деня да се наспива и вечер я слагай малко по-рано да спи. А за отучването - не става ли да си я слагаш до теб на спалнята и леко да я потупваш по дупето и да я гушкаш без да я люлееш на ръце?!

# 2
  • Мнения: 649
Аз не съм приспивала моите на ръце, но племенничката до скоро заспиваше много трудно.  Майка й я отучи малко трудно - 10 дни с пълен рев, докато не се измори и сама не заспи. Може да звучи малко съдистично, но това може би е единствения начин.

# 3
  • Мнения: 8 769
Колко е голямо детенцето?
Пробвай да я приспиш още щом като видиш първите прозявки. Не я оставяй да се преуморява-тогава наистина трудно заспиват.
Легни до нея на леглото и я гушкай или потупвай с ръка лекичко по дупенцето, или лекичко я клатушкай както е легнала. Аз така практикувах със сина ми-много беше труден със заспиването.
Пей тихичко-това също помага.
Намали светлината в стаята и ако не пееш, пусни лека музика. Grinning

# 4
  • Мнения: 1 733
Аз слагам Калоян да спи и го сотавям да си се върти в леглото. Не го завивам, защото се заплита в чаршафа. Давам му и някакви играчки, ако плаче. Той си се занимава и по някое време заспива обикновено с крака на възглавницата. Тогава го слагам да легне както трябва и го завивам и спи по 3-4 часа следобед.

# 5
  • Мнения: 1 243
Ще следя темата с интерес че и моята дъщеря трудно заспива иска все на ръце искам да отуча от тоя навик и да си заспива сама като и се спи.

# 6
  • Мнения: 1 290
на последък и аз имам подобен проблем.
Ние по принцип се приспиваме на гърда. Тоест лягаме един до друг - той си суче и така заспива.
Първото ми притеснение е като спра да кърмя как ще го приспивам?
а второто - От известно време преди да заспи се осъществява едно мяткане в леглото, едни подскоци, едни игри и то аха да заспи и изведнъж скача да се мята. Така около половин - един час и едва тогава заспива. А като лягаме си има всички признаци, че му се спи...

bebence, извинявай, че ти ползвам темата без да дам съвет, но просто нямам такъв засега Simple Smile

# 7
  • Мнения: 222
Пробвала съм да си легнем двете , но тя обръ6та вси4ко на игра и след 4ас игра пак я преспивам на ръце, ве4е имаме дупка в матрака Mr. Green, сега съм я оставила в леглото да видим дали 6те заспи сама ,но ве4е 4ас си играе а сутринта не е спала, според мен е доста изморена. По принцип ве4ер си ляга в 8-8.30 но последно време заспива 4ак към 9-9.30 и просто ми идва в пове4е това дълго ла6кане.

# 8
  • Мнения: 984
Преди време пуснах една тема с начини за успокояване, приспиване и научаване на бебетата да спят, но не я довърших за по-големи деца, защото все времето не достига.
Опитай се да спазаваш следното:
1. хладна вана с лайка /запарка/ и лавандула/10 капки/ преди сън /на обяд и вечер/.
2. Детето да спи само по боди без ръкав или потник и памперс /някои деца са чувствителни към по-твърди памучни материи/
3. никакво завиване с чаршав или друго преди заспиване.
4. намери от някъде голяма, пухеста възглавница /80/80см/ и слагай детето върху нея, а нея върху краката си, сядайки на леглото. Така ще можеш хем да я залюлееш, хем ужасната болка в кръста и гърба ще попремине.
5. шезлонг също може да помогне,ако въру него сложиш мек памучен чаршав.
6. ако имаш възможност я приспивай на открито и изобщо през деня стойте колкото се може повече на открито.
7. измисли някаква калъфка от възглавница или парче мек памучен плат, която да е за гушкане преди сън и дай биба, мляко или вода, ако иска
8. ако не иска да спи не я карай насила колкото и да ти е трудно. Децата намразват съня също като храната.
9. Няма да стане веднага - трябва изграждане на ритъм /сън-бодърстване/. За съжаление при някои деца/като моето/ съня не беше естествена дейност, а научена.

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 13:22 от Mишонка

# 9
  • Мнения: 2 613
Голямата ми дъщеря също заспива мноооого трудно още от бебе.То не са ритуали,то не са пазарлъци,държане на ръце и каквото още се сетите.Снощи с баща й сме я приспивали до полунощ #Cussing outДори когато е много изморена,минава най-малко 1/2 час докато заспи.По принцип се приспиваме за около един час.Няма да описвам какви бясове ме хващат като я гледам как охка и приревава,и какви театри разиграва стане ли време за спане...

# 10
  • София
  • Мнения: 3 249
И аз искам да следя темата. Симона заспива много трудно, обикновено с рев до изтощение. Tired

Имаше един много кратък период от около 2 седмици, когато заспиваше сама с бибата и играчките. Но премина така внезапно, както започна и пак си е същото мрънкаво ревливо дете.

Със сигурност едно съм установила - заспива по-лесно след баня и я къпя 2 пъти на ден: на обед и вечер. Но пак не е гаранция.

# 11
  • Мнения: 222
Оставих я да пла4е около 10мин в леглото, като аз бях в стаята и й пеех, давах й игра4ки да гу6ка, но тя инат вси4ко блъска и протяга ръце да я взема, слагам я да легне,а тя веднага ска4а и о6те по силно реве, та накрая я гу6нах сложих я да легне на мен и по4нах да я тупкам по дупето и след две минути ве4е спе6е, но на мен винаги ми е жал да я гледам как пла4е и този на4ин ми е доста мъ4ен, а и предполагам 4е няма да действа винаги, днес бе6е просто адски изморена. Просто не знам ,а другата седмица оставаме двете сами за 5-6 дни и сигурно 6те отка4а #Crazy

# 12
  • Мнения: 689
И при нас беше така около годинката. А по принцип си заспиваше сама преди това.
Случвало ми се е да я натискам, за да стои в кошарата и да не обикаля, и чак тогава заспиваше. Рекордът ми е 40 минути тупане по дупето, докато заспи, и всичко това придружено с рев. Когато и излязоха всички зъбки започна да си заспива сама. Оставям я в кошарата с някоя книжка и тя си заспива.

# 13
До 1г.2месеца се приспивахме в количката.Клатене,та да видиш.Бях хванала бицепси на дясната ръка.Даже мебелите разместихме та да обикалям с количката из вкъщи.Като дойдеше ред да се приспиваме и изпадах в нервна криза.Един ден ми писна след може би 30 минутно "клатене"и го сложих в кошарата.Пищя,пищя и заспа.На другия ден пак така.После постепенно започна да си заспива сам в кошарата.След обяд в количката,а вечер в кошарата.Сега вече не иска да спи в количката,даже не иска и да стои в нея.
ПП:Може да са зъбки,пък и може да е лиготия като моя син. Laughing
Започвай да го отучваш вече в количката,че на мен така ми се разби нервната система.Аз клатя той се дере,все едно ще го трепя,а не приспивам.

# 14
  • Мнения: 222
На година и един месец е , в момента не ми изглежда да й расте зъб, през останалото време е спокойна играе , по ни6то не ли4и да има някакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт