Страх от акото

  • 1 530
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 377
Мами, помагайте... колкото по-голяма става Рая, толкова повече ядове:(

По принцип малката винаги е имала проблем с акото - периоди с неакане от по 2-3 дни и периоди, през които успявах да оправя нещата за акане поне веднъж на ден - с повече плодове, супички, течности...В тези периоди все още беше с памперс и не виждаше как изглежда акото. Да, обаче сега проблема е друг - храни се напълно нормално, но като дойде момент за акане и започва да стиска краченцата и да не иска да се изходи:( Мисля, че разбрах каква е причината - веднъж пак така след 2 дни мъчене се изака, но вече без памперс, видя как изглежда акото и явно се е уплашила.

Сега не знам как да я накарам да преодолее страха си от вида на акото - постоянно й обяснявам, че няма нищо страшно, шегуваме се как мирише акото и така...Приемам всякакви съвети, защото положението наистина е лошо - днес се изходи след 4 дни стискане и постоянно повтаряне на "акоооо" Sad

# 1
  • Мнения: 2 891
Може от честото запичане, по време на изхождане да я боли ануса. Имах подобна драма в къщи. Направих всичко възможно да урегулирам честотата и се оправи.

# 2
  • Мнения: 9 050
Не мисля, че е страх от акото. Според мен е по-скоро някакъв дискомфорт, свързан с изакването. Говори с педиатъра дали да не и дадеш нещо разхлабващо ( Дуфалак например ). Това ще я облекчи.

# 3
  • Мнения: 1 733
А може и наистина да е страх. Четох преди време една статия, че децата се страхувам от гърнето, защото самият акт на изхождане за тях е равносилен на загуба на нещо свое, т.е. на част от самото дете (ама една интерпретация направих Simple Smile ) За съжаление, не си спомням съветите как да се справим с проблема, но ще потърся и ако намеря нещо по въпроса, ще кажа.

# 4
  • София
  • Мнения: 377
За съжаление Дуфалака не помогна:( Почнах от минималната доза - 5 мл., стигнах до 10 мл., само първия път се изходи, след това повече не искаше - пак стискаше, пръцкаше и според мен само й причних още по-голям дискомфорт. Давах Дуфалак в продължение на 4 дни.

Само да спомена, че преди 2 седмици махнах дневния памперс, като беше на морето, гърне не ползва, направо на тоалетната с една детска седалка на Чиполино - жълто пате, на което му е голям фен и като се изпишква, дребната се ухилва до уши:) Преди това не съм я насилвала да си върши работата в гърне или на тоалетна, махането на памперса си стана естествено. Единствено имам съмнения за яслата, да не би лелките да са я мъчили нещо да й махат памперса без мое знание:(

# 5
  • Мнения: 2 891
Съмнявам се. Сашо също е без памперс и много обича да пишка прав на тоалетната, но не ще и дума да се изрече за детската поставка, която купихме. Настоява да ака САМО в гърнето. Предпочита да стиска с дни, отколкото да ползва тоалетната.

# 6
  • Мнения: 357
Аз също съм чела , че акото се приема от децата като част от тях и в началото е хубаво да се изхвърля без да видят, защото си мислят , че губят нещо от себе си.

# 7
  • София
  • Мнения: 377
Ох, страх си е явно и това е:( Последните 2 дни малко по-лесно се изхожда, но не иска на тоалетната или на гърне, ами в гащичките и после по 30 мин. не ми дава да го изхвърля Sad Не знам как може да го преодолее, обясняваме всички в къщи, разглеждаме го и въпреки това първата реакция, щом го види е да изреве:( ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 216
Сигурно се е запекла и я е боляло! Обясни и, че като стиска може да стане като "Днес"

# 9
  • Мнения: 4 388
а защо не пробваш да я компенсираш за загубата? поиграйте,попей и,погушкай я,подари и  нещо дребно,или просто прави каквото знаеш че и доставя удоволствие.така може пък да свърже акането с хубави емоции и полека лаке да се оправят нещата.

# 10
  • Мнения: 3 069
За съжаление Дуфалака не помогна:( Почнах от минималната доза - 5 мл., стигнах до 10 мл., само първия път се изходи, след това повече не искаше - пак стискаше, пръцкаше и според мен само й причних още по-голям дискомфорт. Давах Дуфалак в продължение на 4 дни.

Само да спомена, че преди 2 седмици махнах дневния памперс, като беше на морето, гърне не ползва, направо на тоалетната с една детска седалка на Чиполино - жълто пате, на което му е голям фен и като се изпишква, дребната се ухилва до уши:) Преди това не съм я насилвала да си върши работата в гърне или на тоалетна, махането на памперса си стана естествено. Единствено имам съмнения за яслата, да не би лелките да са я мъчили нещо да й махат памперса без мое знание:(

Мисля си, че проблема ще се реши ако си ползва детската седалка в тоалетната.Не е изключено да има и някакъв физиологичен проблем.Все пак се консултирай с лекар!
А може и наистина да е страх. Четох преди време една статия, че децата се страхувам от гърнето, защото самият акт на изхождане за тях е равносилен на загуба на нещо свое, т.е. на част от самото дете (ама една интерпретация направих Simple Smile ) За съжаление, не си спомням съветите как да се справим с проблема, но ще потърся и ако намеря нещо по въпроса, ще кажа.

По този повод искам да спомена, че големия ми син, когато беше на около 2 години, след като му изрезвах  ноктите с голям зор се започваше рев до небесата и само повтаряше, че си ги иска обратно и не ги дава Joy


# 11
  • Мнения: 3 116
Моята щерка я беше страх от пъпчето, голяма мъка Sad Преобуване комшар, смяна на памперс също, за къпането да не говорим. Тамън се бях отчаяла защото отивахме на море и си мислех как ще я държа цял ден по боди да не пищи и о чудо. Страха изчезна в момента в който я съблекохме за първи път на плажа. Промънка тогава и край  Hug Та си мислех за приказката клин клин избива. За пъпчето клина е морето, за акото обаче, не знам  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт