Ще помилват ли медиците ни в Либия?

  • 13 073
  • 402
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 3 249
Едва ли някога ще разберем точно какво е казала г-жа Саркози на Кадафи, за да пусне толкова бързо медиците. Нито пък ще разберем от кой точно джоб са парите, с които ги откупихме. Това са може би най-скъпо платените заложници в историята. А Кадафи е най-добрият търговец, раждал се някога.

Сестрите вече са у нас, дано съумеят да продължат живота си някак си.

# 361
  • Мнения: 3 835
Вярвам, че ще съумеят, щом издържаха и преживяха целия този ад! Все пак тук са на родна земя, при близките си, те са силни хора.

Честито завръщане на българските медици! Hug  bouquet Hug Hug  bouquet

# 362
# 363
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз не мога да схвана каква беше ролята на г-ца Саркози( нали това е тя http://www.rambler.ru/news/images/news/2007/05/16/1179299028_18831.200x200.jpg )
Нали Бенита Фереро-Валднер  е Еврокомисарят по външните работи  . Нещо ми е мътно

# 364
  • Мнения: 4 451
Оказах се права в предположенията си! Безкрайно съм щастлива и много, много развълнувана!

# 365
Цитат
Може ли някой да каже каква е ролята на г-жа Саркози, какви козове е извадила, какво е обещала...много ми е интересно дали нещо ще се разчуе...Сутринта казаха, че преговорите били тежки и продължили до късно през нощта...

Новините бълват информация по темата, гледай новините и ще разбереш. За мен лично г-жа Саркюзи направи това което не направи г-жа Блеър, г-жа Буш, г-жа Путин, и т.н. Утре г-н Саркюзи ще е в Либия за да подпише договореното. Кадафи е човек който го интересува единствено парите, нищо друго, така, че най-вероятно всичко е пари под една форма или друга.

# 366
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Най -накрая доживяха да се завърнат в родината си, тези толкова изстрадали хора. Водещата на БТВ казва на госта си - "Гледам сълзи в очите ви"...  Еми, не само в неговите, предполагам всеки който е гледал е плакал, както мен. Защото това приземяване, защото СВОБОДАТА е несравнима с нищо. Успех им желая  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet bg bg bg bg bg bg bg

# 367
  • Мнения: 3 835
Цитат
Може ли някой да каже каква е ролята на г-жа Саркози, какви козове е извадила, какво е обещала...много ми е интересно дали нещо ще се разчуе...Сутринта казаха, че преговорите били тежки и продължили до късно през нощта...

Новините бълват информация по темата, гледай новините и ще разбереш. За мен лично г-жа Саркюзи направи това което не направи г-жа Блеър, г-жа Буш, г-жа Путин, и т.н. Утре г-н Саркюзи ще е в Либия за да подпише договореното. Кадафи е човек който го интересува единствено парите, нищо друго, така, че най-вероятно всичко е пари под една форма или друга.

Цялото дело беше фарс, чиято крайна цел бяха пари, пари и пак пари. Който каквото ще да казва, винаги става дума за пари.

# 368
  • Мнения: 3 835
Най -накрая доживяха да се завърнат в родината си, тези толкова изстрадали хора. Водещата на БТВ казва на госта си - "Гледам сълзи в очите ви"...  Еми, не само в неговите, предполагам всеки който е гледал е плакал, както мен. Защото това приземяване, защото СВОБОДАТА е несравнима с нищо. Успех им желая  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet bg bg bg bg bg bg bg

bg bg bg bg bg bg bg

# 369
Цитат
Може ли някой да каже каква е ролята на г-жа Саркози, какви козове е извадила, какво е обещала...много ми е интересно дали нещо ще се разчуе...Сутринта казаха, че преговорите били тежки и продължили до късно през нощта...

Новините бълват информация по темата, гледай новините и ще разбереш. За мен лично г-жа Саркюзи направи това което не направи г-жа Блеър, г-жа Буш, г-жа Путин, и т.н. Утре г-н Саркюзи ще е в Либия за да подпише договореното. Кадафи е човек който го интересува единствено парите, нищо друго, така, че най-вероятно всичко е пари под една форма или друга.

Цялото дело беше фарс, чиято крайна цел бяха пари, пари и пак пари. Който каквото ще да казва, винаги става дума за пари.


За съжаление това е точно така. Г-жа Саркюзи е обещала пари, щом полковника е щастлив. Да ме извинят хората свързани с Либия, но по този начин тази държава няма да бъде реабелитирана с тези архаични методи на изнудване, по-скоро ще затъва все повече.

# 370
  • Мнения: 8 769
Цитат
Може ли някой да каже каква е ролята на г-жа Саркози, какви козове е извадила, какво е обещала...много ми е интересно дали нещо ще се разчуе...Сутринта казаха, че преговорите били тежки и продължили до късно през нощта...

Новините бълват информация по темата, гледай новините и ще разбереш. За мен лично г-жа Саркюзи направи това което не направи г-жа Блеър, г-жа Буш, г-жа Путин, и т.н. Утре г-н Саркюзи ще е в Либия за да подпише договореното. Кадафи е човек който го интересува единствено парите, нищо друго, така, че най-вероятно всичко е пари под една форма или друга.
Благодаря за мъдрия съвет. Не бих се сетила да го направя.
Не се сещам докато работя как точно да гледам новините.  newsm78

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 12:44 от Доня Туфиня

# 371
# 372
Цитат
Може ли някой да каже каква е ролята на г-жа Саркози, какви козове е извадила, какво е обещала...много ми е интересно дали нещо ще се разчуе...Сутринта казаха, че преговорите били тежки и продължили до късно през нощта...

Новините бълват информация по темата, гледай новините и ще разбереш. За мен лично г-жа Саркюзи направи това което не направи г-жа Блеър, г-жа Буш, г-жа Путин, и т.н. Утре г-н Саркюзи ще е в Либия за да подпише договореното. Кадафи е човек който го интересува единствено парите, нищо друго, така, че най-вероятно всичко е пари под една форма или друга.
Благодаря за нъдрия съвет. Не бих се сетила да го направя.
Не се сещам докато работя как точно да гледам новините.  newsm78



 Президентът на Франция обяви днес на пресконференция в
 Париж, че утре ще посети Либия, предаде Асошиейтед прес.
 "Утре, заедно с външния министър Бернар Кушнер, ще направим
 политическо посещение в Либия, за да помогнем на тази страна да
 се върне в международната общност", подчерта президентът само
 час след като петте български медицински сестри и палестинският
 лекар кацнаха на летище София с френски правителствен самолет.
 Саркози изрази радостта си освобождаването на българските
 медици. Той обаче подчерта, че нито Франция, нито ЕС са плащали
 пари, за да се стигне до този развой на случая.


Никола Саркози: нито Франция, нито ЕС не са платили на Либия за
 освобождаването на българските
 медици - Асошиейтед прес



ЕС и Либия са подписали
 меморандум за постигнатите
 при преговорите договорености
 
 

 Ключът към освобождаването на петте български медицински
 сестри и палестинския лекар бе подписването на меморандум между
 ЕС и Либия, който отразява поетите от двете страни ангажименти,
 съобщи Би Би Си.
 Според Бенита Фереро-Валднер постигнатите в Либия
 договорености ще доведат до пълно нормализиране на отношенията
 между Брюксел и Триполи.
 Според съобщение на либийски източници, цитирани от Ройтерс,
 Либия е получила гаранции, че болните от СПИН деца ще бъдат
 лекувани, че ще бъдат отделени средства за тяхната рехабилитация
 и че детската болница в Бенгази, където децата са били
 заразени, ще бъде модернизирана.
 Би Би Си посочва, че споразумението предвижда Европа да
 отвори пазара си за продукцията на либийската риболовна
 промишленост и земеделие. ЕС поема ангажимента да предостави
 техническо съдействие за реставрацията на археологически
 паметници и да предостави стипендии за либийски студенти,
 посочва Би Би Си. Ройтерс твърди, че споразумението между Либия
 и ЕС включва и подписването на договор за създаване на зона за
 свободна търговия.
 В София еврокомисарят за външните отношение Бенита
 Фереро-Валднер обяви, че "споразумението обхваща всичко -
 търговия, археология, незаконна имиграция, стипендии за студенти
 и визови проблеми", съобщи Ройтерс.
 Освен това Либия иска да се изпълнят икономически проекти на
 нейна територия. Сред тях са споменати автомагистрала, която да
 свързва границата й с Тунис на запад с границата й с Египет на
 изток, и железопътна линия, която да свързва либийски
 пристанища и някои африкански градове.
 "Всички наши искания бяха удовлетворени", съобщи за Ройтерс
 либийски източник, пожелал да остане анонимен.

Французите свършиха, черната работа... хванаха се да водят преговорите, това което никой друг не направи! Или Кадафи е искал с тях да преговяря.

Дано от работа имаш време да го прочетеш!

# 373
  • Мнения: 3 835
................................................

Благодаря ти, и за мен беше изключително интересно да го прочета!  bouquet

Ще си спестя коментара!

# 374
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз пък се питам, защо не я свършиха цялата тази работа по рано!?!?!?!? Къде беше ЕС тези 8 години!?!?!? Защо чак сега се грабнаха и решиха въпроса !?!?!?!!?
Благодарна съм им, но не мога да не се запитам, не мога!

Да са живи и здрави медиците ни и палестинския лекар!  bouquet Дано забравят кошмара и намерят сили да продължат напред!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт