Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
Venecias, изключително полезен и информативен постинг, благодаря ти!   bouquet

Лично съм съпричастна, защото авторката на темата ми е приятелка, а детенцето съм го виждала на рожден ден - много слънчево момиченце. Баща ми също е с прекаран инсулт преди 3 години с тежки последици, и затова откривам толкова истина в думите ти.

Ще се радвам за всяка помощ, която оказваш.

Моля се детенцето да успее да се възстанови възможно най-добре.

# 16
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Venecias страшно ти благодаря за думите,много ценна информация даваш която може да е полезна и на други хора... ще пиша по темата как се развиват нещата с детето ... чакаме резултатите от ЯРМ-то което е направено днес в 7.30 часа сутринта ... точно вчера си говорехме с Free Soul и тя ми обясняваше че е много важна първата година за рехабилитацията на детето,също така вчера се чудех и доколко ефективна ще е акупунктурата при такива случай и се разрових в интернет но твойте думи са още един положителен знак за това   bouquet благодаря ти още веднъж за позитивния и полезен постинг ще предам всичко това на родителите

# 17
  • Мнения: 5 681
Дано своевременното лечение да помогне на детето  Praynig

# 18
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
резултатите от ЯРМ-то не са обнадеждаващи  Cry в момента един лекар е разчел и се чакат още мноние по въпроса ... има много дълбоко запушване в средният дял на мозъка и не се знае дали медикаментите ще помогнат,оперативно както е писала dorothy също отпада защото е много на дълбоко,прекалено дълбоко ... родителите чакат резултатите да се прочетат и от още няколко лекари дано да се намери адекватна помощ и решение  Praynig

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 896
Потърсете и мнение в неврохирургията в Пирогов - доц. Габровски.
Виж и тук
http://www.neurovita.ru/

# 21
Здравейте.

Детето ще се нуждае от комплексна рехабилитация в двигателната сфера, като ще трябва да се проверят също и говорните и когнитивните му възможности, за което ще се нуждаете от екип-специалисти.
Повече информация може да намерите в сайта - www.cpcentresof-bg.com

Във Вашия случай, съществена част от комплексната рехабилитация ще представлява хипербарната оксигенация, която дава възможност за "алтернативна кислородна доставкта" до засегнватиге части на мозъка и колкото по-рано това се осъществи толкова по-добре ще бъде за детето. Повече информация за хипербарната кислородотерапия може да намерите в  http://www.oceanhbo.com/.

Успех. 

д-р Ив. Чавдаров

# 22
  • Мнения: 112
Здравейте,
Писах вчера в др тема по точно такав проблем. Сестра ми на 12 г. направи инсулт - масивен. Прогнозите биаха мн лоши - хематома непрекасното растеше и притискаше разни важни центрове. С манитол и др лекарства не помниа мн какви ако триабва ще попитам успиаха да иа извадят от комата в която изпадна. След това самия хематом с набирае на средства успяхме да го махнем с ГАМА НОЖ - безкръвно в Австрия. Сега сестра  ми е на 25 г. и няма и помен от това какво нещо е  преживяла. Моят тел е ****** - на лични Simple Smile. ако искате да разговаряме относно лечението преди Австрия . При нас доколкото си спомням се водеше вродена аневризма.

Цвети

УСПЕХ ВИ ЖЕЛАЯ Hug

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 12:48 от tzveti dimitrova

# 23
  • Мнения: 5 681
 Цвети, браво за желанието ти да помогнеш   bouquet, но мисля, че е по хубаво да си редактираш постинга и да си махнеш личните данни /телефона/ и да го даваш само на лични, тъй като има хора и хора  Wink

# 24
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Благодаря отново на всички за отговорите и подкрепата   bouquet
Ще се опитам да ви разкажа за последните събития около детенцето.Миналата седмица след последният ми пост беше прехвърлена в Токуда и отново прегледана от други специалисти между които и доц.Габровски за който пише Bise установи се че пораженията не са много големи и сега предстои рехабилитация,логопеди и акупунктура.За акупунктурата сега и аз почвам да търся по интернет за повече информация и хора прилагащи я ако имате някакви  впечетление и мнения ще съм ви благадарна ако споделите.Логопеди разбрах че са ангажирали но не знам как ще протича рехабилитацията.

Ив. Чавдаров и tzveti dimitrova благодаря за линковете,мненията и разказите ще предам на родителите всичко дословно и ще пиша в темата допълнително за подробности

# 25
Акупунктурата е малка и несъществена част от комплексната рехабилитация на детето, като също така е с временен характер.

Детето има нужда от комплексна двигателна рехабилитация - кинезитерапия, електротерапия, термотерапия и други методи от сферата на Физикалната и рехабилитационна медицина, както и от екип специалисти с опит в детската неврохабилитация.

Успех

# 26
  • космополитно
  • Мнения: 941
... установи се че пораженията не са много големи и сега предстои рехабилитация,логопеди и акупунктура... и ще пиша в темата допълнително за подробности.
Мислех си за детето и семейството му!Олекна ми като прочетох, че е било по-малкото зло! Хубаво е и, че откликва и лекар-видно име в областта си!
Много кураж за семейството и приятелите му и възможно на-бързо и пълно възстановяванеза малката!
Пак ще поглеждам за вести!

# 27
  • Мнения: 5 681
И на мене ми харесва включването на специалисти по определени теми. Браво за което   bouquet. Хубаво би било да се включат и други, но явно още не са готови или пък нямат желание  newsm78.

# 28
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
благодаря отново на всички за подкрепата,защото това наистина беше ограмен шок за семейството и близките,борбата продължава ... детето е в доста по-добро състояние цялостната рехабилитация продължава но все още не са открили какво е причинило инсулта,защото лекарите се притесняват от повторна проява,днес е направен пак ЯРМ за да се види състоянието след провежданото лечение - чакаме резултатите
д-р Ив. Чавдаров благодарности за отговорите ви,предала съм абсолютно всичка на родителите имам само едно питане ако е удобно ,защо според вас акупунктурата има временен ефект,чета из интернет пространството че доста помага при след инсултни състояния в комбинация с рехабилитацията ... предварително ви благодаря за отговора хубаво е че и специалисти посещават форума   bouquet

# 29
  • Мнения: 5 681
 Simple Smile Радвам се за детенце, че е в по-добро състояние. Дано да се възстанови напълно и всичко да остане зад гърба му, и да го забрави с течение на годините  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт