Порт-бебе и кола

  • 5 404
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 497
Това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА покупка, ако ще возите бебо в кола, според промените в Закона за движение по пътищата. Но дори и да не беше задължително, според мен пак трябва да се купи, за да се вози в безопазстност бебето!

# 46
  • Мнения: 238
  Всичко е много ясно дето сте го написали ама имам два въпроса:

1. Как слагате новородено във въпросната кошница като тя няма пълно легнало положение, а е по-скоро полу легнало?

2.Същата кошница се слага в посока обратна на движението и до сега като беше на предната седалка можеше да си поглеждаш бебето. С новия закон като я монтирате на задната седалка какво виждате?
 
 Не се заяждам  Peace, а просто и аз се чудя  newsm78.

# 47
  • Мнения: 27 524
1.Как слагате новородено във въпросната кошница като тя няма пълно легнало положение, а е по-скоро полу легнало?
2.Същата кошница се слага в посока обратна на движението и до сега като беше на предната седалка можеше да си поглеждаш бебето. С новия закон като я монтирате на задната седалка какво виждате?

Не е необходимо да е напълно легнало, слагам си го без притеснения. Кошчетата са предвидени за бебета и чупката не е случайна, нито вредна.
Винаги е на задната седалка, но с лице напред. Какво да гледам/ Не гледам нищо, а ако искаш да гледаш или нещо да правиш с него, просто сядаш отзад  Grinning

# 48
  • Мнения: 17 407
......а нашата кола колани отзад няма.как да го закрепим това стол4е ,да е наистина стабилно и безопасно newsm78
На предната седалка( ако питаш за кошницата)
Портбебето е излишна придобивка( от опит). Абсурд е да се вози бебе в това чудо. Що се хабите да пишете, да цитирате закони и да  умувате! По- безопасно средство от кошницата за кола/столчето няма да намерите Peace

# 49
  • Мнения: 17 407
А, бе, оставете това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! И да не е задължително, по- безопасен начин няма. Мнения от сорта на "неразумна покупка" не ми  се коментират- то си е за вас.

# 50
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
 
2.Същата кошница се слага в посока обратна на движението и до сега като беше на предната седалка можеше да си поглеждаш бебето. С новия закон като я монтирате на задната седалка какво виждате?
 
 

Спокойно можеш да си нагласиш предното огледало така, че да виждаш детето - аз така процедирам, страничните огледала са ми достатъчни докато карам. А и нали казват, че мястото до шофьора е мястото на "мъртвеца", така че там никога не бих си сложила детето да го возя. Плюс това ако колата е с еърбег също е опасно да се вози детето на предната седалка, защото при евентуален инцидент може да бъде задушено от възд. възглавница, която е проектирана да предпазва голям човек.

# 51
  • Мнения: 27 524
Вземи си комбинирано столче, което е от 0 до 18кг, няма никакъв смисъл да взимаш кошница и после столче. А иначе покупката е абсолютно задължителна и необходима!!!

# 52
  • Мнения: 1 655
Ако имате кола и ще путувате с кола е задължително да имаш!
това е за сигурносста на бебето а и е мног удобна, аз дори в кущи като кош за люлеене съм го ползвала и той беше много щастлив

# 53
  • Мнения: 1 081
Може да се ползва до 13кг., тоест до около годинка. Удобно е, ние обаче понеже нямаме кола си купихме шезлонг, върши същата работа.  Grinning

# 54
  • Мнения: 2 922
Аз не съм ползвала такава кошница и не ми е липсвала.Мисля ,че това е една от многото неразумни покупки за бебето.Това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него.Нека мамите ползвали кошница да кажат и те своето мнение.

ooooh!
Сигурно нямате кола и никога не возите бебето в друга  Thinking

За сина ми купихме столче от 0-18кг.
Но сега за бебето приятелка ми подари кошница, която не свалям от колата.  

# 55
  • Мнения: 91
ние купихме направо стол  http://moni.bg/uploads/BABYSAFE_BLU.JPG
има и полулегнало положение , но ние бяхме по-едри за възраста си

# 56
  • Варна
  • Мнения: 208
И аз съм с две ръце ЗА  Peace

Особено за майки които повечето време са без половинките и на които ще се налага да шофират сами с бебетата - било за консултации било до баби и т.н.

Другото което е че живеем в къща и ще е много по-удобно да мъкна бебето с такава кошница по етажите. И както казаха по-горе за хранене също би свършило добра работа

# 57
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета объркахте ме - незнам  какво имате  в предвид под кошница.Ето  това за мен  е бебешка кошница в която бебето спи:
http://www.kiddicare.com/invt/moslollntranbummosbask?N=372

Такова столче за кола/количка имаме от както се роди бебо- задължително  се вози  в него при пътуване: това е за деца от раждане до 13кг максимум
http://www.kiddicare.com/invt/gcologcserthmoth?No=0&N=365+27

А наскоро купихме още едно за колата на тати, което е от 0 мес до 4 години
http://www.kiddicare.com/invt/brifclsilongchamp?No=30&No=60&N=2519

Когато сме у дома  детето  си лежи в шезлонг, а не  в столчето за кола:
http://www.kiddicare.com/invt/sumrockpink?D=bouncer&Ntt=boun … k=primary&N=0

много теми се изписаха за това дали трябва или не трябва да  се вози детето в подобно столче за кола, други за това може ли детето да лежи /спи в столчето за кола, вредно ли е или не...... и така до безкрай.В крайна сметка детето си е ваше и вие като родител сами преценятe какво, кога и как ще правите, обличате, храните вашите деца.Аз обаче съм от тези които се стараят да сведат до минимум всякакви потенциални рискове.Затова съм ЗА столчетата за кола. Peace
Съветвам авторката да си вземе такова ако ползват кола- така и тя ще  е по-спокоина и на детето ще му е по-удобно.Не  е нужно столчето да е скъпо .....
Вили

# 58
  • Мнения: 311
бих ти я препоръчала с 2 ръце. Моята е част от количката и съм мноооого доволна. Задължително си я вземи, още повече че вече за да возиш бебето в колата се изисква кошница.

# 59
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Особено за майки които повечето време са без половинките и на които ще се налага да шофират сами с бебетата - било за консултации било до баби и т.н.

Да аз се за мислих за това още преди да се сетя за количка или детско креватче. Че как съм си свикнала с колата....

Общи условия

Активация на акаунт