Порт-бебе и кола

  • 5 401
  • 69
  •   1
Отговори
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Момичета, с новия закон дето го измислиха много ме е яд. Мъничката ми е на 1 месец и сега трябва да купува кошче за кола, а после столче. Имаме си порт бебе /нещо като спортна чанта, продава се като добавка към количка MAG England/. Дали мога да мина с нея до към 3-4 месеца и после да купувам столче, че още неможем да сядаме Sad

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
и аз това се чудя,и ние имаме порт бебе.а не вси4ки стол4ета за кола имат поставка отдолу,а нашата кола колани отзад няма.как да го закрепим това стол4е ,да е наистина стабилно и безопасно newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичета, с новия закон дето го измислиха много ме е яд. Мъничката ми е на 1 месец и сега трябва да купува кошче за кола, а после столче. Имаме си порт бебе /нещо като спортна чанта, продава се като добавка към количка MAG England/. Дали мога да мина с нея до към 3-4 месеца и после да купувам столче, че още неможем да сядаме Sad

Порт-бебео няма защитните функции на кошницата/стол1ето и не става (т.е. не се признава). Така е, кошницата е за до годинка, но нали знаеш, че е заради сигурността на бебето. Ние от раждането сме в кошница, сега столче, закона още го нямаше ...

# 3
  • Мнения: 266
Имам бебе на 27дни и се колебая дали да купя кошница. Не съм ориентирана до каква възраст може да се ползва, служи ли като столче за кола и в какви случаи я ползвате ( като се има пред вид ,че имам и количка)?  Hug

# 4
  • Мнения: 105
и аз това се чудя,и ние имаме порт бебе.а не вси4ки стол4ета за кола имат поставка отдолу,а нашата кола колани отзад няма.как да го закрепим това стол4е ,да е наистина стабилно и безопасно newsm78

Чл. 137в. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)
ал.(3) В моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които не са оборудвани със системи за обезопасяване*, не се допуска превозването на деца под тригодишна възраст, а децата на възраст три и повече години и с ръст под 150 сантиметра заемат седалка, която не е предна.

* - разбирай - колани.


Ето ви го целия закон:
http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2134649345

# 5
  • Мнения: 1 910
Момичета, с новия закон дето го измислиха много ме е яд. Мъничката ми е на 1 месец и сега трябва да купува кошче за кола, а после столче. Имаме си порт бебе /нещо като спортна чанта, продава се като добавка към количка MAG England/. Дали мога да мина с нея до към 3-4 месеца и после да купувам столче, че още неможем да сядаме Sad
Те за това са го направили закон, защото хората не могат да проумеят, че столчето не е каприз, а необходимост.
Бебето ти е крехко, а движението в България безумно. При една ниска скорост коша може да е разликата между здраво и живо бебе, и най-лошото. А кошовете са измеслени и да се слагат обратрно на движението за още по-голяма защита.

Порт бебето е абсолютно ненужна вещ (макар да имахме такъв). По-добре да си бяхте дали парите за кошче за кола.

 
marianamama, ще си сложите колан. От някоя гробница за коли купете колан и го монтирайте. В крайна сметка става въпрос за сигурността на детето ти.

# 6
  • Мнения: 729
Аз не съм ползвала такава кошница и не ми е липсвала.Мисля ,че това е една от многото неразумни покупки за бебето.Това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него.Нека мамите ползвали кошница да кажат и те своето мнение.

# 7
  • Мнения: 222
Според мен ,по добре в ко6ница за6тото наистина е по сигурно, а и ко6ницата може да се ползва до годинка, на6ата е до 12 кг макар  4е отдавна купихме стол и ве4е в него се возим, а и аз сама в колата просто няма каак ина4е да я транспортирам.Изборът е твой.  bouquet

# 8
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Точно като столче за кола служи smile3521 Дори се и вързва с коланите на колата Laughing Едните са от 0 до 9 кг, а другите са от 0 до 13 кг. Ние имахме Макси кози. Доволна съм, но бързо го израстнахме  Wink Сега виждам, че има и такива, които са от 0 до 18 кг.

# 9
  • Мнения: 3 500
Ако питаш за столче за кола, което е като кошница - много удобна вещ. До 7-8 месеца съм я мъкнала в нея.

# 10
  • Мнения: 1 467
Не, трябва кошче, там бебето е на по-сигурно..все пак, има си място и за главата за новородени, да не се накланя и така нататък, това е много важно.

# 11
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Лично според мен изобщо не е неразумна покупка, особено ако трябва да пътуваш на дълъг път, а да не говорим, че вече тези неща са задължителни Crossing Arms Подставяш ли си да пътуваш на 300 км и да си държиш през цялото време детето в ръцете Crazy

# 12
  • Мнения: 105
Има смисъл да купите "кошница-стол" , която хем става за кола, хем можеш да я сложиш някъде до себе си ( на маса, легло, стол и тн.) и като люлка. Пък и за пренасяне "на ръка" става.
А ако ще превозвате с кола бебчо - задължително ви трябва!
Ето такава например:

# 13
  • Мнения: 3 500
Не мисля, че може с порт-бебе.Столчето за кола е пригодено за кола, връзва се с коланите и самото столче има колани за бебето.

# 14
  • София
  • Мнения: 298
Няма как да обезопасиш истински порт-бебето. Трябва ти кошница за кола - можеш да я позлваш и у дома, вместо шезлонг. Портбебето и без това скоро ще умалее. А кошницата аз специално я ползвах до 10 месеца поне (е, малко стърчеше наистина) и за колата, и за шезлонг, и за столче за хранене.

# 15
  • Мнения: 3 478
Ама как така неразумна покупка?

За мен беше много разумна. Хммм, може би защото тук е немислимо да си без такова в колата, пък и не само заради това. Хубаво е да си вземеш такова, което можеш да ползваш до годинката. Нашето кошче го ползвахме до РД на малката и после и взехме от по-големите, които вече си гледат напред.
Кошчето ми беше удобно не само защото беше за кола, ами и навсякъде разнасях малката в него. Препоръчвам с две ръце. Ако не за друго, поне в какво да има да пътува детето в колата Peace

# 16
  • Мнения: 4 784
Нашата става и за колата, а и вече е задължителна според новия закон е забранено да се превозва бебе без специално столче. Иначе е много функционално и максимално я използвам.

# 17
  • Мнения: 6 029
аз пък не съм виждала кошница, която да не е за кола?

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да имаш такава вещ!

# 18
  • Мнения: 5 362
Хубава и практична вещ е Peace
Става за кола,да.
Нашата е като тази на снимката.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 751
И при нас беше дълго ползвана вещ - както за колата, така и за люшкане, за спане, като шезлонг също го ползвахме... Не мисля, че е неразумна покупка!  Peace

# 20
  • Мнения: 766
Това беше първото нещо, което купихме за бамбучката  Peace
И нашата е подобна като на снимката на tzvete_das
Тя основно си е за кола, но аз смятам и да си я пренасям с нея, да спи в нея на терасата и т.н.
Принципно може да се ползва до около годинка - зависи си от детето  Wink

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Дълго време я ползвахме в колата.Използвала съм я и за хранене и за приспиване.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
При нас това е може би най-разумната покупка, по-точно подарък и една от най-използваните вещи. То си се води кошничка за кола. Докато сме вкъщи, Ники спи предимно в нея.
А и нали вече е задължително бебето да се вози в специално столче 9 вслучая кошница) за кола.
Абсолютно необходима покупка според мен. Peace

# 23
  • Мнения: 343
Кошницата не е стол и е пригодена за новородени, в нея бебето е в легнало положение. На Карина първите два месеца в кошницата й беше по-удобно, отколкото на креватчето.

# 24
  • Мнения: 6 029
Аз не съм ползвала такава кошница и не ми е липсвала.Мисля ,че това е една от многото неразумни покупки за бебето.Това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него.Нека мамите ползвали кошница да кажат и те своето мнение.
Peace

е добре де, как си возехте бебетата в кола?!

# 25
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
То че ще купуваме столче за кола ще купуваме, но не се ли продава нещо комбинирано така че да мога да го возя до 3 г.

# 26
  • Мнения: 3 478
Дали мога да мина с нея до към 3-4 месеца и после да купувам столче, че още неможем да сядаме Sad

Ами то бебето не трябва да може да седи, за да се вози в кошчето. Те са си полегати и са направени точно за тях, няма от какво да се притесняваш, освен за безопасността на бебето.

Комбинирани за новородени и за след годинка аз лично никъде не съм виждала. Просто трябва да се примириш с факта, че ще ти се наложи да купиш две. Все пак го правиш за сигурност на детето. Единствените комбинирани са за след годинката, където в последствие може да се ползва само седалката на самото столче за бустер за по-голоямо детенце. Но бебешкото кошче и това за след годинка нямат нищо общо, следователно няма и комбинирани такива.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 268
Ние ползваме такава кошница. Това се оказа една от много сполучливите ни покупки за бебо, защото по време на пик ана коликите през деня спеше само там. А и за пренасяне е много удобна, поне на нас.

# 28
  • Мнения: 11 003
За мен тази кошница е абсолютно задължителна. Нашата я купихме още преди количката.
Дори да не возите бебето всеки ден в кола, денем може да се ползва като шезлонг и да си го разнасяш по стаите.

# 29
  • Мнения: 46 508
Портбебето не защитава детето при катастрофа, дали е на ръце или в него, все тая.

То че ще купуваме столче за кола ще купуваме, но не се ли продава нещо комбинирано така че да мога да го возя до 3 г.

Можеш да вземеш столче 0-18 кг. като това например и след това друго 9-36 кг.

Или

Кошница 0-13 кг. (дъщеря ми я ползва от новородена до 1г. и 2м.), сега е със столче 9-36 кг., което до 25 кг. се ползва цялото, а после от 25 до 36 кг. се маха гърба и остава само седалката. Общата цена на двете столчета е 144 лв., обезопасена е за 12 г.
Закон нямаше, когат тя се роди преди 3 години, но детето ми е по-важно от това дали го има или не.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 298
Кошницата, а след навършване на годинка - столчето, са едни от  най-полезните неща за бебето в кола - повишват сигурността. И вече са задължителни.

# 31
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Никол може ли снимки ако не удобно де  Embarassed

# 32
  • Мнения: 46 508
Кошницата

Столчето

Така се ползва от 9 до 25 кг., а така от 25 до 36 кг.

Не е купувано от България, но на същия принцип като това наприммер .

# 33
  • Мнения: 2 891
Вземи си столче от група 0 -1, което да може да се монтира обратно на движението. До 2-3г. ще ти върши работа. Влез в "На пазар" или използвай търсачката. Темата е разисквана до болка в последните дни. Ще намериш куп полезни линкове. И не на последно място, идете да ви монтират колани на задната седалка.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 750
Не само, че кошницата за кола е една полезна и необходима вещ, но е и задължителна!
Според закона, бебетата и малките деца задължително пътуват в специални столчета за коли.
Нашата кошница беше Чико, до преди месец я ползвахме - много удобна и практична вещ. Госпожицата си спеше без проблем в нея. Когато й омаля купихме столче за кола.

# 35
  • Мнения: 8 505
Аз не съм ползвала такава кошница и не ми е липсвала.

А когато се е налагало да возите бебето в колата къде е е стояло то?

Мисля ,че това е една от многото неразумни покупки за бебето.

А за мен е нещото,благодарение на което дъщеря ми е жива и невредима след една катастрофа.
Дъщеря ми я използва до около година.Освен в колата,беше ми удобна и за хранене преди да купим стол за целта.

# 36
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз гласувам с 2 ръце, че си е много нужна Peace

# 37
  • Мнения: 865
нашата е към количката-Макси кози.много съм доволна от нея за сега

# 38
  • Мнения: 5 393
Аз не съм ползвала такава кошница и не ми е липсвала.Мисля ,че това е една от многото неразумни покупки за бебето.Това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него.Нека мамите ползвали кошница да кажат и те своето мнение.
Peace


Лелеееееее ooooh! ooooh! ooooh!, не стига,че някой изказва подобно мнение, но и има такива, които се съгласяват с тази глупост #Shocked doh doh doh doh doh doh doh

Кошницата и столчетата за кола са абсолютно задължителни.-когато детето се вози в кола.

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 22:11 от Мечо Пух

# 39
  • София
  • Мнения: 44 084
 кошницата е стол за кола за бебета от 0 до (зависи от фирмата) 9,11 или 13 кг. ако имате или ще возите детето с кола, не само е практична, но и задължителна вещ (това по закон).ако нямате кола и не возите бебето нямате нужда.кошницата не е приспособление за разходка, нитошезлонг за вкъщи. Според ортопедите не би трябвало детето да прекарва в нея много време, повече от 2-3 часа на куп, а при дълги пътувания трябва да се спира за очивки, това за мъниците....
ние имахме - пег перего. и понеже се отнася за сигурността на детето, бих се спряла на някоя отвърдена марка , а не на Бертони или чиполино...но това си е мое мнение.

# 40
  • София
  • Мнения: 958
Ние ползвахме кошчето на количката ни, то беше до 9 кг. 

# 41
  • Мнения: 327
Нашата беше подарък-на Чиполино.Добра работа вършеше и вкъщи и навън.Още я ползваме за столче в колата.

# 42
  • Мнения: 1 207
За да не ми се налага допълнително да купувам такава гледах количката ми да има няколко коша единия от който е такъв.

# 43
  • Мнения: 1 216
Моето момченце си отживя в една такава кошница /"carrier" на Чико. МНого  е удобно, особено ако си с кола, върши работа на столче до 12 месечна възраст. Вкъщи може да се ползва за столче за хранене (дръжката се регулираше е и фиксираше столчето), става за люлка, пък и ако си спортна мама можеш да си мъкнеш бебето с теб по магзините.

# 44
  • Мнения: 4 621
Ако питаш за столче за кола, което е като кошница - много удобна вещ. До 7-8 месеца съм я мъкнала в нея.
Аз също Peace

# 45
  • Мнения: 497
Това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА покупка, ако ще возите бебо в кола, според промените в Закона за движение по пътищата. Но дори и да не беше задължително, според мен пак трябва да се купи, за да се вози в безопазстност бебето!

# 46
  • Мнения: 238
  Всичко е много ясно дето сте го написали ама имам два въпроса:

1. Как слагате новородено във въпросната кошница като тя няма пълно легнало положение, а е по-скоро полу легнало?

2.Същата кошница се слага в посока обратна на движението и до сега като беше на предната седалка можеше да си поглеждаш бебето. С новия закон като я монтирате на задната седалка какво виждате?
 
 Не се заяждам  Peace, а просто и аз се чудя  newsm78.

# 47
  • Мнения: 27 524
1.Как слагате новородено във въпросната кошница като тя няма пълно легнало положение, а е по-скоро полу легнало?
2.Същата кошница се слага в посока обратна на движението и до сега като беше на предната седалка можеше да си поглеждаш бебето. С новия закон като я монтирате на задната седалка какво виждате?

Не е необходимо да е напълно легнало, слагам си го без притеснения. Кошчетата са предвидени за бебета и чупката не е случайна, нито вредна.
Винаги е на задната седалка, но с лице напред. Какво да гледам/ Не гледам нищо, а ако искаш да гледаш или нещо да правиш с него, просто сядаш отзад  Grinning

# 48
  • Мнения: 17 407
......а нашата кола колани отзад няма.как да го закрепим това стол4е ,да е наистина стабилно и безопасно newsm78
На предната седалка( ако питаш за кошницата)
Портбебето е излишна придобивка( от опит). Абсурд е да се вози бебе в това чудо. Що се хабите да пишете, да цитирате закони и да  умувате! По- безопасно средство от кошницата за кола/столчето няма да намерите Peace

# 49
  • Мнения: 17 407
А, бе, оставете това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! И да не е задължително, по- безопасен начин няма. Мнения от сорта на "неразумна покупка" не ми  се коментират- то си е за вас.

# 50
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
 
2.Същата кошница се слага в посока обратна на движението и до сега като беше на предната седалка можеше да си поглеждаш бебето. С новия закон като я монтирате на задната седалка какво виждате?
 
 

Спокойно можеш да си нагласиш предното огледало така, че да виждаш детето - аз така процедирам, страничните огледала са ми достатъчни докато карам. А и нали казват, че мястото до шофьора е мястото на "мъртвеца", така че там никога не бих си сложила детето да го возя. Плюс това ако колата е с еърбег също е опасно да се вози детето на предната седалка, защото при евентуален инцидент може да бъде задушено от възд. възглавница, която е проектирана да предпазва голям човек.

# 51
  • Мнения: 27 524
Вземи си комбинирано столче, което е от 0 до 18кг, няма никакъв смисъл да взимаш кошница и после столче. А иначе покупката е абсолютно задължителна и необходима!!!

# 52
  • Мнения: 1 655
Ако имате кола и ще путувате с кола е задължително да имаш!
това е за сигурносста на бебето а и е мног удобна, аз дори в кущи като кош за люлеене съм го ползвала и той беше много щастлив

# 53
  • Мнения: 1 081
Може да се ползва до 13кг., тоест до около годинка. Удобно е, ние обаче понеже нямаме кола си купихме шезлонг, върши същата работа.  Grinning

# 54
  • Мнения: 2 922
Аз не съм ползвала такава кошница и не ми е липсвала.Мисля ,че това е една от многото неразумни покупки за бебето.Това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него.Нека мамите ползвали кошница да кажат и те своето мнение.

ooooh!
Сигурно нямате кола и никога не возите бебето в друга  Thinking

За сина ми купихме столче от 0-18кг.
Но сега за бебето приятелка ми подари кошница, която не свалям от колата.  

# 55
  • Мнения: 91
ние купихме направо стол  http://moni.bg/uploads/BABYSAFE_BLU.JPG
има и полулегнало положение , но ние бяхме по-едри за възраста си

# 56
  • Варна
  • Мнения: 208
И аз съм с две ръце ЗА  Peace

Особено за майки които повечето време са без половинките и на които ще се налага да шофират сами с бебетата - било за консултации било до баби и т.н.

Другото което е че живеем в къща и ще е много по-удобно да мъкна бебето с такава кошница по етажите. И както казаха по-горе за хранене също би свършило добра работа

# 57
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета объркахте ме - незнам  какво имате  в предвид под кошница.Ето  това за мен  е бебешка кошница в която бебето спи:
http://www.kiddicare.com/invt/moslollntranbummosbask?N=372

Такова столче за кола/количка имаме от както се роди бебо- задължително  се вози  в него при пътуване: това е за деца от раждане до 13кг максимум
http://www.kiddicare.com/invt/gcologcserthmoth?No=0&N=365+27

А наскоро купихме още едно за колата на тати, което е от 0 мес до 4 години
http://www.kiddicare.com/invt/brifclsilongchamp?No=30&No=60&N=2519

Когато сме у дома  детето  си лежи в шезлонг, а не  в столчето за кола:
http://www.kiddicare.com/invt/sumrockpink?D=bouncer&Ntt=boun … k=primary&N=0

много теми се изписаха за това дали трябва или не трябва да  се вози детето в подобно столче за кола, други за това може ли детето да лежи /спи в столчето за кола, вредно ли е или не...... и така до безкрай.В крайна сметка детето си е ваше и вие като родител сами преценятe какво, кога и как ще правите, обличате, храните вашите деца.Аз обаче съм от тези които се стараят да сведат до минимум всякакви потенциални рискове.Затова съм ЗА столчетата за кола. Peace
Съветвам авторката да си вземе такова ако ползват кола- така и тя ще  е по-спокоина и на детето ще му е по-удобно.Не  е нужно столчето да е скъпо .....
Вили

# 58
  • Мнения: 311
бих ти я препоръчала с 2 ръце. Моята е част от количката и съм мноооого доволна. Задължително си я вземи, още повече че вече за да возиш бебето в колата се изисква кошница.

# 59
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Особено за майки които повечето време са без половинките и на които ще се налага да шофират сами с бебетата - било за консултации било до баби и т.н.

Да аз се за мислих за това още преди да се сетя за количка или детско креватче. Че как съм си свикнала с колата....

# 60
  • На морето!
  • Мнения: 5 754
и аз мисля че е задължителна и практична покупка.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичета объркахте ме - незнам  какво имате  в предвид под кошница.Ето  това за мен  е бебешка кошница в която бебето спи:
http://www.kiddicare.com/invt/moslollntranbummosbask?N=372

Такова столче за кола/количка имаме от както се роди бебо- задължително  се вози  в него при пътуване: това е за деца от раждане до 13кг максимум
http://www.kiddicare.com/invt/gcologcserthmoth?No=0&N=365+27

А наскоро купихме още едно за колата на тати, което е от 0 мес до 4 години
http://www.kiddicare.com/invt/brifclsilongchamp?No=30&No=60&N=2519

Когато сме у дома  детето  си лежи в шезлонг, а не  в столчето за кола:
http://www.kiddicare.com/invt/sumrockpink?D=bouncer&Ntt=boun … k=primary&N=0

много теми се изписаха за това дали трябва или не трябва да  се вози детето в подобно столче за кола, други за това може ли детето да лежи /спи в столчето за кола, вредно ли е или не...... и така до безкрай.В крайна сметка детето си е ваше и вие като родител сами преценятe какво, кога и как ще правите, обличате, храните вашите деца.Аз обаче съм от тези които се стараят да сведат до минимум всякакви потенциални рискове.Затова съм ЗА столчетата за кола. Peace
Съветвам авторката да си вземе такова ако ползват кола- така и тя ще  е по-спокоина и на детето ще му е по-удобно.Не  е нужно столчето да е скъпо .....
Вили


В първия ти линк е бебешко кошче, "кошница" наричаме това от втория ти линк - т.е. столчето за кола размер "0".
Хубаво съветваш авторката за удобство на детето и нейно спокойствие, и с твърдението "детето си е ваше и вие преценявате" заблуждаваш четящите - от всичко изписано по тези теми не ти ли стана ясно, че няма вече родителска преценка, има закон, който задължава ...

# 62
  • Мнения: 17 407
Това е не знам коя поред тема, в която се филсофства, тълкува закона, търсят се вратички.... НЕщата очевидно пак опират до родителска преценка. Който е искал, купил си е столче, без да пуска теми и да мъдрува. Как  точно се заблуждават четящите, не разбрах newsm78

# 63
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета объркахте ме - незнам  какво имате  в предвид под кошница.Ето  това за мен  е бебешка кошница в която бебето спи:
http://www.kiddicare.com/invt/moslollntranbummosbask?N=372

Такова столче за кола/количка имаме от както се роди бебо- задължително  се вози  в него при пътуване: това е за деца от раждане до 13кг максимум
http://www.kiddicare.com/invt/gcologcserthmoth?No=0&N=365+27

А наскоро купихме още едно за колата на тати, което е от 0 мес до 4 години
http://www.kiddicare.com/invt/brifclsilongchamp?No=30&No=60&N=2519

Когато сме у дома  детето  си лежи в шезлонг, а не  в столчето за кола:
http://www.kiddicare.com/invt/sumrockpink?D=bouncer&Ntt=boun … k=primary&N=0

много теми се изписаха за това дали трябва или не трябва да  се вози детето в подобно столче за кола, други за това може ли детето да лежи /спи в столчето за кола, вредно ли е или не...... и така до безкрай.В крайна сметка детето си е ваше и вие като родител сами преценятe какво, кога и как ще правите, обличате, храните вашите деца.Аз обаче съм от тези които се стараят да сведат до минимум всякакви потенциални рискове.Затова съм ЗА столчетата за кола. Peace
Съветвам авторката да си вземе такова ако ползват кола- така и тя ще  е по-спокоина и на детето ще му е по-удобно.Не  е нужно столчето да е скъпо .....
Вили


В първия ти линк е бебешко кошче, "кошница" наричаме това от втория ти линк - т.е. столчето за кола размер "0".
Хубаво съветваш авторката за удобство на детето и нейно спокойствие, и с твърдението "детето си е ваше и вие преценявате" заблуждаваш четящите - от всичко изписано по тези теми не ти ли стана ясно, че няма вече родителска преценка, има закон, който задължава ...

Nati nat,
на мен ми е пределно ясно че има закон  и подкрепям казаното от теб че тои трябва да се спазва.  bouquet
написах така защото не ми се влиза в спор с определени личности от форума , които или си търсят повод за "словесно дръглене" с някои или просто разбиват с глави и деиствия всякакви закони, които  са приети за доброто на населението/поколението.
Иначе както вече писах аз на моето дете живота не  рискувам ! Hug
Вили

# 64
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Момичета вчера купихме кошче за кола на Chipolino, но нещо ми се струва, че бебка се изкривява там. Главичка и клюма и имам чувството, че ще се откачи Sad. неможаха ли да измислят нещо по-легнало бе  #Cussing out

# 65
  • Мнения: 6 029
Момичета вчера купихме кошче за кола на Chipolino, но нещо ми се струва, че бебка се изкривява там. Главичка и клюма и имам чувството, че ще се откачи Sad. неможаха ли да измислят нещо по-легнало бе  #Cussing out

не може по-легнало:) няма да се откачи, по същия начин стои и главата на синът ми.

# 66
  • Мнения: 46 508
... Плюс това ако колата е с еърбег също е опасно да се вози детето на предната седалка, защото при евентуален инцидент може да бъде задушено от възд. възглавница, която е проектирана да предпазва голям човек.

На всяко столче си пише, че монтирането отпред е позволено само, ако няма въздушна възглавница или е деактивирана.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичета объркахте ме - незнам  какво имате  в предвид под кошница.Ето  това за мен  е бебешка кошница в която бебето спи:
http://www.kiddicare.com/invt/moslollntranbummosbask?N=372

Такова столче за кола/количка имаме от както се роди бебо- задължително  се вози  в него при пътуване: това е за деца от раждане до 13кг максимум
http://www.kiddicare.com/invt/gcologcserthmoth?No=0&N=365+27

А наскоро купихме още едно за колата на тати, което е от 0 мес до 4 години
http://www.kiddicare.com/invt/brifclsilongchamp?No=30&No=60&N=2519

Когато сме у дома  детето  си лежи в шезлонг, а не  в столчето за кола:
http://www.kiddicare.com/invt/sumrockpink?D=bouncer&Ntt=boun … k=primary&N=0

много теми се изписаха за това дали трябва или не трябва да  се вози детето в подобно столче за кола, други за това може ли детето да лежи /спи в столчето за кола, вредно ли е или не...... и така до безкрай.В крайна сметка детето си е ваше и вие като родител сами преценятe какво, кога и как ще правите, обличате, храните вашите деца.Аз обаче съм от тези които се стараят да сведат до минимум всякакви потенциални рискове.Затова съм ЗА столчетата за кола. Peace
Съветвам авторката да си вземе такова ако ползват кола- така и тя ще  е по-спокоина и на детето ще му е по-удобно.Не  е нужно столчето да е скъпо .....
Вили


В първия ти линк е бебешко кошче, "кошница" наричаме това от втория ти линк - т.е. столчето за кола размер "0".
Хубаво съветваш авторката за удобство на детето и нейно спокойствие, и с твърдението "детето си е ваше и вие преценявате" заблуждаваш четящите - от всичко изписано по тези теми не ти ли стана ясно, че няма вече родителска преценка, има закон, който задължава ...

Nati nat,
на мен ми е пределно ясно че има закон  и подкрепям казаното от теб че тои трябва да се спазва.  bouquet
написах така защото не ми се влиза в спор с определени личности от форума , които или си търсят повод за "словесно дръглене" с някои или просто разбиват с глави и деиствия всякакви закони, които  са приети за доброто на населението/поколението.
Иначе както вече писах аз на моето дете живота не  рискувам ! Hug
Вили

Ок, разбрахме се! Ама аз като видя някой да пише "детето си е ваше", "родителска преценка", направо се впрягам директно ...и си споря,  защото си мисля, че си заслужава ако в спора дори само една майка успеем да убедим да погледне сериозно на столчетата за кола (иначе нашата девойка е с такова от раждането си, никакви закони не са ми трябвали да ме задължават...)

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Първо да кажа, че има столчета от 0-18 кг т.е. имат най-легнало положение като за твоето бебче.......тъй и тъй ще купуваш.....по-добре вземи такова.
Второ аз имам количка Мак Ингланд и също имам порт-бебето.... аз лично карах с него, водех Петър предимно на консултациите така......щото го водех с такси и не вървеше да си мъкна и столчето...../аз тогава нямах де/, но го нямаше и  новия правилник...., така че май е по-добре със столче или кошница.....

# 69
  • Мнения: 19 294
този порт бебе как го закрепяте в колата?ако колата спре рязко и порт-бебето ще изхвърчи напред.

Общи условия

Активация на акаунт