Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
Ето нещо във връзка със сроковете
http://www.sofiaculture.bg/edu/list_molbi.html

# 16
  • Мнения: 6
Септември ще е на 2 години и 3 месеца. И да. Жена ми трябва да работи. Да спомена че аз съм бащата

# 17
  • София
  • Мнения: 392
Обади се на телефона на дирекция Култура и Образование даден на сайта на общината и помоли да те свържат с някой от експертите /по принцип са много мили/ - най-добре експерта, който отговаря за района, в който е яслата, в която си подала молба. Обясни всичко. Може и направо да отидеш на място, мисля, че са някъде на Оборище. Те ще ти съдействат и ако и през септември няма място за детето ти - би трябвало да намерят решение или да го настанят в друга най-близка ясла.

Успех!
абсолютно вярно-така комшийката си вкара детето в яслата през март,когато уж нямаше прием и нямаше места!

# 18
  • Мнения: 3 146
Добре де, хора, карате се на жената, че не си е движила нещата навреме, щото онова, видите ли, било проект! Ами за какво са скапаните проекти!? Всеки ден ли трябва да висим пред грдините и яслите, за да чакаме кога ще ги огрее да изнесат списъци. Според мен, очевидно е, че наредбата трябва да се спазва. Те просто не го правят, за да могат да настаняват които деца искат - на тях се обаждат, а на тези, дето не са се набутали, не се обаждат. Това е. Далавера да има. Не ме убеждавайте, че е нормално в нашата градина изобщо да не се изнасе списък - преди 2 години синът ми беше 4-ти в списъка, януари тази година също беше 4-ти и имах входящ номер 4, а по никоет време (началото на май) ми се обадиха  (странно, защото пари не съм давала) да ида на другия ден да си препотвърдя молбата и хоп - 15-ти е синът ми. Казват ми - който се запише сега, него ще приемем. Еми, дабре, ама никакви срокове. Питам: трябва ли още да идвам - кайзват ми не. Обаче аз реших средата на юни пак да ида и какво - синът ми се оказва в някаква тетрадка (всичко е на ръка написано дотук!!! все едно сме в каменната ера!) номер 19. Ами, моля ви, парвят си,  каквото искат. Аз няма да повярвам, че синът е приет, докато не го ивдя на есен с очите си!

# 19
  • Мнения: 819
Да, точно така е - уж ти дават гаранция, а после все нещо се объркало. Почти като нашия случай-как така дъщеря ми ще е 5-та молба и изведнъж да се озове в резервите  Shocked Страшно са нагли просто и за това трябва да се ходи и да си търсим правата!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не мога да разбера, ако ти е важно нещо, как пък няма да ходиш от време на време да проверяваш как стои въпроса и ти сам да си ръчкаш нещата. Ми с всичко е така, не само с яслите! Когато имаш интерес, ходиш и се интересуваш, не чакаш да ти се обадят. Кого чакаш да се сеща какви са твоите нужди и да те подсеща? Rolling Eyes
На мен ми беше много зор миналата година дъщеря ми да тръгне на ясла, пусках молба мнооого рано, ходих сто пъти да видя дали са излезли списъците, защото беше в мой интерес да разбера, колкото се може по-рано. Е, не беше приета и ме беше яд, но поне не е било по моя вина. Имах и план Б в случай, че не ми провърви в тази ясла. Не съм чакала от яслата да ми предложат място в друга, защото така било уж по закон. Outta Joint
Тази година ми се обадиха от яслата, без да съм подавала молба, явно си е важала миналогодишната и звънят на по-дълго чакащите...

# 21
  • Мнения: 179
Нас не ни взеха заради късен срок на подаване на молбата. Но пък приеха деца, още по-закъснели. Тогава можех, да си го гледам и не съм търсирсила по закон и ред какво е. Имаш го черно на бяло написано и можеш, да покажеш несъответствията в заповедите, пред директорката.



П.С. Можеш да кажеш, че сте били в провинцията. Ако мине thumbsup

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 16:52 от hrus_hrus

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340

П.С. Можеш да кажеш, че сте били в провинцията. Ако мине thumbsup

Е, това е страшно основателна причина! Sick

По темата - разсъждавам точно като Биби. Освен това, дори и срокът да не е спазен, а да е до 30 юни, вие пак сте го изпуснали - отишла си чак на 11 юли. Не мисля, че има друг виновен в случая. Tired

# 23
  • Мнения: 179

П.С. Можеш да кажеш, че сте били в провинцията. Ако мине thumbsup

Е, това е страшно основателна причина! Sick



 Ми да я посъветваме, да грабне уискито и бонбоните, и бегом към дирекцията! Може и плик с парички, да си подготви.
 Така или иначе е закъсняла. Трвбва да импровизира с нещо.

Общи условия

Активация на акаунт