Добрата новина

  • 3 384
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 161
Няма нищо по-радостно за участващите във форума от това, някоя от нас, която е имала проблем с кърменето, и на която много хора са се старали да помогнат със съвети и окуражаване, да се появи и да каже: майчета, реших си проблема! Благодаря за помощта!
Затова предлагам да създадем традиция на име Добрата новина и да споделяме какви проблеми сме имали с кърменето и как форумът ни е помогнал да се справим. Освен че това ще е едно признание за по-опитните мами, които са отделили много часове от личното си време, за да помогнат на други, то ще е и окуражаващо за по-новите мами, че всеки проблем си има решение!
Моля, споделете вашата добра новина за кърменето!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз ли ще съм първа?  Sunglasses
Ами моя проблем не беше много сериозен, но въпреки това си ми беше проблем. Малката започна да плаче когато се храни, да се върти настрани изобщо да отказва да суче. Чудех се какво да правя - кърма имах достатъчно, а тя ядеше по 5-7 минути - от форума разбрах че явно й е предостатъчно. И така се оказа. На консултацията беше качила 1.200.
Освне това форумът ми беше много полезен още когато бях бременна. Изчетох цялата библиотека и много се мотивирах да кърмя. Разбрах че ако имам проблем има кой да ми помогне и няма смисъл да се отказвам  Sunglasses
Ами това е от мен.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моите добри думи - това е мястото,където мога да срещна хора със същата убеденост във важността и ценността на кърменето и винаги готови да дадат съвет и подкрепа,когато човек се опитва да вземе решение.За мен е много ценно,че всички са действащи майки-кърмачки Grinning,защото извън нета е много трудно да срещнеш майка с опит - а тук си предаваме една на друга информация и кураж,макар и виртуални Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз съм имала проблем единствено с препълване на гърдите - просто кърмата постоянно и непрекъснато шуртеше от мен, будех се подгизнала, само дето дамски превръзки не съм си пъхала в сутиена, за да попиват Embarassed Винаги съм кърмела на пискване, но се и цедях, защото беше нетърпимо.Напълних си фризера с кърма...С помощта на момичетата от форума разбрах, че се цедя неправилно - до капка, така кърмата още повече се увеличаваше.Започнах да цедя по мъъъничко между кърменията, намалих течностите и проблемът постепенно се реши.Не съм имала течове от много време Stuck Out Tongue

Оооо, чак сега погледнах съседната тема и разбрах какъв точно е смисълът на тази.В такъв случай - ето и моите добри думи:
Ако не беше този форум и всички момичета в него, нямаше да знам нищичко за кърменето и много вероятно, изобщо нямаше да кърмя вече.Благодаря ви!!!А на модератора, която без абсолютно нищо да я принуждава, преведе сто статии и по 5 пъти на ден влиза тук да обяснява, успокоява, съветва, насочва и подпомага всячески кърмещите майчета - шапка й свалям и мисля, че по-добър герой от нея за "Добрата новина" няма!!!

# 4
  • Мнения: 203
Аз не съм имала проблеми, може би само защото бях подготвена за всяка една ситуация - още през бременността прочетох всичко тук и следях проблемите на другите майчета. Моето постижение е едно друго много младо майче от моя блок, което всички роднини и педиатъра й натякваха, че детето трябва да се дохранва, да се почва със сокове и др. Когато се разхождахме заедно с количките няколко слънчеви дни й разказах всичко, което знаех и за начините да увеличиш количеството кърма, всичко за кърменето и поведението на кърмачетата въобще, за наддаването, за късното захранване, абе всичко. Тя доби кураж и ги строи всички, сега доволно си наддават само на кърма и съм много горда:) #Milti

Поздрави от нас:)

# 5
  • Мнения: 3 200
Аз имах проблем с наддаването на беба, понеже бяхме с продължителна жълтеница. Беба заспиваше на гърдата и не си дояждаше и на контролното кърмене ми изписаха формула да дохранвам. Момичетата във форума ми дадоха съвет да не дохранвам, а да кърмя по - начесто и така нещата се оправиха. И друг път съм имала проблеми и винаги се обръщам за съвет и подкрепа към майките във форума.
Благодаря ви, че ви има!!!

Поздрави!!!

# 6
  • Мнения: 4 244
След тежка кръвозагуба  за мен беше Дар че сина ми засука без проблем.
Проблемът дойде след като почина девера ми, което се съчета с скок в растежа на 6 седмица. Целодневно кърмене без резултат следствие моето душевно състояние - това в продължение на 4 дни.
Обадих се на акушерката си и започна да идва да ми прави акупунктура. След 10 сеанса имаше резлутат и така се продължихме до  края на 6 месец. Като го захраних се отби сам, но продължаваме и до ден днешен да се гушкаме в кърмаческа позиция

# 7
  • Мнения: 1 629
Кърмя успешно вече осми месец, въпреки баби и педиатри/твърдящи, че е гладно детето, давай добавка/, благодарение на подкрепата, която получих в този форум. Благодаря на Boo,  Iva_D и останалите майки, които ми отговаряха  своевременно на въпросите и ме амбицираха да си кърмя бебчето.
Успех момичета!

# 8
  • Мнения: 338
И аз искам да блгодаря на мамите, които дават съвети по повод проблемите около кърменето и за мотивацията която ми даде този форум относно кърменето.
В началото ми беше много трудно, с плоски зърна, запушени канали и какво ли не, е се мога да кажа кърменето е един от най- прекрасните моменти, които прекарваме с бебо.
Несравнимо усещане:).

# 9
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз искам да благодаря на вас мили момичета и специално на теб boo,затова че си винаги насреща,затова че винаги се отзоваваш бързо и навременно,затова че в повечето случаи предотвратяваш проблемите преди да са се появили с точните си и адекватни съвети относно кърменето......и още много ,много .....затова просто едно голямо Благодаря

# 10
  • София
  • Мнения: 625
Да се присъединя и аз! Към края на първия месец Вики плачеше почти непрекъснато и стоеше на гърдата повече от час и половина. Пиеше чай за колики, вода и дохранвах с Милумил т.к педиатърката каза, че плаче защото е гладна /ако тогава знаех, колкото сега никога нямаше да сбъркам коликите с глад!!!/
След като се завъртяхме в този омагьосан кръг и кърмата ми започна да намалява. Нямах кърма за вечерното кърмене! И тогава си казах, явно това не е начина! Изчетох форума за кърмене, библиотеката и така благодарение на Бу и на вас мили момичета от втори месец до сега се кърмим на поискване, без Вики да има желание да пие вода, чай или да яде добавка!
Всичко си дойде на мястото!
Никога няма да мога да се Ви се отблагодаря за това!

# 11
  • Мнения: 3 161
Моето бебе е по-голямо от форума (17 м.), така че основите на изключителното кърмене ги научихме сами. Чувствах се обаче много изолирана в това начинание и много ми се искаше да мога да споделям опита си с други майки в България. В този форум получих именно това: страшно се радвам, че успешно кърмещите вече сме толкова много и ставаме все повече.
Благодарение на преводите на Boo и другите момичета тук има една страхотна Библиотека, откъдето продължавам да уча много неща за кърменето и откъдето черпя кураж да продължавам да кърмя въпреки въпросите на някои близки.
С помощта на Библиотеката реших и един сериозен проблем: преди месец имах болки в едното зърно и не дадох на дъщеря си да суче през нощта от тази гърда. На другия ден бях на работа. Като се прибрах, с ужас установих, че гърдата е станала на камък, а не пускаше изобщо при цедене с помпата. Най-много се уплаших, че не знаех къде д анамеря лекар, който е в час с кърменето и който няма да ме кара веднага да отбия. Влязох в библиотеката на форума, прочетох за запушените канали и последвах съветите. Дъщеря ми сякаш разбра проблема и  по собствена инициатива много старателно ме сука цяла нощ на кратки интервали. За най-голяма изненада, на сутринта гърдата се беше успокоила! Болката в зърното остана още известно време, но постепенно се успокои.
Тъжно ми е, че много хора не вярват на прочетеното в Интернет (донякъде е разбираемо), а от педиатрите често получават неадекватни съвети за кърменето и отбиват преждевременно. Ако можеше педиатрите да ни дават тази информация и съвети, които получаваме тук (така както правят педиатрите в много други страни днес), щеше да има много повече щастливи майки и бебета!

# 12
  • Мнения: 790
И аз искам да кажа БЛАГОДАРЯ !
На всички момичета от форума за съветите, за съчувствието, за стремежа да бъдат полезни и да помогнат.
Специално на Воо за положения труд , за постоянната отзивчивост и ТЪРПЕНИЕТО.
Аз открих форума сравнително късно - бебето беше на месец и половина, но оттогава до сега съм получила много, много помощ, подкрепа и увереност. Съзнавам, че прочетеното и споделено тук ме е предпазило от много грешки и е решило много проблеми. Опитвам се и аз самата да бъда полезна на другите с моя опит, макар и не много голям.
БЛАГОДАРЯ ВИ ЧЕ ВИ ИМА !!!!!!

# 13
  • Мнения: 2 567
И аз съм благодарна, че ви има. Не съм имала сериозни проблеми и дано си остане така. Но въпреки това чета често постовете във форума.
Благодаря на всички вас

# 14
  • Мнения: 4 915
Мой ред е.  Simple Smile
Открих форума 2 месеца преди раждането на дъщеря ми. Понеже беше планувано секцио, се притеснявах дали и кога кърмата ми ще слезне, колко дни ще я хранят с адаптирано, дали ще може да засуче после.

Попадайки на този форум, останах просто удивена от труда на bоо и на другите момичета за откриването, преводите, попълването на Библиотеката със статии относно кърменето. "Удивена" от безкористността, от ентусиазма, от търпението, от желанието, от добрината.  Heart Eyes

Разпечатах си темите, които най-много ме интересуваха около раждането и кърменето и ги прочетох многократно. В болницата ми дадоха дъщеря ми на 3тия ден от раждането и благодарение на прочетеното с търпение и упоритост пристъпих към кърменето - правилната поза, разбуждането на бебето, сменянето на гърдите и небързането с даването на добавката. Благодарение на прочетеното, дадох съвети и на другите две момичета в стаята как да разбуждат децата си, първо да ги кърмят, да не бързат да купуват залъгалки, да не ги привикват към шишета.

Вкъщи в първия ден, когато се прибрахме, поради суетнята може би кърмата ми бе намаляла или момиченцето ми беше изнервено - в резултат не й стигна количеството мляко от двете гърди. Бях си купила адаптирано мляко Аптамил (мислех да го давам на акушерките в болницата да я хранят първите дни, но се оказа, че там ги хранят с една и съща за всички добавка) и направихме една доза. Дъщеря ми изпи 20мл и се кротна. Същата вечер отново си грабнах разпечатаните статии и четох, четох...Реших, че ще я кърмя на поискване, включително и през нощта - и нещата с кърменето потръгнаха.


Огромно "Благодаря" на най-вече на boo, а и на всички момичета от форума!  Heart Eyes
Благодарение на този форум все още кърмя дъщеря си успешно и сме напълно здравички!  Blush

# 15
  • Мнения: 219
Открих форума 2 седмици след като се роди дъщеря ми и вече мислих за грешките, които бях направила с баткото и как да ги избегна. Исках да я гледам различно, но нямах ясната идея как... Синът ми никога не ми е създавал проблеми с кърменето - сучеше си прекрасно от самото начало, та през зъбите, до средата на деветия месец, когато беше останало само вечерното кърмене, заради схемата на бг-захранване, с тази разлика, че не ядеше почти нищо от пюретата и аз целодневно правих маймунжулъци.
И така.... когато открих форума и започнах да чета библиотеката, разбрах че това е което подсъзнателно съм търсила и още докато бях пред компютъра си грабнах храненото само преди час бебе и му дадох да суче - дребосъчето откара така близо час и половина доволно намествайки се и сучейки от гърдата. Пак благодарение на съветите на  Boo  и опита на момичетата я кърмя нощем и то дори легнала, която поза преди ми се струваше невъзможна и неудобна.
Минаваме заедно през трудностите, благодарение на всички всеотдайни и отзивчиви мами тук и най-вече благодарение на Boo, която отделя огромна част от времето си, опита и добрината си, за да помага на всички в името на най-благородната цел - да получават дечицата ни най-доброто!!!
Ако можех бих написала ода за нея  - и от мен едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ !!!!
Щастлива съм, че ви има - всички вас !!!!

# 16
  • Мнения: 516
Аз също попаднах в този форум доста навреме Grinning
Из4ела съм цялата библиотека и благодарение на вси4ки активни мами тук,успях да си дам отговор на много мои обезпокоителни въпроси.
Изкарахме през вторият месец с бебо една "кърма4еска ста4ка",тогава даже незнаех какво зна4и  това ooooh!
Про4етох за нея в библиотеката и след седмица нещата се нормализираха,из4езнаха и вси4ките ми притеснения,4е кърмата ми спира.
Захранваме се след 6-ти месец,пак благодарение на 4удесните и съдържащи много логика постинги на мамите и статиите от библиотеката.
Ами това е-Благодаря! Wink
Успех на вси4ки !

# 17
  • Мнения: 439
Копирам почти дословно темата, която аз самата пуснах преди време:

Голямата дъщеря кърмих до осмия месец. Мислех, че и с бебчо ще е така, но още щом ни изписаха от болницата - млякото почти секна. Бях адски тъжна и разочарована от себе си. Лекарката веднага изписа НАН и аз постепенно го увеличавах, "да не гладува бебето". Продължавах да я слагам на гърдата, но ей така - само на инат. Гърдите празни, празни, та чак да ти се дореве. Спазвах правилата, които ми бяха набивали в главата и с първото бебе и сега - през три часа по не повече от 20 минути Sad . Тъкмо се бях примирила и в края на втория месец на бебка попаднах на темата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10719. Реших да пробвам съветите, които вие мами сте дали. Изчетох още доста материал по въпроса (пак тук). Казах си - мъча се една седмица и ако не стане, минавам изцяло на НАН. Слагах я на гърдата когато и по колкото поиска, започнах пак да я кърмя през нощта, махнах водата и биберона (а и сокчетата - след консултация пак тук във форума) и постепенно намалявах добавката и ....... чудото стана.  На петия ден сутринта се събудих с напращели гърди.
Нямам думи да изразя радостта си!!!
ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ!!!!


Сега сме почти на 5 месеца и половина и кърмата за съжаление не достига за всички хранения, но поне за първото и понякога второто има. Аз не се отказвам и кърмя и цедя на всяко хранене (около 50 мл.). Казват, че овните са големи инати Wink .  Яд ме е че нямах достъп до интернет още преди раждането, за да съм подготвена - според мен изобщо нямаше да стигам до даване на добавка, но .........

Помощта на Бу и на другите мами е неоценима. Благодаря!!!

# 18
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Поради липса на време ще бъда кратка-
Безкрайно благодаря !
На всички с безценните им съвети в този форум!!!
Ако не бяхте вие, още във втория месец щях да се откажа от кърменето заради кърмаческа стачка. А после в 5-тия, пак благодарение на познанията си от тук, накарах малкия да забрави залъгалката, защото я предпочиташе пред цица. И за всички други проблеми от тук търся решение, включая и начин на захранване, и видове храни...

# 19
  • Мнения: 1 616
Привет и от мен! Идеята за подобна тема е чудесна- нека майчетата, които имат проблеми с кърменето, да се уверят, че за всеки проблем си има решение. Най-напред искам да подчертая, че именно четейки тук, аз се амбицирах на всяка цена да кърмя. По време на бременността си не съм отдавала кой знае какво значение на кърменето, но примерът на момичетата от този форум беше наистина вдъхновяващ! Simple Smile Моите тревоги бяха свързани най-вече с лошото наддаване. Преминахме с бебчо през доста упорита стачка, но с много търпение и упоритост от моя страна я потушихме..Simple Smile..Последва борба да ограничим добавката- по съвет на педиатъра започнах да дохранвам, защото се паникьосах. Едва по-късно разбрах, че 400-500 грама за кърмено бебе не са малко, но...Sad Sad Sad...Е, все още не сме премахнали вечерното дохранване и наддаваме с по мъничко (600), но важното за мен е, че детето ми е здраво и жизнено и расте от кърма. През цялото това време получавах окуражителни слова и ценни съвети от мамите от този форум, разменяхме лични съобщения, бях успокоявана и поощрявана...Благодаря ви момичета- без вашата подкрепа нямаше да се справя, отдавна щях да съм се сбогувала с кърменето! Поздрави!

# 20
  • Мнения: 21
Искам да изкажа искрените си благодарности на всички участнички в този форум Two Hearts, най-вече на boo, на която неимоверно се възхищавам .
Със сина ми се кърмим повече от 8 месеца благодарение на факта, че открих този форум още докато бях бременна.  Прочетох всичко в библиотеката и бях теоретично подготвена за всякакви проблеми. Наистина на практика нещата не се оказаха толкова лесни (особено в началото), но никога не съм губела вяра, че ще се справим. Показателен е факта, че аз съм единствената майка в квартала, която кърми. Повечето бебета около мен почти не са кърмени, така че, ако ви нямаше вас, нямаше от къде да получа тази информация.Едва ли сама щях да се ровя из нета. За съжаление досега майките, с които се запознавам вече са отбили децата си, в момента на запознанството ни .
Искам отново да ви кажа: благодаря  newsm51 .

# 21
  • Мнения: 5 228
Аз също искам да изкажа моята благодарност. На няколко пъти ми намалява кърмата и обмислям да преминем на семесено хранене, но в крайна сметка с подкрепата и съветите на момичетата от форума все още кърмя с удоволствие дъщеря ми. Много се радвам, че открих този форум и винаги мога да се консултирам за всички проблеми.

# 22
  • Мнения: 2 784
Благодарности и от мен момичета,и най-вече на теб Воо!!!
Въпреки,че детето ми е предразположено към алергии,послушах педито и на 2 месеца започнахме соковете.Малко по-късно Калина направи алергия от бебешко олио и трябваше да спрем.Даже педито се съгласи,че при нас няма друга алтернатива,освен късното захранване.Тук намерих много полезни статии,защото,за съжаление"компетентната българска литература"по въпроса е изостанала със светлинни години.Вие сте ми и морална подкрепа с/у бабите,които въпреки препоръките все ме натискат да я захранвам вече.Всъщност даже в това отношение сте ми единствената опора.Няма случай да съм имала проблем и да не сте се отзовали.Даже повече ценя вашите съвети от тези на докторите,защото знам че са от позицията на вече преживяното,препатеното...Благодаря ви много!!!
Само понякога се чудя какво ли правят майките по малките градчета и селца,които нямат достъп до интернет и се ръководят от съветите на "компетентните доктори" или бабите... Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз също съм мнооооого  благодарна първо на Мамма, без която този форум нямаше да съществува. Пожелавам й от всичко хубаво на този свят мо мноооооого.
Също така съм благодарна на Боо - благодарение на нея не давам на Бобо по 2 пъти супа и второ без десерт / това е от една статия, която наскоро беше превела за редуването на гърдите и през какъв интервал от време да се храни детето/.
И накрая, но не на последно място благодаря на всички мами тук без които още щях да се цедя след всяко хранене, което разбрах било абсолютно погрешно.
БЛАГОДАРЯ, ЧЕ ВИ ИМА !!!

# 24
  • Мнения: 1 704
Аз имах страшно много проблеми в началото и въпреки че бях изчела всичко в библиотеката, бях страхотно мотивирана и т.н... Като се почне от плоските зърна (с които никой не вярваше че ще мога да кърмя Rolling Eyes ), слагането на силиконовите още в родилния дом и съответно жестокото разраняване на зърната след по-малко от седмица (беба вече засмукваше много силно) .. оттам като се почнаха едни кървища, едни чудеса целия първи месец.. настръхвам като си спомня.. а то неще и неще да захапе плоското и това си е ..
на всичко отгоре беба не искаше да слиза от гърдата денонощно.. в отчаяните си опити да се спася поне за малко от захапката и - два пъти си докарах препълване, запушени канали и 39 градуса температура.. направо не бях на себе си от болка и изтощение..
с помощта на момичета тук на 30-тия ден се реших - зарязах силиконите и с бебка почнахме да се мъчим и да се учим.. и успяхме! след още 10 дни и рагадите минаха!  Grinning обаче що рев изревах докато стане просто не искам да си спомням.. а относно благодарностите пусках специална тема тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14648&highlight=%EF%EE%F5%E2%E0%EB%FF
и още веднъж голямо БЛАГОДАРЯ! Ако не бяхте вие кърменето щеше да си остане един болезнено неуспешен опит и отдавна да е приключило за мен и Мирка Grinning

# 25
  • Мнения: 580
И аз искам да благодаря на всички момичета тук, които ми помогнаха да потръгне нашето кърмене.
Дъщеря ми ми е второ дете и с първото нямах проблеми с кърменето.Мислех, че и с второто ще е така, но....уви проблемите започнаха от самото начало.
Дея се роди малка и се наложи да остане в болница.Това, което бях прочела тук ми помогна да запазя лактацията си.Цедях се всеки ден по 4-5 пъти докато малката беше в болницата.Изписаха я и веднага я сложих на гърдата.Първоначално беше трудно защото момиченцето ми беше малко и слабо и трудно дърпаше.Отново се допитах до библиотеката за храненето на неденосени деца.Спазих съветите и бебето започна да суче нормално.
С това обаче проблемите не свършиха.Започнаха страхотни болки в гърдите идващи от вътре /не бяха рагади/ и нямах идея как да се справя с това.Толкова ме болеше, че бях на път да се откажа.Тогава реших да пиша тук, в клуба и намерих страхотна подкрепа от момичетата.Започнах да изпълнявам и да се следя за нещата които ме посъветваха те и продължих с кърменето въпреки болките.След известно време болките спряха.Сега кърменето за мен и дъщеря ми е едно стрнахотно преживяване, без болка.
Искам да благодаря на Бу, Емем, Ива-Д, Шали и на всички, които са така отзивчеви и помагат на начинаещите мами да продължат да кърмят.Точно тук се получава и старшно много морална подкрепа, която според мен е много важна.Казвам го от собствен опит, защото имах и период, в който отново бях решила да отбивам бебето, тъй като имаше страхотни колики.Но когато чета тук мамите, които с такъв хъс и страст дават съвети и агитират за кърменето, желанието ми да си кърмя детето се засили още повече.
Надявам се и аз някой ден да дам съвет и да помогна.Надявам се доброто, което са направили тези жени да им се върне и надявам се усилията, които са положили да не са безрезултатни - тоест да има все повече и повече кърмещи майки.
Благодаря

# 26
  • Мнения: 3 161
Благодаря на всички, които се включиха в темата. Дано това стане традиция и темата да продължи да се пълни и за в бъдеще с добри новини!

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Благодарение на този форум осъзнах грешките, които съм допуснала с първото си дете и с всяка нова тема се надъхвам все повече и повече:
  Arrow да кърмя на поискване,
  Arrow да захранвам късно,
  Arrow да не давам вода и т.н.
все неща които според хората около мен са "пълна лудост" и ако нямах достъп до форума вече да ме бяха убедили.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 121
И аз да се изкажа... Въпреки че още не съм родила, за мен това е може би най-ценния дял от форума и откривам страшно много полезна информация. И поради невъзможност да открия на пазара книга за кърменето, ще разпечатвам закачените теми на boo - специални благодарности за което! Надявам се след няколко седмици да се присъединя към вас и да кърмя успешно бебето си!

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Книга за кърменето можеш да си поръчаш от Данет - има я и ще ти я донесат вкъщи Simple Smile Бързо и леко раждане,успешен старт с кърменето в болницата и после те чакаме тук Wink
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=58_116

# 30
  • Мнения: 277
Нека и аз се присъединя към групата на благодрните.
ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА МОМИЧЕТАТА ОТ ТОЗИ ФОРУМ[/color][/b]
 Въпреки, че вече не съм кърмеща мама #Puppy dog  искам да изразя възхищението си към Бо и към останалите момичета, който ни дават правото да сме информирани и да вземаме правилните решения за отглеждането на децата ни.
Аз минах през доста перипети през 9 месеца в които кърмех Пепи, като се почне от малкото количество кърма вследствие на кръвозагуба, две кърмачески стачки, нежеланието на детето да суче от едната гърда,тръгването ми на работа и продължаването на кърменето, липсата на информираност от моя страна през първите 40 дена от живота на бебо когато направих доста грешки и др.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 121
Цитат на: hedra
Книга за кърменето можеш да си поръчаш от Данет - има я и ще ти я донесат вкъщи Simple Smile Бързо и леко раждане,успешен старт с кърменето в болницата и после те чакаме тук Wink
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=58_116


Благодарности!

# 32
  • Мнения: 7 106
Ето ме и мен  Grinning .

Искам да изкажа огромната си благодарност, към създателката на този форум - boo, както и на всички вас момичета, кито винаги сте тук и помогате с безценен опит.Благодарение на събраната тук информация (на която имах късмета да попадна, още докато бях бременна) и на споделените проблеми, за които винаги имаше адекватни съвети, аз кърмя детето си вече 11 месеца.Естествено и ние попадахме в "клопките" на кърменето - кърмаческа стачка, кризи на разжежа, силни колики, но факта, че прадварително бях запозната с възможността от подобни случки, не ме обезкуражи и знаех, че това са нормални неща,които се преодоляват с търпение и упоритост.Ами преодоляхме ги  Grinning и сега сме щастливи и двете.

# 33
  • Мнения: 104
Ето ме и мен.С този форум ставам,с него лягам,а през деня когато мога първо тук влизам.Не се регистрирам винаги/все бързам/,но той е моето приятелче,моята утеха,моят съветник.Живея в чужбина и добре,че го има защото ми е единствената опора.
Възхищавам се от Воо и от всички момичета вложили толкова много труд и усилия да създадат и запазят този форум.
Успех и занапред

# 34
  • Мнения: 3 161
Отдавна не сме писали в тази тема, а и нови майчета са се появили през този период; затова, и за да си създадем малко настроение за Световната седмица на кърменето (1-7 август), бих искала да върна темата и да поканя майките да споделят как форум Кърмене (и неговият модератор!) са им помогнали да кърмят успешно.

# 35
  • Мнения: 75
За съжаление, аз имах възможност да се запозная с форума късно, вече бяхме минали няколко кърмачески стачки и проблем с гърдите. Но явно дребното е имало късмет, че бях прочела няколко брошури в болницата, че имах късмета да попадна на хора там които да ни дадат добър старт в кърменето(въпреки секциото), че се вслушвах в интуицията си, че таткото ме подкрепя и др. А после като изчетох нещата тук разбрах, че съм на верен път и всички вие ме окуражавате да се справям и да решавам дилемите си свързани с кърменето на по-голямо дете-1г. и 4м. вече. Целувам ви всички и много ви благодаря, и ви желая успех и здрави и усмихнати бебоци!

# 36
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Едно голямо БЛАГОДАРЯ и от мен.   bouquet
Ако не беше този форум, който открих точно навреме ( предписаха ни добавка след първото контролно мерене) и библиотеката сега вече нямаше да кърмя! А сега с бебка се кърмим на поискване , имам достатъчно кърма и въпреки твърденията на бабите, че детето не растяло бързо и май е гладно смятам, че ще се кърмим още дълго време!

# 37
  • Мнения: 1 722
Искам да благодаря на Валка  Heart Eyes! В родилния дом бебо спеше по 12-14 часа непробудно и съответно не можех да го слагам често на гърдата. Прибрахме се и гърдите ми щяха да се пръснат, запушиха ми се каналите, болка ... ужас. Тогава лекарката ми каза - оправяй се - иначе мастит и ти бием инжекция за спиране на кърмата. Аз нямах тогава вкъщи интернет и почнах да пускам СМС-и на Валка, която се ровеше във форума и ми пращаше съвети как да се оправя! Едно огромно БЛАГОДАРЯ   bouquet!

# 38
Здравейте и от мен,

Моята история наподобява много всички останали. Но с две думи успях да се "преборя с добавката" и вече от месец и половина сме само на кърма. Искам да благодаря персонално на Ani111, която се зае с моето "обучение" и благодарение на нейните съвети и моето постоянство, синът ми е един прекрасен и здрав веселушко, който папка само "домашно мляко" Wink

Емили

# 39
  • Мнения: 796
От сърце искам да благодаря на всички момичета, които ми дадоха кураж и ме съветваха да не се отказвам, въпреки съмненията ми.  Още от родилния дом бебо го дохранваха #2gunfire и като се върнахме вкъщи продължих по тази схема почти цял  месец.  С подкрепата на момичетата от този форум упорствах, издържах ревовете на бебо с убеждението, че постъпвам правилно и сега сме само на кърма, което се моля да продължи възможно най-дълго    Praynig Praynig Praynig. Благодаря от сърце, не педиатрите, а вие помогнахте!  bouquet  bouquet Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 829
ами и ние искаме да се включим!!!

мами, страшни сте Hug Hug Hug   

не знам какво щяхме да правим без вас! толкова пъти сте ми вдъхвали кураж и сте отговаряли на безбройните въпроси около кърменето... думи нямам, освен голямо "благодаря"!!!

# 41
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
 Praynig boo  и всички останали!
 Съвсем отскоро се регистрирах, защото досега нямах постоянен интернет, но вярвам в "любовта от пръв поглед" -че такава има между нас с бебе Мишо и този прекрасен сайт!!! Hug

ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ, че ви има Joy

# 42
  • София
  • Мнения: 2 686
Форумът е невероятен.
Ако не бях попаднала на него сигурно вече щях да финансирам някои производители на адаптирани млека.
Жалко е, че педиатрите не са в час и като видят, че няма кърма веднага предписват въпросната субстанция.

Горе-долу така и при мен се получи - седмица след секциото имах само коластра, при това явно малко. Бебка не беше акала и педито каза - добавка. Дадохме веднъж, изака се, обаче аз пък се разчетох. И добавка дадох най-много още 2-3 пъти. Почнахме да се кърмим на 2 часа и резултатът беше налице. Кърмата ми дойде 2 седмици след секциото, ако се бях отказала на първата седмица, нямаше и до там да се стигне и щях да съм от тия дето казват, че не са имали кърма.

Благодаря и аз на всички тук, които са толкова склонни да помогнат с всичко и за всичко.

# 43
  • Мнения: 3 818
Моята добра новина е, че благодарение на този форум преодолях с лекота няколко проблема:

1. След като първите двайсетина дни кърмене бяха съпътствани от адски болки в гърдите и рев от моя страна, от статиите в Библиотеката разбрах, че всичко е предимно въпрос на правилно поставяне на гърдата. Поработих в тази насока и проблемът изчезна.

2. Успях да предотвратя свръхлактация, защото разбрах, че не е необходимо непрекъснато да се цедя до капка, както майка ми ме съветваше, като жена преживяла н на брой мастити и притеснена да не би да ми се случи нещо подобно.

3. Посрещнах без страх две-три кризи на растежа, защото вече бях прочела в този форум за съществуванията им. По времето им просто спокойно оставях бебата да суче колкото си иска и след броени дни всичко си идваше на мястото.

4.Току-що се справих с рязко намаляване на кърмата, пак благодарение на форума, чрез който добих куража да оставя бебата за няколко дни не съвсем нахранена, но да не посягам към адаптирано мляко и добавки. Живяхме си три дни залепени една за друга и сега всичко е пак по старому.

5. Още от самото начало си бях решила, че няма да въвеждам насила режим на бебето си и ще й давам да яде тогава, когато пожелае. Когато открих форума обаче, се почувствах доста по-добре от мисълта, че съм била на прав път, че не е лудост от моя страна и че това е правилният начин.

6. И не на последно място нейде из темите прочетох прекрасен начин да ме оставят педитата на мира (след като се опитах да им обясня за ползите от храненето на поискване, а те ме гледаха като гръмнати,реших, че няма много голям смисъл да им казвам всичко, което правя) по отношение на сокчетата. На въпроса им "давате ли сокчета", отговорих "Не, има колики от тях", те поклатиха мъдро глава, че така се случва често и кротнаха.  Laughing


За всички тези неща и за още много други, БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ В ТОЗИ ФОРУМ!  bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 6 250
Ето и моята добра новина и благодарност към този форум - още преди да забременея (и не знаех още за форума) бях решила, че ще направя всичко възможно и ще кърмя детето си, тъй като това е най-доброто за него. Но най-вероятно щях да вече да съм го захранила, ако не бяхте вие и статиите в Библиотеката. Благодарение на вас съм върл фен на късното захранване и съпругът ми и майка ми ме подкрепят изцяло (въпреки че майка ми е захранила мен и брат ми и сестра ми по старата схема сега казва: да имаше на времето кой да ни каже и на нас...)

А също и благодарение на информацията, която получих тук и личния съвет на Бу се справих с предмаститното състояние, в което бях, вече не се цедя и се справям сама, ако се появи пак някой запушен канал.

Благодаря Ви и успешно кърмене и здрави бебета на всички!  Two Hearts

# 45
  • Мнения: 4 242
Сърдечно благодаря на всички мами от кърмаческия форум, които отделят от ценното си време и безкрай много пъти отговярят на едни и същи въпроси, утешават от едни и същи тревоги и дават ценни съвети! Най-вече благодаря на Бу и се прекланям пред всеотдайността и отзивчивостта й!
Аз минах за втори път през всички препятствия на кърменето, но благодарение на добрата ми подготовка от форума на Бу и адекватните навременни съвети се спавих с всичко и кърмя успешно вече 9 месеца, за разлика от първия път когато тънех в неведение. Кърменето ми носи удоволетворение, наслада, горда съм че успявам, а всичко това ме прави добра и спокойна мама!
Благодаря ви момичета!  bouquet  bouquet  bouquet

# 46
  • Мнения: 3 550
Благодаря на всички майчета от този форум, които ме подкрепят през тези месеци! Моят основен проблем беше да се ориентирам в хаоса, да избера между съветите от "Книга за кърменето" и тези на педиатрите. Мили момичета, помогнахте ми безкрайно за преодоляване на трудностите, предизвикани от жълтеницата и от запушеното носле на бебето ми и невъзможността му да суче. Давам си сметка, че без вашата подкрепа вече сигурно щях да изварявам шишета и забърквам адаптираното мляко и като огромното мнозинство майки да вдигам рамене и обяснявам как "нямам мляко". Мисля, че съм най-неоправната и загубена майка, на която трябва всичко да `и се обяснява точка по точка. Благодаря ви за практическите съвети, които ми дадохте как се кърми легнала, как се храни със спринцовка, какви прибори за хранене да избера, какво да замразя отсега за захранването на бебето си и др. Благодаря, че ме поощрихте  да кърмя на открито, да се чувствам свободна да изляза и прекарам дълги часове в парка без да правя сметки и комбинации. Е, това е неоценимо и нямаше да се реша, ако не беше акцията на майките от Пловдив - "градът на кърменето".
Благодаря специално на създателката на форума Бу, на Хедра, на която досаждах доста и чрез лични съобщения, на ветеранката емем, на заралийката Джейд, на плевенчанката Белинда, на видинлийката Зори=Шали, на обгазената Сладка хапка, на петричката Анита_79. (Ех, при тези поименни благодарности винаги ще пропуснеш някого ooooh!) Нека благодаря и на всички майчета, които не кърмят вече, но влизат във форума, за да поощряват нас, лаиците.

Чудесно е да знаеш, че ако имаш проблем и попиташ тук, до 1-2 часа ще получиш съвет за решаването му.
Чудесно е да знаеш, че съществуват майки, които нямат тайни в кърменето, но посещават форума, само за да поощрят неопитните.
Чудесно е да знаеш, че някъде, във някое кътче на България, в момента някоя от нас кърми.
 Hug  bouquet Прегръщам ви всичките! Прекрасно е, че ви има!

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ей ,Стейси, направо ме трогна с тези излеяния Hug

# 48
  • Мнения: 3 550
Ей ,Стейси, направо ме трогна с тези излеяния Hug
Дано съм трогнала и други, защото през тези месеци ми станахте наистина много близки. Нали знаеш как може да си приказвате с някоя леля, стринка, баба, уж една кръв, ама няма близост, сговор и подкрепа? В същото време пускаш там РС-то и се заприказваш с някой, дето не си му виждал очите, ама тоя някой света обръща, по нощите виси пред компютъра, за да ти помогне. И някак този далечният, не го познаваш, ама ти става по-близък от роднината.

П.П Малко офф, ама не ме трийте, плийз!

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
 Забременях, благодарение на форума, родих,благодарение на форума и кърмя успешно благодарение на форума! Имах страшно много проблеми, но сега съм една щастлива майка!!!

# 50
  • Мнения: 3 161
Една позабравена тема - има ли нови майчета, които благодарение на форума кърмят успешно и искат да споделят и да вдъхнат кураж и на други?

# 51
  • Мнения: 535
Ето ме мен- едно младо майче(само на 21), което се е надъхало да кърми до 2 години Embarassed Благодарение на форума разбрах за късното захранване, разбрах и всички грешки, които съм допускала отначало smile3525 Разбрах, че единственият начин да имам достатъчно кърма е просто да кърмя често! Разбрах и, че кърменето е не само естественият начин на хранене, но и по-ПОЛЕЗНИЯТ както и да го погледнеш  newsm51 Сега кърменето е страшно удоволствие, и честно казано единственият ми разход до момента с бебо са само и единствено памперсите. Благодарение на форумите разбрах за всички рецепти, които всяка една мама може да направи и сама, вместо да купува готовите, пълни със захар и сол пюрета. ЩАСТЛИВА съм, че Ви открих, благодарна съм, че ви има и че мога да се допитам до вас за абсолютно всяко нещо!  Hug Сега благодарение на всичко това, моето бебче е на 5 месеца и 10 дни и е 10 кг, още не съм го захранила(обмисляме кога да стане), не пие вода и сокове, много жизнен и игрив и страшно много се забавлява да суче и гледа мама  smile3501 Благодаря ви, че ви има! СТрашно много се радвам, че намерих и съмишленички, защото аз съм сигурно единствената мама, която не се е запознала а и няма приятелки в градинките... това много ме натъжаваше досега, но мога да разговарям с вас и това ме успокоява. Благодаря ВИ!  Hands Clap

# 52
  • Мнения: 4 068
Една позабравена тема - има ли нови майчета, които благодарение на форума кърмят успешно и искат да споделят и да вдъхнат кураж и на други?

има, има. Сега виждам темата.

Ето моята история дотук:
родих в Шейново, където бебетата се дават за кърмене през 3 часа и се дохранват междувременно с АМ.
Като се прибрахме бебка не искаше да суче от мен. За около седмица преодоляхме проблема. Последваха два безпроблемни месеца, но изведнъж след преживян стрес кърмата ми спря почти напълно. Благодарение на информацията и подкрепата, която намерих тук, успях да възстановя лактацията си. Последваха поредица от мастити и лактационни кризи, всичко продължи около 2 месеца, на моменти изглеждаше безнадеждно, но с много инат от моя страна и с голяма подкрепа от страна на майчетата тук успях да преодолея този труден период. Ето и тогавашната ми тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=39837.0

След като дъщеря ми навърши 5 м. се опитах да я захраня, последваха обриви и кръв в акото, оказа се, че има АБКМ. Заради тези й проблеми я захраних на 7 м. и половина, като четейки тук се успокоявах, че това не е твърде късно захранаване и че правя възможно най-доброто за детето си. Наистина това, че в началото успях да съхраня лактацията си, се оказа от изключителна важност, с оглед алергията й.

С всичко това искам да кажа следното:
Отново благодаря на всички майки тук, за това, че ви има и затова, че сте така отзивчиви!
На новите мами мога да пожелая да не се предават при най-малката трудност, че с информация дори секналата кърма може да се възстанови, за да осигурите на детето си възможно най-добрия старт. И само още нещо - въпреки всичките ни проблеми до момента аз не съм дала АМ нито веднъж, а в първите 7 м. и половина, в които дъщеря ми беше само на кърма наддаваше повече от идеално (както и до момента). Всичко е въпрос на мотивация, информация и не на последно място подкрепа, а тук съм намерила всичко това!
  bouquet

# 53
  • Мнения: 2 220
Аз бях сравнително подготвена, защото в последните 2 месеца от бременността бях изчела доста неща в този форум. А и после нямах особени проблеми, освен това, че доста дълго време кърмех почти целодневно - бебчо сучеше по 30-40 минути през час и половина-два.  Благодарение на отзивчивостта на момичетата тук и другите с подобен "проблем" разбрах, че това не е ненормално и го приех без да ми тежи или да ме откаже...

# 54
  • България
  • Мнения: 224
А аз уж вече бях кърмила първото си дете ,а се оказа ,че нищо не зная за кърменето CryВсичко научих от форума,за което съм много благодарна HugИмала съм проблеми-запушене канали,препълнени гърди и др.,но благодарение на този форум съм се оправяла успешно.И най-важното-вече почти 5 мес. аз кърмя-това съм желаела най-много!!!Благодаря на всички за помоща!!!  bouquet

# 55
  • Мнения: 398
За мен помощта беше психологическа - раждане на бебе далеч от близки и роднини си е малко стресиращо. Но четях още преди да родя и опита на действащи майки ми помогна да се адартирам лесно. Признавам, че освен от форума, много практическа помощ получих тук на място - от сестрите в държавата, в която съм. Но това е въпрос на шанс. Вярвам, че един ден този форум ще промени отношението към кърменето от страна на болници, педиатрични кабинети, здравно министерство и други институции в България. Защото сплотява българските майки.

# 56
  • Мнения: 2 467
Една позабравена тема - има ли нови майчета, които благодарение на форума кърмят успешно и искат да споделят и да вдъхнат кураж и на други?
Има има  Hug

Кърмим се успешно, за което благодаря  Hug  bouquet
Големи проблеми не сме имали, но аз се шашкам много от малко. За глупостите от рода на: захранвай, иначе рахит! давай сокчета, иначе анемия! давай вода, че ще се обезводни! приготви си АМ, че кърмата не стига (купих, ама си седи неразпечатан, готов за подаряване) ! .... и подобни, бях подготвена благодарение на Кърмене и захранване... В  следствие получих: Много четеш!
Да, ама си имам едно  здраво (пу пу пу), хубаво и бузесто (тва било от мазната ми кърма) детенце!
Ей сега и захранването го започнахме. И пак на вас разчитам  Hug
Благодаря ви мамчета че ви има  Hug

# 57
  • Мнения: 435
Хайде и аз да се разпиша  Laughing

Благодарение на този форум аз :
1. Премахнах бибероните -залъгалки и на двете си деца .
2. Спрях скъпоценните сокчета на дъщеря ми (всяка вечер пиеше по 400 мл сок от шише с биберон  Embarassed ) и тя започна да се храни пълноценно .
3. Разбрах , че кърмата ми няма да спре от това , че не изцеждам гърдите си до капка на всяко кърмене , а  ще се регулира  според точните нужди на моето дете .
4. Спрях консумацията на мляко и вярвам , че това беше причината да спрат коликите на сина ми .
5. Научих , че бебетата можели да се кърмят в повече от една поза .
6. Прочетох десетки съвременни статии и станах малко по-умна  Wink
7. Намерих съмишленици   Laughing


Драги съмишленици , благодаря ви , че ви има     bouquet
Това , което сте направили и продължавате да правите е безценно  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 631
Да кажа и аз моето ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ
започнах да чета форума когато синът ми беше на около двадесет дни и бях започнала да давам добавка въпреки че гърдите ми се пръскаха от мляко ...... на три часа трябвало , рядко било ..... казваше педиатърката
благодарение на вас отказах добавката и сега слава богу се кърмим добре
понякога прави сомпуси и отказва да яде яде малко по минута две три но след това се оригва като змей ...... вероятно му стига ..... и аз не съм гладна еднакво всеки път
благодаря ви че ви има

дано повече педиатри четат и се информират защото за жалост много майки ме гледат като изкопаемо че не давам на детето си сокчета, компотчета и пюренца ..... аааа и водичка ...... щяло да се запече ако не пиело водичка със захар ...... това е за раздел най абсурдна реплика но и тук става да го кажа

малкият Владимир е на три месеца и осем дни

# 59
  • Мнения: 3 506
Една позабравена тема - има ли нови майчета, които благодарение на форума кърмят успешно и искат да споделят и да вдъхнат кураж и на други?

За някои може и да е позабравена, ама други за пръв път я виждаме. Това обаче хич не пречи да се разпишем.

Аз и двата пъти имах проблеми с кърменето, макар и различни.

С първото ми дете (юни 2003) историята е в общи линии банална - изписани от болницата, научени на 3-часов режим (каква гордост!), с шишето вода и биберона залъгалка. На първата консултация - констатирано "крайно недостатъчно" наддаване (600 гр.), препоръка да се започне сок, да се махне нощното кърмене и контролен преглед след десетина дни, който логично показа още по-голямо влошаване на ситуацията. Всичко това съвпадна с период на растеж + колики, бебето по цял ден ревеше. Последва препоръка за дохранване, придружена с утехата на педиатъра, че на много жени кърмата им спира около 40-тия ден, на майка ми - че и аз съм кърмена около месец, щото в нашето семейство имаме "широки канали и кърмата ни изтича" и на свекърва ми - че таткото и той е кърмен около месец, пък я го какъв е мъж. Класика. Спаси ме най-вече трудното раждане - понеже в него бях изживяла провал, исках на всяка цена да не се проваля в кърменето. Рових в нета и попаднах на сайта на Ла Лече и на Кели Мом, където прочетох за кърменето на поискване. Бебето обаче продължаваше да реве, аз - да качвам килограми и да не мога да свърша нищо, а всички ме обявиха за луда и ми обясняваха как само си тормозя детето... Всички, освен няколко майки, макар и от един друг форум. Все пак обаче искам да им благодаря поименно, защото пишат и тук:

ЕТ, Anna_D, [Desi], благодаря ви   bouquet  Ако не бяхте вие, нямаше да кърмя...

Следващият проблем, който почти ме отказа от кърменето, беше с хапането - когато му поникнаха зъбки, синът ми почна ужасно да ме хапе и да не иска едната гърда, която се втвърди и стана на буци. Отново едно голямо благодаря на ЕТ, както и на две майки, които не знам вясват ли се тук - Planet и River_.
 
С дъщеря ми пак имах проблеми и пак ме спасиха форумски мами.  

Първо за пореден път направих грешката да повярвам на българските лекари, че жълтеницата се лекува с повече глюкоза и по-малко кърмене. Благодаря на Миз и Andrea$, които веднага ми посочиха линкове към вярната информация.

Друг проблем, който имах с дъщеря ми, беше трудното сукане първите месеци (пък аз нали си бях с нагласата, че хоп, слагам я и почва да суче опитно като брат си), отново Andrea$ беше насреща.

Следвайки хронологичния ред, горе-долу по това време открих този подфорум (а в последствие и целия форум), започнах да чета материали от библиотеката, както и мненията на мамите тук, които ми се струваше, че знаят толкова много - Бу, Хедра, Емем, Andrea$, Iva_D, Demetra, Jade, Сладка Хапка, [Desi] и всички други, които сте тук, за да споделяте ценния си опит и знания... Благодаря   bouquet  За това, че ви има; че тук намирам подкрепа за "шантавите" си разбирания; за това, че толкова дообогатихте познанията ми, не само за кърменето, но и за други важни въпроси, свързани с децата.

И накрая, само преди няколко месеца, когато бях готова да отбия дъщеря ми, за пореден път тук намерих разбиране и подкрепа. Специални благодарности на Iva_D, благодарение на която още кърмя, макар и само по 1-2 пъти на ден (тоест на нощ).

И понеже заглавието на темата е по-общо, ще си позволя да благодаря и за още няколко неща, макар и несвързани пряко с кърменето:

- за страхотното второ раждане, което имах - на [Desi]   bouquet  Деси, благодарение на твоите "маймунски" теми имах едно незабравимо изживяване, вместо кошмара, който очаквах.
- за оптимизма, с който ме зарежда - на Demetra   bouquet  Деметра, четейки темите ти, се обнадеждавам, че децата ми един ден ще спрат да се ревнуват и ще израстнат щастливи.
- че правят всичко това възможно - на Mamma, Tatti , Бу и всички други, свързани с подръжката на сайта и форумите.

Малко дълго стана, ама все пак са две истории  Wink

# 60
  • Мнения: 1 680
Когато бях бременна само поглеждах във форума и знаех, че този път ще успея. Така и стана.
Имах проблем с рефлекса на потичане на кърмата и благодарение на Хедра си реших проблема. Специални благодарности.

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
Ето и моята добра новина: благодарене на вас се научих да кърмя - нищо, че имам дъщеря на 11г. Сега отчитам нейното кърмене и захранване като провал, защото имаше цели месеци, в които нищо не качваше и нямаше кой да ми каже какво да променя в режима й. По тази причина бях решила, че ако имам същите проблеми, ще дава АМ - по-лесно и по-бързо е някак си Laughing Само че като прегледах темите във форума, се амбицирах да си докажа, че мога да кърмя. Много обичам да си доказвам, че мога нещо hahahaКогато Мартин беше на около два месеца, се уплаших, че не си дояжда и по съвет на педиатърката започнах да го дохранвам. Дадох и сок на 45-я ден/не на 30-я както тя каза/.Това предизвика запичане и толкова ми дожаля за детето,че спрях всичко и оттогава е така - само на кърма. Спря да пие и вода, а преди се е случвало да изпразва шишето наведнъж.
За всичко това съм изключително благодарна на мамите, разписващи се тук, на модераторите и администраторите за изчерпателната информация. Не пропускам случай да кажа, че по отношение грижите за детето си се образовам от този сайт. Само да отбележа, че се регистрирах скоро, но  чета пубикациите още докато бях бременна. Бъдете все така отзивчиви и дано ви четат повече педиатри! newsm10

# 62
  • Мнения: 498
за мързел като мен е толкова  приятно да  кърми без да се изцежда, стерилизира водички, чайчета, забърква кашички и т. н
ами това си е направо чудесно бих казала- а всичко това аз научих тук от вас
благодаря че помогнахте на една мързелана да си намира време да си мързелува Embarassed

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 603
Сега виждам темата, но и аз искам да кажа благодаря
Открих форума близо месец преди да родя.
Родих в Шейново и бебето лежа 10 дена в кувьоз, съответно беше изцяло на АМ, а аз изхвърлях кърмата, която успявах да изцеда. Като се прибрах трябваше да дохранвам, даже го направих два пъти. После премислих и прехвърлих това, което бях чела в Библиотеката. На бебето наистина му стигаше кърмата и постепенно стана като часовник, точно на три часа.
После проблемите с непрестанното повръщане и страха от рефлукс.
После открих легналата поза и досега така се кърмим.
Да не забравя и кърменето на открито, особено на срещите пред НДК.
Спрях сокчетата на 2-рия ден и не захраних на 3-тия месец.
Още имам замразена кърма.
Сега имам проблеми с гърдите и насреща си имам съветници.
Станах по-уверена.
ИМАМ НОВИ ПРИЯТЕЛИ !!!

# 64
  • Мнения: 3 760
Открих форума след като родих. Изчетох повечето неща през първия месец от живота на бебка. Веднага спрях подсладената водичка, а скокчетата в растежа не успяват да ме уплашат  Naughty Имаше и лактационни кризи и излишно изцеждане...
Благодарение на вас в момента всичко е О.К. Амбицирала съм се да кърмя дълго. Смятам да захранвам и отбивам по нейно желание.
Бу, Хедра и другите - Благодаря!

# 65
Емем, благодаря ти за полезната тема и позитивизма, който носиш! Heart Eyes

Дори не се е налагало да пускам теми с въпроси, въпреки проблемите в началото - винаги намирах отговор или в Библиотеката или в темите. Успокоително е някак да видиш, че и други минават през същите препятствия, по същият път и оцеляват.
Куриозното в моя случай е, че открих кърмаческия подфорум случайно, като щракнах на линк от сайта към текущата тема, която беше "За недостатъците на кърменето, ама честно". Карах доста тежка бременност по това време, бях в някаква депресия, но тази тема ми върна настроението. Grinning
После открих Библиотеката ...
Благодаря ти Бу! Благодаря и на всички момичета, които превеждат! Благодарение на вас решавам повечето проблеми преди да са се появили и намирам успокоение за много от притесненията си Heart Eyes
Благодарение на този форум дъщеря ми е единственото!!! изключително кърмено бебе в нашия дълбоко провинциален малък град. Разбрах го на последната консултация след поредното сдъвкване с педи относно "закъснялото" ни захранване и пиенето на вода.
Мисля, че нямаше да издържа на натиска и щях да захраня рано ако ви нямаше. Едно е да четеш статии и да ги прилагаш на практика против напътствията на педиатъра (постоянно те яде едно съмнение, че може да навредиш на детенцето), съвсем друго е да четеш, че има реални лекари, при това в Бг, които са в крак с времето и препоръчват друго. А също и реални дечица, които са кърмени на поискване, не са пили вода, не са помирисвали сокче на 40-ия ден и пюре от 3-ия месец и въпреки това нямат нито анемия, нито рахит, нито нещо друго Grinning  
Пу, пу,пу, да са ни живи и здрави!!!
Благодаря ви,че ви има и дано скоро от ние, кърмачките от "рядка порода" се превърнем в преобладаваща!





# 66
  • Мнения: 1 446
Извинявам се за недоглеждането от моя страна.
БЛАГОДАРЯ!
Този форум е почти единственото място с полезна информация за кърменето. С материалите прочетени , разпечатани и ксерокопирани от мен , окуражих доста майки в смисъла на къменето и късното захранване. Поклон пред труда , кото сте положили.
В момета имам 2 приятелки бременни , които също съм запалила.

# 67
  • Мнения: 181
И аз искам да изкажа своите благодарности, защото благодарение на форума и библиотеката успях да кърмя дъщеря си до навършването на 8 месеца, въпреки, че се върнах на работа, когато навърши четири.
Благодаря!

# 68
  • Мнения: 1 878
При нас статистиката за Добрата новина е проста:
 
С баткото - нямах форум - исках, но не кърмих дълго, защото "Не ми стигаше кърмата"  Laughing според всички и ....дохранвах и.....бебо се отби Confused

С бебото - имах форум - исках и кърмя изключително,  е пак "Не ми стига кърмата" според всички около мен  Laughing, но пък не и според вас и .... още надаваме средно по кило на месец  Mr. Green и изцяло сме на кърма само и изключително благодарение на прочетеното тук в този форум.

Е, какво да каже човек - БЛАГОДАРЯ и от името на бебко  Heart Eyes

Проблеми имах - ужасно болезнени зърна, препълнени гърди, бучки и.. - докато не прочетох как трябва да поставям беб на гърдата, да не гледам само в часовника, да не се цедя излишно, да недавам вода, добавки и... и как от хранене да превърна кърменето в удоволствие и как от просто една жена, която иска да кърми своето бебе се превърнах в пристрастена маниачка кърмачка с тенденция и крилца да ми поникнат от вдъхновение   Laughing

Даже самата сега се опитвам къде що срещна млада мама да я посъветвам и насоча насам - защото знам, че ще и помогне и щом и педито убедих ....Абе заразителни сте мноооого
 Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 1 999
Ако не ви бях открила преди да родя и ако бях послушала някои лекари, че трябва да кърмя на 3 часа, да давам вода през нощта вместо да кърмя, да дам сок на 40-ия ден, пюрета на 3 месец и т.н., едва ли София щеше да е кърмена успешно досега.
Много се радвам, че ви има!  bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 307
Здравейте,
Когато родих преди 13 месеца имах много ограничен достъп до интернет и съответно не можех да се информирам достатъчно за успешното кърмене.Така че още на втория месец щях да "изтърва юздите". От други познати кърмещи мами разбрах за огромната информация във форума, както и за отзивчивостта на много майки. Така  в един прекрасен ден се обзаведох с постоянен интернет,започнах да чета и да се опитвам да спазвам това ,което пише в статиите,коментарите...Резултатът не е от най-успешните-успях да кърмя само 8 месеца, като кърмата ми изведъж намаля и спря. Но ДОБРАТА НОВИНА в случая е ,че само полвин месец след това отново забременях. Живот и здраве да е, да родя живо и здраво детенце, решила съм да го кърмя на всяка цена.Ще разчитам много на вашата помощ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт