Коя болница за раждане е най-добра?

  • 19 730
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте! Само информативно питам , за да се ориентирам  Confused Нещо да кажете за частната клиника Св.София /Клиниката на Мазнейкови/ ! Моля , някой ако е раждал там  - да каже нещо повече 

# 1
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз раждах и съм много доволна.Първото ми раждане беше в Шейново, а сегашното в "Св.София" и ми се видя като на хотел. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 587
За тази болница нищо не мога да кажа, но ако питаш мен бих отговорила - Шейново.
Родих там без никакви уговорки и съм много доволна. Peace

# 3
  • Мнения: 1 877
Зависи какви изисквания имаш.Аз и двете деца ги раждах в МД - София.Условия - гадни,персонал - също,но като апаратура и възможност за реакция при проблем - номер 1

# 4
  • Мнения: 183
За тази болница нищо не мога да кажа, но ако питаш мен бих отговорила - Шейново.
Родих там без никакви уговорки и съм много доволна. Peace

При коя лекарка бяхте

# 5
  • Мнения: 183
Аз раждах и съм много доволна.Първото ми раждане беше в Шейново, а сегашното в "Св.София" и ми се видя като на хотел. Peace


при коя лекарка бяхте Grinning

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А какво е най-важно за теб в една болница?
Възможност за реакция при усложнения, условия за раждане (татко, отделна родилна зала, изпълнение на твоите желания и т.н.), условия за бебето, условия за след раждането?
В зависимост от това какво ти е приоритет ще има и болници, които да отговарят на исканията ти.
Така буквално не може да се отговори.

# 7
  • Мнения: 183
А какво е най-важно за теб в една болница?
Възможност за реакция при усложнения, условия за раждане (татко, отделна родилна зала, изпълнение на твоите желания и т.н.), условия за бебето, условия за след раждането?
В зависимост от това какво ти е приоритет ще има и болници, които да отговарят на исканията ти.
Така буквално не може да се отговори.


Най-важното за мен е КАЧЕСТВЕНОТО ОБСЛУЖВАНЕ.

# 8
Аз раждах в Св София при Др Мазнейкова и съм много доволна.

# 9
  • Мнения: 2 978
Най-добра е тази, при която могат да ти изродят здраво бебе и в която ще могат да реагират на време на евентуални проблеми!

  bouquet

п.п. Аз съм раждала в Св. София при д-р. Ташков!

# 10
  • Мнения: 1 924


Най-важното за мен е КАЧЕСТВЕНОТО ОБСЛУЖВАНЕ.

Ако под качествено обслужване разбираш добри специалисти , е едно, а ако просто търсиш отношение, няма да го намериш лесно,освен може би в частна болница,където го получаваш срещу съответната сума.
Ако имаш намерение да кърмиш, по-добре подбери болница,в която бебетата стоят при мяйките си, а не да ги дават под час.

# 11
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз препоръчвам Света София. Чудесни условия, перфектно отношение на лекарите, акушерки за пример. Помагаха ми и ме насочваха за кърменето. Много съм доволна.
Но всеки е с различни впечатления.

Иначе съм 100 процента съгласна с мнението на Вини - "Най-добра е тази, при която могат да ти изродят здраво бебе и в която ще могат да реагират на време на евентуални проблеми!"

# 12
  • Мнения: 481
здравей,аз раждах в Клиниката на Щерев и съм адски доволна-
при д-р Савова.Бебето може да стои при теб,но ако искаш да си починеш малко просто казваш на акушерката да го вземе вечерта и това е.Освен това обслужването е ниво,и стаите са добри.Ако искаш повече инфо,можеш да питаш. Hug

# 13
  • Мнения: 3 356
Майчин Дом -не бих родила никъде другаде.

# 14
  • Мнения: 148
Вини при Ташков-баща или Ташков син беше?

# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Майчин Дом -не бих родила никъде другаде.

Същото бих казала за Шейново!!!

# 16
  • Мнения: 336
Термина ми е на 30.07 и съм си избрала Токуда. Досега лично съм говорила с две мами, раждали там и двете са адски доволни от абсолютно всичко - и от отношението, и от специалистите, да не говорим за базата. Но все пак ми се ще да придобия и аз мои впечатления - ходила съм няколко пъти по различни поводи и нещата изглеждат много добре. Обаче едно е само преглед , друго е да раждаш. Така че като родя ще пиша пак.

# 17
  • Мнения: 176
Зависи какви изисквания имаш.Аз и двете деца ги раждах в МД - София.Условия - гадни,персонал - също,но като апаратура и възможност за реакция при проблем - номер 1
бремеността ми наблюдава доктор Мазнейкова.всичко е било наред и аз съм много доволна от нея.нямах никакви оплакванията по време на бременността.но изведнъж ми изтекоха водите и по спешност отидох в Майчин Дом(ние близо живеем там).и слава на бога,че отидохме там.
малкия се роди с пневмония и на 5 минута беше сложен в кувьоз.там беше 2 седмици и само с помоща на детски неонатолози от МД имам живо и здраво бебе.
в клиника на мазнейкова няма такива условия за децата,каквито има в МД.и никъде няма такива! smile3543

# 18
  • Мнения: 865
където изражда твоят доктор,на когото е хубаво да имаш пълно доверие.аз съм ЗА св.Лазар

# 19
  • Мнения: 1 269
според мен е много важно на какьв лекар ще попаднеш(раждах с уговорка и сьм много доволна) препорьчвам ти шейново там сьщо има вип стаи,които не са лоши.

# 20
  • София
  • Мнения: 17
Аз пък горещо не ти препоръчвам клиниката на Мазнейкова!!!Верно, че вътре е като в хотел, но е и верно ,че там няма условия - нито добри специалисти,нито възможности за реакция.Дори самата Мазнейкова не е добър специалист за мен! Не може фетална морфология да се направи за 3 мин. за 80 лв., докато д-р Марков ми я прави повече от 25 мин. като цената беше 50лв. Проблема не е в парите , а в отношението. Но това е за друга тема.
Сега ще ти разкажа един далеч по-страшен случай в клиниката на "д-р Мазнейкова".
Моята най-добра приятелка преди седмица роди преждевременно-27 седмица  в клиниката на "д-р Мазнейкова", заради немарливостта на една от гинеколожките в тази клиника, която и следеше бремеността там. След като добросъвестно си плаща за всяка женска консултация там, заради ненавременно направено микробиологично изследване, моята приятелка получава инфекция от наличие на стафилококи, коята води до изтичане на гноясали околоплодни води. Отива да ражда в клиниката на Мазнейкова,понеже и е на 5 минути от тях ,а и там все пак са и следели бремеността. Лекарите,които са я израждали се 4удели какво да правят с детето,което тежи 900 гр. и по съвет на прословутата Мазнейкова, го ставят 6 часа без кувиоз, на самостоятелно дишане. След като оживява въпреки тези условия, го транспортират в Педиатрията, където ден по-късно получава мозъчен кръвоизлив 2 степен(4 максимална),а още един ден по-късно вече е в кома. Според специалистите там детето дори и да излезе от кома и оживее, ще има мозъчни увреждания!
Това е историята на мойта приятелка, изводите и избора на болница,момичета, е ваш от там нататък!
Луксът и многото дадени пари, не са гаранция за професионализъм!

Успех с избора! Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 928
МБАЛ "Вита"  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 44 031
СВ София (Тина Киркова), но не клиниката на Мазнейкови, а това, което си се води I АГ болница, много са мили и внимателни, (за щастие нямах усложнения, за да разбера  за реакцийте им в критични ситуации, но от други майки съм останала с впечатлението, че са добри специалисти.) И ако имаш възможност за след това вземи си ВИП стая Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 429
Ако имаш намерение да кърмиш, по-добре подбери болница,в която бебетата стоят при мяйките си, а не да ги дават под час.
В болницата си все пак  3-5 дни.Ако имаш желание,ще кърмиш,дори и през тези първи дни да са ти го носили под час.
 Аз съм раждала в Шейново и съм  много доволна.Кърмих 11месеца и 11 дни.

# 24
Аз също съм за 1АГ Света София. Освен че родих там първото си дете, направих и два спонтанни аборта. Всички бяха много внимателни. Сега пак там ще раждам. Живот и здраве. Желая ти успех.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз раждах и съм много доволна.Първото ми раждане беше в Шейново, а сегашното в "Св.София" и ми се видя като на хотел. Peace


при коя лекарка бяхте Grinning

при д-р Валери Нецов.И двете ми деца ги е изродил той. Peace

# 26
  • Мнения: 1 225
Аз раждах в частната клиника Св.София /Клиниката на Мазнейкови/ - заслужава си цената  Peace

# 27
  • Мнения: 649
За тази болница нищо не мога да кажа, но ако питаш мен бих отговорила - Шейново.
Родих там без никакви уговорки и съм много доволна. Peace

И аз бях там. Много съм доволна!

# 28
  • Мнения: 630
Раждах в Шейново. Имах страхотен лекар от 5-6 години и нямах никакви колебания дали да раждам при нея или не. Исках вип стая, но нямаше свободна. Моята лекарка си свърши работата - раждането беше планирано секцио и мина без усложнения, но неонатолозите ми скъсиха живота и превърнаха един толкова дълго чакан момент в абсолютен кошмар.. Бебка беше сложена в кувиоз, без никой да ми даде адекватен отговор защо и какво й се е случило докато бях в реанимация. да не говорим, че за 6 дена, докато беше в кувиоз не можех да намеря 1 свободен педиатър, който да ми обясни каквото и да било, а след това се събраха 4, за да ми изкарат акъла. Ако не беше моята лекарка, от която съм видяла само добро, щях да ги съдя, най-вече заради липсата на информация и заради това, че водих дъщеря си по всякакви прегледи около 10 месеца. Те отнеха радостта от толкова дълго чаканото дете. Слава Богу, в последствие не се откри нищо страшно, но всъщност най-страшна е липсата на информация.
Та, ако раждам втори път, ще раждам в частна клиника - искам човешко отношение и адекватна информация. За Токуда съм чевала само хубави неща -и като апаратура, и като условия и като професионализъм.
Желая ти успех в избора и здраво бебе на финала.

# 29
  • София
  • Мнения: 248
1АГ  Peace. И двете деца родих там и съм доволна.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 838
По принцип - във всички случаи е по-добре държавна (общинска) болница пред частна!

Конкретно - Първа АГ "Св. София " (билша "Тина Киркова") - чистота, любезно отношение, опитни специалисти! Много съм доволна. Пак там ще раждам при д-р Силвия Савова. Peace

# 31
  • Мнения: 1 925
Аз раждах във Вита и съм очарована от отношението и на лекари и на сестри, от условията, всичко беше на 6. Peace

# 32
  • Мнения: 2 950
Не търси болница, а лекар! Желая ти леко раждане! Hug
Аз раждах в бившата Тина киркова. Сега пак там ще раждам.

# 33
  • Мнения: 998
Аз също съм ЗА Майчин дом - София. Там съм спокойна, че ако недай си Боже се случи нещо с бебо, ще получи най-адекватни грижи.

За самата д-р Мазнейкова, когато раждах предния път в МД, тя все още работеше там. Прави секцио на жената след мен и при разреза поряза главата на бебето, в последствие раната се замърси и се наложи бебе 4.5кг да стои в кувьоз. А в клиниката на Мазнейкова бих отишла само при д-р Валери Нецов.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 031
аз пък в МД не бих раждала и пари да ми дават и изобщо не съм съгласна, че там са чак такива специалисти, за мен е точно обратното.....всичко всъщност е вапрос на усещане, нагласа и на това къде самата ти ще се чувстваш най-сигурно и добре....

# 35
  • Мнения: X
wwesie, би ли казала името на тази гинеколожка, която е следила бременността на твоята приятелка в клиниката на д-р Мазнейкова. Аз също съм записана за ЖК там и всичко минава през Здравна каса. Лежах там за задържане и съм на коренно различно мнение за болницата и специалистите. Би ли ни разказала повече?

# 36
  • Мнения: 1 531
аз бях на ЖК по здравна каса при лекарите на мазнейкова горе... родих в шейново - без уговорка, секцио по медицинси показания: падна ми се д-р гагова + д-р фаикова...

от ЖК не съм доволна - може би аз имах твърде големи очаквания, вълнения, очаквах отговори, МНОГО мило отношение и внимателно... дали заради това, но не останах хич доволна... иначе изследвания си ми пускаха безплатни, каквито и долу-горе когато трябва  Peace

от раждането в шейново съм супер доволна - много се притеснявах, че без уговорка и т.н., както и че казха 'секцио', но мина супер и отношението на ВСИЧКИ беше супер  Flutter

иначе реших да не раждам в МЦ света софия, защото наистина се чувствам по-спокойна за мен и бебенцето в утвърдена държавна боница - с по-добри  нелмтящи за пари специалисти и най-вече с повече опции за реакция в евентуални сложни ситуации, пупу
  Peace

# 37
  • Мнения: 183
Аз раждах в частната клиника Св.София /Клиниката на Мазнейкови/ - заслужава си цената  Peace


И аз мисля в тази клиника да раждам. Рано ми е все още , но там съм се спряла и там ходя на консултации при д-р Панова Grinning
Нещо повече да ми кажете за килниката  bouquet

# 38
Малко се обърках, но ще попитам: 1АГ Св. София е различно от МБАЛ Св. София/където е д-р Мазнейкова/ ??? Simple Smile

# 39
  • Мнения: X
Аз раждах в частната клиника Св.София /Клиниката на Мазнейкови/ - заслужава си цената  Peace


И аз мисля в тази клиника да раждам. Рано ми е все още , но там съм се спряла и там ходя на консултации при д-р Панова Grinning
Нещо повече да ми кажете за килниката  bouquet

Писала съм и в други теми, лежах там за задържане - много съм доволна от всичко и като отношение и внимание и грижа. Е, храната е безвкусна /безсолна/, дори поднесена в леглото, ама предполагам, че така се готви за болници /външен доставчик е/.

Гледах и родилките и слушах рева на бебчетата, докато лежах, защото бяхме в едно отделение. За 4 дни, в които бях се родиха три бебета. Лежах с една от майките преди да роди, другата при приемането й беше до стаята ми. Честно казано, не видях някаква суматоха, изнервеност или хаос. Всичко си вървеше нормално и спокойно. Суматоха имаше само с татковците, де.  Laughing

На ЖК съм записана при д-р Кайрякова, освен нея ме следи и д-р Мазнейкова - нямам забележки. Акушерките и сестрите са много любезни и отзивчиви, което не мога да кажа за други места. /Ходих в началото на бременността в Шейново по спешност/. Днес ми се наложи да питам нещо д-р Панова, малко озъбена ми се видя, ама го отдавам на петък 13.  Laughing Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз раждах в частната клиника Св.София /Клиниката на Мазнейкови/ - заслужава си цената  Peace

Най-добрият избор. Пускала съм и тема за моето коледно раждане. Потърси я.

# 41
Аз и двете си деца съм ги раждала в Майчин дом. Има невероятни специалисти. Отношението в родилна зала е перфектно. Големият ми син е вече на 12 години Роди се с много силна жълтеница и екипа реагира незабавно. Миналата година родих малкия си син там Отношението и екипа отново бяха на ниво.

# 42
здравей,аз раждах в Клиниката на Щерев и съм адски доволна-
при д-р Савова.Бебето може да стои при теб,но ако искаш да си починеш малко просто казваш на акушерката да го вземе вечерта и това е.Освен това обслужването е ниво,и стаите са добри.Ако искаш повече инфо,можеш да питаш. Hug

Здравей,
Да се включа и аз. Ти как ражда - естествено или секцио? На мен ми предлагат да раждам при Щерев, но аз все още се двуомя. Най-вероятно ще раждам секцио.

# 43
  • Мнения: 336
Родих в Токуда преди 8 дни.  Струваше си определено! Отношението и грижите за теб и бебчо са супер. Ако не беше болница и не бях с кръцнат корем, бих се чувствала като на хотел. Чак ми стана леко носталгично на изписването, особено като минавах покрай стаята за къпане на бебетата. А най-много ме изкефи отношението им към кърменето - правят всичко възможно, за да има успешно начало в това отношение.

# 44
  • Мнения: 2
Пдля ако знае някой кординатите на д-р Савова от клиника Щерев или e-mail адреса нека отговори.

# 45
  • Мнения: 1 409
За мен е най-добра Токуда.Раждах там и съм адски доволна.
Много се колебаех между Шейново и Токуда,но сега не съжалявам.Следващия път пак ще е там

# 46
  • Мнения: 656
Аз препоръчвам Света София. Чудесни условия, перфектно отношение на лекарите, акушерки за пример.
Peace

# 47
  • Мнения: 103
Здравейте,аз съм нови4ка и незнам дали съм попаднала на то4ното място. Rolling Eyes Но предстои ми раждане , термина ми е на 13 март и бих искала да разбера има ли мнения за Клиниката "Д-р Щерев".По принцип ходя при тях от миналата година ,и съм много доволна.Забременях чрез инсеминация и до ден днешен продължавам да ходя при Д-р Савова-тя наистина е мн.добра.В последствие реших и да родя там , но ме интересува и мнението на другите мами ,които ве4е са минали по този път.Ще съм ви мн.благодарна ако ми разкажете с подробности! Благодаря ви! Hug

# 48
  • Мнения: 342
Аз съм доволна от Шейново. Според мен най добрата болница е болницата с добра апаратура за детето.А такава има в Там и в майчин дом ..за другите не знам.

# 49
  • Мнения: 28
здравей те ,искам да попитам майките раждали в токуда дали са пла6тали не6то или не ,за6тото аз сам се насо4ила на там но немога да разбера дали трябва да заплатя някаква сума или не .

# 50
Току-що идвам от Токуда.Цифрите са следните : нормално раждане - 800лв./задължително избираш екип/, упойка 150лв, секцио - 1000лв. Има за 200лв.пожелание неонатологичен пакет за бебето /пожелание го изследват за дисплазия и т.н./.Преглед на АГ - 30лв.

# 51
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз раждах в Правителствена болница и съм много доволна.

Сега живи и здрави мисля пак там да раждам лятото, но се колебаех и за Токуда.

# 52
Родих в Токуда и съм много доволна от всичко.
По-добре не бих могла да си го пожелая!!


# 53
Zdraveite! Predstoi mi da rajdam. Niakoi znaeli cenite v Sv.Sofia. Laughing newsm78 newsm78 Hug Simple Smile Grinning Thinking newsm78

Общи условия

Активация на акаунт