Слънце, плаж, море, а през ДЕКЕМВРИ бебе ще реве!

  • 11 227
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 38
Рорина.с каква разлика ще ти бъдат децата живот и здраве?
С много голяма: единия ми син сега е на 18 г., родих го като завърших гимназия, другия е на 12 г.
Както е тръгнало може с големия да ги гледаме заедно !

# 286
  • София
  • Мнения: 2 834
rorina37, има си хас да правиш амнио при толкова добър резултат на БХС! Не вярвам някой разумен лекар да те посъветва това! Но ако си на 25 г., да речем, и БХС ти покаже риск 1: 100 (примерно), няма ли да си направиш амниоцентеза, въпреки младата си възраст?

# 287
  • Мнения: 219
Клер, съгласна съм с мнението ти. Разбира се имаш право. Всеки месец прегледа ми включва и видеозон и гледам бебчо. Дори последния път стъпалото му се видя толкова ясно, че имах чувството, че го гледам не през корема си Simple Smile И докторката ми обяснява кое какво е, следи ритъма, мери дължината и т.н. (поне което успях да видя, че прави). Тази кръв дето я дадох, дори не знам какви изследвания са ми правили (освен за кръвна група), но довечера ще ги разгледам. Все пак, смятам, че никоя докторка няма да гледа ей така лековато на пациентките си (особенно жена, а може би греша). А и не знам, но ако кажат, че има някаква аномалия, и се окаже, че има вероятност тази аномалия да се излекува, тогава какво ще направиш? Или ако след 1г открият как да я лекуват, а ти вече си направила аборт. Не знам, това са много такива въпроси, които човек си задава в последствие, и никога не мисли за тях (и така и трябва де, иначе съвсем ще откачим).
Ами както има и резултати с много голям рисков фактор БХС, и все пак жената реши да не рискува с амнио, тогава? Тогава оставащите седмици са кошмарни докато се роди бебето. Ох не знам, дано не се случва на никоя, пожелавам ви го от сърце (както и на себе си).

# 288
  • Мнения: 38
rorina37, има си хас да правиш амнио при толкова добър резултат на БХС! Не вярвам някой разумен лекар да те посъветва това! Но ако си на 25 г., да речем, и БХС ти покаже риск 1: 100 (примерно), няма ли да си направиш амниоцентеза, въпреки младата си възраст?
Всички лекари, без този при който съм на ЖК ми казаха, че въпреки това, заради годините трябва да си направя амнио. Просто презастраховане! А колкото до другото и на 18 да съм и личния ми риск да е по- голям от очаквания за възрастта ми, без да се замисля бих си направила амноцентеза. Но в този случай риска за Даун и др. ще е по- голям от риска от амниоцентезата, което оправдава манипулацията.
За съжаление в България виждам много случай, когато се прави амнио, секцио и т.н. без наистина да се налага.

# 289
  • Мнения: 43
Не си агресивна, Клер, за тези неща трябва да се говори.  Peace  Аз ценя високо всяко мнение, особено ако е подплътено с опит- ти си майка, rorina също. Не оспорвам достиженията на медицината, просто ми се струва малко прекалено да се ходи на абсолютно всички неща, след като един обстоен преглед от добър специалист в подходящия момент може да ти разясни повечето неща. Омръзна ми разни доктори само да ме вкарват в разни филми и да бера страх при всяко мое кихване...  И аз обичам да си гледам бебчето на екрана, сега, живот и здраве, в събота ще ходим на ФМ и се надявам на добри новини! Стискайте палци!  Praynig

А и Цвети е права- каквито и изследвания да си правиш, въпросите и терзанията никога не свършват... Пожелавам на всички най- здравите и най-миличките бебчета на света, защото всички го заслужаваме!  Hug

# 290
  • София
  • Мнения: 2 834
Tsvetito, когато решавам "днес" и "сега" не мога да преценявам всичките бъдещи "ако". Wink А иначе си права - ако една жена не е готова да стигне до амниоцентеза, а след нея и до евентуален аборт по медицински причини, въобще няма смисъл да си прави БХС. То затова не е задължително. Peace

rorina37, постъпила си абсолютно разумно. И аз на твое място не бих правила амниоцентеза при този резултат!

Mei, радвам се, че ме разбираш правилно. Само да ти кажа - ФМ може да открие структурни аномалии ( липса или недобро развитие на някакъв орган), а БХС и амниото - хромозомни. Едното просто не замества другото. А че ще имаш хубави резултати - не се съмнявам и ти го пожелавам от сърце! Hug

# 291
  • Мнения: 219
Аз така си реших,защото с първата бременност ходех на всичко възможно и много се шашках излишно.Отделно двама лекари от Шейново няма да споменавам имена нарочно ме шашкаха само за да имат повод да ме викат на преглед през няколко дена.Платени.
Единия е доста известно име.Цитирам пример-отивам при него в 6-ти месец защото имах доста контракции и той вика ми да,шийката ти се е скъсила,ма няма проблем не се шашкай ходи си на работа спокойно и тн..
Е как аджеба като ми беше ясно какво значи това.Същия ден отидох при друг и той каза-нищо такова няма,между нас казано колегата просто ти взима парите само.
Отделно не отричам че тези изследвания са много полезни,но се срещат тук из форума и случки когато въпреки тях нещо не е било съвсем наред...пак казвам-всеки решава сам за себе си.
Отделно никой не  езастрахван от нищо-на бившия леля му не беше в ред жената и то защото на 9 години я ударила люлка по главата-не се е родила така.
Айде стига спорове и черногледство.На всички мами здрави и прекрасни бебчета.

# 292
  • Мнения: 38
Не си агресивна, Клер, за тези неща трябва да се говори.  Peace  Аз ценя високо всяко мнение, особено ако е подплътено с опит- ти си майка, rorina също. Не оспорвам достиженията на медицината, просто ми се струва малко прекалено да се ходи на абсолютно всички неща, след като един обстоен преглед от добър специалист в подходящия момент може да ти разясни повечето неща. Омръзна ми разни доктори само да ме вкарват в разни филми и да бера страх при всяко мое кихване...  И аз обичам да си гледам бебчето на екрана, сега, живот и здраве, в събота ще ходим на ФМ и се надявам на добри новини! Стискайте палци!  Praynig

А и Цвети е права- каквито и изследвания да си правиш, въпросите и терзанията никога не свършват... Пожелавам на всички най- здравите и най-миличките бебчета на света, защото всички го заслужаваме!  Hug
Мeiами ти защо за всяко кихване се притесняваш? Ако изследванията са ти в рамките на нормата, ще родиш едно здраво и ревливо бебе. Бебетата са много по устойчиви, отколкото си мислим.
Мисли само позитивно и наистина ще имаш една щастлива и лека бременност!

# 293
  • Мнения: 534
мили момичета, току що пуснах новата темичка...по някое време може да се пренесете там и да си я напълним както подобава с хубави постинги, новини и емоции... Peace

# 294
  • Мнения: 43
Хе хе, ми щото май и аз съм "случила" на доктор като Муунлайт  Mr. Green

Клер -    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт