Да имаме едно наум за педиатрите

  • 1 370
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 981
нашата не се вълнува много от храненето, само от мерки и ваксини, на консултации си казваше само дежурното изречение"можеш да даваш това и това" и толкоз, нито давай, нито не давай, нито питаше какво яде и какво не
при проблеми с кърменето съветва че е най-добрата храна и прави по 1-2 контролни(така ли се казваха) кърмения в кабинета, но повече помощ не дава
сестрата е повече в час, може би защото работи и при една лекарка-хомеопат която уж е по-така
като цяло не им се обяснявам, само като ми изписва лекарства(тя ми е и на мен лекар) й напомням че кърмя, да ми изпише нещо съвместимо  с кърменето
аз по принцип не парадирам много че кърмя, защото ми писна да ме гледат като извънземно

# 16
  • София
  • Мнения: 191
Според моите наблюдения, повечето педиатри подкрепят кърменето, но кърмене по техен определен начин и до някакъв срок. Да, казват "кърми", но не знаят как да ти помагат при възникнали проблеми.
Аз и не виждам защо й е на майката да я подкрепят чааак толкова - ако иска, ще кърми, търсейки помощ от другаде, ако реши - няма да кърми.
Нашата педиатърка е с 30 годишен стаж, има 3 деца, внучка, но не й си доверявам за кърменето и това си е.
С първото дете ме инструктираше да го кърмя точно на часа - в 6,9, 12, 15, 18 и 21ч., нито минута по-рано или по-късно, защото "не сме бананова република". Съответно кърменето ми се провали с гръм и трясък на 3 -ия месец, а тя ми препоръча Аптамил.
С второто дете пак се пробва да ми пробутва режима, вече с известен толеранс от 1/2 час. Бебето наддаваше по кило и нещо на месец, а тя ме хвали "браво, много ти е хранителна кърмата". Казах й, че ще захранвам след 6-ия месец, и не ме е натискала за нищо. Вече не коментираме изобщо, че кърмя - детето ми вече е на година и 5 месеца. А това е нещо извън представите на всеки педиатър.
Съжалявам единствено, че с първото ми бебе бях толкова боса, неподготвена, неуверена. Чувствах го като мой провал. Не ми се иска всички майки да успяват да кърмят едва второто си дете, но...преди всичко зависи от тях.

# 17
  • Мнения: 3 161
Много добре обобщено, LadyLou. Би трябвало това предупреждение да се закове горе в библиотеката.

# 18
  • Мнения: 78
Нашия педиатър ми дръпна една реч за това че е хубаво бебето да се захрани рано, че се започва със сок от 40тия ден и т.н. беше наистина убедителен при положение, че се води за един от най-добрите в града и ако нямах достъп до инфо досега да съм го захранила. След като го изслушах му казах "Аз съм решила да захранвам късно"  и това беше. Сега даже ме похвали че продължавам да кърмя- да не очакваш.
Може и той да е прочел нещичко  Laughing

# 19
  • Мнения: 66
Аз пък съм много доволна от моята педиатърка. Каза ми че ще е добре да кърмя поне до 6ти месец. Каза ми че ще се захранваме след шести месец. При това аз идея си нямах за това че бебетата се захранвали късно. И за мен кърмата беше просто храна. Сега не мисля така.

# 20
И аз съм на мнение,че в много случаи педиатрите са некомпетентни.Моята също беше такава затова я смених в първия удобен случай.Сега дъщеря ми е при семейния ни лекар и съм по доволна.Не знам защо но не се движат в крак с новите тенденции за хранене и лечение на бебе.Освен,че дават неправилни съвети за захранване и кърмене,бързат да изписват по една рецепта хапчета още докато бебето кихне,включително и антибиотици,за да се застраховат.

Общи условия

Активация на акаунт