Кюфтета от гъби

  • 7 212
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 797
Мерси за бързия отговор и да се възползвам, тъй като съм те хванала тук - водата от гъбите как я изцеждаш - стискаш с ръка или с лъжица  newsm78
Извинявам се за тъпия въпрос, но се зачудих, дали пък гъбите не трябва да са съвсем сухи  Embarassed

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами имам си една голяма цедка и в нея ги изсипвам и натискам с ръжица да се изцеди водата. Наистина гъбите са почти сухи когато ги омесвам с останалите продукти.

# 17
  • Мнения: 1 797
marulka_s, благодаря за отговора. Аз ги пържих, докато им изври всичката вода и не се наложи да ги изстисквам. Каймата ми е готова, но  мъжът ми предложи да поизлезем, затова ще ги пържа довечера. Хляб не сложих, но добавих пера зелен лук. Зеленийките ме блазнят.  Стана с прекрасна консистенция. И може да се яде и така  Mr. Green Добре, че се овладях навреме, иначе нямаше да има вечеря  Laughing Но още отсега казвам, че рецептата е страхотна и благодаря   bouquet
Ето я каймата

# 18
  • Мнения: 2 922
Записвам си рецептата и в най-скоро време ще ги направя  Peace

# 19
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Запис и мерси!   bouquet

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
cathie, наистина изглежда чудесно. Да ви е сладко довечера.

# 21
  • Мнения: 1 797
Айде. Готово. Ето ме с отчета. Станаха много хубави. Ама ги прецаках с гарнитурата - картофено пюре. Картофи с картофи  Rolling Eyes
Но като ми ревнаха мъжете, че искали пюре, нямаше как да не им угодя. Така обаче кюфтенцата загубиха от прелестта си. Нищо. Следващия път ще ги направя със заливка - кисело мляко с чесън и копър. А със зелена салата ще са божествени.
Да отбележа нещо важно. Задължително трябва да се потапят в белтък, иначе се разпадат. Едно кюфтенце го пробвах без и не стана.
Ето ги:



Общи условия

Активация на акаунт