В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 783
  • 328
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Здравейте, момичета  bouquet
Отварям тази тема за да споделяме тук, кой какво готви вкъщи. Прецених, че имаме нужда от отделна тема, защото все се питаме една друга, какво готвим за нас и нашите педагогически захранвани бебоци, и много бързо ни се изчерпват идеите.
Също така реших, че мястото на тази темичка е тук, а не в готварския форум, защото все пак не става въпрос за споделяне само на рецепти, а по-скоро за обмяна на идеи и споделяне на наблюдения. Лично аз доста често започвам да цикля, като мисля, какво ще ядем днеска.

Виждам го така: ако всяка от нас влиза тук от време на време и разказва, какво е сготвила вчера и дали на детето й хареса - това може да даде идея на и другите. Не става въпрос за някакви изчанчени рецепти, по-скоро обратното - нещо бързо приготвимо, сравнително здравословно и не дотам лошо на вкус.

# 1
  • Мнения: 1 924
Записвам се да следя темата, моят син е още малък, но не е лошо да се подготвям отсега Grinning
Иначе идеята за педагогическо захранване е най-близка до моето лично усещане как да захраня бебето.

# 2
  • Мнения: 700
   Моля,напишете мнение по въпроса за белтъците от яйцата в ястията,които приготвяме за ПЗ-бебоци,които са под една годинка.
   Аз супи,мусаки и т.н.приготвям само с жълтъци.Давате ли палачинки с цели яйца и какъв е ефекта.Дали и при тях не трябва да махна белтъка?
   Ето моята идея за супер лесна,но и богата супа от пилешко със зеленчуци.
                                         
                                                Продукти:
          пилешко филе от гърди 1-2 броя,накълцано на ситно
          зеленчуци според сезона(ако много бързам,слагам половин пакет замръзен зеленчуков микс,напр.на Бондуеле-минестроне микс),в това число и 2-3 картофа
          2 топчета фиде
          малко олио или зехтин,малко сол,може и магданоз
          Застройва се с  2-3 супени лъжици кисело мляко и 2 жълтъка.После пак кипвам супата,заради яйцето.
          Много добър ефект се получи,когато съм добавяла няколко зеленчукови пюрета към врящата супа,които мъника иначе не яде и се чудех какво да ги правя.
         

    Ей това е ,не е нищо особено,но е много бърза Laughing

# 3
  • Мнения: 1 321
И аз се записвам да следя темата. Hug
За сега давам от нашето готвено което разбира се го правя с по-малко подправки.Пиле с картофи,чушки пълнени с ориз,задушени картофи и някой други дреболии като сиренце от салата,кашкавал и т.н.
До сега не съм давала манджи застроени с цяло яйце и не мога да дам мнение по въпроса. Grinning

# 4
  • Мнения: 1 924
Аз по прицип не готвя ( не мога Blush) , мъжът ми е готвещият вкъщи, но предимно се храним в заведения (или си поръчваме храна за вкъщи),та явно ще трябва да започна по-внимателно да подбирам храната, когато дойде моментът.
Мисля си обаче, че е крайно време да се понауча да сготвям това-онова, предвид качеството на храната по ресторантите.

# 5
  • Мнения: 1 081
Ами аз хем да се запиша, хем да се похваля:) Както писах в другата тема, почти бях на прага да се откажа да се мъча да храня дребния, но днес сготвих нещо многооооооо бързо, за мен и мъжа ми вкусно, не чак толкова здравословно, обаче Мартин изяде към 30тина грама от него, че и ревна като спрях да му давам. Ето го и нещото:

Пилешки гърди от 1 пиле се накълцват на лентички, кубчета, или на каквото ви харесва. На сух тиган се изпичат за около 3-4 минутки(аз готвя на газ, и става много бързо, отбелзвам:). После добавям 1 консерва на Бондуел(червен боб, царевица и червен сос, забравих й името). Разбърквам докато заври, и веднага свалям от котлона. Много вкусно става, особено за почитателите на мексиканската кухня. Въпрос на решение на майката е дали ще даде на детето си да опита, защото се приготвя все пак с консерва:)

Да ви е вкусно:)

# 6
  • Мнения: 61
desiteam, явно всичко е въпрос на вкус  newsm22  Mr. Green
Bungichka, аз дадох миш-маш на Елена, когато беше на около 7,5 месеца, с цяло яйце. Детето се обрина, аз го свързах с белтъка, но не бях сигурна. Оттогава насетне съм и давала яйца под формата на кекс само - нямаше проблеми. Супите не ги застройвам, но се чудя дали правя излишна презастраховане, та не знам какво да те посъветвам. Струва ми се, всеки детски организъм реагира различно и няма универсално правило, макар яйчният белтък да се води за силен алерген.
Апропо, тази сутрин направих макарони и за пореден път Елито не беше впечатлена. След малко ще готвя грах с пилешко, вече нямам спомен дали се е харесало... А да, няколко грахчета  от предишна манджа си спомням че изяде...
 Hug

# 7
  • Мнения: 64
И аз съм давала белтък във някои печени сладкиши, ама съвсем отскоро, откакто навърши 10 месеца, защото преди това и сладкишите бяха табу. Абе май станах смела напоследък , дано да не сгреша нещо.Успокоявам се с това че хапва съвсем по мъничко, та от 2 хапчици питка с яйце колко ли белтък  ще погълне все пак - 1/16 ?  chef

# 8
  • София
  • Мнения: 2 671
Запис за темата!
Ние не сме точно от педагогически захранилите, но определено ядем каквото мама и тати, а пюретата не ги и поглеждаме.

Днес двамата с Константин обядвахме

заешко с оризи тиквички:
1 заешко бутче сварявам с лук и моркови и малко зехтин
когато е готово, посолявам, вадя от бульона и обезкостявам, в бульона добавям тиквички /1/2 бг./ и ориз / 1/4 ч.ч./, сварявам и връщам обратно месото. Подправям обилно с копър.

# 9
  • Мнения: 700
  Eто днес какво приготвих  chef и много се хареса на Максим и на нас също Grinning
  Тиквички се нарязват на колелца,поръсват се леко със сол и обилно с нарязани на много ситно копър и магданоз,може да престоят малко.После се овалват в галета/брашно и се нареждат в намазана с олио тавичка,пекох ги на 220 градуса за кратко.
  Много ги хареса и пита за още Laughing

# 10
  • Мнения: 1 043
аз да си призная дадох даже зелен боб / по скоро жълт / наскоро - готвя безсолно попринцип и ползвам по малко зехтин , хареса и много и даже не взриви къщата след това  Rolling Eyes ,
иначе давам от всичко което се яде вкъщи , царевица яде вчера - ака ярко жълто след това  Crazy, и макарони и предлагах но нямаше голямо желание да ги яде , задушавам повечето неща / имах мерак да си купя и уред за задушаване но и тенджерата с дупки ми върши пак същата работа / правя разни миксове със зеленчуци - незнам дали се брои за готвене че мъжа ми май не го брой  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 6 661
Запис  Grinning, още ни е рано, но мисля след 6-ия месец и аз да захранвам педагогически, въпреки че май дъщеря ми е с алергия. Някакви не-алергенни рецепти?

# 12
  • Мнения: 1 691
И аз се записвам Simple Smile
Вчера правих постна зеленчукова супичка (лук, моркови, зеле, картофи, домати, целина, магданоз, малко сол и олио) и малкият само дето не ми измъкна лъжицата от ръката. Днес няма никакви отрицателни последици от зелето.
Днес менюто ни изобщо не беше подходящо за малкия (свински ребра с люти чушки, пипер и т.н.), затова той яде само от гарнитурата - варени картофи с масло.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 222
    Хайде и аз да се запиша.
    Както споделих вече в другата тема и двете страшно много харесаха пиле печено с картофи.
    Преди това хапнаха и салата, домати и краставици и айрян.
    Скоро мисля и аз печени тиквички да направя  Wink
    Белтък не съм давала заради Ники, но зелен фасул и зеле да  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 326
да се запишем и ние с една рецептичка:

Табуле - арабска кухня
сварява се булгур( 1 чаша булгур се залива с 1 чаша и малко вода, кипва се и се вари на слабо 5-10 минути, маха се от котлона и се оставя захлупено за около половин час. Внимавайте да не стане булгура на каша, че хич не става за ядене) Към готовия охладен  булгур се прибавя наситно нарязани домати и краставици, магданоз, зехтин.

Днес сложих и грах стана пак добре. Може и царевица.
На мен много ми харесва. Мъжът ми хич не го яде. Алекс понякога го яде.   chef

Общи условия

Активация на акаунт