Обувки за прохождащо бебе

  • 1 590
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравей те мами,
моля ви дайте ми съвет какви обувки да взема. Тя вече стъпва стабилно като я държа, имам предвид че стой права захванала се за стените на кошарата и вътре придържайки се си обикаля
сама. Като я държа за ръчички и си обикаляме цялата стая. Тя стъпва на цялото си стъпало, а не на пръсти ( това вече го минахме)
та се чудя какви обувки да й взема  newsm78 меките за прохождане на КиК, или тези който са затворен фронт и по твърди около глезена ( не съм сигурна дали точно го обясних надявам си да сте ме разбрали) и най-важното каква марка да са .
Благодаря на всички за отговорите   bouquet.

# 1
  • Мнения: 1 069
По наше време купувахме обувки с твърд фронт, извит свод и по- височки. Но за марка не мога да кажа нищо.

# 2
  • Мнения: 6 164
Уф, не се обиждай, ама това е стотната тема по тоя въпрос, да беше прочела, щеше да получиш по-добра представа... Confused

Крис проходи бос вкъщи - навън с маратонки на Bical. Ортопедични, без да са високи на глезена, никога не е кривил краката затова и не съм купувала по-специални обувки.
Както казва една мама от форума FreeSoul: здравото краче няма нужда от патерици. Peace

# 3
  • Мнения: 238
  Чувала съм, че обувките на "Колев и Колев" са ортопедични и много подходящи за прохождащи деца.  Peace

# 4
  • Мнения: 8 505
Както казва една мама от форума FreeSoul: здравото краче няма нужда от патерици.

Заставам зад това мнение!
Дъщеря ми проходи боса.Дори и сега (а и занапред ще е така) винаги,когато имам възможност,я събувам боса и навън.Първите и обувки бяха едни сандали на Райдър,с отворена пета,съответно без форт.

# 5
  • Мнения: 153
Уф, не се обиждай, ама това е стотната тема по тоя въпрос, да беше прочела, щеше да получиш по-добра представа... Confused
Не се обиждам , но прочетох всичко което имаше в търсачката по този въпрос и точно на нашето положение не беше писала никоя мама поне на това което ми излезна.

# 6
  • Мнения: 27 524
Боса вкъщи. За навън - меки и ортопедични.

# 7
  • Мнения: 1 264
Оставям Калоян да ходи бос, дори навън ако имам възможност (ако сме на дворче например). Купих му буйките на К&К.

# 8
  • Мнения: 4 451
Аз ти препоръчвам К&К. Моята дъщеря също сега се учи да ходи и се справя чудесно. Стъпва на цялото стъпалце и на мен ми се наложи да търся обувки, но ми се искаше да е нещо по-отворено като за лятото. Не успях да намеря тип сандал на K&K и купих такива на Барт. Анатомични са. Иначе у дома е босичка.

# 9
  • Мнения: 1 655
w kъщи бос навън с обувки на Mother care походи е на Elefanten!
колев и колев му сложих след като вече ходеше аз не ги харесвам много но ни бяха подарък

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И на Минимен за прохождане не са лоши!

# 11
  • София
  • Мнения: 248
Обувките на "Колев и Колев"  Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Боса в къщи/или по чорапи/,а навън Тери проходи с ботушки/зима беше/.

# 13
  • Мнения: 474
Стана ми интересно как оставяте децата си боси да ходят в къщи? Навсякъде ли е застлано с килими? Не мога да си представя да оставя детето босо или по чорапки да ходи по теракота или по паркета. А да го накарам да не илиза от килима...  Stop
По въпроса- купила съм обувките на Колев и Колев, които са с форт и сандалки също с форт и цяла подметка.

# 14
  • Мнения: 4 915
Меки.
Никакви фортове, високи глезени и ортопедични сводове. Здравото краче нужда от "патерици" няма.

Остави детето само да си крачи покрай мебелите, не го разхождай ти. Когато физически е готово - и като координация, и като здравина на мускулите, и като стабилност на ставите - само ще се пусне да ходи. Не насилвай нещата.

Дотогава - у дома босо, навън - с най-меките обувчици.

Прочети тази статия:
За избора на детски обувки

Общи условия

Активация на акаунт