За ваксината на 1г. и 1м.

  • 5 203
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 500
Момичета, нали се бие ваксина на 1г. и 1м., не си спомням за какво беше, но май трети прием. Моника е постоянно болна и такава ваксина не й е бита. Проблем ли е ако се отложи твърде дълго?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не Peace

# 2
  • Мнения: 6 164
Тримовакс - Морбили, Паротит и Рубеола е ваксината. Няма проблем да изчакаш, моята лекарка забрави да ми каже за нея, и добре че четох във форума, че се прави, та й звъннах да я подсетя и вече беше почти на 1г. и 2 мес. (без 2 дни). Crazy

# 3
  • Мнения: 2 631
На Алекс я отлагам все още заради горещото лято, смятам края на август да му я сложим  Peace

# 4
  • Мнения: 1 243
Oт тая ваксина имали страничми реацкии  Rolling Eyes

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Много вероятни са Peace
Не се прояваяват при всяко дете!

# 6
  • Мнения: 6 164
При Криско няма засега. Казаха ми, че след 20 дни (от ваксинацията) може да получи лек обрив, но явно се размина. Мина вече почти месец.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Още на втория може да се получи реакция-температура,обрив,запушен нос,но всичко минава!

# 8
  • Мнения: 4 362
На Дея-Мария и я биха на 1г. и 3 месеца  Peace

# 9
  • Мнения: 2 309
При нас имаше реакция, точно 10 дни след ваксината вдигна 39 градуса, държа я 3 дни, после се обрина с розови петна по гърдите и гърба, имаше разстройство и зачервено гърло. Според лекарката това не може да е било реакция от ваксината, защото не можело да е толкова тежка, обясни че било комбиниран вирус с алергична реакция незнайно от какво, но аз този път не й се доверявам.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Според моята информация,която смятам за достоверна тази ваксина е адски тежка.Педиатърката на детето категорично отказа да го имунизира в петък!

# 11
  • Мнения: 1 733
Сиска, не знаех, че тази ваксина е толкова страшна...И ние още не сме я сложили...

# 12
  • Мнения: 667

По-добрият избор е Priorix. Ваксината е тежка, защото съдържа само живи компоненти. Официалната информация от GSK за Priorix е, че фарингсовото изхвърляне на рубеола вируса е възможно да се появи около 7 до 28 ден след ваксинация, като най-силно се изразява около 11-ия ден.  Вроятността за висока температура като странична реакция след MMR е в 1% до 10% от случаите.
Цитат
Pharyngeal excretion of the rubella virus is known to occur about 7 to 28 days
after vaccination with peak excretion around the 11th day.
Цитат от ТУК.

# 13
  • Мнения: 6 164
На Дея-Мария и я биха на 1г. и 3 месеца  Peace

Дея! Hug
Че вие нямате още 1г. и 3м.
newsm78

# 14
  • Мнения: 941
Според моята информация,която смятам за достоверна тази ваксина е адски тежка.Педиатърката на детето категорично отказа да го имунизира в петък!
според моята информация,която също считам за достоверна,ваксината не е тежка!Четох за нея ужасни неща из форума,когато ни предстоеше и много се страхувах.Докторът ми каза,че е много лека,подобна на хепатитната,защото е убита,казва се Priorix.Синът ми дори не я усети,нямаше му абсолютно нищо.Същото беше и с едно съседско дете.Всички знаем,че ако детето не е обстойно прегледано преди ваксината и му има нещо,дори и без симптоми,тогава ваксината е рискова.Това е,успех и лека ваксина на тези,на които тя предстои Peace

# 15
  • Мнения: 667
Докторът ми каза,че е много лека,подобна на хепатитната,защото е убита,казва се Priorix.
Поздравете доктора си! И го почерпете!
...или не е в час ...или вие нещо не сте запомнили точно. Информирайте се преди да се изказвате категорично. Или просто отворете линка, който дадох по-нагоре.
Ваксината съдържа само активни(живи) компоненти. Това го пише на първия ред на всяка официална листовка на GSK. Няма инактивирана MMR-ваксина (срещу шарките), не е създадена, не е произведена още. Точно по тази причина това може би е най-тежката ваксина!
Цитат
The active ingredients in Priorix are one type of live weak measles virus (called Schwarz), one type of live weak mumps virus (called RIT 4385, a type of Jeryl Lynn mumps virus) and one type of live weak rubella virus (called Wistar RA 27/3).

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 16:12 от SafeHeaven

# 16
  • Мнения: 941
Докторът ми каза,че е много лека,подобна на хепатитната,защото е убита,казва се Priorix.
Поздравете доктора си! И го почерпете!
...или не е в час ...или вие нещо не сте запомнили точно. Информирайте се преди да се изказвате категорично. Или просто отворете линка, който дадох по-нагоре.
Ваксината съдържа само активни(живи) компоненти. Това го пише на първия ред на всяка официална листовка на GSK. Няма инактивирана MMR-ваксина (срещу шарките), не е създадена, не е произведена още. Точно по тази причина това може би е най-тежката ваксина!
Цитат
The active ingredients in Priorix are one type of live weak measles virus (called Schwarz), one type of live weak mumps virus (called RIT 4385, a type of Jeryl Lynn mumps virus) and one type of live weak rubella virus (called Wistar RA 27/3).
  добре де,по-спокойно Stop просто споделих опита си,на детето ми му нямаше нищо,може би е и късмет,но това е Peace

# 17
  • Мнения: 667
Аз съм спокоен. Това с личния Ви опит е ОК. Притеснява ме невярната информация, която публикувахте. Тя може да подведе някого.
Още едно хубаво изречение от една друга листовка на ваксината:
Цитат
PRIORIX is a live virus vaccine for immunisation against measles, mumps and rubella.

# 18
  • Мнения: 941
Аз съм спокоен. Това с личния Ви опит е ОК. Притеснява ме невярната информация, която публикувахте. Тя може да подведе някого.
Още едно хубаво изречение от една друга листовка на ваксината:
Цитат
PRIORIX is a live virus vaccine for immunisation against measles, mumps and rubella.
  едва ли някой ще се подведе,тук са интелегентни хора със собствено мнение,всеки решава за себе си.От друга страна,ще изчакам доктора от отпуската му и ще му задам няколко въпроса

# 19
  • Мнения: 2 556
Моята дъщеря е на година и 10 месеца. Не давам да й слагат засега тази ваксина. Алергична е и ме притеснява слагането й. А и рубеолата я изкара вече, заушка и морбили доста по-рядко се срещат все пак. Отделно - споменавала съм тук -  брат й, който е надлежно ваксиниран - изкара рубеолата много тежко. Тоест не съм убедена колко точно предпазва тази ваксина. Ще й я сложа след като навърши 2 години евентуално.

# 20
  • Мнения: 667
Намерих и преведената листовка на сайта на Изпълнителната агенция по лекарствата. И там на първото място пише:
Цитат
Ваксина срещу морбили, паротит и рубеола (ЖИВА)
Мисля, че вече се убедихте в правотата ми.
Tess действайте според разбиранията и информираността си.

# 21
  • Мнения: 2 332
И аз знам, че е жива ваксина, и съвсем не е от леките. При голямата дъщеря мисля, че имаше реакция с повишена температура няколко дни... слава Богу, размина се само с това. Сега с малката може би ще поотложа слагането и.

Общи условия

Активация на акаунт