Бисептол

  • 55 931
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Някой давал ли е Бисептол. Моника изкара всички възможни вируси  #Cussing out, 2 пъти пи антибиотик първо Зинат, след две седмици  и Клацид, беше със силно възпалено гърло. Сега пак вирус и лекарката изписа Суметролим, което всъщност е Бисептол. Моля ви, кажете ми нещо повече за него. Притеснено ми е, омръзна ми да я тъпча с лекарства.

# 1
  • Мнения: 48
ако е сигурно,че е вирус не е нужен антибиотик
 какво му е на детенцето
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13575

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Абе не е добро решение Бисептол-а...
Пък и щом наскоро е лекувана с Клацид и Зинат, не вярвам Бисептола въобще да й помогне.

И аз питам, какво е на детето?

# 3
  • Мнения: 1 113
Обикновено го изписват като "чадър" при вирусни инфекции. Не одобрявам този начин на действие на повечето педиатри. Въпреки това, ако вярваш на лекарката си го давай, все пак тя има най-добър поглед върху детето. Може пък да детето да има нужда от него.
Иначе бисептолът е от групата на сулфонамидите и има бактерицидно действие.

# 4
  • Мнения: 3 500
Ами от 2 месеца е все с температура, един вирус, втори вирус. Знам ли. Правихме й всякакви изследвания, все чисти излизаха, но Т вдига почти всеки ден по 38,5. Преди антибиотиците й беше силно възпалено гърлото, затова ги изписваха. Сега уж чревна инфекция. Аналния секрет нищо не показа. Вече направо се побърках. Cry Cry Cry

# 5
  • Мнения: 588
Абе много ми е интересно кви са тия лекари (и то масово) за зачервено гърло дават антибиотици, божеееее, боже!

Как пък веднъж пък мойта педка не ми каза да му дам антибиотик...

Ти осведомяваш ли се за ВРЕДИТЕ които могат да нанесат антибиотиците на клетото дете?

Чревна инфекция друг път, флората на червата е съсипана от антибиотика, ама и това сигурно не ти го казаха?

До 38.5 градуса не давам никакви лекарства, температурата минава от самосебе си за около ден два, ако е по - висока - тогава се дават температуро понижаващи.
Освен това след като сте направили всякакви изследвания и се вижда че детето няма бактерии, за какво ти предписват АБ?
Оставяш на имунитета да се пребори с вируса и не спираш развитието на болестта с антибиотици, които само ПОТИСКАТ развитието на болестта и после като им мине действието се продължава от там, от където е спряна.

Майка ми ми е съсипала по същият начин бъбреците и червата, сега само ме гледа учудено като я питам...защо аджеба са ме тъпкали с антибиотици нон стоп?!?! Ама какво да правела и тя, като лекарите така и казвали...

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 15:28 от алабаланица

# 6
  • Мнения: 3 500
Виж какво и аз не съм много за да давам на детето АБ. Да, осведомявам се и много добре знам каква е вредата от тях, но все пак не съм лекар. Поставям под съмнение техните предписания, но не съм лекар и не мога да си измислям лечения. Как би постъпила ти ако в продължение на 2 месеца всеки ден детето ти вдига висока Т. Опитвала съм да не й дам Панадол и тя за 15 мин. вдига 39,5. Вдига бързо температурата, ей така от нищо. Гърлото й е кръв червено, стичат й се секрети в него от носа и тя се дави. Какво трябва да направя, да седя до нея и да се надявам , че ще й мине от самосебе си. Панирам се, като всяка майка, искам да й помогна, да не страда, да не гори като нагрят котлон. Ти би ли издържала 2 месеца с температура? Два пъти отказах да й дам антибиотик, състоянието й се влоши, не се подобри дори за ден, напротив. Вече се отчаях. 2 пъти АБ , да, и аз не искам, но не знам какво друго да направя.

# 7
  • Мнения: 588
Noel разбирам те мила

много съжалявам за тона си преди, но побеснявам само при мисълта за глупендерите лекари дето само тъпчат децата с антибиотици
при положение че АБ ти е нужен само ако недай си боже има бактериална инфекция

Пробвай някакво алтернативно лечение, все пак сама виждаш че от Аб няма полза особена, а казаха ли ти за вредата за бъбреци, черен дроб и за червата?

Аз лично съм намерила цаката - билки или хомеопатия, в повечето случаи Т на детето си отминава сама, само че също така съм го пратила в частна ясла с 5 деца, там не виреят толкова вируси като в държавните...

# 8
  • София
  • Мнения: 3 880
уф, опитай да потърсиш друго лекарско мнение...тоя Бисептол е чиста отрова, много го мразя, какви последици има. аз лично веднъж съм го пила и честно казано щях да умра, толкова зле се чувствах от него...

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
И двете ми деца направиха алергия към бисептола! И то не при първия прием! При втория или третия се обринаха целите...и джипито ми каза вече никога да не давам бисептол и да казвам при нужда на др. лекари, които не знаят...и че при една алергия това е най-лекото / кое ли е най-тежкото!?/, което на нас ни се е случило и че тя няма да рискува повече...каквото и да означава това...Моят съвет е - не го давай!!!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Бисептол ми е забранено да давам на децата си лично от проф. Бобев - има съмнения още от преди доста години, че Бисептола има връзка с раковите заболявания ( отрича се от много лекари и има защо), така че, моят съвет е да не го даваш, аз не бих за нищо на света, след това, което ми е казано за него.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 575
Моника изкара всички възможни вируси  #Cussing out, 2 пъти пи антибиотик първо Зинат, след две седмици  и Клацид, беше със силно възпалено гърло.
А гърлен секрет правиха ли ви? Иначе и на мойта щерка изписаха Суметролим и аз им казах да си докарат техните деца, да им дадат пред мен от него, тогава и аз ще дам. Така и не дадох....

# 12
Лично на мен бисептола ми действа много добре, той не е антибиотик. На сина ми обаче съм давала, но той прояви вероятно някаква алергия и получи разстройство. Можеш да опиташ - все пак лекар го изписва. Не трябва да се изпада в крайности, ако се налага и антибиотик може да се приложи. А пък можеш да потърсиш и друго лекарско мнение? Желая ви бързо възстановяване и много, много здраве!

# 13
  • Мнения: 588
Подобрява ли се детенцето?  Praynig

# 14
  • Мнения: 145
Абе много ми е интересно кви са тия лекари (и то масово) за зачервено гърло дават антибиотици, божеееее, боже!

Как пък веднъж пък мойта педка не ми каза да му дам антибиотик...

Ти осведомяваш ли се за ВРЕДИТЕ които могат да нанесат антибиотиците на клетото дете?

Чревна инфекция друг път, флората на червата е съсипана от антибиотика, ама и

това сигурно не ти го казаха?
До 38.5 градуса не давам никакви лекарства, температурата минава от самосебе си за около ден два, ако е по - висока - тогава се дават температуро понижаващи.
Освен това след като сте направили всякакви изследвания и се вижда че детето няма бактерии, за какво ти предписват АБ?
Оставяш на имунитета да се пребори с вируса и не спираш развитието на болестта с антибиотици, които само ПОТИСКАТ развитието на болестта и после като им мине действието се продължава от там, от където е спряна.

Майка ми ми е съсипала по същият начин бъбреците и червата, сега само ме гледа учудено като я питам...защо аджеба са ме тъпкали с антибиотици нон стоп?!?! Ама какво да правела и тя, като лекарите така и казвали...

Не мога да разбера защо притесняваш излишно жената - и без това е достатъчно притеснена от състоянието на детето си!
И такива крайни мнения за ВРЕДАТА от АБ ама изобщо не приемам!
АБ са вредни със своите странични действия, но и необходими и доста често ЖИВОТОСПАСЯВАЩИ!
Ние не можем да преценим виртуално истинското състояние на детето, че така да критикуваме лекарите за изписаните лекарства! Направо е несериозно!
Аз също като малка много съм боледувала и съм пиела всеки месец АБ - от 3 месечна до 13-годишна - детския ми картон е пълен!
Сега да чукна на дърво съм си жива и здрава - нито бъбреци, нищо не ме тормози!
на 35 съм!
Така, че АБ влияят негативно на бъбреци и други органи - да, съгласна съм, но едва ли заболяванията ти са само от това! сори, просто разсъждавам!
Така, че не прави прогнози как ще се съсипе здравето на детето! Това е строго индивидуално!
Да не казвам аз пък как моето дете от невзимане на АБ и 6 дни с температура 38 градуса - го приеха в болница с двустранна вирусна пневмония!
Лекарката все твърдеше, че е вирус, че ще си мине - да, ама не! И съм сигурна, че ако беше предписала на третия ден АБ - нямаше да стигнем до болница с тежка диагноза!
Благодаря, че ме прочетохте!

Общи условия

Активация на акаунт