За или против интимната козметика?

  • 10 094
  • 168
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 891
Вчера си говорих с една приятелка на тази тема и тя каза че при всички гинеколози при които е била са и казвали че интимните гелове не са препоръчителни,повечето и препоръчвали сапун а най добрия дори за там е бил saveguard.

 Shocked,как Сейфгард ,той е антибактериален и унищожава не само вредните бактерии,но и полезните и нарушава рН на лигавицата. Аз лично от него си навлякох гъбична инфекция,100% съм сигурна,че е от него,защото за много такива случаи знам.Не го ползвайте за интимни части.За ръце-да,но за...... там  Naughty!

Тц, от сапуна не можеш да си навлечеш гъбична инфекция- нещо друго ти  е довлякло гъбичките, не сапуна сам по себе си.

Напълно е възможно, защото цялата тази интимна козметика променя баланса на флората във влагалището. Каквото ще да е. сапун, гел и т.н. А гъбичките така или иначе си виреят в нас през цялото време (някои видове).

# 166
  • Мнения: 6 958
"ЗА'', но не употребявам такава ежедневно  Peace

# 167
  • Мнения: 3 410
За и от мен. Използвам течен сапун с алое на Форевър, заради неутралното му РН и силните антибактериални свойства. аи е доста икономичен - 475мл - отива ми за година.

# 168
  • София
  • Мнения: 3 099
Какво има "против" нея?!? До забременяването употребявах и интимен дезодорант.

Общи условия

Активация на акаунт