За или против интимната козметика?

  • 10 090
  • 168
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 362
Определено "за"  Peace
Ползвам на Ейвън този,който е без аромат.

# 61
  • Мнения: 4 380
Смятам, че това е търговски трик. Как не са се сетили още да пуснат специални средства за измиване на подмишници, задни части и незнам още какви части. newsm78

Не, не ползвам от много време. Душ-геловете които ползвам са с неутрално РН принципно и стават и за там.

# 62
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Смятам, че това е търговски трик. Как не са се сетили още да пуснат специални средства за измиване на подмишници, задни части и незнам още какви части. newsm78

Не, не ползвам от много време. Душ-геловете които ползвам са с неутрално РН принципно и стават и за там.
Ами незнам дали е търговски трик ,но ето част от една интересна статия

"Понятието интимна козметика се появява в края на 60-те години на миналия век. Но много преди да настъпи сексуалната революция жените са ползвали средства за интимната хигиена.
Още съвременничките на Клеопатра се грижили за нежните части на телата си със специални билкови настойки и масажи с благовонни масла, които не само са ги обгръщали с чувствен аромат, но са ги и защитавали от инфекциозни заболявания на половите органи. " Flutter

# 63
  • На небето
  • Мнения: 5 530
"Понятието интимна козметика се появява в края на 60-те години на миналия век. Но много преди да настъпи сексуалната революция жените са ползвали средства за интимната хигиена.
Още съвременничките на Клеопатра се грижили за нежните части на телата си със специални билкови настойки и масажи с благовонни масла, които не само са ги обгръщали с чувствен аромат, но са ги и защитавали от инфекциозни заболявания на половите органи. " Flutter


Това ми харесва. И аз смятам, че по времето на Клеопатра, жените са угрижвани с аромати и грижи много повече от сега. За да им е кеф на мъжете. Естир и всички останали девици цяла година са ги мазали с масла и аромати, докато дойде ред да отидат при царя. 1г. е била необходима за разкрасителни процедури, само за да спят 1 нощ с царя.  Crazy

# 64
  • Мнения: 17 407
Смятам, че това е търговски трик. Как не са се сетили още да пуснат специални средства за измиване на подмишници, задни части и незнам още какви части. newsm78



То реално погледано в такъв случай можем да си мием косите със сапун. Сигурно малко го правят вече. Въпрос на избор Peace

# 65
  • Мнения: 2 427
"Понятието интимна козметика се появява в края на 60-те години на миналия век. Но много преди да настъпи сексуалната революция жените са ползвали средства за интимната хигиена.
Още съвременничките на Клеопатра се грижили за нежните части на телата си със специални билкови настойки и масажи с благовонни масла, които не само са ги обгръщали с чувствен аромат, но са ги и защитавали от инфекциозни заболявания на половите органи. " Flutter


Това ми харесва. И аз смятам, че по времето на Клеопатра, жените са угрижвани с аромати и грижи много повече от сега. За да им е кеф на мъжете. Естир и всички останали девици цяла година са ги мазали с масла и аромати, докато дойде ред да отидат при царя. 1г. е била необходима за разкрасителни процедури, само за да спят 1 нощ с царя.  Crazy

Аааа,Естир,тук не мога да се съглася с теб Laughing.Препрочети отново пасажа ,там където става дума за масажирането.Едва ли след такова втриване на билкови концентрати доволният е бил единствено царя.Тук освен мъжете ми се струва че се е кефила и притежателката на  въпросната интимна част.Само че нали ние жентие действаме все под прикритие и в името на добрата кауза Outta Joint Mr. Green

# 66
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
мммм да страхотно удоволствие са си доставяли май навремето ,а ние къде спим  Thinking ooooh!

# 67
  • Мнения: 4 380
Смятам, че това е търговски трик. Как не са се сетили още да пуснат специални средства за измиване на подмишници, задни части и незнам още какви части. newsm78



То реално погледано в такъв случай можем да си мием косите със сапун. Сигурно малко го правят вече. Въпрос на избор Peace

Не е едно и също. Косите със сапун едва ли, но интимната зона-прекрасно. Стига сапуна да е PH-балансиран.

# 68
  • На небето
  • Мнения: 5 530
"Понятието интимна козметика се появява в края на 60-те години на миналия век. Но много преди да настъпи сексуалната революция жените са ползвали средства за интимната хигиена.
Още съвременничките на Клеопатра се грижили за нежните части на телата си със специални билкови настойки и масажи с благовонни масла, които не само са ги обгръщали с чувствен аромат, но са ги и защитавали от инфекциозни заболявания на половите органи. " Flutter


Това ми харесва. И аз смятам, че по времето на Клеопатра, жените са угрижвани с аромати и грижи много повече от сега. За да им е кеф на мъжете. Естир и всички останали девици цяла година са ги мазали с масла и аромати, докато дойде ред да отидат при царя. 1г. е била необходима за разкрасителни процедури, само за да спят 1 нощ с царя.  Crazy

Аааа,Естир,тук не мога да се съглася с теб Laughing.Препрочети отново пасажа ,там където става дума за масажирането.Едва ли след такова втриване на билкови концентрати доволният е бил единствено царя.Тук освен мъжете ми се струва че се е кефила и притежателката на  въпросната интимна част.Само че нали ние жентие действаме все под прикритие и в името на добрата кауза Outta Joint Mr. Green

Еми извинявай, от цял харем жени, мислиш ли че всички са били сексуално удовлетворени. То ако така не си доставят удоволствие, не знам как. Като се има в предвид, че царя спи с жената 1 нощ и я трупа в харема с другите жени, и ако някога се сети за нея и то по име да я извика отново, може и да и се усмихне щастието да спи 2 пъти с мъж.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 244
Ползвам Лактацид, като се надявам, това което пише да е вярно - без сапун, подходящо ПХ и млечна киселина. Бих ползвала и Себа Мед, ама е доооста по-скъпичко. Но "козметика" като цяло не  Naughty - визирам интимните дезодоранти и кърпичките от по 50 ст., на които пише, че били "интимни"...  Sick Впрочем и с Лактацида не прекалявам - ако вляза под душа повече от един път дневно - само водичка  Peace

П.С. Впрочем на една презентация на Лактацид казаха, че нямат изнесено производство, правело си се във Франция (май беше), което донякъде също е гаранция... (малко кат реклама вече звуча, ама да споделя)  Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 6 210
преди ползвах интимния гел на орифлейм, но откакто открих лактацид фемина ползвам само него/говоря за ежедневния гел, а не за гинекологичната течност/-вземам го на цева 5,80, но в някои аптеки е над 6 лева.

Има и гинекологична течност ли има, аз мислих, че има само интимен гел.  newsm78 И тази течност за вътрешни промивки ли е?  newsm78

тя се предписва от лекар и не е за всекидневна употреба; по-скъпа е -11-12 лв. и няма как да се сбъркат в аптеката

На мен ми се случи аптекарката да се обърка и вместо ежедневния гел да ми даде гинекологичната течност!  ooooh! Добре, че се зачетох в опаковката... двете неща имат разлика в предназначението!
А по темата: да, ползвам /Лактацид, както стана ясно/. Но аз на пример не използвам гела на всяко измиване, редувам с чиста водичка  Wink. Също така не съм забелязала абсолютно никакви проблеми с кожата в интимната област, а по принцип съм склонна към алергични обриви. Мисля, че продукта е добър и си заслужава!  Peace

# 71
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ползвам Лактацид, като се надявам, това което пише да е вярно - без сапун, подходящо ПХ и млечна киселина. Бих ползвала и Себа Мед, ама е доооста по-скъпичко. Но "козметика" като цяло не  Naughty - визирам интимните дезодоранти и кърпичките от по 50 ст., на които пише, че били "интимни"...  Sick Впрочем и с Лактацида не прекалявам - ако вляза под душа повече от един път дневно - само водичка  Peace

П.С. Впрочем на една презентация на Лактацид казаха, че нямат изнесено производство, правело си се във Франция (май беше), което донякъде също е гаранция... (малко кат реклама вече звуча, ама да споделя)  Simple Smile
Според мен няма значение дали е правено във Франция ,преди няколко месеца имаше нещо за извесни марки козметични продукти които били вредни и Франция май беше в списъка.
така че не сме застраховани  Sad
http://www.mh.government.bg/stat.php?id=1923

# 72
  • София
  • Мнения: 1 244
Уф, за тва казвам "донякъде" Tired... дано в случая да не е така, аз поне за сега оплаквания нямам.
Но и със сигурност много от вас са усетили на живо разликата между истински западни продукти и тези, произведени за износ в Полша, Румъния и т.н..... които се продават у нас.

Пак П.С. - Себа Мед пък били единствената марка от този тип наистина "медицинска" козметика, т.е. като лекарствата минава контрол. Тва покрай интереса за бебешка козметика го научих. Дори Мустелата (която май на теория пак се води "медицинска" с всички условности на термина) не минава такъв контрол.

# 73
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, ползвам. Много съм доволна от Лактацид-а.

... ама пуста мода и пусто желание да миришем на парфюм...  Tired

Не ползвам интимна козметика, за да мириша на парфюм  Wink

# 74
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ама нали няма нищо лошо да миришем приятно и на по деликатните места Wink Flutter

Общи условия

Активация на акаунт