За или против интимната козметика?

  • 10 044
  • 168
  •   1
Отговори
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Момичета вие какво мислите за интимната козметика ?
Ползвате ли или сте твърдо против тези продукти?
Защото аз съм чувала и чела какви ли не статий и мнения и вече се чудя кое е правилно  newsm78
Я да чуя какво мислите и вие по този въпрос Hug

# 1
  • Мнения: 148
Твърдо съм за това, отдавна ползвам интимен гел, предимно на АVON! Laughing

# 2
  • Мнения: 2 197
Абсолютно за. Защото е най-добрия вариант за запазване на микрофлората в нормалното и състояние. И всичко, което съм ползвала досега е било с прекрасен аромат.

# 3
  • Мнения: 741
И аз използвам от години интим-гела на AVON

# 4
  • Мнения: 35 891
ползвам Лактацид и съм невероятно доволна - ням статия, която да ме убеди, че това е вредно  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 2 437
Абсолютно ЗА, стига да е качествена и добре подбрана  Peace

# 6
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Разбира се ,че съм за-качествената интимна козметика. Peace

# 7
  • Мнения: 6 155
Ползвам само гелове за измиване. Друга козметика за там не съм използвала.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 234
ЗА съм Peace, но само когато става дума за интимна козметика,продаваща се в аптека,а не от Орифлейм,Ейвън или от някой магазин за козметика Naughty


# 9
  • Мнения: 10 758
Ползвам само гелове за измиване. Друга козметика за там не съм използвала.  Rolling Eyes
и аз Peace
Но мога да пробвам някое червило примерно.
Спирала няма как.

# 10
  • Мнения: 528
За съм. Не мисля, че ще се намери някой, който да е против.

# 11
  • Мнения: 544
Аз съм също За, от години ползвам интимен гел и не мога да си представя да спра да го ползвам

# 12
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
За съм. Не мисля, че ще се намери някой, който да е против.
"Никога не съм ползвала подобно нещо. Мисля, че по добро от водата няма."

Това не е мое мнение ,аз разбирасе съм за интимната козметика Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Твърдо "ЗА". Ползвала съм интимните гелове на "Орифлейм", "Лактацид" и "Бионсен". И към трите нямам никакви забележки.

# 14
  • Мнения: 17 402
За. Не ме интересуват никакви статиЙ Mr. Green

# 15
  • Мнения: 3 830
Само медицинска козметика и то не винаги ползвам. Никога не слагам върху лигавицата! Всички останали, на Ейвън и т.н., не са добри!

# 16
  • Мнения: 276
Откакто спрях да си мия интимните зони съм много добре Sick Sick Sick
Поне не се чудя дали са вредни или не Outta Joint

# 17
  • Мнения: 27 524
Не ползвам, против съм.

# 18
  • Мнения: 10 758
Не ползвам, против съм.
Е с кво се подмиваш Thinking
Само с васер ли newsm78

# 19
  • Мнения: 178
Мхм, аз май съм против. Thinking Всички данни сочат, че чистата водичка по няколко пъти на ден е най-доброто за целта, ама пуста мода и пусто желание да миришем на парфюм...  Tired


и аз Peace
Но мога да пробвам някое червило примерно.
Спирала няма как.

 Joy   Joy JoyPeace

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 973
ЗА.  Peace Ползвам Лактацид и съм много доволна от това измиващо средство.

# 21
  • Мнения: 154
А какво ви е мнението за Лактацид,пробвала съм нивеа,кеарфрее и разни др.масови,може да се каже че се чувствам добре но предполагам че т.като Лактацид се води медицински продукт (ако не грешa) би трябвало да е по добре Thinking

# 22
  • Мнения: 2 910
И аз ползвам Лактацид, доволна съм от този продукт Peace

# 23
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
А какво ви е мнението за Лактацид,пробвала съм нивеа,кеарфрее и разни др.масови,може да се каже че се чувствам добре но предполагам че т.като Лактацид се води медицински продукт (ако не грешa) би трябвало да е по добре Thinking
Всичките ми познати които са  ползвали Лактацид са много доволни включително и аз Peace

# 24
  • Мнения: 158
Аз ползвам и съм доволна от Себа Мед. Скоро го свършвам и мисля да пробвам Лактацид/ Simple Smile

# 25
  • Мнения: 22 343
Спрях да използвам подобни неща, откакто получих алергия и ми трябваха 2месеца с медикаменти, за да се оправя.
Според всички гинеколози, най-доброто за интимната хигиена е чиста вода без сапуни, душ-гелове и т.н.

# 26
  • Мнения: 215
И аз получих страхотна алергична реакция от Нивеа , макар ,че никога не съм била с чувствителна кожа . Оттогава ме е страх да ползвам каквото и да било , а много ми се иска . Няколко години ползвах Ейвън -  доволна бях .

# 27
  • Мнения: 1 668
ползвам Лактацид и съм невероятно доволна - ням статия, която да ме убеди, че това е вредно  Mr. Green


 newsm10

# 28
  • Мнения: 1 976
И аз съм ЗА,но само медицинска козметика-Лактацид!Но не всеки ден,гледам поне 1 ден да прескоча.и моя гинеколог ми каза,че не трябва да се прекалява.СЪщо гледах репортаж,че и тялото не е добре да се мие всеки ден със измиващи средства.Било много вредно за кожата. Thinking

# 29
  • Мнения: 1 733
И аз съм за. Ползвам Нивея или Леокрема и съм много доволна.

# 30
  • София
  • Мнения: 786
Ползвам лактацид, много съм доволна  Peace

# 31
  • Мнения: 7 201
Според всички гинеколози, най-доброто за интимната хигиена е чиста вода без сапуни, душ-гелове и т.н.
PeaceИ за това не ползвам такива продукти.

# 32
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ползвам интимна козметика. Не съм се информирала за плюсовете и минусите обаче.   newsm78

# 33
  • Мнения: 528
Според всички гинеколози, най-доброто за интимната хигиена е чиста вода без сапуни, душ-гелове и т.н.
PeaceИ за това не ползвам такива продукти.

...и само с вода ли се миете? А как се къпете?
Сериозно, не съм наясно, защо е вредна интимната козметика? А лубрикантите, и те ли?
И кои са "всички гинеколози"?

# 34
  • Мнения: 3 372
За Peace Ползвам интемен гел Лактацид или Нивеа Peace В момента съм с Нивеа

# 35
  • Мнения: 1 299
Ползвам си чиста вода както някой е писал вече и през деня интимни кърпички - това е. Но се заитригувах какъв е този интимен гел на Лактацид  Rolling Eyes От любопитсво ще взема да го пробвам. Такова нещо обаче бих купила само от аптека... Не рискувам с поръчки по каталог - да чакам, да ми донесат нещо с изминал срок на годност и т.н.  Naughty

# 36
  • Мнения: 341
Ползвам от години, макар, че повечето гинеколози, включително моят, са против. Ползвам само медицинска - или Dercome Femme или Lactacyd и не съм имала никакви проблеми.

# 37
  • Мнения: 1 519
Спрях да използвам подобни неща, откакто получих алергия и ми трябваха 2месеца с медикаменти, за да се оправя.
Според всички гинеколози, най-доброто за интимната хигиена е чиста вода без сапуни, душ-гелове и т.н.
не всички гинеколози са против, аз от години ползвам гел на Орифлейм и нямам никакви забележки  Naughty

# 38
  • София
  • Мнения: 5 653
Твърдо-ЗА.Но не съм доволна от Nivea,купих си я след като не можах да намеря Lactacyd,който си ползвам и съм се зарекла повече да не ползвам Nivea.Просто не се чувствам комфортно от нея и все едно съм се намазала с крем след като се измия  Embarassed

# 39
  • Мнения: 1 519
Ползвам си чиста вода както някой е писал вече и през деня интимни кърпички - това е. Но се заитригувах какъв е този интимен гел на Лактацид  Rolling Eyes От любопитсво ще взема да го пробвам. Такова нещо обаче бих купила само от аптека... Не рискувам с поръчки по каталог - да чакам, да ми донесат нещо с изминал срок на годност и т.н.  Naughty
  каталожната търговия (визирам Орифлейм и Ейвън) не продава продукти с изтекъл срок  Naughty , работила съм в такава фирма като служител и знам , че това стрикто се следи, друг е въпроса дали някой от разпространителите не се опитва да пробута стар продукт. Ако все пак се получи нещо такова-обърнете се към фирмата директно с оплакване. Не е редно да се коментира качество на продуктите просто от дочуто оттук и оттам. А освен това в аптеките се продава не само медицинска козметика, напр. Виши или Д'Олива не е мед.козметика.

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 12:16 от Пираня

# 40
  • Мнения: 341
pH-то е адски деликатна работа и при жени, които си имат хормонално предразположение към гъбички например, това дали и какво точно измиващо средство използват, е определящо. Тези от нас, които нямат пролбеми, не могат да направят разликата, но наистина - измиващото средство трябва да се избира внимателно и да се ползва с едно на ум.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 653
Inomi,напълно съм съгласна с теб .Много добре го каза.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 563
ЗА.  Peace Ползвам Лактацид и съм много доволна от това измиващо средство.

А бихте ли казали по аптеките ли може да се намери и каква му е горе долу цената???

# 43
  • Мнения: 341
А бихте ли казали по аптеките ли може да се намери и каква му е горе долу цената???

Lactacyd е продукт на GlaxoSmithKline, съответно се продава в предимно в аптеките. Но съм го виждала и в големи супермаркети, напр. Фантастико и Била. Струва 5-6 лв.

# 44
  • На небето
  • Мнения: 5 530
ЗА.  Peace Ползвам Лактацид и съм много доволна от това измиващо средство.

А бихте ли казали по аптеките ли може да се намери и каква му е горе долу цената???

От обикновена аптека и струва 6лв. И аз смятам да си взема като ми свърши този който ползвам сега.

# 45
  • Мнения: 49
Моята гинеколожка също казва да не използвам никакви интимни продукти, или поне колкото е възможно по-рядко.Аз лично съм пробвала почти всички такива(без Лактацид) и съм спирала след 3-тото измиване.Може би е до индивидуална чувствителност, но на мен лично не ми понасят.Интимните зони стават толкова сухи, че започват да се белят.Когато се мия с вода, дори и с обикновен сапун( макар , че знам , че е вреден) нямам този проблем.Все пак ще пробвам и лактацид.

# 46
  • София
  • Мнения: 570
Според всички гинеколози, най-доброто за интимната хигиена е чиста вода без сапуни, душ-гелове и т.н.
PeaceИ за това не ползвам такива продукти.
Абсолютно  Peace. Моят гинеколог ми е казал най-много един път в седмицата да ползвам бебешки сапун. През останалото време - само вода.

# 47
  • Сливен
  • Мнения: 197
ЕДва ли има жена която да не е "за" интимната козметика.Лично аз използвам "Красная линия"

# 48
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
ЕДва ли има жена която да не е "за" интимната козметика.Лично аз използвам "Красная линия"
има повярвай ми  Peace

# 49
  • Мнения: 154
Това с измиването само с вада ми е малко странно..нещо като замазване...   макар че с нищо не трябва да се прекалява.

# 50
  • Мнения: 3 675
преди ползвах интимния гел на орифлейм, но откакто открих лактацид фемина ползвам само него/говоря за ежедневния гел, а не за гинекологичната течност/-вземам го на цева 5,80, но в някои аптеки е над 6 лева.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
От няколко години не ползвам.1-2 пъти в седмицата бебешки сапун.

# 52
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Твърдо ЗА. Ползвам Лактацид, понякога и Нивея  Peace

# 53
  • На небето
  • Мнения: 5 530
преди ползвах интимния гел на орифлейм, но откакто открих лактацид фемина ползвам само него/говоря за ежедневния гел, а не за гинекологичната течност/-вземам го на цева 5,80, но в някои аптеки е над 6 лева.

Има и гинекологична течност ли има, аз мислих, че има само интимен гел.  newsm78 И тази течност за вътрешни промивки ли е?  newsm78

# 54
  • Мнения: 2 891
ЕДва ли има жена която да не е "за" интимната козметика.Лично аз използвам "Красная линия"

Аз не съм "ЗА", защото вярвам на гинеколога си.

Това с измиването само с вада ми е малко странно..нещо като замазване...   макар че с нищо не трябва да се прекалява.

Като се къпеш често, няма какво да замажеш  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 330
И аз от година ползвам само интимен гел Лактацид фемина и то след като съм се консултирала с гинеколог. Зная че гинекологичната течност се използва само след консултация с гинеколог - тя е за влагалищни промивки.

# 56
  • Мнения: 341

Има и гинекологична течност ли има, аз мислих, че има само интимен гел.  newsm78 И тази течност за вътрешни промивки ли е?  newsm78

Да, на нашия пазар има 3 продукта на марката - измиващ гел, гинекологична течност и мокри кърпички в пакетче. Не съм обръщала внимание как се ползва гинекологична татечност и за какви нужди е, но в някои търговски обекти имат рекламни листовки, а и би трябвало да ти дадат информация.

# 57
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз съм за.

АКо се измия само с вода,имам чувството че не съм се измила...Все едно тялото да си го обливам с вода само...Еле пък на тези жеги...... newsm78

# 58
  • Мнения: 35 891
преди ползвах интимния гел на орифлейм, но откакто открих лактацид фемина ползвам само него/говоря за ежедневния гел, а не за гинекологичната течност/-вземам го на цева 5,80, но в някои аптеки е над 6 лева.

Има и гинекологична течност ли има, аз мислих, че има само интимен гел.  newsm78 И тази течност за вътрешни промивки ли е?  newsm78

тя се предписва от лекар и не е за всекидневна употреба; по-скъпа е -11-12 лв. и няма как да се сбъркат в аптеката

# 59
  • Мнения: 690
За! Ползвам само "Лактацид Фемина". Laughing

# 60
  • Мнения: 5 362
Определено "за"  Peace
Ползвам на Ейвън този,който е без аромат.

# 61
  • Мнения: 4 380
Смятам, че това е търговски трик. Как не са се сетили още да пуснат специални средства за измиване на подмишници, задни части и незнам още какви части. newsm78

Не, не ползвам от много време. Душ-геловете които ползвам са с неутрално РН принципно и стават и за там.

# 62
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Смятам, че това е търговски трик. Как не са се сетили още да пуснат специални средства за измиване на подмишници, задни части и незнам още какви части. newsm78

Не, не ползвам от много време. Душ-геловете които ползвам са с неутрално РН принципно и стават и за там.
Ами незнам дали е търговски трик ,но ето част от една интересна статия

"Понятието интимна козметика се появява в края на 60-те години на миналия век. Но много преди да настъпи сексуалната революция жените са ползвали средства за интимната хигиена.
Още съвременничките на Клеопатра се грижили за нежните части на телата си със специални билкови настойки и масажи с благовонни масла, които не само са ги обгръщали с чувствен аромат, но са ги и защитавали от инфекциозни заболявания на половите органи. " Flutter

# 63
  • На небето
  • Мнения: 5 530
"Понятието интимна козметика се появява в края на 60-те години на миналия век. Но много преди да настъпи сексуалната революция жените са ползвали средства за интимната хигиена.
Още съвременничките на Клеопатра се грижили за нежните части на телата си със специални билкови настойки и масажи с благовонни масла, които не само са ги обгръщали с чувствен аромат, но са ги и защитавали от инфекциозни заболявания на половите органи. " Flutter


Това ми харесва. И аз смятам, че по времето на Клеопатра, жените са угрижвани с аромати и грижи много повече от сега. За да им е кеф на мъжете. Естир и всички останали девици цяла година са ги мазали с масла и аромати, докато дойде ред да отидат при царя. 1г. е била необходима за разкрасителни процедури, само за да спят 1 нощ с царя.  Crazy

# 64
  • Мнения: 17 402
Смятам, че това е търговски трик. Как не са се сетили още да пуснат специални средства за измиване на подмишници, задни части и незнам още какви части. newsm78



То реално погледано в такъв случай можем да си мием косите със сапун. Сигурно малко го правят вече. Въпрос на избор Peace

# 65
  • Мнения: 2 427
"Понятието интимна козметика се появява в края на 60-те години на миналия век. Но много преди да настъпи сексуалната революция жените са ползвали средства за интимната хигиена.
Още съвременничките на Клеопатра се грижили за нежните части на телата си със специални билкови настойки и масажи с благовонни масла, които не само са ги обгръщали с чувствен аромат, но са ги и защитавали от инфекциозни заболявания на половите органи. " Flutter


Това ми харесва. И аз смятам, че по времето на Клеопатра, жените са угрижвани с аромати и грижи много повече от сега. За да им е кеф на мъжете. Естир и всички останали девици цяла година са ги мазали с масла и аромати, докато дойде ред да отидат при царя. 1г. е била необходима за разкрасителни процедури, само за да спят 1 нощ с царя.  Crazy

Аааа,Естир,тук не мога да се съглася с теб Laughing.Препрочети отново пасажа ,там където става дума за масажирането.Едва ли след такова втриване на билкови концентрати доволният е бил единствено царя.Тук освен мъжете ми се струва че се е кефила и притежателката на  въпросната интимна част.Само че нали ние жентие действаме все под прикритие и в името на добрата кауза Outta Joint Mr. Green

# 66
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
мммм да страхотно удоволствие са си доставяли май навремето ,а ние къде спим  Thinking ooooh!

# 67
  • Мнения: 4 380
Смятам, че това е търговски трик. Как не са се сетили още да пуснат специални средства за измиване на подмишници, задни части и незнам още какви части. newsm78



То реално погледано в такъв случай можем да си мием косите със сапун. Сигурно малко го правят вече. Въпрос на избор Peace

Не е едно и също. Косите със сапун едва ли, но интимната зона-прекрасно. Стига сапуна да е PH-балансиран.

# 68
  • На небето
  • Мнения: 5 530
"Понятието интимна козметика се появява в края на 60-те години на миналия век. Но много преди да настъпи сексуалната революция жените са ползвали средства за интимната хигиена.
Още съвременничките на Клеопатра се грижили за нежните части на телата си със специални билкови настойки и масажи с благовонни масла, които не само са ги обгръщали с чувствен аромат, но са ги и защитавали от инфекциозни заболявания на половите органи. " Flutter


Това ми харесва. И аз смятам, че по времето на Клеопатра, жените са угрижвани с аромати и грижи много повече от сега. За да им е кеф на мъжете. Естир и всички останали девици цяла година са ги мазали с масла и аромати, докато дойде ред да отидат при царя. 1г. е била необходима за разкрасителни процедури, само за да спят 1 нощ с царя.  Crazy

Аааа,Естир,тук не мога да се съглася с теб Laughing.Препрочети отново пасажа ,там където става дума за масажирането.Едва ли след такова втриване на билкови концентрати доволният е бил единствено царя.Тук освен мъжете ми се струва че се е кефила и притежателката на  въпросната интимна част.Само че нали ние жентие действаме все под прикритие и в името на добрата кауза Outta Joint Mr. Green

Еми извинявай, от цял харем жени, мислиш ли че всички са били сексуално удовлетворени. То ако така не си доставят удоволствие, не знам как. Като се има в предвид, че царя спи с жената 1 нощ и я трупа в харема с другите жени, и ако някога се сети за нея и то по име да я извика отново, може и да и се усмихне щастието да спи 2 пъти с мъж.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 244
Ползвам Лактацид, като се надявам, това което пише да е вярно - без сапун, подходящо ПХ и млечна киселина. Бих ползвала и Себа Мед, ама е доооста по-скъпичко. Но "козметика" като цяло не  Naughty - визирам интимните дезодоранти и кърпичките от по 50 ст., на които пише, че били "интимни"...  Sick Впрочем и с Лактацида не прекалявам - ако вляза под душа повече от един път дневно - само водичка  Peace

П.С. Впрочем на една презентация на Лактацид казаха, че нямат изнесено производство, правело си се във Франция (май беше), което донякъде също е гаранция... (малко кат реклама вече звуча, ама да споделя)  Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 6 210
преди ползвах интимния гел на орифлейм, но откакто открих лактацид фемина ползвам само него/говоря за ежедневния гел, а не за гинекологичната течност/-вземам го на цева 5,80, но в някои аптеки е над 6 лева.

Има и гинекологична течност ли има, аз мислих, че има само интимен гел.  newsm78 И тази течност за вътрешни промивки ли е?  newsm78

тя се предписва от лекар и не е за всекидневна употреба; по-скъпа е -11-12 лв. и няма как да се сбъркат в аптеката

На мен ми се случи аптекарката да се обърка и вместо ежедневния гел да ми даде гинекологичната течност!  ooooh! Добре, че се зачетох в опаковката... двете неща имат разлика в предназначението!
А по темата: да, ползвам /Лактацид, както стана ясно/. Но аз на пример не използвам гела на всяко измиване, редувам с чиста водичка  Wink. Също така не съм забелязала абсолютно никакви проблеми с кожата в интимната област, а по принцип съм склонна към алергични обриви. Мисля, че продукта е добър и си заслужава!  Peace

# 71
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ползвам Лактацид, като се надявам, това което пише да е вярно - без сапун, подходящо ПХ и млечна киселина. Бих ползвала и Себа Мед, ама е доооста по-скъпичко. Но "козметика" като цяло не  Naughty - визирам интимните дезодоранти и кърпичките от по 50 ст., на които пише, че били "интимни"...  Sick Впрочем и с Лактацида не прекалявам - ако вляза под душа повече от един път дневно - само водичка  Peace

П.С. Впрочем на една презентация на Лактацид казаха, че нямат изнесено производство, правело си се във Франция (май беше), което донякъде също е гаранция... (малко кат реклама вече звуча, ама да споделя)  Simple Smile
Според мен няма значение дали е правено във Франция ,преди няколко месеца имаше нещо за извесни марки козметични продукти които били вредни и Франция май беше в списъка.
така че не сме застраховани  Sad
http://www.mh.government.bg/stat.php?id=1923

# 72
  • София
  • Мнения: 1 244
Уф, за тва казвам "донякъде" Tired... дано в случая да не е така, аз поне за сега оплаквания нямам.
Но и със сигурност много от вас са усетили на живо разликата между истински западни продукти и тези, произведени за износ в Полша, Румъния и т.н..... които се продават у нас.

Пак П.С. - Себа Мед пък били единствената марка от този тип наистина "медицинска" козметика, т.е. като лекарствата минава контрол. Тва покрай интереса за бебешка козметика го научих. Дори Мустелата (която май на теория пак се води "медицинска" с всички условности на термина) не минава такъв контрол.

# 73
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, ползвам. Много съм доволна от Лактацид-а.

... ама пуста мода и пусто желание да миришем на парфюм...  Tired

Не ползвам интимна козметика, за да мириша на парфюм  Wink

# 74
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ама нали няма нищо лошо да миришем приятно и на по деликатните места Wink Flutter

# 75
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Няма, разбира се  Laughing  Но не заради това ползвам подобни продукти.

# 76
  • Мнения: 4 380
Ама нали няма нищо лошо да миришем приятно и на по деликатните места Wink Flutter

Гинеколози препоръчват без аромати. Ако ползвате интимни измиващи средства за здраве, би трябвало да се съобразявате. В противен случай, сапунчето върши същата работа. Wink

# 77
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Искам да попитам мамите ползващи само водичка, как се справяте когато сте на работа? Имате ли там възможност за честичко измиване? Изобщо как се справяте с положението?

# 78
  • София
  • Мнения: 83
Ползвам Лактацид Фемина и то след препоръка от гинеколога ми. Много съм доволна от него.

# 79
  • Мнения: 154
Вчера си говорих с една приятелка на тази тема и тя каза че при всички гинеколози при които е била са и казвали че интимните гелове не са препоръчителни,повечето и препоръчвали сапун а най добрия дори за там е бил saveguard.

# 80
  • Мнения: 4 358
Вчера си говорих с една приятелка на тази тема и тя каза че при всички гинеколози при които е била са и казвали че интимните гелове не са препоръчителни,повечето и препоръчвали сапун а най добрия дори за там е бил saveguard.
Това е много агресивен сапун  Rolling Eyes

По темата - ползвам само интимен гел и не бих се върнала на сапун.

# 81
  • Мнения: 274
За! Твърдо! Peace

# 82
  • Мнения: 211
На мен лично никакви сапуни(включително бебешки) не ми понасят. Използвам само Дерком и то не всеки ден, по принцип преди време имах проблеми с РН-то. Според мен при всеки е индивидуално, но съм сигурна, че всяка жена, която се е подмивала седмици наред с лайка и какво ли  още не благодарение на интимни кърпички(като мен например) ще премисли използването на интимна козметика.

# 83
  • Мнения: 483
Аз ползвам Лактацид и съм много доволна, защо пък интимната козметика да е вредна??? Според мен това е от малкото козметични средства, които наистина вършат работа и са необходими за всяка жена.

# 84
  • Мнения: 605
Опитвала съм само гела на Бионсен и след 3 измивания си съзадох такива проблеми че не смея да опитам отново  Cry

# 85
  • Мнения: 730
Вчера си говорих с една приятелка на тази тема и тя каза че при всички гинеколози при които е била са и казвали че интимните гелове не са препоръчителни,повечето и препоръчвали сапун а най добрия дори за там е бил saveguard.

 Shocked,как Сейфгард ,той е антибактериален и унищожава не само вредните бактерии,но и полезните и нарушава рН на лигавицата. Аз лично от него си навлякох гъбична инфекция,100% съм сигурна,че е от него,защото за много такива случаи знам.Не го ползвайте за интимни части.За ръце-да,но за...... там  Naughty!

# 86
  • Мнения: 374
Аз също ползвах преди Лактацид, защото бях чела добри отзиви за него, но след известно време получих ужасно силно течение. След това смених с интимния на Нивеа, който като че ли ми понасяше по-добре. Когато помолих гинеколога си да ми препоръча някакъв друг интимен сапун, той ми отговори, че е най-добре да не използвам нищо, защото всяко измиващо средство нарушава естествената среда.

# 87
  • Мнения: 1 149
Абсолютно ЗА, стига да е качествена и добре подбрана  Peace

Подкрепям.Никой неможе да ме обеди,че епо-добре да се мия със сапун

# 88
  • Мнения: 1 149
Аз също ползвах преди Лактацид, защото бях чела добри отзиви за него, но след известно време получих ужасно силно течение. След това смених с интимния на Нивеа, който като че ли ми понасяше по-добре. Когато помолих гинеколога си да ми препоръча някакъв друг интимен сапун, той ми отговори, че е най-добре да не използвам нищо, защото всяко измиващо средство нарушава естествената среда.
Как така бе мила?С кво да се мием тогава?Само с водица ли? newsm78

# 89
  • Мнения: 6 164
За! Другите измиващи средства са противопоказни, а само с вода не върви. Confused

# 90
  • Мнения: 154
За сапуна само споделих мнение.А така като чета май изли Thinkingза че Лактацида е най добър,макар че е индивидуално.

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
И аз съм твърдо за, ползвам Нивеа и Лактацид...От втория съм по доволна..

# 92
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ползвам бебешки сапун . А това за измиването само с вода ми се струва странно и за пръв път го чувам . Ако може някой по- запознат да хвърли  светлина по въпроса .

# 93
  • Мнения: 374
А това за измиването само с вода ми се струва странно и за пръв път го чувам .
Само с вода се измивам Embarassed, рядко ползвам бебешки сапун и Нивеята, докато ми свърши.След това, което си причиних с Лактацид скоро няма да се доверя на други прехвалени интимни средства. Може да ви се стори странно, но поне при мен виждам, че е по-добре. Ще чакам и тук да видя за някой друг мого добър сапун или гел.

# 94
  • Мнения: 126
  Аз лично използвам  на "" интимния Тел и съм много доволна!! ::
Но понякога вместо него ползвам Сапунче.... :: И понеже мъжкото предпочита  него ползвам!!!(ужким анти-бактериален  )

# 95
  • Мнения: 29
аз съм ЗА и използвам Лактацид, доволна съм от този продукт. Лиокрема също много добре ми понася. Не мога да си представя само с вода да се мия newsm78. По-горе някой писа, че е като замазване - на същото мнение съм. И досега не съм ходила на гинеколог, който да твърди, че е по-добре само с вода да се измивам. Казват с неутрално pH, мисля че разликата е огромна. Но си е индивидуално, който както се чувства най-добре.

# 96
  • Мнения: 4 621
Твърдо съм за интимната козметика Peace

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ползвам, но не ежедневно.

# 98
  • София
  • Мнения: 18 679
Против! Преди 2-3 години ползвах редовно, ежедневно и не можех да си представя живота без да съм се измила "там" с нещо по-така Flutter Ползвала съм всякакви продукти - от най-скъпите медицински, до най-евтините, от обикновени козметични магазини. Такава алергия направих един ден, че свят ми се зави Crazy Не можех да си седна на задника ooooh! Лекувах се около 20-тина дни и ми струваше доста пари...Лекарят тогава ми забрани всякакви измиващи средства, само течаща водичка...Аз така се облещих тогава, направо бях възмутена, но истината е, че се свиква и после се чудиш как въобще си си слагал разни такива неща на толкова чувствително място. При ежедневния душ минавам с гъбата отгоре-отгоре, за по-старателно почистване - само вода.
Повярвайте, противно  на очакванията, изобщо не се влошава хигиената от това, ама изобщо!

# 99
  • Мнения: 401
Ползвам бебешки сапун . А това за измиването само с вода ми се струва странно и за пръв път го чувам . Ако може някой по- запознат да хвърли  светлина по въпроса .

и аз ползвам бебешки сапун-и се чувствам по-добре отколкото с интимен,а и гинеколошката ми каза ,4е е по-добре ,не знам колко е вярно . newsm78

# 100
  • София
  • Мнения: 5 653
Аз нещо не мога да си представя само с водичка.А няма ли оплаквания относно миризми и вкусове когато ви правят френска newsm78

# 101
  • Мнения: 374
Аз нещо не мога да си представя само с водичка.А няма ли оплаквания относно миризми и вкусове когато ви правят френска newsm78
Моят мъж не харесва вкус на химии - сапуни, кремове и разни други подобни. Когато съм с червило или гланц например отбягва да ме целува. А аромат винаги можеш да добавиш с дискретно пръснат парфюм някъде...А пък за френската любов позволявам само когато сме прясно изкъпани и двамата.

# 102
  • София
  • Мнения: 5 653
А при прясното къпане пак ли е само с водичка или тогава има и сапун?За парфюм на това място съм твърдо против.Не може да си против интимен гел,а да слагаш парфюм  #Crazy ,който пък още по малко е съобразен с РН-ша там

# 103
  • Мнения: 374
А при прясното къпане пак ли е само с водичка или тогава има и сапун?За парфюм на това място съм твърдо против.Не може да си против интимен гел,а да слагаш парфюм  #Crazy ,който пък още по малко е съобразен с РН-ша там
говоря за дискретно пръснат парфюм някъде. не съм казала, че го използвам на мястото на интимния гел, нали?!

# 104
  • София
  • Мнения: 5 653
Не,но и аз те разбрах ,че го впръскваш в тази зона.

Цитат
А аромат винаги можеш да добавиш с дискретно пръснат парфюм някъде...

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 15:36 от mausbeni

# 105
  • Мнения: 374
Виж, аз се чувствам добре така, по-добре отколкото преди, когато постоянно ползвах интимни сапуни. Там е работата, че на етикета пише едно, а после вместо да ограничиш проблема, той се разраства още повече и накрая опираш до лекар /поне в моя случай/. Ако преди някой ми беше казал, че почти не ползва измиващо средство за "онова място", сигурно и аз щях да гледам като теб #CrazyВсеки сам си прави избора, нали! Simple Smile

# 106
  • София
  • Мнения: 5 653
Мисля,че въпроса е да се внимава какво се използва.Има такива,на които пише интивен,но той си е по зле от обикновен.Аз съм против използването на такива, които са с неясен произход.И именно с Лактацид си поограничих мойте проблеми.Но както е известно всяка кожа ,всеки организъм си е сам на себе си Simple Smile

# 107
  • Мнения: 1 098
От години ползвам интимният гел на Ейвън и съм много доволна. Не съм имала проблеми

# 108
  • Мнения: 240
Само да кажа, ако някой ще купува скоро Лактацид - видях комплект душ гел+кърпички+още някакви неща, беше към 10лв.

# 109
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз нещо не мога да си представя само с водичка.А няма ли оплаквания относно миризми и вкусове когато ви правят френска newsm78
И аз имах известни съмнения в тази насока, ноооо - не, никакви оплаквания Naughty Изглежда природата си знае работата и това място донякъде се самопочиства, стига да му осигуриш подходящите условия, разбира се - чиста водичка, два пъти дневно и сапунче за "околностите" hahaha
Боже, не мога да повярвам за какви неща си говорим, добре че сме само жени Laughing

# 110
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ползвам  продуктите на "фемфреш"-  доволна съм нямала съм никакви проблеми.приятни са и ги  препоръчвам. Hug
Пускам линк да видите какви продукти имат:
http://www.femfresh.co.uk/
Вили

# 111
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
За!  Peace

# 112
  • Мнения: 126
belinda едва ли това което те се е случило би се случило на всеки!!!!
При всеки е различно Hug
Едни са доволни от един продукт....други пък нещЪт и да чуват за него
Явно при теб се е получила някаква алергична реакция,което ноистина е много неприятно ooooh!
Не пожелавам на никого такива главоболия!!!!! 

# 113
  • Мнения: 5 299
ЗА съм, ползвам,доволна съм

# 114
  • Мнения: 2 336
Аз също съм за.
Странно е колко много жени даже не си и помислят да ползват такъв вид продукти.

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
За! Позлвам!  Peace

# 116
  • Мнения: 1 775
За съм, използвам интимния гел на Нивея веднъж на ден, през останалото време - вода. Досега не съм имала проблеми с интимната козметика, но разбирам напълно момичетата, които не използват такива продукти поради здравословен проблем или алергия. Дискомфортът и болките на това място са много неприятно нещо и всичко, което ги причинява, трябва да се избягва.

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 22:44 от Stitch

# 117
  • Мнения: 6 155
... добре че сме само жени Laughing
Аха...надявай се Laughing

# 118
  • Мнения: 149
За! В момента ползвам Лактацит, но мисля да опитам и с Леокрема.

# 119
  • София
  • Мнения: 18 679
belinda едва ли това което те се е случило би се случило на всеки!!!!
Аз и не твърдя подобно нещо. Споделям какво дойде до моята глава и как съм се справила аз с проблема. От тук нататък всеки преценява сам за себе си Peace

# 120
  • Мнения: 2 697
Аз обичам да ползвам интимен гел (Ейвън, Лактацид, Нивея Интимо...), чувствам се по-добре измита с тях, но...от известно време се сдобих с упорита кандида и вече не ползвам нищо освен вода Sad Много индивидуално е и моят съвет е да се поддържа хигиената така, както е най-комфортно за жената Peace

# 121
  • Мнения: 3 306
  Peace NIVEA Peace  

# 122
  • Мнения: 154
А като сме подхванали тази тема какво ви е мнението за интимните кърпички?Използвате ли и ако да какви? Thinking

# 123
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
    
А като сме подхванали тази тема какво ви е мнението за интимните кърпички?Използвате ли и ако да какви? Thinking
признавам не Embarassed

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 23:44 от Чародейка

# 124
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Да!- фемфреш
Вили

# 125
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
За!Използвам интимен гел,доволна съм.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Аз харесам лактацид

# 127
  • София
  • Мнения: 5 653
Използвам интимни кърпички ,но не за отпред,а за отзад когато ми се наложи и не съм си в къщи.

# 128
  • Мнения: 88
Днес ,като отидох до аптеката за Лактацид, се оказа,4е е свършил.Аптекарката ми препоръ4а Нивеа-до сега не съм го ползвала.Тук про4етох малко препоръки за него,в сравнение с Лактацид.Доволни си сте от него?

# 129
  • София
  • Мнения: 5 653
Аз лично не съм и чакам с нетърпение да ми свърши.Не ми харесва усещането след измиване,все едно съм намазана с крем.

# 130
  • Мнения: 4 451
Абсолютно за! Peace Аз ползвам Genera beauty. Не ползвам интимни кърпички.

# 131
  • Мнения: 2 336
В интерес на истината и бебешки шампоан с лайка да ползвате пак е добре. То горе долу е едно и също. Важното е да не е сапун.

# 132
  • Мнения: 236
Против! Също по препоръка на гинеколога ми и след като се напатих от ползването на измиващи средства. Мия се след всяко ходене до тоалетна само с вода, къпя се по два пъти на ден с душ гел с нутрално pH и смятам че поддържам много добра хигиена. Няма какво да "замазвам" и не мога да се съглася с вас, че ползващите "специални и ароматизирани средства за измиване" са по-големи чистници от останалите.

# 133
  • Мнения: 990
За ! Ползвам и се чувствам по-добре така.

# 134
  • Мнения: 2 336
Против! Също по препоръка на гинеколога ми и след като се напатих от ползването на измиващи средства. Мия се след всяко ходене до тоалетна само с вода, къпя се по два пъти на ден с душ гел с нутрално pH и смятам че поддържам много добра хигиена. Няма какво да "замазвам" и не мога да се съглася с вас, че ползващите "специални и ароматизирани средства за измиване" са по-големи чистници от останалите.
Може да потърсиш такива измиващи препарати с пенители, които са изключително меки. Има един такъв на една фирма в Пловдив - Биофреш. Също така може да пробваш с детски шампоани, които са без консерванти.
Но ако нямаш проблем при измиването само с вода - идеално.

# 135
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Кои са тези шампоани ...я кажи един

# 136
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil За естествено
и  не само  интимен гел - ами и  дамски  душ
 Peace

# 137
  • Мнения: 743
Преди не ми пукаше особено че съществували такива продукти. Но наскоро моята гинеколожка ми препоръча един медицински продукт на билкова основа - Dercome Femme. Много съм доволна, ползвам го от няколко месеца, слага се по една-две капки, може да се ползва дълго време. Цената му беше около 15 - 18 лв. Малко реклама се получи, но лошо няма.

# 138
  • Мнения: 74
И аз съм за!Ползвала съм на AVON,но не съм доволна .В момента ползвам Лактацид много е добър ,а съм чувала добри отзиви и за Нивеа.

# 139
  • Мнения: 731
За Peace Ползвам интемен гел Лактацид или Нивеа Peace В момента съм с Нивеа

И аз така. Нивеата като че ли мирише по-приятно, но ефектът е същият. И двата продукта съдържат млечна киселина.

# 140
  • Мнения: 528
Една анкета към темата трябваше да има.

# 141
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Една анкета към темата трябваше да има.
никога не е късно  Peace

# 142
  • Мнения: 1 722
За съм, но за качествената медицинска козметика, която се купува от аптеките  Peace

За гел ползвам Dercome Femme, a кърпички на Лактацид Фемина. Освен подходящо PH, за мен е важно този тип козметика да съдържа млечна киселина/ суроватка и да е с дискретен мирис. 

# 143
  • Мнения: 2 673
За нищо не заменям Лактацид - интимен сапун, кърпи от същата серия, Тантум роза за промивки. PeaceПолзвам интимна пудра през лятото.

# 144
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
за интимна пудра не бях ,чувала newsm78

# 145
  • Мнения: 2 697
За гел ползвам Dercome Femme, a кърпички на Лактацид Фемина. Освен подходящо PH, за мен е важно този тип козметика да съдържа млечна киселина/ суроватка и да е с дискретен мирис. 

Мда, и аз следя за млечната киселина Peace

# 146
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На мен пък тези млечните неща изобщо не ми понасят ...всъщност само те не ми понасят

# 147
ползвах преди година и нещо на AVON и не сам доволна.Против сам .

# 148
  • Мнения: 798
Определено "За". Ползвам на Бионсен, Нивеа, Лактацид... от години и съм много доволна. Даже и мъжа ми научих и сега ми свършват по-бързо  Laughing Някак си не се чувствам чиста, ако не ползвам нещо такова.

# 149
  • Мнения: 179
Използвам, LACTACID femina- Emulsion douce. С приятен, фин аромат. Много съм доволна.

# 150
  • Мнения: 1 352
След всичките 8 прочетени страници мога да въздъхна - ееех, добре са си мъжете! Колко по-малко дертове си имат от жените.

По същество - ползвам Лактацид, много приятно ухае и нямам проблеми. Често се мия и само с вода и не мисля, че се замазвам, напротив - усещам се чиста и свежа. Боклуци от козметичните магазинчета не смея да ползвам, предпочитам да си сваря лайка или тетра и с нея да се мия.

# 151
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
След всичките 8 прочетени страници мога да въздъхна - ееех, добре са си мъжете! Колко по-малко дертове си имат от жените.

 
Peace

# 152
  • Мнения: 3 356
Ползвам и съм доволна.

# 153
  • София
  • Мнения: 463
Твърдо съм ЗА Peace
И то за Dercome Femme , ползвала съм почти всички подобни продукти ,продаващи се в аптеки -никой досега не ми е харесвал колкото него.
Последно пробвах LACTACID femina  Naughty не е същото изобщо -поне за мен.

# 154
  • София
  • Мнения: 5 653
А на каква цена върви този Dercome Femme?

# 155
  • Мнения: 22 343
Според всички гинеколози, най-доброто за интимната хигиена е чиста вода без сапуни, душ-гелове и т.н.
PeaceИ за това не ползвам такива продукти.

...и само с вода ли се миете? А как се къпете?
Сериозно, не съм наясно, защо е вредна интимната козметика? А лубрикантите, и те ли?
И кои са "всички гинеколози"?

Става въпрос за интимната хигиена, не за цялостно къпане.
И не може да се каже, че е вредна, но не е препоръчително всеки ден да се миеш с подобни средства по 2-3пъти. Могат да се получат страшни алергии, да се разруши микрофлората на половите органи и от там се стига до едно дълго и продължително лечение с медикаменти и тогава наистина се забравя за всичко друго освен чиста вода.

# 156
  • София
  • Мнения: 463
А на каква цена върви този Dercome Femme?


Към 18 лв и е страшно икономичен.

# 157
  • Мнения: 1 877
Ми аз не ползвам такива екстри  Embarassed
Само чиста вода и понякога сапун...  Confused

# 158
  • Мнения: 374
няколко вида съм ползвала и съм доволна

# 159
  • Мнения: 1 540
Момичета, в Пикадилитата /Варна/ са пуснали промоционален комплект на Лактацид за 9.30 лв, съдържа измиващия гел, почистващите кърпички и подарък хавлийка. Аз много харесвам Лактацид и веднага се възползвах  Heart Eyes
 Peace

# 160
  • Мнения: 1 092
Лактацид newsm10,между другото се препоръчва и от доста гинеколози така , че няма да сбъркаш ако се спреш на него smile3521

# 161
  • Мнения: 12 301
Момичета, в Пикадилитата /Варна/ са пуснали промоционален комплект на Лактацид за 9.30 лв, съдържа измиващия гел, почистващите кърпички и подарък хавлийка. Аз много харесвам Лактацид и веднага се възползвах  Heart Eyes
 Peace
Звучи доста примамливо, дано да ги има и на други места, така или иначе трябва да си купувам в скоро време, а кърпичките, предполагам, са удобни при пътуване

# 162
  • Мнения: 1 107
Да, ползвам-знам, че е по-добре и по-полезно(не един лекар ги препоръчва заради балансираното Ph).
Някой спомена за пудра-повечето пудри съдържат талк, който е доказано канцерогенен като се злоупотребява  с него-така, че умната с него Stop

# 163
  • Мнения: 61
Твърдо съм за това, отдавна ползвам интимен гел, предимно на АVON! Laughing


И аз така  newsm10

# 164
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Вчера си говорих с една приятелка на тази тема и тя каза че при всички гинеколози при които е била са и казвали че интимните гелове не са препоръчителни,повечето и препоръчвали сапун а най добрия дори за там е бил saveguard.

 Shocked,как Сейфгард ,той е антибактериален и унищожава не само вредните бактерии,но и полезните и нарушава рН на лигавицата. Аз лично от него си навлякох гъбична инфекция,100% съм сигурна,че е от него,защото за много такива случаи знам.Не го ползвайте за интимни части.За ръце-да,но за...... там  Naughty!

Тц, от сапуна не можеш да си навлечеш гъбична инфекция- нещо друго ти  е довлякло гъбичките, не сапуна сам по себе си.

# 165
  • Мнения: 2 891
Вчера си говорих с една приятелка на тази тема и тя каза че при всички гинеколози при които е била са и казвали че интимните гелове не са препоръчителни,повечето и препоръчвали сапун а най добрия дори за там е бил saveguard.

 Shocked,как Сейфгард ,той е антибактериален и унищожава не само вредните бактерии,но и полезните и нарушава рН на лигавицата. Аз лично от него си навлякох гъбична инфекция,100% съм сигурна,че е от него,защото за много такива случаи знам.Не го ползвайте за интимни части.За ръце-да,но за...... там  Naughty!

Тц, от сапуна не можеш да си навлечеш гъбична инфекция- нещо друго ти  е довлякло гъбичките, не сапуна сам по себе си.

Напълно е възможно, защото цялата тази интимна козметика променя баланса на флората във влагалището. Каквото ще да е. сапун, гел и т.н. А гъбичките така или иначе си виреят в нас през цялото време (някои видове).

# 166
  • Мнения: 6 958
"ЗА'', но не употребявам такава ежедневно  Peace

# 167
  • Мнения: 3 410
За и от мен. Използвам течен сапун с алое на Форевър, заради неутралното му РН и силните антибактериални свойства. аи е доста икономичен - 475мл - отива ми за година.

# 168
  • София
  • Мнения: 3 099
Какво има "против" нея?!? До забременяването употребявах и интимен дезодорант.

Общи условия

Активация на акаунт