Антибиотик за мастит и кърмене- възможно ли е ?

  • 4 817
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 204
Здравейте момичета,
Обръщам се към вас с молба за съвет.От 4 дни съм много висока температура,която в сряда достигна 40 C. Едната ми гърда стана болезнено твърда и въпреки че денонощно прилагам всякакви методи на компреси, масажи, изцеждане и сукане от нея положението не става по-добро.Температурата успявам да смъкна с парацетамол , но само до 37.8.Кошмара е голям и болката ужасна.  smile3511  Днес вече посетих доктор и той постави диагноза-мастит.Каза да изчакам до утре и да започвам антибиотик CURAM 625 ml.Обясни ми, че антибиотика е безвреден за бебето, защото го изписвали на кърмачета , но аз се притеснявам , че бебка е много малка.Не знам какво да правя, защото болката е много голяма , а не мога да си представя да храня детето си по друг начин при положение , че имам мляко за още 3 деца . Моля ако някой знае нещо за пиене на антибиотици за мастит и едновременно с това кърмене да сподели.Ще следя с интерес всеки отговор. 

# 1
  • Мнения: 1 328
Имах подобен проблем - 3 мастита. При първия пих Зинат - доста силен, 2 дози даже. Кърмих си и благодарение на това се отпуши.
Втория път не пих антибиотик, ами смъквах само температура с хомеопатични.
Третия път пак пих хомеопатични, но след излседване на кърмата и след като премина всичко - болка, температура ми предписаха Аугментин. Не съм спирала да кърмя.
И мисля че щом лекар го е изписал значи е съобразен.. какво пише на опаковката, може ли, не може ли да се приема от кърмачки?
Слагаш ли зелеви листа между кърменията? И почивка между цеденето трябва- цедиш половин час на ръка - половин час почивка ПОНЕ.
Стискам палци!! 

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много е неприятно, но с АБ маститът ще мине - подбран е подходящ препарат и за мастита, и за това, че си кърмачка. Няма проблем да кърмиш - нормално е да се притесняваш да вземаш лекарства, особено предвид че бебката е толкова малка, но в случая ползата определено е повече от вредата.
Имай предвид, че задължително трябва да приемаш антибиотика минимум 10 дена!, макар че ще се почувстваш значително по-добре доста бързо, вероятно след 1-2 дни. Не си прави експерименти - спиране на лечението след 5 или 7 дена много често дава рецидиви и може да се стигне до по-голяма беля.
Споменаваш, че имаш мляко за три бебета - това означава ли, че цедиш редовно и много?

# 3
  • Мнения: 1 030
Напълно те разбирам аз бях така преди две седмици пред мастит.Спасението топли компреси и максимално изцеждане на гърдата след кърмене на бебо.А що се отнася до антибиотика спокойно няма да навреди толкова по принцип изписват и антибиотик за бебта най много да причини алергия това. NaughtyНо между другото си вземи да пиеш ЛИЦИТИН за отпушване на канали той ебезобиден виж  прочети тук за него!  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136347.msg2579906

# 4
Аз се оправих само с антибиотик. Личната лекарка не обича да дава антибиотици и ми предписа окситоцин- хормонът предизвикващ контракции при раждането и спомагащ за отделянето на млякото. Не ми помогна- гърдата остана надута и температурата ми беше 40%. Не помогнаха и топлите компреси, зелето, зехтинът с магданоз и медта с  разтопен пчелен клей, нито това, че бебето сучеше по 40 минути на тази гърда. Мъчих се 4 дни и отидох на  мамолог. Той каза, че това е вирусна инфекция, подпомогната от занижения имунитет след раждането. Каза, че  антибиотика е задължителен.Той предписа антибиотик Аугментин, антимикотично средство, (не помня какво, пиеше се) и едно мазило Рефрижеранс, което купихме от  ветеринарна аптека, защото е за крави newsm62. Смърдеше ужасно, но помага. Оправих се за 2 дни. Антибиотик пих дълго- поне 7 дни, но ще те излъжа колко точно- беше преди две години.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 204
Благодаря на всички които са ми писали! Температурата все още се покачва до 39 С.Според доктора това е признак , че организма се бори все още с бактериите, защото е твърде висока.Ако остане така до утре започвам антибиотика.Стискайте палци , защото вече ми е пети ден и едвам се държа smile3518 . Трудничко хапвам в това състояние и кърмата май взе да намалява . Иначе се изцеждам през 2 часа /като изцеждането трае близо час, защото е болезнено/ и пълня шишенце от 120-150мл/от двете гърди . Аз си мисля, че е множко, защото малката изяжда около 50гр.Поне така си мисля.
Ако някой може да ме ориентирана откъде да намеря табличка с грамажите за хранене ще съм благодарна!
Благодаря още веднъж на всички и бъдете живи и здрави и вие и дечицата ви !  

# 6
  • Мнения: 1 030
BOOTY,продължавай да се цедиш и да пиеш антибиотика защото температурата няма да спадне.От теб зависи всичко ако трябва слагай и бебо да се храни на два часа,знам,че боли но стискай зъби и успех.  bouquet http://www.karmene.greatnow.com/normi.html виж  тази таблица дано ти помогне! Hug

# 7
Здравей,
И аз минах преди време през всичко това- висока температура и никакво желание да взема антибиотик. Прочетох доста и разбрах, че не е толкова опасно ако кърмя докато пия антибиотик и първо се косултирах с педиатърката кое е най-щядящо за бебето и след това с личния ми лекар.
По-скоро това е момента когато кърмещата жена може да се откаже, аз не го направих и никога няма да съжалявам.
Успех и на теб  Wink

Общи условия

Активация на акаунт