Мързеливи ли сте?

  • 6 886
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17 401
Мързеливи ли сте и доколко? ......

Колкото теб, може да се каже. За съжаление нямам миялна все още, а сушилня няма и да имам най- вроятно. ЗА готвенето- готвя, не ми тежи. Всичко друго съвпада. Mr. Green

# 46
  • Мнения: 473
Аз не вярвам някоя нормална жена да обича да върши изброените от теб домакински задължения. За домакинската работа ме мързи доста, но я върша, няма как. Иначе ако трябва да свърша нещо за детето, за мъжа ми, за майка или някой роднина, не ме мързи. В работата си също съм всеотдайна, но тази досадна домакинска работа много я мразя.

# 47
# 48
  • sofia
  • Мнения: 249
Аз не вярвам някоя нормална жена да обича да върши изброените от теб домакински задължения. За домакинската работа ме мързи доста, но я върша, няма как. Иначе ако трябва да свърша нещо за детето, за мъжа ми, за майка или някой роднина, не ме мързи. В работата си също съм всеотдайна, но тази досадна домакинска работа много я мразя.

 newsm10

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Мързеливи ли сте и доколко? Имам предвид в домакинската работа. Аз съм най-мързеливата която познавам. Идва жена веднъж седмично да чисти, иначе зор голям. Едва се раздвижвам да пускам прахосмукачка, ама няма как, малкия пълзи по пода (не мога да мия, гаден, гнусен мокет е). Банята се мие основно ........ веднъж в месеца, иначе мивката и пода го мие горката жена. Тоалетната и тя така (отделно помещение е). Сега лятото като е топло и метлосвам по цял ден спирам и да готвя, веднъж- два пъти седмично да се прежаля най-много, ядем салата или сандвичи и каквото има в хладилника. Не пера нищичко на ръка, да живее пералнята. Не простирам, да живее и сушилнята. Не мия и чинии, да живее и миялната - тя май е най-великия уред. Не гладя нищо освен официалните ризи и панталони на мъжа ми (ходи с панталон с ръб и риза всеки ден, значи 2-3 панталона и 5-6 ризи на седмица). Като се замисли човек - за какво се е оженил моя мъж за мен Mr. Green Едно дете гледам и това е. Laughing Да не забравя - сега не работя, в майчинство съм. Като чета тук във форума за какви жени става дума - работят, деца имат,  програма как да си гледат къщата правят..... понякога ме е срам Embarassed (ама малко......). Та се питам има ли други като мен или съм сама в мързела си?




Забравих - и леглото не си го оправям никога Simple Smile

А според мен просто искаш да се изфукаш с добре оборудвана къща  newsm62
И аз ползвам същите екстри, но и през ум не ми е минало, че съм дори малко мързелива.  Wink
Не, защо да се фукам? Миялната ми е втора ръка, Бош, 180лв струваше преди 2г. Предната ми сушилня беше подарък, поне на 20г, но като свикнах с нея и се повреди преди 2-3 месеца се налоши да си купим нова, иначе щеше още да е старата. Хладилника и той ми е втора ръка. Само печката и пералнята са ми нови и купувани каквито исках. Не робувам на уредите си да са нови и маркови, важното е да ги има и да не върша работата аз.

# 50
  • Мнения: 834
Мразя да е мръсно, обаче ужасно ме мързи изобщо не си сама. Аз също не съм перфектна домакиня, но не ми дреме.

# 51
  • Мнения: 668
Мен пък не ме мързи, но с две малки деца, които постоянно разхвърлят, работа и още куп други задачи, не ми остава много време за чистене - с него се занимава свекърва ми. Маниачка съм на тема чистота и ако не беше тя щях да си взема помощница. Иначе пускам всяка вечер пералня, а понякога и сутрин, простирам си, готвя бързи и лесни неща, не излизам без да оправя всички легла и така нататък.

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Живея с мъже. Няколко броя - съпруг, син, брат, кучето - и то мъжко. Ми щом те си позволяват много да ги мързи, аз не съм ли човек? Ама ха ...

# 53
  • Мнения: 419
не съм мързелива, но имам други приоритети - учене и организиране на почивки/забавления  Laughing никой не страда от това, напротив всички са доволни. Сигурно , защото готвя всеки ден  Laughing
Етърва ми беше най-голямата чистофайница на света  #Crazy постоянно бръмчеше между прахосмукачката, парцала, мивката и пералнята  Whistling и мъжът ми винаги я даваше за пример: У тях винаги свети  ooooh!. Да, ама 10 години си стоеше в къщи. От два месеца работи. Последния път като се видяхме, прозря истината Twisted Evil Twisted Evil.  Вече не чисти толкова. Излекувала се е  Joy Joy Joy
Мога часове да стоя с книга в ръка или пред компа. Абсолютно никакво впечатление не ми прави обстановката в къщи Crazy

# 54
  • Мнения: 2 336
не съм мързелива, но имам други приоритети - учене и организиране на почивки/забавления  Laughing никой не страда от това, напротив всички са доволни. Сигурно , защото готвя всеки ден  Laughing
Етърва ми беше най-голямата чистофайница на света  #Crazy постоянно бръмчеше между прахосмукачката, парцала, мивката и пералнята  Whistling и мъжът ми винаги я даваше за пример: У тях винаги свети  ooooh!. Да, ама 10 години си стоеше в къщи. От два месеца работи. Последния път като се видяхме, прозря истината Twisted Evil Twisted Evil.  Вече не чисти толкова. Излекувала се е  Joy Joy Joy
Мога часове да стоя с книга в ръка или пред компа. Абсолютно никакво впечатление не ми прави обстановката в къщи Crazy
Може да се каже, че чистофайнството е болест.
И мързела де...

# 55
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
понякога такъв мързел ме наляга ,че като ме хване много трудно ме пуска , Flutterно пусне ли ме как само се развихрям newsm79 wash hangче не мога да се спра Joy Joy Joy

# 56
  • Мнения: 720
Мързи ме, докато започна, но веднъж започна ли- нямам спиране  Crazy 

 Peace

 Peace
newsm10



същата работа и при мен. Wink

# 57
# 58
  • Мнения: 2 593
Чак ме е срам от мързела ми напоследък. EmbarassedПостоянно съм на компа и като чуя,че асансьорът спира на нашия етаж и скачам веднага от стола и започвам уж да шетам,че ако е мъжо... Crazyвсе на компа ме заварва и като ме пита какво правих цял ден...лошо,все едно ме удря с мокър  парцал Mr. Green

Абсолютно по същия начин правя и аз PeaceСамо че ние нямаме асансьор,и затова като чуя,че спира кола веднага натискам изход....все едно цял ден не съм си и помислила за интернет Naughty

# 59
  • Мнения: 2 015
На кратко Да.

Общи условия

Активация на акаунт