Спешна питанка за кафемашина Делонги!

  • 17 026
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Да ,точно така Белинда.
Водата се хвърля.Не се връща в резервоара. Wink


Бързо загряваш. Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Благодаря bowuu

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Имаме абсолютно същата!
Мъжа ми я е купувал доста преди да се оженим, служи вярно вече може би 8 год. (и в сервиз още не е ходила)
И нашата така бръмчи, когато тръгва кафето, даже ако не държиш чашата , може да я отнесе нанякъде  Crazy
Аз пускам кафе веднага след като светне индикатора за готовност, нямам нерви да чакам 15 мин, особено сутрин, когато единственото което искам е кафе

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Ходих да си гледам упътването, никъде не видях тия 15 мин.
Ако ми се занимава, преди ползване изплаквам с гореща вода (на чешмата) филтъра и чашата.
Ама това мнооого рядко.

А какво капучино прави дюзата, ммм...
Светле,разкажи повече,че аз един път опитах и втори път ме е страх да повторя-то беше пара, беше кипене, изливане ....

# 19
  • Мнения: 1 655
Значи за капучиното - наливаш си малко по-малко от 1/2 чаена чаша прясно мляко, толкова за да не изскочи от чашата като започнеш да го топлиш на парата. Пускаш парата от дюзата, като предварително си я потопила в млякото. С въртеливи движения на чашата подгряваш млякото докато усетиш, че чашата се е затоплила. Към края дюзата трябва да е почти на повърхността на млякото за да стане хубава пяната. Изключваш парата, правиш си кафе в друга чаша, изсипваш го върху млякото, малко канела отгоре и готово. Ако ще подслаждаш със захар е хубаво да се добави още в студеното мляко.

# 20
  • Мнения: 732
И ние имаме абсолютно същата Simple Smile Бръмчи си  Naughty Но пък прави страхотно кафе  Grinning

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Старата ни кафемашина беше абсолютно същата. Бръмчащи са. Шумни са. Изкара обаче цели 7 години без ремонти.

# 22
  • Мнения: 6 167
моята е делонги, подобен модел ( не същия)
- да, бръмчи. не много, но издава звук, а когато правя 2 кафета чашките се почукват една друга и настава голямо звънтене  Laughing
- зелената лампичка е хубаво да посвети, за да се затопли хубаво водата, въпреки, че аз действам според случая.
- хубаво натискай кафето, за да тече на 'конец' и да прави пяна.

обяснението как се прави капучино изобщо не е вярно Laughing
това е лате макиато, а не капучино.

Последна редакция: сб, 14 юли 2007, 15:50 от Lennie

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
това е лате макиато, а не капучино.
Ми кажи за капучиното де Praynig
Между другото, да се похваля, тази сутрин кафенцето ми се получи пИрфектно Flutter

# 24
  • Мнения: 6 167
това е лате макиато, а не капучино.
Ми кажи за капучиното де Praynig
Между другото, да се похваля, тази сутрин кафенцето ми се получи пИрфектно Flutter

правиш кафе в чашата, в която ще правиш капучиното.
в каничка метална за мляко наливаш мляко.
когато вдигнеш парата на машината, пускаш и потапяш целия чучур до долу.
много внимаваш млякото да не заври, защото заврялото мляко прави пяна на големи шупли.
накрая може и да се наложи да свалиш малко надолу каничката ( с опита), но по принцип, ако машината
вдига достатъчно бара налягане, няма да се наложи.
пяната трябва да е гъста и без шупли.
тези машинки, традиционно изхвърлят доста вода и разреждат млякото, но ще го налучкаш с времето.
накрая, когато решиш, че имаш мляко за капучино вадиш каничката и я чукваш в плота леко ( или с лъжичка) така, че да се 'отлепи' пяната от металния съд. наливаш леко и внимателно отгоре в/у кафето на малка струя и ако има нужда помагаш с лъжичката да слезе пяната.
в общи линии това е.

вариация по темата може да бъде, когато кафето е готово да го 'посолиш' с какао преди да излееш млякото.
става хубаво , да не говорим, че и красиво.

капучино с тия машинки се прави трудно, защото налягането не е достатъчно високо. Rolling Eyes
но след много опити, аз го докарвам горе-долу, като в бара  Laughing

# 25
  • Варна
  • Мнения: 634
И нашата е същата,бръмчи си да,ама кафето е супер.
 Споко,наред си е машинката.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 883
Някой беше питал как да си почисти цетката.........................
Слага се в едно канче с вода и се изварява, аз поне така правя Peace

# 27
  • Мнения: 326
Хайде честито и от мен Simple Smile Simple Smile Simple Smile Нашата е SAECO ама и аз всяка сутрин съм на влака Simple Smile Simple Smile Simple Smile Бръмчи, звънтят чашките, ама кафето е супер. Хайде да си я ползваш многоооооооо години без проблеми Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 28
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
И първата ми кафемашина беше Делонги , а и вторатаЩото откраднаха първата/! Бръмчат  си и още как , ама правят страхотно кафенце! Първата беше на 7год.като я откраднаха, без ремонт, а втората ще напрви скоро 10г./пу-пу .Да не й е уроки!/ Ползвай си я със здраве! А за задръстванията от кафето по цедката, вече продават специален препарат за отпушване! Няма страшно!!! Пийте си кафенцето със здраве!!! Peace

# 29
  • Мнения: 5 539
нашата е следващият модел на Делонги и наистина бръмчи, но с времето се свиква и не прави впечатление.
Благодаря за разясненията за капучиното, на мен досега не ми се получаваше много добре, но сега ще пробвам рецептите на Лени и Кампари Grinning

Общи условия

Активация на акаунт