Горд Homo sapiens ли сте?

  • 3 559
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 27 524
Блонди..в Африка (и не само) децата умират от пневмония.
При все, че лекарства за тази болест има.
Пак там се правят експерименти с ваксини.
Върху деца.
В една европейска държава хиляди деца агонизират психически.
Но пък са ваксинирани.
Странно животно е човека.
Малко като английския булдог. Толкова грозен, та чак симпатичен.

Всичко това е вина единствено и само на човека, но това не омаловажава другите неща. Поне ако се опитаме да гледаме на нещата разделено и да отговаряме на въпроса ти обективно. Иначе ако навържем всичко, става сложно и отговор няма. Така мисля аз. Старая се отговоря с нещо конкретно, а не да пиша куп приказки и да не намирам никъде нищо добро. Мое мнение, може и да греша  Blush

# 91
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Хубаво, Мю.
Но дава ли му това правото да се чуства превъзходен?
Именно имайки предвид разумът, който се твърди че притежава.

Блонди, аз не отричам че това млекопитаещо си има своите чаровни страни:)
Само ми се струва че му е прекалено вирнат носа:)
Ако не намирах никъде нищо добро...щях да пиша във форума на вечните ловни полета. Не тук:)
Има прекрасни неща, сътворени от хората, но не ги видях споменати в темата.

# 92
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз пък имам чувството, че докото пускаше темата, нямаше това впредвид, което сега защитаваш  Laughing  така се получава понякога ...или греша  newsm78

# 93
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Грешиш.
Какво защитавам сега?

Питах ви дали се чуствате нещо повече от прасетата.  Защото според мен не би трябвало.
А четейки някои теми във форума се потрисам какво безпардонно отношение имат някои хора към всичко заобиклящо ги.

...и си налагам автоцензура. Няма да продължа мисълта си:)

# 94
  • Мнения: 1 629
Резо, давай поименно! Кое творение, дело на тленните човешки ръце ще ми защитиш? Кое? С всяка своя копка сме тласнали прогреса напред, прогрес, но не и еволюция.

# 95
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Комуникациите:)

И силно се надявам генетиката да дръпне така напред, че да помогнем и на еволюцията леко.
Всъщност, вярвам че ще успеем.
Ако разбира се, слезем малко на земята и заобичаме прасетата както себе си ще стане по-бързо струва ми се.

# 96
  • Мнения: 1 629
хихи, на мен все ми се струва, че точно с комуникациите бъркаме и именно те са част от следващия еволюционен етап. Щом делфините си имат вградени ехолоти, какво остава за хомо сапиенса. генетиката, да. Дано. А, може би това си е в еволюционния вселенски план, да достигнем некст левъл сами  Grinning

# 97
  • Мнения: 27 524
Питах ви дали се чуствате нещо повече от прасетата.  Защото според мен не би трябвало.

О, да, чувствам се. Определено. Не вярвам и ти да се принизяваш до прасешкото съществуване, Реза-шунката  Laughing
А иначе за вирнатия нос си съвсем права, но то така или иначе всичко това ще се обърне пак срещу нас, така че ще си го заплатим някой ден  Grinning

# 98
  • Мнения: 293
Блонди, по-кротко. За себе си съм намерила решение, за жалост се впуснах в обобщения.

Питах ви дали се чуствате нещо повече от прасетата.  Защото според мен не би трябвало.

Не съм имала по-близък контакт с прасета, да ти кажа. А ако спомена още веднъж котка, дори и на себе си ще досадя, но да: не се чувствам господар.

За едининие и съзерцания на животни и дървета няма да се впускам в обяснения, вярвам - Реза ще разбере.

# 99
  • Мнения: 27 524

Имах под кометара си смеещо се човече, ако не си го видяла да ти кажа, т.е. - шегувам се  Grinning Ти какво се впрягаш  Wink
А за кроткото не знам какво да ти отговоря, прасе не съм, но и куче също  Sunglasses

# 100
  • Мнения: 293
Ми.. не.

Съвсем нормално ми се вижда да се възприемам като равна с кучетата... мога да почувствам емпатия.
С животни въобще. И с дървета, вече го казах Laughing

# 101
  • Мнения: 3 034
напоследък съм повече Homo Ludens.

иначе -  не, не се чувствам горда. няма с какво....

# 102
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не вярвам и ти да се принизяваш до прасешкото съществуване, Реза-шунката  Laughing

Ами...вярваш-невярваш, но за мен прасетата са точно толкова достойни, колкото и добрите хора.
Склонна съм да уважавам едно горско прасе повече от някои човеци, които познавам.

Чесънче...колега по съзерцание Wink

# 103
  • Мнения: 27 524
Ами...вярваш-невярваш, но за мен прасетата са точно толкова достойни, колкото и добрите хора.
Склонна съм да уважавам едно горско прасе повече от някои човеци, които познавам.

Прасетата са добри, защото не разсъждават. Ядат, спят, създават поколение. Не е трудно, просто и нормално е. Добрите хора полагат услия, благородството е висша степен качество. Но кой слага всички хора под един знаменател, когато отговаря ня такива теми?

Общи условия

Активация на акаунт