Кога се научават да духат свещи?

  • 2 273
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 453
Предстои ни РД и днес го тренирах как ще духа свещите на тортата! Ама като му кажа "духай"- той си духа носа  Laughing или с отворена уста и само си опърли миглите! Мислих, че на втория си РД ще се представи по- добре от миналия, ама май другите ще му духнат свещичките!

# 1
  • Мнения: 46 492
На 2-рия си РД София ги плюеше  Embarassed малко след това се научи  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 172
Като иде на РД на детенце, което вече се е научило. Нали знаете как е на детски РД - духането на свещите трае поне 20 минути, докато рожденикът и всички гостенчета се изредят да ги духнат по 2-3-5 пъти, докато има желаещи или докато тортата не почне да се разтича Wink Моят син точно така се научи, около седмица-две преди 2ия си рожден ден. Преди това правихме сума си безуспешни тренировки.

# 3
  • Мнения: 7 837
Самуил не можеше на втория си рожден ден все още. Месец след това, вече обикаляше след мен и гасеше свещите, които си палех  Laughing

# 4
  • Мнения: 524
Демонстрация и тренировка. Но всичко си е до дете.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани духна още на първия си рожден ден свещта. По-скоро беше случайно. На втория си рожден ден духна свещичките съвсем осъзнато и с голямо удоволствие Sunglasses

# 6
  • Мнения: 6 315
Научих Йоан да духа рано заради болестите му и преслушванията. Прочетете "Трите прасенца" с демонстрации и после питай хлапето как духа Кумчо Вълчо Wink. При малкият това подейства  Laughing и сега само да види свещ и я е духнал.

# 7
  • Мнения: 651
..Прочетете "Трите прасенца" с демонстрации ...
newsm10
ние тренирахме несъзнателно с глухарчетата...
малката пък плюеше върху тях  Joy

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Няколко месеца след годинката се научи. След това просто не трябваше да има свещи и запалки около нея, защото искаше да ги палим по 200 пъти, а тя да ги гаси.

# 9
  • Мнения: 4 629
Малко след първия рожден ден се научи   Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
На втория рожден ден се  научи,малко преди това започнах с тренировките Laughing.

# 11
  • Мнения: 5 183
Самуил не можеше на втория си рожден ден все още. Месец след това, вече обикаляше след мен и гасеше свещите, които си палех  Laughing

И при нас беше така. Даже на първия РД я изгаси с ръ4и4ка и плака  Confused

# 12
  • Мнения: 374
За втория си РД малката вече знаеше да ти духа, но ние много тренирахме преди това, защото допреди 2 месеца бяхме още на промишлен ток и угасването на тока поне по 5-6 пъти на ден си беше нещо нормално! Laughing

# 13
  • Мнения: 5 362
На 2-я си РД духна свещичките.
Тренировките й бяха в църквите JoyВиди ли църква иска да влизаме,за да духа свещите Embarassed И въобще интересно й е вътре,но май свещите са основната причина.

# 14
  • Мнения: 2 171
Ние сега сме на вълна духане на свещи. Постоянно разнася една ароматизирана свещ в чаша и ме кара да му я паля, за да я духа. Наистина гаси пламъка, но не духа въздуха навън, а  като че ли засмуква някакси навътре. Въпреки това я загася. Надявам се до втория рожден ден (след 2 месеца) да успее хубаво да се научи.

# 15
  • Мнения: 1 426
Племенничката ми я учиха, учиха за втория й рожден ден и уж я научиха, а като дойде моментът - хвана пламъчетата с ръце, опари си дланките и се разрева с пълна сила! Laughing

# 16
  • Мнения: 1 114
За втория РД се научи.  Предния ден се поупражнявахме малко.
Маргарита хубаво се е сетила за "Трите прасенца". Peace На моя син често му я четем и много му харесва въпросният момент с вълка, когато издухал къщичката. Може би за това му беше лесно.

Апропо плюенето. Вие как пък научихте децата си да плюят?  Thinking Когато мием зъбите, Марти още гълта водата.

Последна редакция: сб, 14 юли 2007, 13:52 от Теа

# 17
  • Мнения: 179
Лично аз го научих, на 7 месеца да свири със свирка и проглушаваше градинката и блоковете с нея. На въженцето със свирката висеше и бибата. Което хване, все е доволен. После за свещичките, успя да схване, че е както със свирката, ама без нея. По-сложно ми е, да го обясня и напиша. И понеже е декемврийче (с него приключваме рождените дни за годината), издуха сумати рождени свещички до празника си. На 1 годинка, вече беше шампион по духане на свещички за торта.

# 18
Ние започнахме осъзнато да духаме свещички след 2 РД. Но кибрити и запалки не останаха - невероятна игра е това духане. Моето детенце се залива от смях, толкова му харесва.

# 19
  • Мнения: 351
Дъщеря ми се научи да духа свещички малко след годинката. Не успяхме за първия рожден ден колкото и да й показвахме как става.
Но пък за кръщенето, няколко месеца след това беше съвсем готова. Ако можеше щеше да загаси всички свещички в църквата. Grinning

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Научава се с тренировки!

# 21
  • Мнения: 4 406
повече трениране трябва, да. моят син се пробва редовно, на третия си рожден ден успя да духне свещичката, преди това само плюеше  Laughing Laughing по тортата

# 22
  • Мнения: 809
Малко след годинка. Но може би защото преди нашия рожден ден имаше много детски рожденни дни т.е. имаше тренировъчен елемент. Wink

# 23
  • Мнения: 453
И така, духнахме свещичката 2 пъти с нос- успешно!

# 24
  • София
  • Мнения: 659
 Ники си духна свещичката за първия рожден ден сам. Някъде около месец преди това започнах да го уча и много бързо схвана - явно при всяко дете е индивидуално. Той например и носа се научи да си духа, а племенницата до голяма не схващаше и духаше с уста.

# 25
  • Мнения: 1 044
На собствения си рожден ден нищо не направи. Но по-късно, след два месеца, като гостенче на рожден ден, се справи блестящо и "помогна" на рожденика.

# 26
  • Мнения: 2 950
На 1 година седя и гледа тъпо тортата! На 2 години вече беше професионалистка! Joy то в яслата всяка седмица някой има рожден ден и падат яко тренировки по духане на свещи! Joy

# 27
  • Мнения: 2 197
Зависи си от детето. Аз съм си духнала свещичката на първия рожден ден (след много тренировки де). Дъщеря ми не се научи за нейния първи рожден ден. Тя плюеше по свещичката. Гасеше я, но реших да не демонстрирам точно това и умение. На втория ще видим!

# 28
  • Мнения: 3 146
Няколко месеца след годинката се научи. След това просто не трябваше да има свещи и запалки около нея, защото искаше да ги палим по 200 пъти, а тя да ги гаси.

Абсолютно същата ситуация, като при нас  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт