защо става така?

  • 1 516
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
здравейте, някой може ли да ми каже каква може да е причината за следното нещо: преди около месец си правих тест за бременност- положителен, макар и с много бледа втора черта. отидох на лекар, гледа ме на видеозон, каза, че им много ранна бременност, даже ми даде и снимката с някакво тъмно петно на нея. 2 седмици след това пак ходих, пак имаше- този път малко по-голямо продълговато петно. днес /9 дни след това/ пак отидох, но сега ми каза, че не се вижда бременност. не ми е идвал цикъла, чувствам се точно като бременна- болящи гърди, гадене, умора и т.н. честно, не знам какво става и какво да си мисля. дали съм изгубила бебето на този ранен етап или трябва да отида и на друг доктор?

# 1
  • Мнения: 167
Отиди и на преглед и при друг гинеколог.Незнам с какъв видеозон са те гледали , но трябва да вагинален.

Успех и дано да си preggo

# 2
  • Мнения: 428
Отиди при друг лекар. Не може да си бременна и да загубиш бебето без да разбереш - щеше да имаш поне кървене.
Успех Simple Smile

# 3
  • Мнения: 361
уж всичките пъти /3/ ме гледаха с вагинален. и аз не мога да разбера как първите 2 пъти ще покаже бременност, а днес-не. в понеделник ще отида и на друг... но съм отчаяна. толкова много исках това бебе....вчера много ме болеше областта на бъбреците, но дали не са били яйчници или нещо от сорта? но наистина-нямам никакво кървене, а цикълът не ми е идвал вече 2 мвсеца и повече.... днес след като ходих на доктора, направо щях да умра от мъка и отчаяние. добре, че е мъжът ми да ме спасява..... ама и двамата сме много тъжни.

# 4
  • Мнения: 172
Ако нямаш кървене направи 2 кръвни теста за бременност през 2 дни за да видите дали нивото на хормона нараства. Дано всичко да е наред. Стискам палци.

# 5
  • Мнения: 361
а как и къде се правят кръвни тестове????

# 6
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
В лаборатории, в които се пускат изследвания. Казваш че искаш кръвен тест за бременност. Резултатите излизат за няколко часа. Запомни какви са. След 2 дни си направи нов тест. Ако се повишават стойностите /би трябвало да се удвоят/ значи всичко е наред и бебо расте. Късмет!!!

# 7
  • Мнения: 4 700
Отиди при друг лекар. Не може да си бременна и да загубиш бебето без да разбереш - щеше да имаш поне кървене.
Успех Simple Smile


Може, може. Каzват му zадържан аборт ако не се лъжа. При мен беШе 3 седмици.  Cry


benissima , в коя г.с. ти каzа докторът че си? Не ти ли каzа, че поне лигавицата ти е удебелена?

ПослуШай съвета на  GOLDEN ROSE и си направи кръвен преz 48 часа. Дано всичко да е наред.  Hug

# 8
  • Мнения: 361
беше казал че според него съм може би в трета или четвърта седмица /това преди 10 дни/. и на снимката от видеозона се виждаше нещо /не че разбирам точно какво се виждаше, но докторът каза- ето това е бебето/. така че и двата предишни пъти каза, че съм бременна, да пия фолиева киселина и т.н. а вчера ме поля със студена вода като каза че не се вижда бременност... ей това не можах да го разбера- как ще се вижда преди, а сега не. аз не се чувствам по-различно, гърдите продължават да ме болят отвратително, продължава гаденето, умората, нежеланието да ям някои храни и странните ми вкусове към други... много съм объркана. утре ще отида да си направя кръвен тест, дано покаже нещо..... а какво е това задържан аборт? уж много внимавах и гледах да се пазя, за да не навредя с нещо, как може да е станало?

# 9
  • Мнения: 135
Задържан  аборт е когато плодчето е умряло но организма него изхврля. Но ти не си мисли такива неша.  Както те саветват направи  кръвен тест посети друг гинеколог. Знам, че когато плода зегине кървенето започва след 10-15 дни. Дано всичко е наред.  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 946
benissima, пиши какво е показал кръвния тест. На мен ми се случи нещо подобно и разбирам как се чувстваш. Надявам се докторът просто да е сгрешил и бебето да си е там, където му е мястото - живо и здраво, на сигурно в твоето коремче.. Стискам палци!  Praynig

# 11
  • Мнения: 1 446
Пожелавам ти късмет! Момичетата са ти дали добри съвети Пиши как си след следващия преглед.

# 12
  • Мнения: 361
вчера ходих и на втори лекар но бях много нещастна, за даседна и да пиша. бременността била спряла да се развива преди 10-15 дни. изчисти остатъците, а аз много плаках целия ден....още не мога да се съвзема. мъжът ми казва че трябва да гледаме напред....знам че и на него му е мн тъжно ама гледа да не го показва заради мен. сега ще трябва да чакам да ми дойде цикъла и да започнем пак да опитваме. не мога да си обясня защо е станало така. той и лекарят каза че никой не може да даде отговор, в повечето случаи природата сама се отървавала от дефектни бременности... аз досега мислех че подобно нещо може да се случи преди първа бременност и че след като вече имам едно дете, с второто също всичко ще е нормално. както и да е..... сега ще трябва да се възстановявам но не мога да спра да плача и да си мисля че съм направила някаква грешка....

# 13
  • Мнения: 481
Бенисима, много добре те разбирам, и аз съм преживяла твоята участ, ама при мен беше даже още по-тежко. Защото аз бях бременна цели 3 месеца, когато установиха, че ембриона е спрял да се развива, а можеш да си представиш че за 3 месеца човек и роднините заедно се настройват и мислят за креватчета, кошарки, даже си бях купила дрехи за бременни, че моите не ми ставаха вече... Но късно установиха проблема, и мен ме кюртираха, и аз се чувствах толкова празна и тъжна., много плачех, особено като останех сама  Cry...
Обаче знаеш ли какво много ми помогна и ме вдигна? Първо - мъжа ми, който е винаги до мен. Второ - прочетох в бг-мама малко за абортите (щото така го водят нашето състояние) и там пише, че ако нещо в зародиша не е наред, организма на майката го разпознава и сама го изхвърля. И само като си представих, че е можело да се развие я някое сакато детенце, я недоразвито - настръхнах, даже благодарих на Бог, че в такава ситуация не съм изпаднала (щото има и много тежки случаи). И така с вяра в Бога и с нови сили и надежди вече 7 месеца опитваме за бебе, но не се отчайвам - знам, че ще стане!  PraynigСпоменът боли, но времето минава, и лекува. Аз ти желая бързо да се съвземеш, да погледнеш позитивно и на тази ситуация, и да имаш нови крила за следващите месеци. И дано е по-скоро времето, в което да се похвалиш  Hug

# 14
  • Мнения: 701
Съжалявам много!
Въоръжи се със спокойствие,погледни напред и знай че там някъде второто ти беб те чака!

Общи условия

Активация на акаунт