Какво ви отнеха компютрите? (социо-патологична тема)

  • 1 674
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 491
Мисля, че способността ми да се концентрирам намаля и станах по-разсеяна. Четенето онлайн ми се струва по-хаотично, по-повърхностно, по-разногледо. Линеарното четене отстъпва място на сграбчването на целия екран с поглед. Търпението да се застоиш на една страница и да я изчетеш отначало докрай се прекъсва от изкушението да скочиш в близкия линк. Установявам също, че ако чета например един и същ вестник онлайн или на хартия, в хартиения му вид забелязвам и запомням много повече неща.
Но е факт, че чета предимно онлайн. В никакъв случай не казвам "долу компютрите", считам ги за първа необходимост. Но си мисля, че поне за децата ни трябва да има някакви изградени методики, които да дисциплинират и да възпитават култура на ползването.

# 31
  • Мнения: 4 447
Подариха ми - зомбирането и мързела. Един ден нямах нет. Свърших работра в къщи,която иначе точапо цяла седмица. Ела да видиш какво става!  newsm79 1ironing wash hang 1dishes  food002 newsm71 knit Innocent

# 32
  • Мнения: 126
.хммм
Ами за мен компютъра е средство,чрез което в 21век човек може да комуникира с целия свят!!!Аз лично използвам компютър по цял ден на работа ..в къщи след работа ..,през свободното сивреме...Изцяло той е единственият ,който прекарва толкова много време с мен Hug
И освен,че получавам нужната ми информация за едикакво си на момента имам и връзка с целия свят!!!
Имам толкова много приятели ,които поради простата причина ,че не са намерили себе си в България се "намират" извън нея!!(вече навлизам в друга тема) Връзката ми с тези хора е единствено и главно през интернет пространството!!!В тази степен интернета е наистина една чудесна WAP услуга!!!Само това ,което сега не ми харесва ,е че децата от много ..много ранна детска възраст засядат пред компютъра и започват да забравят за своите си игри ..гоненки ..криеница..
Моето детство е преминало в какви и не игри с децата на улицата ,а сега се събират единственно и само ако трябва някоя програма да се преинсталира !!!!Та какво детство имат тези деца???А нашите?
Но в никакъв случай не съм против компютрите!!! Naughty

# 33
  • Мнения: 2 792
 Нищо, дори напротив чудесно си запълвам времето с него и е безкрайно улеснение за вършенето на работа, като пиша разни неща на ръка, безкрайно ми липсват копи/пейста и делита, знам аз къде е средата на баницата, не е да не знам.

# 34
  • Мнения: 2 829
Зомби съм  Peace
Но съм и ССФ. Т.е. съм и перфектна домакиня.
Компютърът ми отне цялото място на книжката. Буквално. От известно време се мъдри на нощното ми шкафче. На мястото на книгата, която пък ми е под възглавницата и, съответно, ми убива. Та компютърът ми отне съня, може да се каже.



ето това е и моя отговор Peace

# 35
  • Мнения: 302
Нищо не ми е отнел.Нито съм си зарязала домакинската работа заради него,нито нещо друго.Може би просто избута мястото на телевизора!Всичко тече,всичко се променя...

# 36
  • Мнения: 2 818
Дава ми повече, отколкото ми отнема, но.... все пак ми е тъпо и тъжно, че по-рядко чета книги (макар, че тук има и фактор 2 деца)... общуването бих казала, че ми се е подобрило, ама аз на живо съм от онези забутаните  Mr. Green Домакинската работа винаги мога да си измисля повод да я отложа  Flutter

# 37
  • Мнения: 6 167
От 96та насам всеки ден и по много.
Както Знаток е казала - и моят стои вече на нощното ми шкафче. Стават все по-малки и все по-преносими, мамка му  Mr. Green
Онзи ден дори мислех дали не може да си го взимам на плажа. Но ми се стори прекалено, а и там още не са измислили уайерлес-а LaughingДа си призная, само зависимостта ми от БГ мамма ми тежи. Отдавна обмислям да се пенсионирам, но съм зависима, затова ще се изключвам поетапно Mr. Green

Без компютрите ми и Интернет светът за мен ще се стесни до непоносими размери.

# 38
  • Мнения: 25 599
Отне ми единствено от времето за четене на книги. Но пък се научих да чета електронни такива. Лошото е, че нямам лаптоп и не мога да си ги чета в леглото или на дивана.  Crossing Arms
А ми дадоха толкова много неща - информация най-вече. Никога няма да се заситя и все искам още, и още...  Направо съм пристрастена!  Embarassed
Харесва ми да научавам бързо нещата, много преди да излязат на хартия или да влязат в новините.
А най-много ми харесва, че чрез него се запознах с толкова много хора, с които никога нямаше да се срещнем, ако не съществуваха компютърът и Интернет. Много им благодаря за това, че влязоха в моя живот!  Hug  bouquet
И пет пари не давам дали и доколко са реални - важното е с какво ме обогатяват духовно.  Heart Eyes

ПП И аз си имам мазолчета на китката и лакътя, боя се обаче да проверя дали нямам и на задника...  Crazy

# 39
  • Мнения: 3 835
Отне ми единствено от времето за четене на книги. Но пък се научих да чета електронни такива.

Това е единственото нещо, за което ме е яд. Лошото при мен е, че не мога да чета електронни книги, някак ми се губи удоволствието. Все още търся разрешение на проблема си. Обаче ако ми попадне достатъчно интересна и увлекателна книга, съм сигурна, че не бих могла да й устоя.

# 40
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Писането с моливче.  Blush Някак по-романтично беше...
Опитвам се да стъпя здраво на врата на машинката - няма кю, няма скайп, няма тринтири-минтири за мен. Само в един форум се подвизавам.
Обаче е трудно-о-о. Особено, след като работата ти изцяло е точно на тази машина. Rolling Eyes

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Краде ми от въображението .... едно, че нямам време да го развивам и друго, че в Нета има всичко и много неща съм видяла предварително, преди да имам шанса да ги измисля сама ... ще си забраня нета скоро

Общи условия

Активация на акаунт