Забранени неща

  • 9 351
  • 127
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
Тука в една друга темичка прочетох, че някои слушали рок и Висоцки през комунизма тайно. Вие какво правехте тайно, ако не е тайна?
Аз си бях детенце и не си спомням да съм вършила нещо забранено от закона  Simple Smile. Веднъж пуших цигари (смъртен грях № 1 на ученика - за разлика от сега, като ги гледам си пафкат пред даскалите), но не ми хареса. научих ги тез пущини по-късно, през демокрацията Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 417
Четях жълта преса  Whistling

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Посрещах Джулая, на Калиакра, или на друго място, но задължително на морския бряг. Гонехме се с мин`ционерските коли ....  ooooh!
Слушах тайно ВВС, Свободна Европа, Бийтълс, Юрая Хийп, Бони М (мамо, как трудно се пишат на български! Sick).... Tired
Ех, спомени, спомени ....  Peace
Но пък и имаше нещо много хубаво - лятото, в петък вечер пълнех резервоара на колата до горе и се отнасях на морето до неделя вечер. В понеделник - пак на работа до петък!  Peace
Господ ходеше по земята понякога и заплатата ми беше голя-я-яма, толкова голяма, че не съм си правела сметка дали ще ми свърши и дали имам още пари! #Crazy Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 3 390
И аз съм била малка, но помня.
Ходех на църква тайно, с родителите си.
Изобщо всички семейни християнски празници празнувахме дискретно.
Може би е имало и още нещо, но не мога да си спомня в момента.

# 4
  • Мнения: 15 619
Тайничко изхвърлях пачата,
която ми сипваха,
щото не е достатъчно изискана за мен... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 891
Аз имам забележка  с червено за бой с един от внуците на Тато. В къщи не ме биха  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 716
Слушахме "тайно" Лепа Брена и Караван  Joy Joy Joy Цялата махла. Вечер мъжете слагаха на покрива антена, отново заради пустите сърби, а после я прибираха  Joy
Тайно бях кръстена и ми бе забрането да казвам в училище. За да вляза в комсомола.
Влязох на 1-ви октомври 1989 година  Joy Joy Joy Не успях дори първия си членски внос да дам.

# 7
  • Мнения: 3 569
Криехме се на покрива на блока и пушехме. Разбивахме мазета и крадяхме кисели краставички, които в последствие ядяхме.

# 8
  • Мнения: 2 716
Криехме се на покрива на блока и пушехме. Разбивахме мазета и крадяхме кисели краставички, които в последствие ядяхме.
Това е било забранено от тогавашният режим? А сега, след падането на Тато, можеш спокойно да си разбиваш мазета? Или ти това си правил щото на толкова си бил  hahaha

# 9
  • Мнения: 2 161
Висоцки и рок тайно?Поне през 80- те нямаше проблем да си ги купиш на плоча.Имам завидна колекция,която нямам идея къде е .
На 17 години имах връзка с женен мъж и това беше единственото нещо,което съм правила тайно.Идваше да ме взема след училище и аз умирах от притеснение да не ме види някой.А той,интересно,парадираше с връзката ни.

# 10
  • Мнения: 4 585




Милиционерите събираха мацки с къси поли над 4 пръста над коляното и им
биеха печати на краката. Тия печати изтрайваха около един месец.
Това беше забранено де, носенето на къса пола - не че съм носил.
През деня милиционерите блокираха бар Дружба и кафе Бразилия,
проверяваха посетителите, и който не работи, му намираха работа
и го назначаваха. Само че те след 20 дни напускаха. Безработица
нямаше никак, това беше санитарния минимум калпазани.

# 11
  • Мнения: 6 167
ССФ-  дисидент. Този образ става все по-интересен  Laughing
Аз съм на 33, бях на 16, като се обърна палачинката.
Като извадя  годините на Перестройката, когато вкъщи съвсем легално се череше Огонек ( преди това Спутник), гледаше се Всяка неделя,  баба ми слушаше Висоцки, а серията филми в стил соц-реализъм бяха сегашните велики бг комедии,
не остава време в което да съм била и с главата си, за  да правя съзнателни нарушения в тих протест срещу системата.

Спомням си с умиление годините, в които бях чавдарче/пионерче, не съм имала проблеми с поведението, а в комсомола влязох с първата група.  Ходех на хор средно по 5 пъти седмично, от репетиции и лагери време не ми оставаше да се сетя, че комунизма е лошо нещо и че пушкома на 20то е реално място. Четенето на Паралели всеки петък май се оказва единствената ми дисидентска проява  Mr. Green

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Сигурно съм била примерно пионерче, друго не помня. Демокрацията изкара тъмните ми страни наяве  Mr. Green

# 13
# 14
  • Мнения: 3 423
Тайно получавах дамски превръзки
и други превързочни материали от
болницата, в която работеше мама.
Щото по аптеките и в магазините нямаше.
Болницата обаче не фалира.

Общи условия

Активация на акаунт