пътуване с 3месечно бебенце - дали ще й влияе зле

  • 1 962
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 531
здравейте  Hug

след около месец си идва сестра ми от америка за 2 седмици (не си е идвала от 2 години) и ще ходим в родната си зара ... вече с малката ми мира,която,живот и здраве,тогава ще е на 3 месеца  Heart Eyes  много се притеснявам дали ще й повлияе зле пътуването и най-вече смяната на обстановката  Rolling Eyes  това така или иначе ще го направя, но се чудя дали да ходя на море със ссестра ми посредата на тези две седмици за 3 вечери... пак ще пътуваме с автобус, ще живеем в апратамент, мира, есетсвено, ще я водя на плаж по час рно сутрин и привечер, но най-вече ме притеснява смяната на обстановката, да не бъде нервна и т.н.

чели ли сте нещо - влияе ли зле на бебенцата??? и как е било при вас?

мен ми се ходи, за да бъда със сестра ми, но, ако на мира няма да й е добре, няма да ходя определено Heart Eyes

Последна редакция: сб, 14 юли 2007, 22:51 от ninochka

# 1
  • Мнения: 1 448
Ооооо Нюню  Heart Eyes Нашият Явчо сме го метнали по пътищата от както е станал на 2 месеца, влияе му чудесно  Hug Щом мама е там бебоците са повече от доволни, а пътят почти задължително го проспиват целия   bouquet

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Е не виждам, какво те притеснява... да съм чела, не съм чела... но когато аз се омъжвах, племеникът  ми Езекил беше на 3 месеца и пропътува разстоянието от Свищов до Бургас в кола.....присъства на всички сватбени церемонии /съвет и църква/ и даже издържа на лудницата с музика и дисководещ в ресторанта.......не му се чу гласеца....... после го водиха и на плаж, щото да дойдеш до Бургас и да не видиш морето е все едно да идеш в Рим и да не видиш Папата......
Но все пак децата са различни......
Ти си реши......по принцип децата, когато са малки като че ли не реагират така на пътуванията, както по-големите.....

# 3
  • Мнения: 1 225
ninochka , не се притеснявай  Hug
По пътя няма проблем - бебоците спят. Иначе са леко нервнички - оглеждат се и малко мрънкат. Но не е толкова зле. Ние нали ходихме до Каварна.

# 4
  • Мнения: 1 420
Аз пътуван с Кари малко преди на навърши 3 месеца. Общо пътуването ни беше близо 10 часа с почивки по летищата и по пътищата. Малката беше много кротка, спа почти през цялото време. Обаче през първия- втория ден беше малко нервна, явно от новата обстановка. Но след това не сме имали никакви проблеми. Даже я водихме на село и къде ли не. Мисля, че просто беше малко превъзбудена.  Успех!

# 5
  • Мнения: 27 524
Не, няма проблем, не се притеснявай, аз сновах с двумесечния ми син из няколко държави и си беше супер. За тях сега е важно да има ядене и да са сухи, мама да е до тях и всичко им е на 6. Не се притеснявай изобщо, пътувай и се наслаждавай на дните със сестричката ти  Hug

# 6
  • Мнения: 567
С двумесечното ни бебе ходихме на Велинград. През целия път спа като ангел. А вчера /сега е на 3 месеца/ се върнахме от Боровец. Мисля, че им е много гот да пътуват.Може би друсането им напомня друскането в корема на мама.  Laughing

# 7
  • Мнения: 638
Аз нямах проблем с бебо като пътувахме със самолет,той бе6е на 3 месеца.Смени климат,обстановка и т.н.,дребосъците бързо се приспособяват.

# 8
  • Мнения: 1 426
На бебочката какво, нищо няма да й стане, ама ти ще се поизнервиш, че и за тебе ще е тотална смяна на обстановката  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 531
На бебочката какво, нищо няма да й стане, ама ти ще се поизнервиш, че и за тебе ще е тотална смяна на обстановката  Laughing
да бе верно - аз само младост гледам от вкл. 3 месеца преди да родя = от март не съм мърдала Crazy  и сега изведнъж два града  #Crazy  Crazy  Laughing

много благодаря за мненията - с кола май по-малко щях да се притеснявам за пътуването, отколкото с автобус, както щe e, но като цяло пътуването все пак е по-краткотрайно ... притесняваше по-силно и самото живеене на другите места...

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 12:08 от ninochka

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Нашата мушмулка е по пътищата от 18 дневно бебе и няма проблем с това. Първото ни пътуване от Варна до София беше, когато стана на 3 месеца и го понесе чудесно, а Варна-София е повече път отколкото София-Ст. Загора. Не се притеснявай, всичко ще мине добре. Бебчо помирише ли колата ще заспи веднага.

# 11
  • Мнения: 463
Ради на 4 месеца пропътува 300 км и не и се отрази по никакъв начин.

# 12
  • Мнения: 8 242
На 40 дни за първи път ходихме до Бургас (от Пловдив). Нямаше проблеми с пътуването, но от смяната на климата дребния се разсополи и цяла седмица подсмърчаше. Аз на плаж не бих го завела толкова малко бебе, без значение по кое време ще ходите..

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Няма да имаш проблеми - колкото по-малко бебе, толкова по-лесно. То само ще яде и спи, ако кърмиш-дори още по-лесно.
Ние пътувахме до Ямайка, когато Стиви беше на 5 месеца и беше лесно, дори часовата разлика не му се отрази. На връщане след 3 месеца беше ад - вече искаше да гледа, да не спи, часовата разлика го обърка.
По летищата е пълно с малки бебета пътешественици, не се притеснявай за пътя до морето.

# 14
  • Мнения: 3 804
моите ги мъкна от 2 месе4ни и пътуваме с автобус м/у 24-30 4аса пътували сме през всички сезони ,осван с автобус с самолет и кола дори колкото по малко е бебето толкова по лесно се пътува,колкото пове4е расте толкова пове4е му омръзва на едно място и пла4е
приятно пътуване

# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
Ниночка, аз бих рискувала, все пак поводът е прекрасен Hug. Пожелавам ти от все сърце на Мира изобщо да не й е некомфортно и да си изкарате страхотно!!!

# 16
  • Мнения: 1 008
ниночка,всички деца са различни-на моята не й понася дори ако не си е в креватчето след 20-просто си има режим и не обича промените,но това е при мен-дано при вас няма проблеми.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Много е малка Мира още,едва ли ще усети чак толкова много промяната.моят син сме го помъкнали от тази възраст горе-долу и щом сме при него,значи всичко е наред!даже ни прави впечатление,че когато сме на друго място спи още по-добре/и сега не се оплакваме,де,но тогава спи примерно 12-13 часа нощем,което за бебе си е супер!/
пък и щом не си мърдала от Младост толкова време и на теб ще ти се отрази чудесно!
Щастлива мама-щастливо бебе!

# 18
  • Мнения: 3 069
Само за три дни и то с АВТОБУС......никога не бих причинила на детето си това.Просто не си заслужава мила.
Поне с кола да беше и пак ще е трудничко за детето.Ако сестра ти иска да бъде повече време с теб, тя трябва да си направи програмата подходяща и съобразена с това.

# 19
  • Мнения: 1 321
Ние също сме пътували непрекъснато и в колата малкия се чувства добре.Но на дълъг път и то с авробус не е много конфортно.Иначе докато са малки не им се отразява чак толкова смяната на обстановката.
Нашия когато го захраних като излезем от София и започва великото гладуване иначе пътя не е толкова страшен.
Помисли си пак ако има начин с кола да отидеш ще бъде много по-добре. Peace

# 20
  • Мнения: 1 531
Само за три дни и то с АВТОБУС......никога не бих причинила на детето си това.Просто не си заслужава мила.
Поне с кола да беше и пак ще е трудничко за детето.Ако сестра ти иска да бъде повече време с теб, тя трябва да си направи програмата подходяща и съобразена с това.

какво то4но лошо има в това - обясни...

ина4е сестра ми е в правото си - това е единствена по4ивка, а ина4е е лтра натоварена в юес  Tired

# 21
  • Мнения: 1 008
Само за три дни и то с АВТОБУС......никога не бих причинила на детето си това.Просто не си заслужава мила.
Поне с кола да беше и пак ще е трудничко за детето.Ако сестра ти иска да бъде повече време с теб, тя трябва да си направи програмата подходяща и съобразена с това.
Съгласна съм-мисля,че останалите са тези,които трябва да се съобразят с бебенцето,а не ти с нечия програма,била тя и на сестра ти-аз съм поставила ясни условия-който иска да ни види,нека дойде,но детето си да го измъчвам/защото при нас е така/ няма да стане.Не се съобразявам с ничий програми,гледам бебка да е доволна.

# 22
  • Мнения: 1 426
Само за три дни и то с АВТОБУС......никога не бих причинила на детето си това.Просто не си заслужава мила.
Не, не съм съгласна. Детето е само на няколко месеца, то просто няма и да усети пътуването.
А и Ниночка, нали няма да си сама, сестра ти и другите около тебе ще ти помагат, пък и даже да се поизмориш, стига след това да можеш да си починеш, смяната на обстановката и емоциите покрай сестра ти ще ти се отразят добре, мисля си.
Представям си моята сестра да е далече и да си идва само за две седмици... Ще се сдобия с двойно повече сили като си я видя!

# 23
  • Мнения: 5 362
Само за три дни и то с АВТОБУС......никога не бих причинила на детето си това.Просто не си заслужава мила.
Не, не съм съгласна. Детето е само на няколко месеца, то просто няма и да усети пътуването.
Така е Peace
Бебетата обикновено заспиват веднага щом се подрусне кола или автобус,както ще е и във вашият случай.А и не са чак толкова много километри все пак,автобусите са хубави и модерни,и разстоянията неусетно се минават.

# 24
  • Мнения: 390
Мисля, че бебо изобщо няма да е притеснен от факта, че ще пътува. Сигурна съм даже, че ще проспи целия път.

А най-важното бебо да е добре е мама да е добре и да е спокойна. Мисля, че пътуването до родното място, ще ти се отрази положително. Ще смениш екстериора и интериора, а като съдя по себе си, това е много зареждащо. Пък и най-важното е, че ще видиш сестричката си!!!

Но каквото и да решиш...то ще е правилното! Майката най-добре усеща кое е най-добро за НЕЙНОТО си бебче.

# 25
  • Мнения: 3 069
Само за три дни и то с АВТОБУС......никога не бих причинила на детето си това.Просто не си заслужава мила.
Поне с кола да беше и пак ще е трудничко за детето.Ако сестра ти иска да бъде повече време с теб, тя трябва да си направи програмата подходяща и съобразена с това.

какво то4но лошо има в това - обясни...

ина4е сестра ми е в правото си - това е единствена по4ивка, а ина4е е лтра натоварена в юес  Tired


Виж сега....от поста ти се разбира, че си притеснена и затова пускаш тема тук!!!

Явно и ти не си много сигурна дали това което би решила ще се отрази добре на детето ти.

Търсиш само одобрение за желанието.Да беше написала в заглавието на темата Който не го одобрява, да не пише!

Аз съм на мнение, че не е добре за детето.Те не са кукли, които да ги разнасяме насам натам безотговорно.Не могат да протестират защото са зависими от нас!!!
Ние решаваме мислим ли за бебето, или за своето удоволствие, или за сетра си и т.н.
Не бих го направила, както и други като мен, а други биха го направили!
Като не търпиш някой да изкаже мнение, което е в разрез с желанията ти не пускай тема.

Надявам се да съм ти обяснила добре какво е лошото....поне да беше с кола съм писала!

# 26
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Малката беше на 2 месеца,когато за първи път ходихме на море,нямахме проблеми с пътуването.Спа почти през цялото време. Peace

# 27
  • Мнения: 1 531
емоли, просто не разбрах,и все още не съм,кое му е по-кофтито на автобуса  Rolling Eyes и незнам пък що така реагираш изобщо... а темата много ясно и ИМЕННО приема и негативите за едно беб4е при пътуване и смяна на обстановка... както и изобщо не поставя под въпрос,4е комфортът на мира стои пред моя + не засяга хи4 пък що сестра ми ще ходи на море  Wink

благодаря на вси4ки - радвам се да 4уя обосновани съвети и практи4ески случаи
   bouquet

# 28
  • Мнения: 226
А в автобус как се пътува с бебе? Със столче ли? Или ако е без столче през цялото време ще го държиш на ръце ли?! newsm78 Чела съм статии с препоръки за пътуване с малки деца - препоръчвна се често спиране, излизане на въздух, смяна на позата и тн. С автобуса това няма как да стане.
Аз лично бих била по-спокойна с кола.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 397
Дъщеря ми много обича да пътува и не ми е правила проблем Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 531
ми на ръце мисля... то е към 3 часа до сз и към 4 до морето и има поне една почивка...

за колата ясно,ама няма да станне вероятно...

аз,междувременно,с ваша помощ Hug, реших да ходя на морето  Heart Eyes Crazy Flutter  после ще се изказвам и азпо темата... ама ве4е с опит
  Crazy

# 31
  • Мнения: 3 069
А в автобус как се пътува с бебе? Със столче ли? Или ако е без столче през цялото време ще го държиш на ръце ли?! newsm78 Чела съм статии с препоръки за пътуване с малки деца - препоръчвна се често спиране, излизане на въздух, смяна на позата и тн. С автобуса това няма как да стане.
Аз лично бих била по-спокойна с кола.


Много точно казано Peace

Лек път и приятна почивка!

# 32
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ми то и в столчето няма как да му смениш позата. CrazyОт София до Варна е била в столчето.Спирахме на няколко пъти,но тя спа почти през целия път и нямахме никакви проблеми.Щом ще сте само до Стара Загора няма проблем.Все пак моя съвет е да си купиш още един билет и да я сложиш в столче на съседната седалка,ще бъде по-удобно и за двете ви.Иначе се зареди с достатъчно вода,ам и памперси и давай смело. Peace

# 33
  • Мнения: 226
Ми то и в столчето няма как да му смениш позата. CrazyОт София до Варна е била в столчето.Спирахме на няколко пъти,но тя спа почти през целия път и нямахме никакви проблеми.Щом ще сте само до Стара Загора няма проблем.Все пак моя съвет е да си купиш още един билет и да я сложиш в столче на съседната седалка,ще бъде по-удобно и за двете ви.Иначе се зареди с достатъчно вода,ам и памперси и давай смело. Peace
Имам предвид, че можеш да спреш, да слезеш, да го вземеш малко на ръце, да го подържиш по коремче,да го сложиш в количката и тн.

# 34
  • Мнения: 1 531
ние сме на кърма Heart Eyes а памперс вимнаги имам,но дали ще сменям при такъв кратък път  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 3 478
Като са малки пътуват много лесно. И ваканцията не мисля че ще и се отрази зле. Ние нашата я водихме на  плаж за 5 дни на 3-4 месеца някъде и грам проблем не съм имала.

# 36
  • Мнения: 425
Аз от личен опит не мога да ти отговоря, понеже още нямам деца, но моя приятелка пътува с бебето си до родния и град който е на 100 км от София с кола, когато бебето беше на по малко от месец. След това още веднъж си ходиха до там пак с кола. И днес направо ме шокира - звъннах и аз да я чуя какво прави и тя разправя, че пак е там и този път си е отишла с влака, а бебка сега е на месец и половина. Като я питам как е минало пътуването казва, че няма проблеми и бебето го понася много добре. Спи през цялото време. Така че мисля че няма да имаш никакви проблеми с тоя бебок. Лек път  Wink

# 37
  • Мнения: 1 172
Опс, грешка.

Беше на 40 дни когато пътува за пръв път около 250 км. Без проблеми. Със столче за кола. Проспа си пътя, все едно не бяхме с бебе в колата Wink

# 38
  • Мнения: 1 008
не мисля,че проблемът е самото пътуване/въпреки,че има деца,на които не им понася/,а пребиваването на толкова малко бебе след това-къде ще спи,каква е хигиената там където отиваш,въобще условията при които ще бъде детето след това, са по-важни от няколкото часа път-за едно бебе трябва доста багаж-ако искаш да се чувства като у дома си.Къде и как ще се перат бебешките дрешки,ще имаш ли условия за гладене и т.н.Това са само част от въпросите,които трябва да си поставиш-другото-оптимистично,весело направление е окуражаващо,но и малко безотговорно.Истината е,че пътуването с бебе изисква сериозна подготовка и премисляне.Освен това ти кърмиш-значи трябва да си сигурна в хигиената на храната,която ти ядеш,което по черномориските курорти все още не е приоритет,повечето кърмачки спазват диета.Има много неща,с които трябва да си наясно преди да вземеш решение и едва ли в този форум някой може да ти даде отговори на тези въпроси.

# 39
  • Мнения: 585
единственото за което внимавай е да не  прегрее в тези жеги , с друго едва ли ще имаш проблем

# 40
  • Мнения: 3 500
С Моника пътувахме 240 км. когато беше на 2 месеца и то през август. Нямаше проблеми, давай много вода.

# 41
  • Мнения: 1 174
Редовно си пътуваме с беба, точно от третия й месец - няма никакъв проблем.
Наскоро правихме излизане от Варна  и почти 4-часово плътно возене в кола без климатик.Много се притесних за дъщеря ми, понеже по едно време започна да плаче, различно от нормалното, но я взех у себе си и тя се успокои.Само това беше тревожното.
Тъй като сме на кърма, често я слагам на гърда, дори и да не е поискала, само и само да не прегрее, понеже беше неописуемо горещо на задната седалка и на затворени прозорци.
Смяната на обстановка не й се е отразявала  лошо на настроението, ами напротив - разглежда всичко и всички с голям интерес и гласецът й не се чува. Simple Smile
Тези дни отново ще пътуваме, но този път ще сме с влак.И аз ще посетя родната Зара, но пътят ни ще мине през София-та.
Надявам се всичко да е наред.

Пожелавам  и на теб и на всички ви лек път с дечицата и весело
лято! Simple Smile

# 42
Спокойно,ниночка!Ардияна сме я мъкнали с нас още от 40 дневно бебче!На нея й харесва много а пътува!Пожелавам ви приятно изкарване!!!  Misc Baby Bottle

# 43
  • Мнения: 1 114
Аз също мисля, че няма да имаш проблеми. Ти най-добре си познаваш детенцето и знаеш от какво ще има нужда по време на пътуването. Осигуриш ли му го мисля, че всичко ще е О.К. А това, че няколко часа ще седи малко по-неудобно, не ми се вижда чак такъв проблем. Давай смело и после да кажеш как е минало. Пък и ако не пробваш, няма как да разбереш.

# 44
  • Мнения: 11 003
Дребосъчката обожава да се вози в кола (без климатик) - спи или си лежи кротко в кошчето. Но никога, ама никога не бих се пробвала да я транспортирам с автобус в тази крехка възраст. Naughty
За промените - не съм забелязала да не й харесва на друго място. Нали мама и тати са с нея. Heart Eyes

# 45
  • Мнения: 1 531
не мисля,че проблемът е самото пътуване/въпреки,че има деца,на които не им понася/,а пребиваването на толкова малко бебе след това-къде ще спи,каква е хигиената там където отиваш,въобще условията при които ще бъде детето след това, са по-важни от няколкото часа път-за едно бебе трябва доста багаж-ако искаш да се чувства като у дома си.Къде и как ще се перат бебешките дрешки,ще имаш ли условия за гладене и т.н.Това са само част от въпросите,които трябва да си поставиш-другото-оптимистично,весело направление е окуражаващо,но и малко безотговорно.Истината е,че пътуването с бебе изисква сериозна подготовка и премисляне.Освен това ти кърмиш-значи трябва да си сигурна в хигиената на храната,която ти ядеш,което по черномориските курорти все още не е приоритет,повечето кърмачки спазват диета.Има много неща,с които трябва да си наясно преди да вземеш решение и едва ли в този форум някой може да ти даде отговори на тези въпроси.

да знам... почвам да правя списък на багажа още от сега  Crazy

# 46
  • Мнения: 2 652
Автобус???? Пълен с какви ли не хора??? Потни, кашлящи, смъркащи, смърдящи??? Всичко това иди-дойди, но НА РЪЦЕ???? При малко по-силно натисната спирачка бебчето може да отхвърчи напред и да се удари в гърба на предната седалка или при всеки завой да се лашкате насам-натам!!! Изобщо не бих си и помислила!! Да не говорим, че на ръце ще плувне в пот в тия жеги и най-много да я простудиш. Не ме разбирай грешно - аз също пътувах 3 часа с бебка, когато беше на месец и половина - много добре й понесе и през цялото време спа, но в пътувахме с кола, тя в обезопасеното столче, вързана с предпазни колани.

# 47
  • Мнения: 1 986
И къде ще се намери автобус с колани, с които да закрепи столчето? Освен това не всички хора имат автомобили. Чужденците прекосяват половината свят и с по-малки бебета, само ние българите се шашкаме много.

# 48
  • Мнения: 268
Даниел кръстосва България от едномесечна възраст. Понася пътуванията съвсем нормално. Обикновено спи през целия път.

# 49
  • Мнения: 1 531
аз ще съм със слинг... е, ще я изваждам от време на време,но ще си я държа здраво  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 1 986
Пази я само да не я "надуха" климатика в автобуса, а с останалото ще се справиш. Приятно изкарване!

# 51
  • Мнения: 4 451
Пътувай смело! Peace Няма място за притеснение. Мими беше точно на 3м., когато отидохме на почивка в Родопите за седмица. Отрази и се прекрасно. Grinning

# 52
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
И ние си пътуваме още от няма и едномесечна възраст,миналото лято за 40-ия ден на бебата бяхме на морето!Тя си спа през цялото време и се кърмихме в колата,така,че не виждам какво те притеснява! Hug

# 53
  • Мнения: 4 621
Няма проблем да пътувате с бебенцето, но ако ви е възможно колата е по-добрият вариант Peace

Общи условия

Активация на акаунт