каква може да е причината?

  • 1 326
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
здравейте момичета,от скоро при нас се появи следният проблем,бебето ми което е на 4 месеца започна неистово да реве всеки път в който,свекърва ми започне да му се радва или го вземе в ръцете си.Нямам никаква представа на какво може да се дължи това,започвам да си мисля какво ли не,защото това се случва само със нея.За мен това до някъде е проблем защото тя е единственият човек, който има възможност да го гледа когато ми се налага.Според вас каква може да е причината и как да се справя с това?

# 1
  • Мнения: 407
Мисля, че децата усещат така наречените "лоши" хора.
Нищо не знам за твоята свекърва-само казвам какво се говори.
Аз също имам една комшийка, от която моята беба реве.
Спокойно!

# 2
  • Мнения: 473
Ако свекърва ти носи очила, бебето изпитва ужас от очилата. Моят син реве зверски от собствения му баща, когато мъжа ми е с очилата. Само когато аз съм с очила не плаче, защото сме непрекъснато заедно и е свикнал да съм със слънчеви очила като излизаме на разходка. Не мисля, че на тази възраст усещат кои хора са "лоши" и кои "добри". Свекърва ти за теб може да е много лоша, но със сигурност обича детето ти, нали е дете на сина й. Затова не мисли, давай й го като ти се налага щом искаш. Но нещо в нея го плаши, така неистово плачат от уплаха. Разгледай я по детайлно - рошава прическа, очила, парфюм, има нещо ти трябва да го откриеш кое е.

# 3
  • Мнения: 1 426
Да, най-вероятно нещо във външния й вид го стряска, или пък тя идва рядко и започва бурно да му се радва, бебето се стряска, защото я е забравило от предния път...
Надали е лош човек свекърва ти, още повече абсолютно е сигурно, че за внучето си не е лоша.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 362
И аз съм на мнение, че не трябва бурно да се нахвърля на бебето, а постепенно да свиква с присъствието и.

# 5
  • Мнения: 323
И аз съм на мнение, че не трябва бурно да се нахвърля на бебето, а постепенно да свиква с присъствието и.

newsm10

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Високият,писклив и глезен тон с който повечето баби се радват на бебетата ги стресира много!Ако и твоето свеки от вратата хуква да мачка бебето и започва да му нарежда така,сигурно от това плаче.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 560
Ако свекърва ти носи очила, бебето изпитва ужас от очилата. Моят син реве зверски от собствения му баща, когато мъжа ми е с очилата. Само когато аз съм с очила не плаче, защото сме непрекъснато заедно и е свикнал да съм със слънчеви очила като излизаме на разходка. Не мисля, че на тази възраст усещат кои хора са "лоши" и кои "добри". Свекърва ти за теб може да е много лоша, но със сигурност обича детето ти, нали е дете на сина й. Затова не мисли, давай й го като ти се налага щом искаш. Но нещо в нея го плаши, така неистово плачат от уплаха. Разгледай я по детайлно - рошава прическа, очила, парфюм, има нещо ти трябва да го откриеш кое е.
Peace

Трябва постепенно да свикне с нея! Моят син ревеше така от моя дядо, но аз го успокоявах и го давах да го държи, като аз съм край тях и малкия постепенно свикна!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
Оставяла ли си бебето до сега при нея, то може вече да разбира,че като се появи бабата - ти изчезваш и затова да плаче. -  newsm78 Не знам дали е още малко за такива асоциации. - Мен племеникът ми ме гледаше лошо като отивах на гости, но то защото често помагах с гледането, но беше на 9мес, когато започна да се мръщи.

# 9
  • Мнения: 1 467
Най-вероятно просто не я познава още. Въпреки че на тази възраст би трябвало, но има значение колко често я вижда. Бебетата се плашат от новите неща понякога. Аз също не мисля, че става въпрос за лоши и добри хора...Просто направете нещо като "внедряване." Първо я остави за час, после за два, като излизаш от стаята, все едно те няма. И така детенцето ще свикне.

# 10
  • Мнения: 941
да,колкото и жестоко да ти звучи,дори и да плаче,трябва да свикне с нея.По малко,постепенно,а и аз като другите мисля,че може би нещо във външния й вид го плаши

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз пък си мисля, че бебето е още малко за да "усеща" каквото и да било в добрите и в лошите хора......
По скоро нещо във външния и вид плаши детенце......нека прекарват време заедно за да може бебчето ти да свикне.. Идета с увеличаване на времето е добра.....
Моя синковец примерно плаче от мъже с дълги коси и бради......

# 12
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Нали някъде към 4-ти месец се появявал страх към непознати хора ?  newsm78 (бях чела някаква статия тук, във форума)  Може би много го мачка ? Ако искаш - нека му смени няколко памперса и да го нахрани, за да може да свикне с нея  Peace

# 13
  • Мнения: 24 467
А само към тази своя баба ли детето проявява такива реакции? С други външни хора как се държи? С таткото, с брат, сестра /ако има такива/, с другата си баба и дядовците?
Има ли нещо по- специфично във външния вид на бабата /очила, забрадка/ или поведението й, как говори тя с детето, подхвърля ли го на високо, как си играе с него- резки движения, специфичен тембър на гласа и т.н.?

# 14
  • Мнения: 5 362
Кали до скоро пищеше и ревеше от свекърва ми.Изобщо не е свикнала с нея,а и тя не се е занимавала никога с нея.Детето не я познава,така да се каже.Постепенно започнахме да я водим по-често в тях и така посвикна,но пак се дърпа като понечи да я вземе или хване за ръката.
Но при вас едва ли е от усещане кой добър,кой лош.Предполагам,че е нещо от външния й вид.

Общи условия

Активация на акаунт