Дайте съвет:за вечно недоволен мъж

  • 11 191
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 336
Както е научен, така ще се отучи...
Я почни да излизаш по цял ден и се прибирай заедно с него. После питай - какво ще ядем тази вечер.
Да видим дневното ти домакинстване пак ли ще му се стори спане.

# 16
  • Мнения: 217
Момичета,всички които четете това,не знам има ли другаде като моето.Седнах и пиша защото  днес  е поредното недоволство.

Принципен въпрос - когато човек си свърши своята част от задълженията (независимо служебни или домашни), какъв е проблем да си "вонти" на воля? Че и де не ги е свършил? Баси, каква е тая философия на японското багерче?????

# 17
  • Мнения: 4 380
Благодаря ви ,сладурки , от все сърцеееееееееееее.........!Снощи си изплаках очите ,но тази сутрин плаках със сълзи от смях.Попилях се и още не мога да спра.Толкова сте свежи .Понеже си мислех,че вече съм старичка за този форум-много рядко влизах тук,но отсега  обещавам на себе си,вие да сте най- добрите ми приятелки и съветнички.Бъдете здрави и красиви.Тази вечер като заспите,щастието да дойде при Вас,а от утре сутрин  като се събудите-то да остане с Вас за цял живот!!!!

Милата! Hug Hug
Не му се връзвай толкова! Кажи му "мъж" и не го обиждай повече. Laughing
Аз вчера му казах на моя, че отивам да се оплаквам от него и ще разкажа на цял свят какво прасе е. Laughing Прасето стана сутринта и пита "с какво ще ме храниш за закуска?". Joy Представи си нахалство бе. hahaha И това е вече 16 години. Как не се научи, мен устата ме заболя да повтарям, че подобни въпроси не ща да слушам. Naughty
Само това е начина. Правиш си каквото и както ти харесва и на който не му харесва, прав му път. Laughing И не му се връзваш хич, ама хич. Да си опява колкото ще. Crossing Arms

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
"Отсвири" го!  red

# 19
  • Мнения: 526
Като го лишиш от нещата,които приема за даденост,ще се научи да ги оценява много бързо Peace

# 20
Както е научен, така ще се отучи...
Я почни да излизаш по цял ден и се прибирай заедно с него. После питай - какво ще ядем тази вечер.
Да видим дневното ти домакинстване пак ли ще му се стори спане.
Ами аз дори се прибирам след него от работа! Ама това не пречи да ме чака за да му поднеса вечерята, ами все едно си имам още едно дете!

# 21
  • Мнения: 901
Снощи му предложих да му направя ръб на боксерките и да му изгладя чорапите Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Сети се, че на зле отиват нещата и бързо се снижи. #2gunfire

# 22
  • Мнения: 2 336
Както е научен, така ще се отучи...
Я почни да излизаш по цял ден и се прибирай заедно с него. После питай - какво ще ядем тази вечер.
Да видим дневното ти домакинстване пак ли ще му се стори спане.
Ами аз дори се прибирам след него от работа! Ама това не пречи да ме чака за да му поднеса вечерята, ами все едно си имам още едно дете!
Работата е там да няма вечеря...
И заедно де се чудите какво да ядете и той да вземе участие не само в чуденето, а и в приготвянето.

# 23
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аз правя така: когато моя започне да ми важничи и да се прави на много работен и отговорен, му подарявам един уикенд насаме с децата. Е вярвайте ми, след това е готов на ръце да ме носи.
Като се прибера не забравям да му се скарам, че къщата прилича на кочина и всичко са разхвърляли, както и че не е измил чиниите, хладилника е празен и няма нищо за ядене.
След това ги изгонвам за половин час навън и успявам да почистя и подредя всичко. Като се прибере и види къщата светнала, хладилника пълен /щото предварително съм напазарувала/ и готвещо се ядене /някакъв полуфабрикат/, направо погледа му заблестява от възхищение, в това време децата вече са се кротнали и или спят, или си гледат филмчета.
И един такъв уикенд задълго му държи влага. Същата работа ми върши и ако една седмица той трябва да се прибира навреме и да се грижи за децата. Номера е в по-голямата продължителност на грижите му към децата.


Последния път беше когато изгони нашата детегледачка. Аз се обаждах на сума ти агенции и той все не одобряваше предложенията и така в продължение на седмици. Тогава му заявих, че щом никоя не харесва, той ще прибира децата. Геройски издържа една седмица и половина Joy и от следващата вече имахме детегледачка.


# 24
  • Мнения: 2 631
Снощи му предложих да му направя ръб на боксерките и да му изгладя чорапите Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Сети се, че на зле отиват нещата и бързо се снижи. #2gunfire

 Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 2 631
И моя (макар, че е научен сам да се грижи за себе си и често аз седя, а той пуска пералня и мие чинии  Whistling) веднъж се опита да ме "научи"  Thinking като готвя (а то все са няколко неща наведнъж  Crazy), след това да си оправям цялата кухня  Crossing Arms. Викам му 'ми ти ква ще я свършиш, само ще ядеш ли??' И така, както се опитваше да ме научи, спрях да му готвя, хранех се по заведения с приятелите, и веднага почна да ми се моли да му готвя пак,  е много добре съм се справяла и какво толкова, ако той измиел след мен  Joy
 Whistling

# 26
  • Мнения: 768
 Стачка в някаи случаи може и да помогне, аз лично съм за мирните методи - когато него го няма в къщи, това си е твоето време да правиш каквото решиш, а домакинската работа се почва малко преди да се върне и се върши в негово присъствие.

# 27
  • Мнения: 473
Много лошо си го научила, позициите в брака се заемат в самото начало, не че после са съвсем непоправими, но той си е заел
позицията на вечно недоволния и мърморещия. Като е недоволен да ти наеме помощница, ти да не би да нямаш душа. Мъжете са от този род "гадини" Mr. Green, при които колкото си по-добра, по-всеотдайна и колкото повече се раздаваш, толкова по неоценена оставаш. Спомням си даже коментираха точно тази тема във ВИП Брадър, че мъжете имат респект от жени, които обичат да мислят за себе си. Така че си гледай собствения кеф и много-много не му обръщай внимание. Като не му харесва нещо да си го направи той. Аз на моя мъж още в началото му обясних, че няма домашна помощница и слугиня, а има жена. Така че, наред със задълженията да изкарва пари и да се грижи за мен и детето, ще помага и в къщи за всичко. Моята работа е да гледам детето, аз не съм слугиня и не желая да ми държи сметка какво съм свършила и какво не. Малко по твърда бъди, много важен твоя мъж.

# 28
  • Мнения: 4 380
Цитат
Спомням си даже коментираха точно тази тема във ВИП Брадър, че мъжете имат респект от жени, които обичат да мислят за себе си.

Аз току-що гледах по тв. един документален филм на психологическа тематика- "хроника на едно обикновенно насилие" се казва, в който се обсъждаха отношенията на контрол. Било то в съпружеска двойка, във взаимоотношенията с родителите или странични хора без значение. Та там обсъждаха как и кой изпада в състояние на жертва на контрол от някого. Имало 2 категории контролиращи хора.Периодически контролиращи (всеки малко или много е такъв в определени моменти) и патологически контроланти (те контролират винаги и няма да престанат да контролират защото чрез жертвата се самоизразяват) . Положението на жертва на контрол започвало в детските години от желание да бъдем харесвани и обичани от родителите. Така децата свиквали да нямат думата, решенията да взима някой за тях, да им се ръководи живота и губят способност да казват "не" и да отстояват свободата си на действие и мислене. Психологическото насилие под формата на контрол се задълбочава, а контролираният става все по-слаб на съпротива. Идвало момент когато животът с контролиращият ставал непоносим, но животът без него невъзможен. И така се завързвал порочен кръг и постоянен живот в психологическо насилие независимо че жертвата ясно осъзнава положението си на такава и че е нужно да промени това кардинално. От контролирано дете жертвата се превръща в контролиран партньор в двойка, т.к. не е научен на съпротива, страхува се как изглежда в очите на хората, страхува се от неодобрително мнение на някой.

Та това го разказвам именно в контекста по-горе. Естествено е да се има уважение към човек който гледа и цени преди всичко себе си. Този човек не е жертва и умее сам да контролира живота си.

Във филма казаха, че бягството от контрол не може да стане отведнъж. Т.к. влизането в състояние на жертва на контрол е дълъг процес, и изходът от това положение също е процес и той трябва да се извърви.

# 29
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Стачка в някаи случаи може и да помогне, аз лично съм за мирните методи - когато него го няма в къщи, това си е твоето време да правиш каквото решиш, а домакинската работа се почва малко преди да се върне и се върши в негово присъствие.

много хитро Joy

Общи условия

Активация на акаунт