Дали мога да пия някакви лекарства в момента?

  • 1 199
  • 19
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Здравейте мами, тази сутрин се събудих с ужасни болки в гърлото, та се чудя какво да правя! Днес е неделя а личния ми лекар си спазва почивките стриктно и не отговаря на моб. тел-н. Не знам мога ли да пия в момента някакви лекарства, а  се притеснявам  до утре дали няма да вдигна температура и да се влоша  Sad . Вашите лекари позволяваха ли ви да пиете някакви лекарства докато бяхте бременни. Много съм притеснена  cry

# 1
  • Мнения: 4 111
Мился, че можеше да пиеш Стрепсилс, но нека другите потвърдят.
А за лекаря - щом редовно си спазва почивките и не вдига телефона си - аз бих го сменила, не е незаменим, нали?

# 2
  • Мнения: 19 272
предполагам,че може да вчемеш нещо за смукане на билкова основа.
ако си настинала или е грип,много помага 2-3 изцедени лимона с гореща вода и мед,повечко плодове и да се препотиш 1-2пъти.поне аз така се спасих докато бях бременна.

а не може ли да идеш в бърза помощ да питаш какво да пиеш?

пожелавам ти бързо оздравяване!

# 3
  • Мнения: 1 555
Пробвай с лукчета -  напълно безопасни са и с чай, но да не е горещ, докато се консултираш с лекар !
Аз съм пила антибиотици в 3 месец, но защото имах бронхопневмония

# 4
# 5
  • Мнения: 133
Миличка , можеш да вземаш да смучеш през два часа хомеожен( хомеопатично е , мисля , че така се изписваше - питай в аптеката)Можеш също така да пиеш и чай Ройбос.Тези двете неща ти ги казвам с абсол.сигурност , че са позволени при бременност , а даже и при кърмачки, изпитала съм лично , чаят можеш да го пиеш 3 пъти на ден , подсладен с мед.При мен резултатът беше невероятен до вечерта бях отхрачила кашлицата , а гърлото не ме болеше толкова , а след  три дни бях здрава.

Моята лекарка ми беше изписала един сироп и едни хапчета на билкова основа за смучене за болка в гърлото, но аз нали съм си Тома -неверни,к , порових тук-там , прочетох , питах в дрогерията и разбрах , че тия неща , които ми беше изписала лекарката ми , особенно билковите хапчета , които съдържаха билката - омайно биле, абсол. противопоказана при бременност и кръвоизливи ( аз бях с пробл. бременност и кървене) , така , че не се доверявай на 100 % на никого , даже и на лекар.Ако все пак имаш възможност отиди поне на деж. лекар да те види.

# 6
  • Мнения: 4 496
Можеш да смучеш Стрепсилс или Ефизол.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
Хапчета недей  Naughty че те са си химия
По-добре чай за гърлото и нещо на билкова основа  Peace

# 8
  • Мнения: 22 349
Можеш да пиеш Парацетамол по време на цялата бременност.
За останалите лекарства обикновенно се разрешава прием до 6тият месец, или до 25г.с.
Но чети внимателно инструкциите, или просто попитай в аптеката щом не можеш да се свържеш с твоят личен лекар.

# 9
  • Мнения: 476
Аз почти всеки месец имам проблеми с гърлото, дори сега, тъй като спим на климатик и ми се случва сутрин да съм вкученена. Смуча ИСЛА - билкови са и стават за бременни. А, ако стане по-сериозно и не минава, мойто джипи ми изписа тантум верде -пак за смучене, но са по-силни. После и стоматолога ми ги изписа за проблемите с венците, така че и тях можеш да ползваш по време на бременност!  Hug

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Осцилококцинум при общо състояние на грип и температура. Хомеопатично е.

Стодал за кашлица. Хомеопатично е.

Парацетамол също....

Това пиех аз докато бях бременна и сега, когато кърмя......то е кажи речи като да си бременна, пак пазиш бебето.

# 11
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пръскай си Тантум Верде - спрей - разрешен е при бременност и много бързо повлиява Peace.
Както са писали по-горе - три дози Осцилококцинум днес /през 6-8 часа/, утре две.
При температура - парацетамол - дано не вдигнеш и всичко се размине само с гърлото Praynig!

# 12
  • Мнения: 3 069
Налагало ми се по време на бременноста.....смукала съм Стрепсилс с мед и лимон, пила съм Парацетамол, чай билков, мляко с мед и малко сода и най-много ми помагаше Фервекса.
В 3-я месец ми се наложи да пия и антибиотик, мисля, че се казваше Макропен и е много подходящ за бременни, когато се налага разбира се.
Аааа, няколко пъти ми се е налагало да пия и течен аналгин.

# 13
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
...най-много ми помагаше Фервекса.

Съставката, предназначена за отпушване на носа във Фервекс, не е позволена при бременност!

# 14
  • Мнения: 2 950
Вчера ме болеше гърлото и дясното ухо - направо непоносимо. Веднага си сложих памуче с топло олио в ухото. Изпих един фреш от лимон и грейпфрут. Пих и чай с лимон и мед. Вечерта вече не ме болеше гърлото. През нощта спах отново с памук  с олио в ухото. Днес, да чукна на дърво, всичко отшумява.
Оздравявай бързо! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт