За тазгодишният летен грип

  • 1 180
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
И? Как го изкарахте?
При моите и двете, мъжа ми и мен мина по един и същи начин.
1. Спадане на гласа и ларингит
2. Комбинирано с висока температура
3. Комбинирано с леко разтройство
4. След 3 дена температурата отминава и задушаващият ларингит се превръща в продължителна кашлица
5. Понякога като че ли вирусът се връща и тъкмо когато мислиш, че нещата отшумяват се появява страшно кихане плюс хрема.

Ето така прекарахме вируса (всъщност още го караме) и се чудя кога най-накрая отшумява кашлицата. От 1 седмица не можем да се излекуваме и нещо взе да ми омръзва....  Sad
Споделете при вас как е преминало и имало ли е усложнения

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Извинявай, че ти ползвам темата, но и мен ме интересува същото.
И моята вече 8 дни кашли. В началото беше със зачервено гърло и доста обилна хрема. Сега сополките са прозрачни , но още ги има. В петък я водих за 3-ти път на доктор, казаха, че гърлото вече не е червено. Няма температура, но като я сложа да спи, независимо през деня или вечерта -много кашли и то начесто.
И мен ме интересува преборил ли се е някой с продължителната кашлица и как.
За кашлицата ми изписаха Флудитек, но след втория прием се изрина и не смея да го давам повече. Някой има ли повече информация за този сироп, дали е ефективен ?

# 2
  • Мнения: 1 984
не е грип. или поне не е грип в класическия смисъл на термина.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 062
Десети ден кашля и няма оправяне. Изпи едно шише сироп, все едно не е пила. В крайна сметка нашата докторка каза - ще мине. Спирай сиропа, ще спре да кашля. Та така, все още чакам да спре. Сополите също са на лице.
Кофти работа, но ще премине.

# 4
  • Мнения: 1 753
Държа да отбележа, че аз не давам сиропи. Лекуваме се с хомеопатия.
За облекчаване на кашлицата правя инхалации всякакви видове. Дадоха ни инхалатор назаем и правя инхалации със физиологичен разтвор. Другото, което облекчава е по 10-15 минути в банята на гореща пара.

Е хубаво че не е грип. Ама тогава какво е?  newsm78 Толкова лепкав вирус, направо няма отърване....  Close

# 5
  • София
  • Мнения: 1 062
Ето, че и от традиционната медицина ефект - 0. Явно в случая и хомеопатията не помага. Аз лично започвам чакането да мине, без да давам вече нищо.
Не било грип, а вирус. Все тая в случая - трудно минава.

# 6
  • Мнения: 822
А ми ние преди две седмици имаха и двамата ангина. Пиха макропен и уж се оправиха. Ходихме на море за една седмица и в събота синът ми вдигна температура. Лимфните му възли са силно подути, има температура 38, кашли сутрин много, има течна хрема и леко разтройство. Пълна програма май. Изписаха му Дурацеф за лимфните възли, тантум верде за гърлото и амброксол за кашлицата и  много вит. С ! Дано по-бързо се оправят дечицата, че тази година аман вече от болести и лекарства!  Sad

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз го карах. Изключително тежко с Т=39.6...  Tired Как оцелях, се чудя.  Thinking
Почнах прием на АБ Дотур и на 3-я ден бях чисто нова.

# 8
  • Мнения: 1 753
И децата ми бяха с 40 градуса. То да се чудиш колко градуса са от болестта и колко от жегата... Отвратително! Мъжа ми е `само` с 38 градуса, а аз с още по-малко, но са достатъчни за да ме разкапят тотално.

Бързо оздравяване на всички!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 332
И ние с дъщеря ми караме някакъв подобен вирус. Тя започна да кашли преди месец, след като изпи 2 сиропа за кашлица и кашлицата не отшумя, докторката й каза, че има ангина и й изписаха аугументин. Пи антибиотика 5 дена и нямаше никакво подобрение кашлицата продължаваше. Направихме консултация с УНГ, каза че е с увеличена 3-та сливица, която трябва да се извади, после направихме пълни кръвни изследвания - всичко беше добре и последно изследвахме гърлен секрет. Преди обаче да стане изследването на секрета дъщеря ми вдигна температура, докторката се обади за да вземем по-рано иследванията и каза, че имало изолирана бактерия, която реагирала на пинецилинови антибиотици и сега пие Панцеф. Вече 4 дена пие антибиотика, а кашлицата не е спряла, междувременно и аз съм пресипнала и с болно гърло и кашлица. Чудя се при нея вируса + ангина ли е, и при мен ли е същия вирус.
Дано вече се оправяме, че лоша работа, цял месец болни.

# 10
  • Мнения: 100
Не зная грип ли е, каво е, но ми омръзна вече. От 3 седмици кашлям като магаре, отказах цигарите, само като ги помириша и ми се гади. Изпих 2 вида сиропи, както и противоалергичен и ефект няма. Нямам темепература, но като започна да бухам, изхвърлям едни ужасни секрети, та чак повръщам. Сега не пия сиропи, но ако не се оправя до няколко дни, ще трябва да започна антибиотик. Лошото е, че точно преди да ме подхване този бацил, пих Клацид (отново за кашлица) и явно не се бях доизлекувала...Аман вече от болести!!

Общи условия

Активация на акаунт