син камък

  • 9 654
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Живея в къща на първия етаж и под прозорците ни има асма (грозде), което разбрах, че вчера тъпите ми съседи са напръскали със някаква отрова, предполагам син камък. #2gunfire  #2gunfire Сега това нещо изпарява ли се, изобщо отровно ли е, вреди ли на бебето ми, чрез въздуха, който влиза през прозорците и аз дишам. Вече втора вечер ще спим на затворени прозорци, което мога да понеса, но тормоза дали не му вредя просто не мога !
Някой знае ли нещо повече?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 750
Защо не звъннеш да питаш лекаря си, те най-добре знаят каква и изобщо има ли опасност от вдишване на син камък (меден сулфат).
Ти едва ли си била там по време на самото пръскане, за да вдишаш евентуално от химикала. Пък и два дни са минали от тогава, което е още една причина да не се тревожиш излишно.

Ето тук има малко инфо: http://chimspectar.dir.bg/_files/52001.doc

# 2
  • Мнения: 393
благодаря ти!  Hug

# 3
  • Мнения: 1 044
Аз имам село и асма на двора там. Баща ми често пръска със син камък. Той ни гони от двора, когато пръска, а след това си стоим спокойно под асмата. Не трябва детето да къса листенца, да ги слага в устата,а иначе няма страшно.

# 4
  • Мнения: 4 343
синия камък е някакво медно съединение което е опасно само ако се погълне.щом е изсълнало няма страшно!

# 5
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Не трябва да сте там и да дишате, докато пръска - след няколко часа няма проблем  Peace Няма нужда да спите на затворени прозорци

# 6
  • Мнения: 4 621
Не трябва да сте там и да дишате, докато пръска - след няколко часа няма проблем  Peace Няма нужда да спите на затворени прозорци
Peace Така е

# 7
  • Мнения: 1 868
Щом е изсъхнал няма страшно.Спи спокойно на отворен прозорец.

# 8
  • Мнения: 1 081
Опасно е докато се пръска, да не погълнеш изпаренията, после няма страшно.

Общи условия

Активация на акаунт