готови блатове на Роял Кейк / Чипита

  • 3 372
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 591
момичета, искам да споделя разочарованието си от готовите блатове на Роял кейк / Чипита #Cussing out

в последните няколко седмици правих три пъти торта и все нямах време да си правя сама блатовете, та реших веднъж (три пъти) и аз да разчитам на готови! в нашия супермаркет се продават само блатове на Роял Кейк и какво се оказа - първо се учудих колко безумно тънки са, не знам дали имат и половин сантиметър  #Crazy, и толкова трудно се отлепят един от друг, че направо се чупят (и тъй като са много тънки, нямам думи за какво става въпрос)...  #Cussing out #2gunfire

с две думи - ако ви се налага и имате тях под ръка в супермаркета, не ги вземайте  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 121
Преди няколко месеца и аз се излъгах да купя от тези блатове...нямам думи, голям зор видях да ги отлепя от хартията, не остана и един цял блат. Останах много разочарована, защото по принцип харесвам рулата на тази фирма. Готови блатове купувам само едни италиански, много лесно се отделят един от друг, въпреки, че дори няма хартия помежду им, а на вкус са невероятни.

# 2
  • Мнения: 2 591
и аз се подведох по това, че рулата и кроасаните им са добри  Rolling Eyes
до сега не съм правила нищо с готови блатове, но мисля, че това беше последният път (поне за Роял кейк)  #Cussing out

# 3
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз само с тях работя.Вярно ,че малко трудно се отделят ,но пък ми харесва че са тънки.Няма нужда да ги сиропираш.Купувам ги от Пикадили.
за съжаление такива тънки не съм виждала на друга фирма.

# 4
  • Мнения: 187
И аз имам горчив опит с тези блатове.

# 5
  • Мнения: 2 591
Аз само с тях работя.Вярно ,че малко трудно се отделят ,но пък ми харесва че са тънки.Няма нужда да ги сиропираш.Купувам ги от Пикадили.
за съжаление такива тънки не съм виждала на друга фирма.

не много трудно - те не можеха изобщо да се отделят цели! просто хартията беше залепнала за тях и дори острието на ножа не помагаше........  #Cussing out

а на теб защо са ти толкова тънки  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 565
Аз вече два пъти правя торти с тях и съм сравнително доволна. Първия път наистина трудно ги отлепих един от друг, но втория път нямах проблеми. Може би защото ги сложих за малко в хладилника, понеже беше топло, незнам Thinking. От друга страна сигурно има значение и как са ги съхранявали в магазина. Но факт е, че крайният резултат беше чудесен и тортите си станаха много вкусни. Hug

# 7
  • Мнения: 167
Аз също на два пъти използвах тези блатове и останах много разочарована. Първият път ги взех от магазин на ХрансКомерс е реших, че не са съхранявани правилно - много трудно ги отделих от хартията. Вторият път ги купих от друг магазин, но резултата беше същия. След дълга борба с мъжа ми - от три квадратни блата направих четири етажна торта със странна неправилна форма  #Cussing out.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Понеже съм куц кон  Tired и блатове не мога да правя/пека, винаги съм ползвала готови. На всякакви фирми производители.
Винаги са залепени и винаги трудно се отделят. Дори в събота правих "торта" с едни, дето са купувани преди 4-5 месеца и те направо се натрошиха.

# 9
  • Мнения: 2 591
аааааа, за вкуса нищо не съм казала   chef просто ме беше яд на трудоемкото отлепяне!

аз също си мисля обаче, че зависи от магазина сигурно.... първите блатове, които взех, се отлепиха лесно! но само първите!
може би не трябва да има нищо отгоре върху тях в магазина (а те слагат една над друга опаковките), защото според мен така се слепват  newsm78 аз ги вземам от супермаркет на СВА - в квартала ми е  Blush

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Зависи колко пресни са! Аз си купувам само като видя, че са много на рафта в супермаркета, което значи, че скоро са докарани - тогава няма грижи с отлепването. Ако обаче са по-старички....  Sick

# 11
  • Мнения: 2 591
ееееее, те винаги са много - все пак супермаркетът е голям  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 622
Знаете ли момичета, преди няколко години имаше кръгли блатове на Роял кейк, които бяха наистина невероятни. Нормално дебели, не тънки като тези, квадратните, лесно се отлепяха и правех невероятни торти с тях. Лека- полека почнаха да изчезват и падаше лудо обикаляне, докато открия въпросните блатове в някой по- затънтен квартален магазин. Оказа се, че са ги спрели от производство незнайно защо...  newsm78 А аз бях много доволна от тях, пък и цената им беше приемлива, в сравнение с останалите кръгли блатове на чужди производители.

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Това не са блатове, а платки.  Изобщо не харесвам готовите нито блатове, нито платки. Само веднъж ползвах и не повторих, Отвратителни са както на вкус, така и за работа. при сиропиране особено подгизвати стават на каша. Пълен боклук. Не мйи отнема много време да си ги направя сама.

Общи условия

Активация на акаунт