Чия е инициативата при бебеправенето?

  • 3 052
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 220
Ами като се замисля за милото, не мога да кажа, че го приема като инициатива, по скоро си прави секс, както преди само дето пуска плувците . Аз съм лудата на тази тема, дето следи  кога и е овулацията и гледам тогава да не пропуснем по невнимание…, иначе той човека си перка по старата схема винаги готов и много не се впечатлява от цялата работа поне за сега …
Така че съвет от мен поговори с твоя приятел бебето не става с едно кихване лице в лице, е понякога става ама все пак да бъдем реалисти и да не чакаме вълшебната фия да ни свърши работата… Не бива да насъбираш огорчение в себе си зарад пропиляното време, без да споделиш с него, не оставяй нещата на течението ами поговори, сподели всичко което те тревожи и мъката  и болката си, щом искате детенце и двамата няма място за свян, трябва да сте открити един към друг за да може нещата да вървят гладко… Пожелавам ви съвсем скоро да си имате едно бебче сладко

# 16
  • Мнения: 29
От както решихме,че искаме бебе,инициативата е и на двамата,с тази разлика,че аз следя кога трябва да сме по-активни.




И при нас е така Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 919
От както решихме,че искаме бебе,инициативата е и на двамата,с тази разлика,че аз следя кога трябва да сме по-активни.
      и при нас така беше!




И при нас е така Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 309
Няма сила,която да го накара на сила да правим секс и то в уречен час,именно с цел оплождане Naughty
Правим го по взаимен мерак...
Пробвай с тестове за ову,но не му казвай NaughtyТова ги дразни,чувстват се донори и в съзнанието им кънти..."секс заради бебе,а не за да й е готино... Close"
Поговори открито и му кажи как се чувстваш PeaceНяма какво да загубиш... Peace

# 19
  • Мнения: 1 446
Ами вие сега като за бебеправенето не можете да говорите, как ще отглеждате дете заедно?

Страх ли те е, че можеш да го загубиш, ако повдигнеш въпроса?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 946
Ами вие сега като за бебеправенето не можете да говорите, как ще отглеждате дете заедно?

Страх ли те е, че можеш да го загубиш, ако повдигнеш въпроса?


Не ме е страх. Сигурна съм в него. Едва ли ще го загубя, защото съм го попитала нещо..  Просто ми е неудобно да говорим точно за това. Иначе темата за възпитание на децата често я обсъждаме по различни поводи. Смятаме, че това е нещо безкрайно отговорно, нещо, в което нямаш право на грешки..

# 21
  • Мнения: 1 446
Не е хубаво това притеснение. С човека до теб трябва да си спокойна, че можем да обсъдиш всичко, защото неизяснените теми... са много дълбоки.

Съветвам те да се престрашиш и да говориш с него.

# 22
  • Мнения: 44
Когато някой иска нещо преследва целите си докрай!Явно твоят приятел не е узрял за това да имате дете.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 946
Когато някой иска нещо преследва целите си докрай!Явно твоят приятел не е узрял за това да имате дете.
Явно е така. Въпреки, че преди няколко месеца сам ми каза колко много го иска. Въпреки всичко, което сме говорили...

Преди малко, заради една глупост ми извика от другата стая, че ми хлопала дъската и не било нормално да искам толкова много бебе.. . Това така ме нарани. Мисля, че нито има нужда вече да говорим, както ме съветвахте, нито ще подновя опитите за бебе..
Явно трябва да чакам.. колкото и да е болезнено.

# 24
  • Mtl/Sf
  • Мнения: 219
Ей,saxophone,недей така крайно:)
Винаги има смисъл и винаги има нужда от говорене.Просто кофти момент сте имали,остави го да отмине.
Явно в мъжките глави механизма трака по друг начин и нашите емоционални изблици понякога ги плашат.
Понякога и аз виждам очудено-неразбиращия поглед на мъжа ми,но благодарение на мнооогото говорене
успях да му обясня неистовия копнеж вътре в мен и да разбера неговите страхове и надежди.
Но все пак основната инициатива,следенето на ову идва от мен.Имам обаче неговото пълно съдействие,само му казвам кодова дума "слуз" и той си прави сметка за графика си през деня и т.н.
Абе,секса за удоволствие е много хубаво нещо,но ако бебето не става бързо трябва партньорство и синхронизация.
С две думи-говорете си!
Пожелавам ти скоро да се сдобиеш с коремче  bouquet

# 25
  • Мнения: 405
Доста крайно се е изказал: "Преди малко, заради една глупост ми извика от другата стая, че ми хлопала дъската и не било нормално да искам толкова много бебе.. ."

Незнам какво ме накара да цъкна на профила ти и да прочета последните ти публикации. Сорри за оффа, но искам да ти кажа, че това , което е станало с вече оплодената яйцеклетка  е т.нар. "Химическа бременност" На мен ми се случи миналата година, така че говоря от опит.
По някаква причина оплодената яйцеклетка не се е захванала добре за матката и просто организма ти я е изхвърлил с менструацията. Обикновенно цикъла при химическа бременност е доста обилен и болезнен. Аз неможех да седя права, нито седнала.
Вината не е в теб> Нито причината си ти. Много често срещано е, не е опасно и НЕ Е МISSED ABORTION!!  При MISSED, яйцеклетката се захваща, но спира да се развива нормално.  А това дори не е истинска бременност! Просто термина е такъв.
Повечето момичета дори не разбират, че са имали хим.бременност, но явно ти /както и аз Simple Smile / сме били от нетърпеливите да си направим тестовете рано, и затова сме разбрали. Все пак хормона на бременността не се разхожда току-така из тялото на жената Simple Smile
Може би ти трябва малко време да се справиш с чувството на вина, и с тъгата, че си загубила нещо, макар че дефакто то нищо не е имало  Hug Забавлявай се и се откъсни замалко ако можеш. На мен ми трябваха няколко месеца. После всичко стана от раз.
Успех!   bouquet
П.С.    Поговори с мъжа си, вероятно е притеснен и уплашен, затова така реагира. А си личи че се обичате много Simple Smile


Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 10:24 от Nigella

# 26
  • София
  • Мнения: 1 220
Според мен малко са мъжете, които реагират както жените на идеята за деца … В повечето случаи трудно свикват с мисълта, може би не им е толкова силен ”майчинския инстинкт” има всякакви хора…Повечето се плашат – просто им се вижда излишно това терзание (ще стане ли, няма ли да стане)  те мислят по съвсем различен начин и когато предлагат да се бебеправи, изобщо не си го представят така, както ние почваме да действаме… В повечето случаи си представят секс без пазене, но определено не са готови за всичките женски притеснения, които произтичат впоследствие…Просто не им харесва да се шуми много около този въпрос, може би подсъзнателно го приемат, като заплаха да бъдат изместени от челното место, а и детето е голяма отговорност все пак и това е стряскащо.Те просто са мъже и виждат нещата от различен ъгъл …ние виждаме нещата романтично, а те практично…Недей да реагираш рязко на приятеля ти да си навличате напрежение, нека детето да не е повод за караници. Изчакай малко нещата да утихнат и поговори, кажи му че ще го изчакаш да стане и той готов за дете и ще се радваш много до си имате ваше човече , представи му нещата романтично и с много любов пък да видим тогава, какво ще стане, просто не се ядосвай и не позволявай горчивината да движи нещата…  Hug Peace

# 27
  • Мнения: 534
Моят мъж искаше деца още,когато се събрахме,
така че не съм имала проблеми с инициативата.
Но мисля,че все пак няма да е зле да си поговорите сериозно и след като толкова много искаш детенце
да започнете сериозна работа.

# 28
  • Мнения: 1 446
Саксофон, не се самонавивай. Наистина трябва да поговорите, защото неизказаните думи тежат най-много. Преди да усетим, че има нужда от разговор - и ние с мъжа ми имахме няколко неприятни спора. Но седнахме и поговорихме, всеки сподели как се чувства, какво го притеснява и какво да направим. Аз спрях да говоря непрекъснато за бебе - той спря да се дърпа на секса и резултатът е вече налице.

Пожелавам ти успех - дръпни го на една страна и си говорете. Но без да се прекъсвате - първо говори единия и казва всичко, което има да каже. После  същото прави и другия.

А как стои въпроса със сватбата при вас, от колко време сте заедно?

# 29
  • Мнения: 256
Мисля си че този твой мъж може наистина да не е наясно, че зачеването е възможно само по време на овулация. Като нищо си мисли, че всеки път като се пробвате има шанс. Не се разстройвай, а по-добре седнете и поговорете. Или го прикоткай макар и редки контактите ви да са по правилното време или си поговорете открито, че ако иска да има бебе то не става ей така по веднъж в месеца и то когато падне  Whistling Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт