Раждане във Вита?

  • 4 091
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте, все още не съм решила къде да раждам, сега съм на етап проучване  Simple Smile

Има ли раждали във Вита, можете ли да ми кажете как е минало, условия, цени? Общи впечатления:)

Предварително Ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 804
И на мен ми предстои да раждам. Ходя във Вита на консултации (при д-р Кълвачева). Ако си здравно осигурена цената на нормално раждане е 1400 лв, а на секцио 1800 лв. Тези цени покриват всичко: екип, упойка и т.н. Доколкото съм чела там условията и лекарите са прекрасни. Това което ме безпокой е, че ако нещо непридвидено се случи с бебето - то се транспортира в Майчин дом. Просто в частните болници и в по-малките държавни болници няма неонатология. Струва ми се егоистично заради удобството на собствения ми задник да рискувам нещо да се случи с бебето, само защото съм се подлъгала от перфектните условия и обслужване? От друга страна ме плашат постоянните вътреболнични инфекции в Майчин дом, Тина Киркова и т.н.  Ще следя темата, защото наистина съм на кръстопът и още не мога да реша къде да раждам.

# 2
  • София
  • Мнения: 259
Родих във Вита на 24 април при др. Калвачева. Влезнах на сутринта за предизвикване, тъй като на последните няколко записа тоновете на бебето не бяха добри. Иначе имах още 6 дена до термин. Отидохме сутринта с мъжа ми, настаниха ни в стаята и ми сложиха едно хапче от което трябваше да потръгнат нещата. Няколко часа по-късно обаче все още нищо не се беше променило; нито разкритие, нито контракции, а тоновете ставаха все по-лоши, затова, колкото и да не ми се искаше (много държах да родя нормално), се наложи спешно секцио. Всичко мина добре, беба също беше добре. Единственото неприятно или по-скоро неудобно нещо по отношение на условията беше това че като ме свалиха от операционната ме бяха преместили в друга стая чиято баня трябваше да се дели с съседната стая, не че беше голям проблем но, при раздвижването на другия ден щях много да се радвам ако банята си беше в стаята ми, щеше да ми е по-близичко  Rolling Eyes Но така пък се движех повече, което е добре за въстановяването.
За мене беше супер, че бях сама в стая и можех да си мрънкам на воля когато ме болеше  Embarassed , мъжа ми и майка ми бяха по цял ден при мене, акушерките бяха доста внимателни, въобще сигурна съм, че за мене и за бебето това беше най-доброто решение, ако се бях насочила към 1 АГ Св. София (както си мислех в началото), кой знае дали лекарката, която по принцип ми следеше бременноста в частния си кабинет и която щеше да ме изражда в св. София щеше да забележи навреме че тоновете не са наред и т.н.
За секциото платих 1400 лева, остатъка до 1800 поема здравната каса.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 433
Не искам да те отказвам, но моя приятелка имаше изключително тежко раждане във Вита. След секциото я зарязаха сама в стаята, през нощта няма дежурен лекар, а само една акушерка и за родилите и за бебетата. Нямало е кой чаша вода да й даде. Да не говорим че именно липсата на дежурен лекар доведе до тежка пневмония на бебето, оето беше извозено в Токуда. На майката не й беше направена проба за алергия към антибиотика, направи тежка алергична реакция с подуване на врата и отоци, а те моля ти се без никакви изследвания решили че е заушка newsm78 newsm78 newsm78 За малко да я извозят в инфекциозна клиника.
Въобще пълен батак.

# 4
  • София
  • Мнения: 927
Привет  Hug
Мнението ми съм го описала в
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154456.20
Там можеш да разбереш и за други майки, раждали във "Вита".
Където и да решиш да раждаш ти пожелавам да е леко и да се радваш на едно прекрасно бебче. Успех  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Както за всяка друга болница,така и за тази ще чуеш и положителни и отрицателни мнения.То и ако погледнеш черния и белия списък на докторите-сигурно се дублират 80%.
По темата-Родих във Вита и всичко беше прекрасно.Много съм доволна,всеки лев си заслужаваше.Имах пълно доверие на лекаря ми и той го оправда.Грижиха се за мен като за принцеса,имам само приятни спомени от престоя ми в болницата.
За проблемните бебета-мисля,че и от доста държавни болници ги карат  в Майчин дом/дано не се случва на никого/.За Вита конкретно не знам дали и къде ги карат при сериозни проблеми-трябва да питаш гинеколога ти.
След раждането си сама в стаята,много ясно,ако искаш при теб може да бъде семейството ти.Не знаех,че в някоя друга болница ти зачисляват акушерка да стои до теб.Колкото до чашата с вода-при мен акушерките влизаха постоянно да видят как съм,имаш и вътрешен телефон до главата.
Ако те интересува нещо конкретно-питай! Hug

# 6
  • Мнения: 244
гласувам с 10 ръце за вита  newsm44 това дето нямало вечер кой да ти обърне внимание не е вярно защото точно до главата ти има телефон и като се обадиш дежурната идва веднага(при мен първата вечер идва поне 5 пъти сменя ми системата слага ми обезболяващо всичко каквото поисках) раждах при Краснодар Хджиев който е перфектен във всяко отношение(добре че бее той аз бях трънала да раждам нормално а то съм с тесен таз и 1 см разкритие представиси какво щеше да стане) детето първо беше в кувиоз за по-лесна адаптация след това го "пекаха" на синя лампа заради физиологичната жълтеница (докато се прибрахме се излекува напълно) всяка сутрин идва неонтолог и преглежда бебетата така 4е няма никакъв проблем зобщо съм толкова доволна че мога да ти разкажа каквото те интересува и да ти дам също телефона на моя дктор а можеш и да отидеш до там да разгледаш

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Откога я чакам тази тема, че да си напиша мнението! Извинявам се ако ми стане дълъг поста предварително!
И аз раждах във ВИТА- кое не ми хареса:
Лично мое мнение е, че имайки повече родилки нямат физическата възможност да поемат тръгналите вече нормални раждания!На мен 10 дена преди термина ми решиха, че ще трябва да е секцио! ТЕСЕН ТАЗ! Цял живот ще се питам вярно ли беше или просто беше "обработка" от страна на тамошната главна акушерка /междудругото с мъжа ми я наричахме с нарицателното "цербера" - типично шейновско държание/.Как така тоя тесен таз не го видяха по-рано? А просто защото имаха много родилки за този период гледаха да ги плануват - една след друга, освобождават стая идва другата...Със собнствените си уши чух въпросната гореспомената акушерка да обеснява, че вече е "обработила" за секцио /това е цитат/ дошлото за нормално раждане момиче - щото виждаш ли нямало кой да я чака до нощите /беше вече към 6 вечерта и бързаха да си се прибират хората/.Да не говоря, че на третия ден пак тази акушерка дойде да ми каже, че ще ме местят в друга стая - на долен етаж, защото нямало къде да сложат друга родилка от реанимация, а аз съм била добре/2 дена след секцио - си представете/Дръпнах му един рев - как така детето ми на един етаж аз на друг, през нощта ми тръгва кърмата ония ми гърди ще се пръснат, дежурната акушерка колкото и да и звъня на телефона тя до долния етаж не можеше да стигне дълго време жената - затрупана от работа, сама на 10-12 родилки.Та на 4-я ден пак ме местиха обратно на горния етаж - освободи се стая!
Не съм претенциозна - никога не съм казала - платих си как така ще се държите с мен!
Както и да е - благодарна съм на доктор Илиева - САМО ама САМО заради нея се реших да раждам там! Живи и здрави сме и аз и беба! За второ раждане не съм сигурна дали пак бих избрала там да раждам!

# 8
  • Мнения: 244
Извинявай много ама аз не виждам как така една акушерка ще реши че си с тесен таз???Според мен това е решение на твоя гинеколог заради който си решила да раждаш именно там а това за обработката за секцио си е съвсем в реда на нещата... физически  Party защото те действителното те обработват то е клизма  Sick бръснене  Mr. Green система така че..но всеки има право на мнение съжалявам че си останала с такова впечатление защото за мен тази болница е една от най добрите за раждане така че успех на авторката   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 537
Моят син е роден във Вита преди година. Имаше много усложнения, наложи се да го преведат веднага в Неонатологията към Педиатрията на МА. Всички лекари по веригата си свършиха добре работата, затова и имам здраво дете сега. Но следващия път ще раждам в болница с добро неонатологично отделение, да не дава Господ да ни трябва пак.

Пусни търсачката, има още няколко теми за раждане във Вита, аз съм споделяла впечатленията си поне 2 пъти досега.

# 10
  • Мнения: 4 555
Може ли да ми препоръчате доктор за раждане във Вита?
Доколкото знам те работят и с външни доктори, но аз се интересувам от тези, които се водят техни.
За Кълвачева съм чела страшно много хвалебствия тук, така че ме интересува за Илиева какви са мненията.
Също и дали се случва често да се ражда нормално там? Гледах, че повечето мнения са за секцио.

# 11
  • Мнения: 244
по принцип в частните  клиники отиват повече да раждат секцио но повярвай ми никой не може и няма да те накара да раждаш секцио ако си решила да е нормално аз раждах февруари и в интерес на истината бях единствената със секцио имаше 3 жени нормално мен ме изражда доктор Хаджиев,той е и завеждаш на АГ във Вита със страшно добра репутация е (оказа се че със моя гинеколог и със шефа на Шейново са били във един университет) така че ако те интересува мога да ти дам телефона му

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Карина,никой не те кара да раждаш със сецио във Вита,даже напротив.Мен всички ме питаха защо ще раждам със секцио,обяснявах на всички поотделно и ме караха да помисля отново.След мен имаше жена с нормално раждане,дума не е ставало за секцио.
Иначе аз родих при Д-р Цанов,в екип с Д-р Хаджиев.Препоръчвам ги и двамата,винаги съм казвала,че съм много доволна от раждането ми там.Моят съвет е,при който и да решиш да раждаш да отидеш поне накаря на консултация при него за да следи състоянието ти отблизо!
Успех!

# 13
  • Мнения: 68
аз също съм решила да раждам във Вита и се ще следя темата с интерес

# 14
  • Мнения: 191
Писала съм няколко пъти вече. Но да го кажа пак - родих преди една година във Вита При д-р Кълвачева второто си дете. Всичко беше безупречно. И грижите на лекарите и на акушерките. Помогнаха ми с кърменето. Първото си дете родих в Св. София и не може да става сравнение с Вита - като качество на грижа и отговорности на екипа. Във Вита не могат да си позволят да бъда лоши, защото с това си изкарват парите - не разчитат на здравното министерство, здравната каса и не знам си още кой да им плаща дълговете.  В държавните болници всичко върви на конвейр.

Общи условия

Активация на акаунт